Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość Blondyneczka1983
Zejdzie, ja stosuje już 4 miesiąc i widzę sporoą poprawę, choć np dziś mi wyskoczyl pryszcz jak baniak:( podskórny, ale oprócz żelu stosuje antybiotyk od wewnątrz... poczekamy.... ostatni trądzik leczyłam 3 miesiące. Oh ale to przewalone..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sesimbra
Pierwszy raz lecze sie na trądzik (nie jakiś tam poważny, od pół roku mam lekkie zaostrzenie) i jestem przerażona, że będzie to trwało miesiacami albo latami. Od 5 dni stosuję * Tetralysal codziennie 300mg * Epiduo na noc codziennie (nie na całą twarz, głównie czoło, broda, policzki nie, bo mam czyste) * Atrederm na noc co drugi wieczór na plecy i dekolt * Purritim Iwostin żel do mycia do codziennej pielegniacji. Oprócz tego kupiłam Emolium krem specjalny, stosuję go na zmianę z Iwostinem na naczynka. Wydałam jednorazowo jakieś 300 zł i na razie widzę tylko okropne wysuszenie skóry - łupież mi się sypie z twarzy!!! Mimo, że skóra sucha a Tetralysal powinien hamować łojotok wczoraj znalazłam nowe zaskórniki. Kiedy będą normalne efekty??? Kiedy nie stosowałam leków to przynajmniej nie miałam plam, wszystko goiło się normalnie, skóra była przyjemna w dotyku. Na plecach mam teraz ostro-czerwone plamki, a na czole "tarkę". Chcę skończyć kurację do końca października, nie chcę się TAK leczyć miesiącami, bo potem jadę do Afryki i nie wyobrazam sobie unikania słońca w takim miejscu! Moje pytanie - CZY TO SIE OPŁACA??? Czy bedę mogła skończyć kurację po 5 tygodniach bez konsekwencji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondyneczka1983
DO SESIMBRY: Opowiem Ci jak to było ze mną. Początkowo też miałam tetralysal, i wiele wiele żeli( przy 1 leczeniu trądziku)- po ok 3 miesiącach doszłam do stanu wyleczenia. Ale pomijając to(bo ogólem lecze się już 3 raz) dostałam teraz Tetralysal 300mg + epi duo, i jak napisałam we wczesniejszych postach, nie wiem odnosze wrażenie,że terta na mnie nie działa, szczególnie mam bolące na brodzie, bo reszta jest ok. Epi nawet pomógł( zaczynam już 5 tydzień kuracji i jakiś SUPER EXTRA ZAJEBISTYCH efektów nie widzę. Ale wiem,że wymaga to cierpliwości, zrezygnowania ze słońca, solarium(choć czytałam tu posty, że można się opalać byle nie przesadzać), zresztą jak wiesz, każdy z nas ma inne ogranizmy, jedni leczą tradzik latami, inni po 3-4 meisiące z nawróceniem.... Także ja radzę Ci nie odstawiać leków. Do Afryki pojedziesz, kup sobie krem z Vichy ma faktor +50 i musi być dobrze. Życzę wytrwałości, choć wiem jakie to uciążliwe....sama już miesiąc z domu nie wychodzę, :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika22
Hej! stosuje epiduo od 5 dni i mam po nim bardzo suchą skórę... Dermatolog przepisała mi- epiduo na noc a metronidazo na dzień. A teraz pytanie kiedy mam smarować się kremem żeby skóra mi mniej schodziła a żeby nie była aż tak sucha? Lekarz poleciła mi Alantan ale nie powiedziała kiedy mam nim smarować. w aptece powiedziała że moge godzine po metronidazolu. Jak myślicie moge tak smarować? cZy alantan plus nie spowoduje pogorszeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siabadaba
Nadtlenek benzoilu jest skuteczny w walce z trądzikiem, ale wysusza i podrażnia skórę. Na to są jednak sposoby (jeden z lepszych nosi nazwę Physiogel). Epiduo zaczynam stosować od jutra, ale na skórę ramion i klatki piersiowej zamiennie z aknemycin plus. Takie połączenie wydaje mi się bardzo sensowne. Jednak używałem już Brevoxylu, w którym stężenie nadtlenku benzoilu jest dwuipółkrotnie większe niż w Epiduo. Używałem na skórę twarzy i faktycznie - miałem ją mocno wysuszoną. W każdym razie, jeśli dermatolog przepisuje Wam na twarz wyłącznie Epiduo, to poleciłbym zmienić dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październik
Hej, Mam pytanie. Dermatolog powiedziała, żeby używać na noc Aknemycin a Epiduo rano. Z tego co pisaliście wszyscy używacie tego żelu na noc. Sądzicie, że lekarce coś się pomyliło? Będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oofy
hej hej, bardzo dawno mnie tu nie było, ale wczoraj na innym forum gdzie też dyskutują o trądziku znalazłam linki do książki Chrisa Gibsona dotyczącej jego metody leczenia: for english press here :) http://rapidshare.com/files/10141477/How_I_Cured_My_Acne_Condition_in_3_Days_-_Chris_Gibson.rar a tutaj polskie tłumaczenie samej metody - czyli opis jak krok po kroku przeprowadzić kurację. [URL= http://odsiebie.com/pokaz/5951924---cf8e.html ] http://odsiebie.com/pokaz/5951924---cf8e.html leczenie tak jak wskazuje nazwa metody trwa 3 dni, ale w tym czasie nie można przyjmować żadnych leków doustnych, brać uzywek itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moooll
hej, mam pytanie odnośnie Epiduo, na ulotce jest napisane, że lek nie powinno sie stosować na wyprysk o.O troche to dziwne bo skoro zaczynam no a więc ... mam sporo wyprysków na twarzy to że niby mam je omijać? o.O wiecie może coś na ten temat? stosujecie go na całą twarz czy jednak omijacie te wypryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blizniaczka09
Chodzę do dermatologa już 3 lata i nie dawno mi przepisał ten zel EPIDUO używam go już około Miesiąc dermatolog kazał mi smarować co drugi dzień i pozostawić na pół godziny a potem stopniowo trzymać dużej i teraz używam go codziennie i pozostawiam go na 1.5 godziny ale ciągle mam po nim czerwona twarz i nic nie widzę poprawy mam też krem na dzień METRONIDAZOLO ale po nim mam strarszną tłustą cerę i wogóle mi nie pomaga Zawsze mi się pojawia trądzik na jesień a wiosną mi znika już nie wiem co mam zrobić oofy Mam do Ciebie pytanie czy próbowałaś tej metody ?? a może ktoś inny ?? Chciałam bym spróbować ale troszkę się boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sun24
Cześć, stosuje epiduo od tygodnia - co 2 noc, bo i tak mi podrażnia skórę i niestety zamiast poprawy mam gorszą cerę, ogólnie przed rozpoczęciem miałam ładną, nie mam problemów z trądzikiem a raczej z rozszerzonymi porami na nosie i czole i wągrami;/, czy któraś tak miała? ja to interpretuję tak - teraz wychodzą - dlatego jest gorzej ale jak już wyjdą to będzie lepiej...więc warto przecierpieć chociaz nie jestem przyzwyczajona do takiego widoku w lustrze:/, czy któraś też miała takie stadia leczenia? z góry dziękuję za odpowiedz, pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oofy
Blizniaczka, nie probowałam dokładnie tej metody, ale moje wyjście z trądziku polegało na podstawowej zasadzie tej metody - odtruciu organizmu, oczyszczeniu jelit (warto się do tego przekonać), a potem stosowaniu odpowiedniej diety (bogatej w cynk, zdrowe oleje, czosnek, zioła itd..). Niestety zauważyłam, że nic nie jest na zawsze. Na urlopie paliłam jak smok, a potem zachorowałam i musiałam brać antybiotyk - moja cera zareagowała. Odstawiłam fajki, słodycze, zaopatrzylam sie w probiotyk - juz jest dobrze. Poza tym bardzo pomogła mi woda termalna avene (tylko ta, la roche i uriage nie dawaly zadnego efektu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bliznaiczka09
oofy Bardzo Ci dziękuje :) napewno tego spróbuje i napiszejakie były efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moooll
październik ja tez mam go stosować w ciągu dnia... a do tego 2 razy dziennie! także to chyba zalezy od dermatologa jak przepisze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październik
Dzięki za odpowiedz. Ja używam epiduo od tygodnia. Na początku miałam wrażenie, że kupiłam zły lek ponieważ w ogóle nie wydziałam zmian. Po nałożeniu niż mnie nie szczypało ani swędziało. Jedyną różnicę jaką zauważyłam to delikatne wysuszenie skóry ale bez łuszczenia. Dermatolog polecił na początku uzywanie żelu co dwa dnia ale i tak smarowałam codziennie rano na noc przepisała mi aknemycin. Dopiero przy 6 smarowaniu poczułam pieczenie ale bez zaczerwienienia i podobnie siódmego dnia. Ogólnie polecam bardzo ładnie oczyszcza zaskórniki na nosie, skutecznie osusza wypryski oraz powoli oczyszcza czoło z podskórnej kaszki, która była powodem mojej wizytu u lekarza. Jak widać epiduo wywołuje skrajnie różne reakcje wszystko zależy od wrażliwości skóry. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moooll
Ja zaczynam dopiero stostowanie Epiduo. Jak narazie równiez nie mam zaczerwienonej skóry, jedyne wysuszoną, a w miejscu wyprysku troche swędzi ;p może jeśli stosowałybyśmy go na noc bardziej była by ta skóra podrażniona? nie wiem... a rano stosujesz i na to normalnie nakładasz np .puder, fluid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bezpseudonimu
Żel Epiduo kosztuje 40 zł. Benzacne, żel o podobnym składzie, kosztuje ok 10 zł. Czuje się oszukana przez swojego dermatologa, który przepisał mi Epiduo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Bezpseudonimu
Tak, roznia sie wiele te ceny, ale tak samo rożni sie skład i dzialanie obydwu lekow...Wiem co pisze, bo stosowalam jeden i drugi lek i z pewnoscia moge stwierdzic, ze epiduo jest dużo, ale to dużo lepszy niż Benzacne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też go stosuje
widze juz efekty:):):):) Po tygodniu! nie mam zaczerwienienia nawet. Dziewczyny ale nie wiem jak wy stosujecie. Ja dostałam osobna karteczke do tego żelu z instrukcja obsługi. I tam napisane że nanosić na twarz po 15-20 minutach po umyciu i wysuszeniu twarzy. inaczej może podrażniać. I malutka ilość. naprawde tan na opuszek palca i to na cała twarz. Lekko mi się broda łyszczy, ale to widac jak ktoś stanie twarzą twarz ze mna i jeszcze oczy w brodzie "zawiesi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitka83
ja stosuje epiduo od pieciu dni, po pierwszym zastosowaniu nie mialam zadnej reakcji , dopiero po kolejnych pojawilo sie zaczerwienienie, za kazdym razem bylo coraz to wieksze, nawet raz mialam spuchnieta twarz - ale nastepnego dnia opuchlizna zeszla, jak na razie skora zaczela sie luszczyc, powoli widac, ze cera dochodzi do siebie, robi sie gladsza i slady, z ktorymi mam najwiekszy problem jakby nieco zbledly, podobno po tygodniu skora juz tak nie reaguje agresywnie na ten lek, najgorsze sa poczatki, no ale trzeba pocierpiec jak sie wczesniej majstrowalo samemu przy twarzy ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam . Ja epiduo stosuje od wczoraj no i zaczerwieniona rano byla ale teraz jest już normalnie, oczywiście skóra schodzi masakrycznie i ciężko jak nakladam maści kryjące (bo uwierzcie mam straszne plamy na policzkach i bez makijazu wygladam tragicznie) no wiec smaruje na nawilzenie zwyklym kremem rumiankowym ok 3 zl. bardzo dobry , chwile po jego nalozeniu normalnie nakladam maści które kryją. ja się męcze z tradzikiem ok 5 lat. ale to nie byle jaki trądzik , ogromniaste plamy , ślady itp. :((( mam nadzieje ze to mi pomoże..bo mialam już mnóstwo preparatów po których mialy być niby jakieś efekty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze musze dodać, że jednego wieczoru stosuje epiduo a kolejnego duac (zostala mi końcówka z poprzedniej kuracji) i tak w sumie powiedziala moja pani doktor zebym na zmiane smarowala. Mam nadzieję że mi to wkońcu pomoże bo juz mamy serdecznie dosyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moooll
Ale mnie zaczeło kurczę piec i swędzieć ;p masakra, skura się łuszczy strasznie. Stosuje żel z nagietka i krem nivea tam gdzie jest większy "susz skórny". Ale powiem że mam mniej tych grudek i wągry sie ekspresowo wyciskają ;p ale niestety i tak mi się pojawiają czerwone grudy i syfy. też musze nakładać fluid, puder itp. bo mam zasyfiałe policzki. Zero na brodzie, czole tylko na policzkach i troche na skroniach ;/ Ja się męcze od 3 lat :( myslałam, że z wiekiem będzie lepiej... a tu klops.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2182
ja stosuje chyba juz od miesiąca. poprawy niestety nie widze, nie piekła mnie też twarz chyba mam mało wrażliwą. teraz ide do pani dermatolog znowu wiec może przepisze mi coś skuteczniejszego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kujan88
Z wielu leków jakie stosowałem Epiduo zdecydowanie jest najlepszy. Stosuje okolo 3tygodni (rano i wieczorem) fakt na początku skóra baardzo sie wysuszyla i łuszczyła ale teraz jest super cera gładka obecnie stosuje co 2dzien aby pozbyć sie niedobitków heh pozdrawiam wszystkich walczących z trądzikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KuraD
Ja stosuję od ponad tygodnia i poprawa już jest:) czytałam wasze posty i dermatolog powiedział mi że nie można używać żadnych pudrów i fluidów ponieważ w ten sposób blokują pory, który dany lek miał oczyszczać. :) Taka mała rada^^ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo weś nie używaj jak masz masakryczną twarz .! ja się ludziom bez makijażu nie pokazuje ;// bo by pouciekali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2182
ja stosuje ED tylko wieczorem a podkładu czy też pudru używam raz za jakiś czas, chociaż podobno lepsze są pudry sypkie, które nie zatykają porów, chociaż nigdy nic nie wiadomo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktooosikk
anka2182 ile juz stosujesz epiduo i jakie sa efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martxxa
witam , ja bylam pzred wczoraj u dermatologa i lekarka mi przepisala wlasnie ten lek. Kazala mi go stosowac tylko na noc i rano zmyc a rano jezeli bede miala sucha skore to mam nanosic taki krem (nie pamietam nazywy) ale jest napewno bez recepty. No tak cena moze nie jest niska no cóż. Z tego co widze wasze opinie to efekty dopiero widac po miesiacu stosowania leku. Lekarka kazala mi stosowac Epiduo przez 2 miesiace i 1 tubka ma mi wystarczyc na 1 miesiac. Mam nadzieje ze bedą jakieś efekty. Ostatnio też stosowalam Aknemycin i Clindacne ale wg mnie nie bylo efektow tylko jeszcze wiecej mi sie wysypało tradziku.Teraz równiez kupilam sobie specjalne mydło do cery tradzikowej Mydło Siarkowe , naprawde pomaga troche sie zgubiło tego trądziku i skóra na twarzy jest inna i mydło to nie wysusza(przynajmniej mnie):P Zobaczymy co z tym Epiduo licze na efekty :) Pozdrawiam forumowiczów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martxxa
witam , ja bylam pzred wczoraj u dermatologa i lekarka mi przepisala wlasnie ten lek. Kazala mi go stosowac tylko na noc i rano zmyc a rano jezeli bede miala sucha skore to mam nanosic taki krem (nie pamietam nazywy) ale jest napewno bez recepty. No tak cena moze nie jest niska no cóż. Z tego co widze wasze opinie to efekty dopiero widac po miesiacu stosowania leku. Lekarka kazala mi stosowac Epiduo przez 2 miesiace i 1 tubka ma mi wystarczyc na 1 miesiac. Mam nadzieje ze bedą jakieś efekty. Ostatnio też stosowalam Aknemycin i Clindacne ale wg mnie nie bylo efektow tylko jeszcze wiecej mi sie wysypało tradziku.Teraz równiez kupilam sobie specjalne mydło do cery tradzikowej Mydło Siarkowe , naprawde pomaga troche sie zgubiło tego trądziku i skóra na twarzy jest inna i mydło to nie wysusza(przynajmniej mnie):P Zobaczymy co z tym Epiduo licze na efekty :) Pozdrawiam forumowiczów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×