Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lentilka

staram sie o dzidziusia , mieszkam w Anglii

Polecane posty

Gość 222222
USG mozna zrobic prywatnie w polskiej przychodni w londynie gdzie jest ginekolog(adres i nr.tel. znajdziesz w internecie) koszt z wizyta ok 130f,albo poszukaj informacji na necie o usg 4D (to jest to trój wymiarowe ) i jest dostepne tutaj na necie znajdziesz adresy.a jak juz umówisz sie z położna to ona na pierwszej wizycie da ci full ulotek o ciazy zdrowiu itp.i tam tez bedzie ulotka z prywatnym usg albo poprostu sie zapytaj.normalnie dostepne masz tylko 3razy usg ewentualnie gdy sie cos dzieje niepokojacego twój lekarz GP lup polozna wysyłaja cie na dodatkowe usg.I pamietaj o karcie uprawniajacej cie do darmowych leków i całorocznej darmowej usługi dentystycznej bo z tym roznie bywa a ta karta poprostu ci sie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciazy i tez w UK
222222 dzieki, ja jestem z southampton. daleka droga do londynu, ale jak bedzie trzeba to jade. A moge byc meczoca i jak wpisac zeby mi znalazlo tego polskiego ginekologa, zreszta sprobuje. Mam jeszcze jedno pytanie, wiem ze bylo walkowane 1000 razy, ale wtedy sie tym nieinteresowalam. mam meza nie jestem samotna matka, jakie dofinansowanie sie nalezy, gdzie i najlepiej kiedy to wszystko zalatwiac. Dziekuje wam dziewczyny. Jestem taka zadowolona, ale boje sie mowic o tym zeby nie zapeszyc. nikt oprocz mojego meza nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
jak urodzi wam sie dziecko po pierwsze złóz papiery na child benefit(idz do lokalnego JOB CENTER)i wez aplikacje czasami daja je juz w niektorych szpitalach jak wychodzisz(aplikacja jest do sciagniecia tez z internetu)potem dzwonisz do HM REVENUE i przysyłaja ci aplikacje na tax work i tax child credit wczesniej zadajac ci ,,100 pytan'' jak uznaja ze ci sie nalezy to od razu wylicza ci ile dostaniesz.jesli tylko twoj maz pracuje a ty siedzisz z dzieckiem w domu to napewno cos dostaniecie(no chyba ze on bardzo,bardzo duzo zarabia)|ale te wszystkie informacje musisz podac w revenue.po urodzeniu nalezy ci sie becikowe 500f lub mniej ale uwaga musisz pobierac lub byc w trakcie skladania papierow na tax-y,zeby dostac te 500f masz na to 3 mies.od urodzenia dziecka wiec radze 1 miesiac przed porodem zaopatrzyc sie juz w aplikacje i powolutku je wypełniac.nie napisalas czy masz IN(insurance number) bo to bardzo wazne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
222222 czesc 🖐️ pozwolisz, ze umieszcze Cie w naszej tabeli, jako dobrego ducha i naszego kibica ? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciazy i tez w UK
222222 mam insurance, maz tez ma. a juz teraz pobieram tax credit, to rozumiem ze mam to zglosic jak urodze jak zadzwonie do tego HR.A z jakiej paki nalezy mi sie 500 funtow z kad to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, tez wczoraj probowalam sie dostac, dziwne rzeczy sie tu dzieja... lentilka-Salfazin kupilam w Polsce w aptece, ale jak sie mojemu M skonczy to w polskim sklepie widzialam, ze maja L-keratynine i to mu kupie. a o macy juz cos pisalam, kolezanka zapodaje mezowi mace z biosenolem. i rzeczywiscie juz kilkakrotnie o tej macy slyszalam. lentilka, jak chcesz cos kupic w ang aptece, to poprostu popros o cynk i wit.E bo to najwazniejsze w tym Salfazinie jest:) a takie rzeczy to tu chyba maja:P STARAJACE SIE 🌻 Nick ............... Wiek .......... Ile cykli ............. Data nastepnej @ masonowa ......... 25 ................ 3 .................... 05.02.2009 lentilka ............ 28................. 2 ..................... 09.02.2009 aneczka ........... 24................. 2 .................... 01.02.2009 turkusowa81 ..... 27................. 1 ..................... 02.02.2009 W POCZEKALNI *ci, ktorzy sie przymierzaja, bo tez tu takich mamy!!! Koineczka, Mariusz BHP zaktualizowalam tabelke, bo @ dzis do mnie przyszla:( cholera wredna jedna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej i haj!!!:-D umnie @ niestety tez zawitala, wczoraj nawet mialam takiego malego dola , ale tylko malego... dzisiaj zamowilam testy owulacyjne przez internet bo nie bede przeplacala w Bootsie, ani nigdzie indziej, zastanawiam sie nad ta maca, ale tez nad czyms co by zapodac M, z tymze najlepiej jak by to wszystko miescilo sie w 1 tabletce, bo on nie lubi takich witaminek, z nim to troche jak z dzieckiem nieraz, moze poprosze jednak kogos z Polski Masonowa jeszcze bedziemy na dole tabelki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie znowu :) 🌻 Jak dzien minął? Niedawno z pracy wrocilam i niesamowicie sie ciesze, ze juz weekned :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciazy i w UK
dziewczyny, czy moge poszostac u was na topicu:), chcialabym sie do jakiegos zalapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez w ciazy , jeszcze sie pytasz !!!wpisz sie na dole tabelki zaciazone i czekaj tam na nas, bo bysmy bardzo chcialy do Ciebie dolaczyc!!! Witaj Turkusowa!!! no weekend mamy,z tym, ze ja nie pracuje teraz, w przyszla srode mam miec rozmowe, to moze sie to zmieni, ale moj M ma wolne wiec bedzie musial cos zrobic w chacie, he he, juz mam kilka pomyslow :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki:) ja za to dzisiaj nie najlepiej sie czuje:/ a do tego jutro do pracy ide:/ wpadlam tylko na chwilke,bo mnie wolaja sasiedzi z vodeczka:p ide na drinka,tak dla rozluznienia przed noca...:P moj M ma dzisiaj wolne:P,@znowu nie mam,buziaczki dziewczyny,nie rozpisujcie sie bo bede miala duzo do czytania:) milego wieczorku Wam zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzka aneczka, tylko za bardzo nie szalej z ta vodeczka!!! ja tu zagladam co kilka chwil, a w miedzy czasie przygotowuje sie do srodowego testu, wiec tak troche z doskoku, ale jestem czujna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJACE SIE 👄 Nick ............... Wiek .......... Ile cykli ............. Data nastepnej @ masonowa ......... 25 ................ 3 .................... 05.02.2009 lentilka ............ 28................. 2 .................... 09.02.2009 aneczka ........... 24................. 2 .................... 01.02.2009 turkusowa81 ..... 27................. 1 ..................... 02.02.2009 ZACIAZONE 🌻 Nick .............. Wiek ........... Ktory tydz? ........... Data porodu tez w ciazy .... ??? ............... ????? .................... ???????? W POCZEKALNI *ci, ktorzy sie przymierzaja, bo tez tu takich mamy!!! Koineczka, Mariusz BHP ja przez ta @ mialam dzis bardzo zly humor, wszystko mnie strasznie wkur*****, no i sie lekko podlamalam, ale dziewczyny z 28dni mnie juz do pionu postawily, nawet plusy nie bycia w ciazy wypisaly;) tak wiec jestem tu z juz o niebo lepszym humorkiem:) ps. tez w ciazy i w uk, wpisalam cie juz do tabelki:) moze oczywiscie to zmienic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, ze jestes Masonowo, damy rade i my tez zafasolkujemy, zobaczysz, juz mamy piekna tabelke!!!bedzie dobrze!!! ja postanowilam sie wspierac testami na owulke i sperm friendly lubricant, zaryzykuje, a co mi szkodzi, czasem jestem tam troche sucha, moze cudow nie zdziala, ale sprobuje!!!napewno bedzie z poslizgiem :-D hi hi myslalam, ze mama do mnie wpadniew w lutym ale nic z tego, ma za duzo pracy, nie dostanie urlopu, cholera, ale moze to dobrze, bo jak by przyjechala w moja owulacje, no to nie wiem cobysmy zrobili ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam zobaczyc dzis te rozne wspomagacze, ale maz mial wolne w pracy i sam zrobil zakupy. zobacze za tydzien. bylam w bootsie i tam kompletnie nic nie bylo. jakies wit dla kobiet ktore chca zajsc, ale 10 funtow kosztowaly-oszaleli! mi sie powoli odechciewa juz tego starania. mialo byc szybko i sprawnie a zaczynaja sie problemy... ja jestem strasznie niecierpliwa, nienawidze czekac, a to robienie bobasa to czekanie non stop, czekanie na owulacje, czekanie na @ - a wlasciwie na jej brak. w przyszlym cyklu zuzyje ostatnie testy owul. jakie mam, a potem juz nie bede kupowac nowych bo po temperaturze wiem kiedy mam owulacje. no i w tym cyklu nie bedzie musu przytulania dzien w dzien w trakcie owulacji, odpuszczam z lekka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie plany na jutro? ja bede spac, spac i spac. codziennie wstawalam o 6:20 - a to dla mnie szokujaco wczesnie. a potem jedziemy na zakupy do Manchesteru. pewnie skonczy sie na Primarku i kilku parach skarpetek, ale zawsze to lepiej niz siedziec w domu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogole to wiecie jak to wszytko dalej wyglada jak sie juz zobaczy te 2 upragnione kreseczki? bo ja szczerze mowiac nie mam pojecia:( rozumiem, ze trzeba isc do swojej przychodni i powiedziec ze sie jest w ciazy, ale co dalej, co oni dalej robia? albo co my musimy zrobic? wiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie zalamuj sie, Masonowo, tez myslalam, ze bedzie szybko i sprawnie, zaluje ze nie staralam sie od razu, po odstawieniu tabletek, zaluje, ze nie od razu po slubie, zaluje i zaluje, ale czasu nie cofne, trzeba sie zabrac do roboty, te ziolowe kuracje sa dobre, ale na efekty trzeba poczekac ze 3miesiace, wiec pewnie juz za niedlugo zafasolkujesz, zobaczysz jeszcze bedziemy tu siedziec i opowiadac sobie o trymestrach i takich tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra, znikam, bo sama do siebie pisze:) M chce kompa zeby sobie pograc zapewne. zajrze tu jutro:) aha, pisalam juz ze ten len na lepszy sluz jest tez w tabletkach? ciekawe czy cos takiego mozna by tutaj kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taka nadzieje, tylko ze moj M juz od czerwca je tabletki, juz od czerwca nie uwazamy, i jakos w ciazy nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja zobacze te dwie kreski to chyba zemdleje z wrazenia, tylko raz w zyciu plakalam ze szczescia(dziwne uczucie) jak sie dostalam na wymarzone studia, nie wykluczam, ze moglabym sie rozplakac ponownie, podobno niektore kobiety placza po porodzie ze szczescia, tez nie wykluczam takiej mozliwosci , jak zobaczysz dwie kreski, to idziesz do GP i on pewnie bedzie chcial potweirdzic twoja ciaze, i koniecznie musisz poprosic o ta karte na bezplatne witaminy i leczenie zebow ewentualnie, ja wiem, ze na pewno bym sie zabrala do Polski, zeby sie zobaczyc ze swoim ginem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, musze oddac kompa:( moze jeszcze pozniej uda mi sie zajrzec. milego wieczoru i kolorowych snow,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie z moczu tak mi sie wydaje, chociaz moze glupoty pisze, ale na usg to tu nie ma co liczyc, a zdrugiej strony znajac ich kraj to pewnie tak hop siup nie kazdej daja karte na bezplatne leczenie zebow, wiec tak bardziej na zdrowy rozsadek, bo inaczej sobie tego nie wyobrazam, trzeba by sie 2222 zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja musze uzywac tych testow na owulke, bo nie mam co miesiac idealnego cyklu, mpje cykle trwaja od 30 do 35dni, wiec wolalabym wiedziec na kiedy dokladnie przypada ta owulacja druga sprawa, czy ta owulacja faktycznie przebiega tak jak powinna, czy sa pecherzyki i czy pekaja itp, slyszalam, ze na 12 cykli w roku, tylko z 8bedzie takich, gdzie faktycznie mogloby dojsc do zaplodnienia, a jak sie do tego dolozy stres, no to jest jeszcze gorzej a wy macie regularne cykle jak w zegarku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
tak tak mozecie mnie wpisać bo chetnie udziele jakis informacji no problem teraz siedze w domciu z malutka wiec mam sporo czasu !!!te 500f to becikowe i mozesz o nie wypisac wnosek 11 tyg przed porodem i wysłac musi to byc podpisane przez polozna potem wysylasz i za ok tyd.dostajesz odpowiedz i przelewaja ci kase na konto.aplikacje pobiera sie w job center SURE START MATERNITY GRANT .DOBRZE ZE masz NIN bo bez tego ciezko cos załatwic wnioski sa odstawiane na polke!!!PO URODZENIU DO TAX WORK DODADZA CI ELEMENT NA DZIECKO (tax credits) jak urodzisz i zadzwonisz do nich to wtedy dochody dziela na ilosc osób w rodzinie ,no a rodzina sie powiekszy.fortuna to nie bedzie ale zawsze cos,child benefit czyli rodzinne to ok 75f miesiecznie,a dalej to mozna starac sie o benefity na chate jesli lanlord w umowie wczesniej wyrazil zgode, o obnizenie taxu za dom, no i zawsze w twoim wypadku mozna zawsze znalezc jakies zajecie na lewo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc21
karte o ktorej piszecie dostaniecie poczta, lekarz jej nie daje , jest wazna jeszcze ok 11 miesiecy po porodzie. Zycze powodzenia w liczeniu plemnikow ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to co trzeba zrobic jak sie dowiadujesz, ze jestes w ciazy? do kogo isc i w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dopisujemy!!! 🌻 STARAJACE SIE Nick ............... Wiek .......... Ile cykli ............. Data nastepnej @ masonowa ......... 25 ................ 3 .................... 05.02.2009 lentilka ............ 28................. 2 .................... 09.02.2009 aneczka ........... 24................. 2 .................... 01.02.2009 turkusowa81 ..... 27................. 1 ..................... 02.02.2009 🌻 🌻 ZACIAZONE Nick .............. Wiek ........... Ktory tydz? ........... Data porodu tez w ciazy .... ??? ............... ????? .................... ???????? 😍W POCZEKALNI *ci, ktorzy sie przymierzaja, bo tez tu takich mamy!!! Koineczka, Mariusz BHP Nasza wierny kibic ❤️ 🌻 22222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×