Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lentilka

staram sie o dzidziusia , mieszkam w Anglii

Polecane posty

Cześć dziewczyny. Dobrze widzieć, że macie jeszcze ochotę poszaleć. Ja miałam poszaleć w zeszłym tygodniu ale jak zobaczyłam te tłumy w sklepach to zrezygnowałam:( Ja to chyba jakaś dziwna jestem jak na kobiete bo nie lubię zakupów, zwłaszcza tych ubraniowych. Wszystko jest tylko nic nie mogę wybrać. Dobrze, że mój M ma anielską cierpliwość;) Inaczej ma sie sprawa z wyposarzeniem domu, w tej dziedzinie oboje uwielbiamy szukać, wybierac i kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc koineczko, nie wiem, czy zauwazylas wpisalam cie do poczekalni :-D jesli chodzi o dom, to tez tak mam, a w sklepach to roznie, jak mam kase, to nie moge sie zdecydowac, a jak znowu nie mam to mi sie wszystko podoba, no i tak to jest ze mna. Masonowa pisala o Primarku, ja nie umiem tam znalezc nic ciekawego, ale potem widze, ze kolezanka jest fajnie ubrana, pytam skad to, skad tamto, aona z Primarku, nie umiem czy co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam i dziękuję za pamięć. Jesli chodzi o Primark to mam identycznie, jeszcze nigdy nic tam nie kupiłam bo chyba nie potrafie tam nic znaleźć. Polka z którą pracowałam większość ubrań kupowała tym sklepie i często fajnie wyglądała. Jak dla mnie najlepszy jest next, tam zazwyczaj znajdę coś dla siebie a mój facet może się tam ubrać od a do z.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam o czym pisałyście i zauważyłam że niektóre dziewczyny mają problem z kupieniem leków i witamin poniewaz nie mogą znaleźć odpowiedników. Ja korzystałam z polskiej apteki internetowej, zamawiałam leki i kosmetyki których nie mogłam tu dostać. Przesyłka nie jes może najtańsza ale jeśli kupuje się więcej produktów to koszty nie są takie duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w primarku ja kupuje tylko koszulki, szaliki, portfele (mam ich z 20), dres i kilka innych pierdol. nie lubie tam kupowac bo za duzo tam ludzi, do przymierzalni masakryczne kolejki. wole normalne sklepy:) wlasnie cos przeczytalam, co mnie zainteresowalo. czy jak ja pracuje dla agencji, to jezeli bede w ciazy to macierzynski dostane tylko wtedy kiedy bede miala u nich przepracowane 26tyg. a przepracowane znaczy ze z kazdego tyg bede miala payslipa, czyli ze bede pracowac ciagiem te 26 tyg? w agencji tak latwo czasami nie jest, nieraz tydzien trzeba w domu siedziec. 222222 wiesz moze dokladnie jak to jest? i tak sie wogole zastanawiam, co by bylo gdybym np robila jeden tydz w jednej agencji, a drugi w innej. jak to by sie wtedy liczylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koineczka, a mozesz podac strone do tej internetowej apteki? i ile mniej wiecej zaplacilas za przesylke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesyłka do 5 kg to koszt 90 zł. Ja zamawiałam dla siebie i znajomych więc te koszty były mniejsze. Zaraz znajde stronkę to podam. Byc może sa tańsze ale ja byłam zadowolona z obsługi, kurier dostarczył paczkę w ciągu pieciu dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obczaje sobie ta stronke, dzieki, ale chyba taniej mi wyjdzie jak przyjaciolka kupi mi w Polsce leki ktore potrzebuje, a potem wsadzi w koperte babelkowo i wysle:) no ale nigdy nic nie wiadomo, moze bede czegos potrzebowac pilnie i szybko:) jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masonowo, z tego co zrozumialam 2222 to trzeba nieprzerwanie pracowac przez 26tyg. ja pracowalam na kontrakt 8miesieczny, moglam sie wtedy starac, moze bym sie wyrobila?no, ale coz... 2222pisala, tez ze mozesz otrzymywac jakies £75 miesiecznie, jesli wasz dochod nie bedzie przekraczal jakiejs tam b.duzej sumy, ktos inny znowu pisal, ale to nie na tym topiku, tylko o rachunku za gaz, ze jak ma sie dziecko do 5lat, to mozan sie starac do jakies dofinansowanie do ogrzewania, ale o tym szczerze pierwszy raz slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie wszelkich świadczeń i benefitów to ja jestem kompletnie zielona ale o ile wiem to tutaj praktycznie każdej rodzinie z dziećmi przysługuje jakaś pomoc. Ja pracuję na kontrakcie juz ponad dwa lata więc wiem że macieżyński mi sie należy i nie interesowałam sie jak to jest w innych przypadkach. Może nasz dobry duch i ekspert 2222 będzie znała odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nic o tych benefitach nie wiem:( bylam 2 lata na kontrakcie i zachcialo mi sie rezygnowac:P ) jak ciagiem 26 tyg to klapa, tak pracy na pewno nie bede miala w najblizszych miesiacach:( no ale nic, jak rezygnowalam to wiedzialam ze tak bedzie, 2 dni temu 222222 oswiecila mnie ze po 26 tyg w agencji cos mi sie nalezy na macierzynskim, wczesniej myslalam ze nic nie dostane. no i nic nie dostane bo tych 26 ciagiem nie jestem w stanie przepracowac:( musialabym miec niesamowitego farta... zreszta nie mam co gdybac, w ciazy nie jestem:( jeszcze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego tekstu wynika że nie musisz pracować ciągiem żeby należał sie macierzyński, więcej nie znalazłam Dla kogo? Statutory Maternity Pay jest przeznaczony dla kobiet pracujących na etacie. Wypłaca go pracodawca. Żeby otrzymać ten zasiłek, musisz spełnić kilka warunków: - powinnaś być zatrudniona na etacie w 15 tygodniu przed wyznaczoną datą porodu (ten tydzień nazywa się tygodniem kwalifikującym), - powinnaś pracować dla tego samego pracodawcy przez co najmniej 26 tygodni przed tygodniem kwalifikującym, - twoje zarobki brutto powinny przekraczać 87 funtów tygodniowo. Maternity Allowance to zasiłek dla kobiet pracujących na własny rachunek oraz dla tych, które pracują na etacie, ale nie spełniają warunków niezbędnych do otrzymania Statutory Maternity Pay. Żeby otrzymać zasiłek, musisz spełnić następujące warunki: - w ciągu ostatnich 66 tygodni przed wyznaczoną data porodu (ten okres nazywa się okresem testowym) powinnaś przepracować co najmniej 26 tygodni (niekoniecznie pod rząd); tygodnie przepracowane częściowo liczą się jak pełne, - twoje średnie zarobki w ciągu dowolnych 13 tygodni z okresu testowego powinny wynosić przynajmniej 30 funtów tygodniowo. Jak się ubiegać o zasiłek macierzyński? Jeśli jesteś zatrudniona, powinnaś poinformować pracodawcę o planowanym urlopie macierzyńskim najpóźniej z 28-dniowym wyprzedzeniem. Wielu pracodawców wymaga takiego powiadomienia na piśmie. Powinnaś również dostarczyć pracodawcy potwierdzenie daty porodu. Na 20 tygodni przed porodem dostaniesz od swojej położnej stosowny certyfikat (formularz MATB1). Jeżeli jesteś samozatrudniona, możesz wystąpić o Maternity Allowance już w 27 tygodniu ciąży. Potrzebny ci będzie formularz MA1 oraz potwierdzenie daty porodu, które otrzymasz od położnej na 20 tygodni przed porodem. Zostaniesz również poproszona o potwierdzenie z Urzędu Skarbowego (HM Revenue & Customs), że opłacasz składki na ubezpieczenie społeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
narazie bede pracowac przez agencje, pracowalam na kontrakcie 2 lata, sparzylam sie i nie chce juz tak. w agencji nie masz stalej pracy, ale ciagle nowe miejsca, nowi ludzie. minus- za duzo kontaktow z polakami:( przez polakow musialam zrezygnowac z poprzedniej pracy, teraz wole sie w pracy nie spoufalac. dla mnie lepiej jest taka jak jest teraz, mniej stresu, a to w ciazy tez wazne:) kasy nam nie zabraknie, maz ma kontrakt:) nie bede sie martwic na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie oznacza ze nie musze przepracowac ciagiem? - w ciągu ostatnich 66 tygodni przed wyznaczoną data porodu (ten okres nazywa się okresem testowym) powinnaś przepracować co najmniej 26 tygodni (niekoniecznie pod rząd); tygodnie przepracowane częściowo liczą się jak pełne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez cos wiem o tych spoufalaniach, ale z Polski, przeprowadzilam sie do nowego miasta ze wzgledu na prace, jedna panna z tej pracy z ktora pare razy wybralam sie na pizze po pracy, taka mi zrobila reklame kolo dupy, ze juz do konca mialam przechlapane i nie jestes w stanie przekonac ludzi, bo trudno zebym latala po calym zakladzie 300 ludzi i sie tlumaczyla... a tutaj z kolei to przez ta prace z Polski, nigdzie nie chcialam z nikim wychodzic, mialam 1000powodow, dopiero pod koniec kontraktu, jak juz sie polapalam kto zkim i jak, to zaczelam wychodzic i bylo spoko, no przy najmniej nie mialam takiej jazdy jak w nowej pracy w Polsce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za info:) ja musze kiedys przysiasc porzadnie przed kompem i poszukac tych wszystkich benefitow. juz pewnie teraz nam sie cos nalezy. chociaz jakos nie widze siebie zalatwiajacej to wszystko:P pol roku temu slub wzielam i jeszcze nie zmienilam nigdzie nazwiska:P nikt sie narazie nie doprasza. no ale w koncu i tym bede musiala sie zajac:( ja zmykam Dziewczynki, maz juz spi bo jutro mecz gra i musi byc pelen sil, ja jeszcze tylko szybki prysznic i slipkam:) dobranoc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny trzymajcie zamnie kciuki w srode, mam test!!!tak bym chciala juz isc do pracy i gdzies sie ruszyc z chaty, chocby z doskoku juz nawet o wolontariacie myslalam! jak sie w srode nie uda, to zmieniam taktyke i juz mi bedzie obojetne jaka praca (no w miare obojetne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak szczerze mowiac to ja juz jestem tak uprzedzona do polakow tutaj ze obchodze ich szerokim lukiem. pomoglam kilku osobom tutaj i dostalam za to takiego kopa w tylek ze odechcialo mi sie wszystkiego!! teraz sie nie wychylam, nie odzywam. mam przyjaciol w polsce, sa szczerzy i prawdziwi, tutaj musze sie obyc bez "rodakow"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lentilka bądź pewna że będę trzymać kciuki. Mamy nowy rok, nowe szanse i na bank wszystkie plany zostaną zrealizowane a marzenia spełnione:) Inaczej być nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny, powiem wszystko w srode, na razie nie chce zapeszac!!! ide sie szybko umyc i spac, dobranoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
jesli z agencji nie dostalas p45 to znaczy ze wciaz pracujesz dla tego samego pracodawcy wiadomo ze z agencja tak bywa ze jest praca a raz nie ale to nie ma znaczenia bo wciaz jestes osoba zatrudniona jak pisalam wczesniej tu jest bol ze oni licza srednia i jak malo przez ten czas zarabiałas to poprostu malo dostaniesz wiem bo kolezanka raz pracowala raz nie i krotko w stosunku do mnie i przez pierwsze 6 tyg dostala poprostu o wiele mniej ale dostala.CO DO BENEFITOW to na dzien dzisiejszy dostaniecie cos ale maja wejsc jakies zmiany i nie wiadomo jak to bedzie.75f to tylko CHB(rodzinne ktore wszystkim rodzicom sie nalezy) musisz miec tylko NIN bo bez tego TERAZ ani rusz i nic nie zalatwicie.dalej to becikowe 500f jesli bierzesz work i tax credits lub sie o niego starasz.co do ogrzewania to owszem sa dofinansowania ale jesli temp przekracza 0 stopni cel.i dla bardzo malo zarabiajacych,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
222222 dzieki:) czyli nie musze miec 26 payslipow zeby dostac? moge miec ich mniej ale np byc w tej agencji 30 tyg? ja to tak zrozumialam:) NIN mam od 2 lat. jak pozmieniam wszystkie dokumenty na nowe nazwisko to zajme sie rezydentura. koineczka-wczoraj nie zauwazylam ze napisalas ze NIE musze pracowac ciagiem, myslalam ze napisalas ze musze:P za pozno wczoraj bylo, zeza juz mialam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciazy i tez w UK
czesc dziewczyny, Duzo sie wydarzylo od mojej iostatniej wizyty. 222222 dziekuje za odpowiedzi. Niepokoi mnie tylko jedna rzecz. Jedna angielka w pracy powiedziala mi ze musze miec przepracowany rok, a nie 26 tyg, wiec juz zglupialam. Wolalabym ta wersje 26 bo roku nie mam jeszcze przepracowanego. ech te przepisy. chcialabym troche kasy wytargac ( tak sie brzydko wyraze) W mojej firmie pracuje od 27 sierpnia 2008 roku termin mam na 23 sierpnia 2009, wiec nalezy mi sie to maternity pay co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez w ciazy i tez w UK
acha pozdrowienia dla wszystkich forumowiczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×