Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ona_1988

EPIDUO- żel przeciwtrądzikowy

Polecane posty

Gość bondżo
mi lekarz daj ulotke na ktorej bylo napisane ze przed uzyciem kremu trzeba dokladnie umyć buzie wiec jak macie brudną buzie to sie nie dziwie ze was piecze... no chyba^ xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2182
ja używam tylko wieczorem...dot ego mam hipoalergiczny physiogel, który fajnie oczyszcza. wg mnie efektów nie ma ale p. dermatolog stwierdzila ze kondycja skory jest lepsza...mhm ciekawe....mam nadzieje ze po drugim miesiecu stosowania bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamiiiś
A ja stosuje EPIDUO na noc około pół godziny po umyciu i wysuszeniu twarzy, dermatolog mówił, że mogę przed użyciem posmarować jakimś nawilżającym kremem, żeby mi aż tak nie podrażniał no ale nadal podrażnia. Nie tyle że piecze ale skóra mi się strasznie łupi, a także nie obejde sie bez makijażu bo mam straszne blizny i plamy... na rano mam Aknemycin plus. I takie moje pytanie: czy macie jakies dobre sposoby aby ta skóra nie łuszczyła się aż tak ? Bo wyglądam jak potwór jakiś, jakby mi twarz miała cała zejsc ;( Ale pryszcze fajnie usuwa, tyle że ostatnio znowu mi nowe wyskakuja.. i tak w kołko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fffasa
tez uzywam Epiduo żel juz jakies pol miesiaca moze ponad, stosuje codziennie wieczorem, efekt nie jest zadziwiajacy, wydaje mi sie ze jest on zbyt slaby(w porownaniu do poprzedniego) bo pojawiaja sie inne krostki ktorych nie bylo gdy stosowalam Duac Zel, na poczatku skora swedziala ale po 2 dniach przeszlo, strasznie po nim skora jest tlusta i wyglada sie jak swiecaca zarowka, wg mnie lepszy jest Duac Żel, zamierzam wrocic do niego po konsultacji z moim dermatologiem, zadnych sladow po nim nie ma skora sie nie tluszczy, jedynie lekko wysusza gdy naniesiesz gruba warstwe... ale to normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrs Davidson
Latami leczyłam tradzik. Różnymi specyfikami, od maści, zawiesin, kremów, żeli (w tym epiduo także), drożdży, haerbatek ziołowych, kuracji anybiotykami do tabletek hormonalnych antykoncepcyjnych włącznie. przez te lata były poprawy i pogorszenia. Ale tradzik zawsze wracał. I właściwie coraz gorszy, z tendencją do bliznowacenia. Dopiero hmm jakieś pół roku (?) temu zaczełam stosować Tretinex (znany też jako izotek, chyba roaccutane). Po tygodniu stosowania - wysyp. Potem już coraz lepiej. I teraz właściwie nie pamiętam co to pryszcz, i absolutnie nie wyobrażam sobie żeby mi miało coś teraz wyjść! I wiecie co jest cudowne: izotek ma zmienić typ cery z tłustej na normalną. Buzia mi się w ogóle nie przetłuszcza! Pamiętam jak za dawnymi czasy kupiłam sobie jakis fluid matujący z loreala i zaraz po nałożeniu swieciłam się jak latarnia morska. A teraz? mogę już nawet kupować fluidy niematujące, bo nie mam czego matować. (choć nadal kupuję dość kryjące ---> blizny zostały). Albo myłam włosy, co 1 dzień lub max co dwa dni. I nie uważałam zeby mi się przetłuszczały. Teraz mogę nie myć przez 4 dni i nie są tłuste. W porównaniu z tym co było - zmiana diametralna. Ja przepraszam ze tak odbiegłam od tematu, ale epiduo mi nie pomogło, nie na dłuższą metę. Nie pamiętam może miałam jakieś miesieczne poprawy po tym zelu. Ale widocznie nie były stałe, Powodzenia w walce z chorobą : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vi
Czesc dziewczyny mi epiduo gel barrrdzo pomogl :) Stosuje go od ok 2 tygodni. Grudki wszystkie poschodzily... Co prawda niektore z nich zamienily sie w czerwone duze krosty z ropa, ale po ok 3 dnich schodza po smarowaniu tym wlasnie zelem... Nie mam piekacej skory tylko troszke sie zluszcza. Smaruje skore kremem nawilzajacym, ktory ma za zadanie latwiejsze wchlanianie miejscowych lekow dermatologicznych ( Cetaphil MD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość walcząca..
trądzikiem rzecz jasna:-)/ Witajcie wszyscy czytający... myslę, że z trądzikwiem walczę już ok 11 lat... i także stosowałam wszystko co tylko możliwe... teraz nauczylam się z tym życ i aż tak źle nie jest. A Epiduo- dostalam go dopiero 2 tyg temu + łykam Tetrasal i wiecie co.... budzę się rao i nie wierzę , że to moje odbicie w lustrze :-)/ buzia powoli zaczyna wyglądac jak pupcia niemowlaka :-D/ zobaczymy jak będzie dalej, ale może to juz koniec mojej walki z trądzikem..wkoncu jestem przed 30tką, czas zapomniec co to trądzik;-)/ myslę, ze Epiduo wart jest wypróbowania- aha, twarz mnie nie piekła, wysusza się, ale bez przesady...rano krem nawilżajacy i wszystko jest ok! powodzenia życzę wszystkim Wam... tylko ten kto trądzik ma potrafi nas zrozumiec:-), przynajmniej zmarszczki zbyt szybko nam nie groża- zawsze nalezy szukac pozytywów;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jankem
witam.......jestem ojcem 15-to latka.....pani dermatolog przepisała mu epiduo ale efekt mizerny....zresztą 4 wizyty u dermatologa..z lekarstwami ok.700 zł w plecy ..a efekt żaden.....Poszperałem po różnych forach..i postanowiłem skorzystać z niektórych rad....i dzięki tym radom ,nareszcie widać efekty....Powiem krótko co kupiłem....wszystko na necie....tabletki WIERZBOWNICY DROBNOLISTNEJ....zioło stosowane przy prostacie..ale doskonale zmniejsza łojotok..cena ok 12 zł za 30 tabl..stosuje kilka dni 3x dzien..pózniej 2xdzien.....krem ADULT ACNOMEL,,kupiony na e-bay tubka ok .25-30 zł..smaruje twarz rano i wieczorem...oraz TETRACYKLINA/antyb/ 250 mg....stosuje 3x,dzien....po ok miesiącu zazywania..nie miał żadnych skutków ubocznych....tetracykline mozna stosowac przez kilka miesiecy.....bez anrybiotyku nie ma szans na skuteczne leczenie...!!!!teracyklina kupiona w aptece internetowej 180 tab..ok 130 zł..!!!!!wiem ze ryzyko itp..itd..!!!ale odczułem ze dermatologowi zalezało tylko na czestych wizytach..!!!!!!czekam obecnie na masc acne derm..bedzie stosował na przemian z acnomelem..!!mozna stosowac inne antybiotyki z rodzaju tetracyclin...minocykline..np..lub kogo stać..antybiotyk solodyn..!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Epiduo! Moje problemy z tradzikiem zaczely sie po maturze (maj). Zawsze mialam jakies tam pryszcze przy okresie, ale w ilosci 1-2. Nagle nie wiadmo skad na mojej brodzie zaczely sie pojawiac grudki i pryszcze ktore byly nie dosc ze bolace to jeszcze ropne (a fee). czasami wychodzilam z domu bez pryszcza , przychodzilam po godzinie i juz jakis na twarzy byl. w czasie okresu kiedy mialam tardzik (okazalo sie ze hormonalny) potrafilam ich miec 15 na brodzie! bolaca broda, blizny, strupy, pryszcze i te okrpone grudki doprowadzily mnie do takiego stanu ze stracilam cala swoja pewnosc siebie, wiem jaki tradzik potrafi byc uciazliwy. Dlatego wlasnie postanowilam napisac w internecie jak sie go pozbylam , bo wlasnie tych informacji w internecie nie mozna tak naprawde znalezc. Stosowalam Brevoxyl od maja do lipca, szczerze mowiac nie pomagal mi, a poniewaz zblizaly sie studia to nie czekalam i poszlam do dermatolga w sierpniu. pani dermatolog powiedziala mi ze to tradzik hormonalny, przepisala epiduo i witaminy: b6, pp, i cynk po 1 tabletce 3 razy dziennie. przez pierwszy miesaic nie widzialam poprawy i na wizycie we wrzesniu powiedzialam o tym pani dermatolog. kazala dalej uzywac epiduo i czekac na efekty i do tego przepisala mi clindance (jakos tak) na dzien. do tego uzywam zelu do mycia twarzy hyperiac (dosc drogi 42 zl, ale rewelacyjny!). odstawilam witamiy bo zle sie po nich czulam. efekty sa, pozbylam sie juz prawie wsyztsich grudek, przy okresie w pazdzireniuku mialam jednego pryszcza. teraz od czasu do czasu cos wyskoczy ale sie juz nie martwie tym tylko dalej stosuje epiduo. obecnie walcze juz tylko z kilkoma grudeczkami, okazjonalnymi pryszczami i przebarwieniami ktore zostaly mi po tardziku. juz prawie sie go pozbylam , zajelo mi to 3 miesiace. z czystym sercem polecam epiduo. nie zalamujcie sie tylko walczcie. wiem ze mozna. trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ;/ ja z trądzikiem zmagam się od 5 lat i to nie byle jaki trądzik mam pelniusienko plam czaerwonych na polikach czesto ropne mi wyskakują a wy ubolewacie nad paroma...stracilam juz dawno pewność siebie, pudruje sie maskuje, robie wszystko zeby to zakryc :(. epiduo stosuje już od jakiegoś miesiąca i w sumie nic szczególnego nie zauważylam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2182
ej ludzie widzę poprawę! Jest naprawdę lepiej, a już myślałam, że nic juz nie ruszy. i nie przejmujcie się jeżeli po miesiącu nie będziecie mieć poprawy bo w moim przypadku poprawa nastąpiła w tym drugim miechu :):) jak codziennie rano był 1 nowy teraz od tygodnia nie mam nic nowego. dobra już nic nie mówię, bo zapeszę :P pozdr wszystkich walczących z tym dziadostwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ałć.
ja używam epiduo od 5 dni i... cieprpię. oj, cierpię na prawdę. na samym początku byłam zachwycona - pryszcze od razu zaczęły znikać, a skóra była sto razy gładsza. wręcz nie do porównania. no i nagle...skóra twarzy stała się totalnie czerwona, piekąca no i na dodatek się łuszczy! nie mam już cierpliwości do tego żelu, bo nie chcę, żeby przy dalszym stosowaniu podziało się coś gorszego. no i nie wiem też kiedy ta czerwień zejdzie z mojej twarzy. dzisiaj nasmarowałam całą twarz alantanem i (chyba jako jedyny środek) nie szczypał. napiszcie proszę jak radzicie/radziłyście sobie z piekącym uczuciem i czy stosować dalej epiduo bez przerywania czy z. równocześnie dostałam acnikare lotion, który jest z alkoholem. no i efekt jest taki, że tylko potęguje schodzenie skóry! no i przez to, boli jeszcze bardziej. na noc używam jakiejś maści, która została wyrobiona w aptece (składu nie podam, bo pisma lekarskiego nie odczytam ;D!) i muszę ją trzymać przez 12h na skórze. nie wiem co ona daje. do tego mam doxycyklinę. a ona leczy stany zapalne i (mam ogromną nadzieję!) nie wysusza. błagam, napiszcie co zrobić z twarzą po użyciu epiduo, ponieważ skutki są takie jak u większości ;). może jakiś krem na, albo pod? z góry dziękuję! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azaz90
droga ałć, moja dermatolog uprzedzala mnie o pieczeniu i luszczeniu skory, dlatego kazala mi na poczatku stsowac epiduo co 2-3 dni, potem po 10 dniach codziennie. stosowalam sie do zalecen ale z czasem skora zaczela schodzic i pani derm kazala mi stosowac epiduo co 2 dni a twarz smarowac zwyklym kremem nivea. teraz juz nie mam zadnych problemow z luszczeniem sie skory :) poczatki z tymi wszytskim masciami i kremami zawsze sa trudne ale czasem warto troche pocierpiec:) po luszczeniu ja go na troche odstawilam ( az skora sie poprawila i dopiero wtedy zaczelam stosowac co 2 dni )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Struśka
Witam. Ja mam straszny problem, moja twarz przypomina pizze :/ Wcześniej mialam problemy z trądzikiem i stosowalam Zineryt, który mi pomógł. Na koniec kuracji dermatolog przepisała mi Epiduo i miałam go stosowac raz na 3 dni, ponieważ moja cera była wtedy w idealnym stanie. Niestety trądzik zaczął po jakimś czasie powracać i postanowiłam smarować się Epiduo codziennie. Od kilku dni na calej twarzy mam coś w rodzaju wysypki, wszędzie takie małe syfki, które swędza. Wczoraj bylam u dermatologa i smaruję twarz sterydem o nazwie Hydrocortizonum. Jesli ktoś wie, czy ten lek pomaga i co trzeba robić, to niech mi pomoze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość księżniczka z pryszczami
Stosuje od 5 dni - twarz zaczerwieniona , poprawa nieznaczna :) Zaczynam sie łuszczyc:P , więc dzisiaj z "randki" z epiduo zrezygnuje:) c.d.n. Pytanie: Mozna pić alkohol podczas stosowania epiduo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika22
Stosuję epiduo od 2 miesięcy. Od pierwszych dni stosowania skóra zaczęła robić się gładziutka, aż niektórzy mnie pytali ile dałam za taki świetny podkład! Dermatolog widząc poprawę po miesiącu stosowania kazala mi smarować co drugi dzień. I potem stopniowo coraz żadziej,aż do odstawienia a że jeszcze od czasu do czasu jakiś syfek mi wyszedł to smaruję do tej pory co drugi dzień. Ale od jakiegoś tygodnia cera mi się pogorszyła, tu jeden pryszcz wyskoczył pod okiem ledwo zszedł a już pojawił mi się taki GRUBY! na policzku;( I boli mnie on. No i w końcu nie wiem kiedy mam przerwać tą kurację? Najchętniej to bym znów wróciła do smarowania raz dziennie bo wtedy miałam piękną cerę. Pomoże mi ktoś? Musiałam zrezygnować z randki przez tego ochydnego bolącego syfa;( BŁAGAM O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neopolitanczykowna 22
wiecie co..mam zaczac kuracje Epiduo i troche mam stracha. wysypalo mnie strasznie po odstawieniu tabletek hormonalnych ale znow je jem okolo miesiaca + dostalam jakis specyfik stworzony dla mnie w aptece z antybiotykiem i sterydem.w piatek mam odstawic ten specyfik i zaczac epiduo.dodam ze nie mam specjalnych problemow z cera (jak jem tabletki hormonalne heh) a epiduo dostalam chyba od dermatolog zeby pozbyc sie bliznek po tym naglym wysypie:(( ciekawi mnie tylko jedno: czy stosowac Epiduo dopoki tubka sie nie skonczy czy jak zobacze zadowalajacy mnie efekt moge zrezygnowac z niego z dnia na dzien.. czy podczas stosowania epiduo smarujecie sie samoopalaczem? bo na sylwestra meeega bym chciala byc opalona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istotnePYTANIE
1.czy podczas stosowania EPIDUO zawsze po jakims czasie wystapi tzw wysyp? czyli skora bedzie najpierw gladziutka a potem nagle pojawia sie krostki zeby potem moglo wszystko zejsc?? 2. Ile powinna trwac kuracja? 3. MOzna odstawic Epiduo wtedy kiedy uznam ze juz nie chce/nie musze go stosowac czy trzeba stopniowo? 4. Jak dlugo po zakonczeniu smarowania buzki Epiduo trzeba czekac by isc na solarium?? nie chce przebarwien;/ 5. Bardzo dziekuje za odpowiedzi:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika22
Właśnie ile powinna trwać kuracja??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlaśnie wrócilam od dermatologa i zapisala mi jakieś tabletki Tetra** coś tam i jakiś żel napisze co to jak to sobie kupie bo z jej pisma nic nie rozczytam ;D. powiedziala ze po tym zrobimy taka kuracje (dluga ale niby skuteczna) , bedzie to ostatni ratunek jak to powiedziala tylko wiecie ja mam dopiero 16 lat a bd musiala mieć jakieś oświadczenie od ginekologa...;| masakra ;/. Epidua,Duac mam smarować na noc bo koncowki mi pozostawaly...wieczorem rowniez tabletki a rano ta jakas nowa masc. Bede pisac , jakby co... modlcie sie za mnie , zeby mi pomoglo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1991
Witajcie;) ja stosuje epiduo od jakichś 2 tygodni. Na początku wszystko było dobrze, potem skóra na twarzy zrobiła się czerwona na policzkach i strasznie piekła;/ Epiduo stosowałam codziennie gdy skóra zaczeła mnie piec, zrobiłam dwa dni przerwy... Skórę kilka razy w ciągu dnia smarowałam tłustym kremem i naszczęście skóre zrobiła się normalna:D Teraz znowu będę uzywac epiduo tylko co jakieś 2 dni, mam nadzieję, że pomoże;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ISTOTNEPYTANIE
Monia1991 a widzisz poprawe?? mniej pryszczykow, gladsza cera, blizn mniej?? mialas ten stan wysypu o ktory pytam we wczejszej mojej wypowiedzi czy tylko nieliczni tak maja.. pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYDALAM DZISIAJ W APTECE 100zl JAK CO MIESIĄC ;/ No więc doktor wypisala mi tabletki TETRALYSAL i żel KLINDACIN T. Kurde jak to nie pomoże , to se chyba coś zrobie ..;/ Mam wiecznie sucha skóre od tych wszystkich żelów i maści :(. Jak posmaruje maścią EXCIPIAL (kryjąca, wysusza pryszcze) to masakrycznie wyglada musze pierw nasmarować sie nawilżającymi kremami :(. HELP!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia1991
Hej;) ISTOTNEPYTANIE mogę powiedzieć, że moja skóra wygląda lepiej niż przed stosowaniem epiduo;) gdy myję twarz wyczuwam mniej pryszczy;D Jednym słowem poprawa jest widoczna;d (fakt, że przed stosowaniem epiduo nie miałam, aż tak dużo pryszczy). A odnośnie suchej skóry to była strasznie czerwona i po nałożeniu kremu(krem stosowałam nawet 3 razy na dzień) piekła;/ Zrobiłam przerwę i jest tera dobrze;] ISTOTNEPYTANIE Wydaję mi się, że to czy skóra będzie czerwona zależy od tego jaki masz rodziaj skóry i jakiego kremu nawilżającego używasz i z jaką częstotliwością;) Życzę udaniej kuracji, pozdrawiam;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oOlla
kitty2801 radziła bym Ci, żebyś poszukała informacji na różnych forach, może tam będzie coś konkretnego;/ ja niestety nie moge Ci pomóc;/ Życze powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze na innych forach też... 3majmy za siebie kciuki, żeby każdej/każdemu się udalo ;=))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka2182
bylam dzis u p.derm. i przepisala mi Differin wiec to juz chyba koniec mojej przygody z ED . pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hemhemhemhem
dziewczyny a czy epiduo dziala tez na przebarwienia potradzikowe? wiecie..jak odpadnie strupek to takie zarozowione miejsce zostaje i trudno sie go pozbyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak mam, ja wlaśnie cale policzki mam w czerwonych plamach które wgl nie schodzą, ale to jest taki prawdziwy czerwony, nie jakiś wyblakly....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×