Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość guniek

Mamy z okolic Manchesteru...

Polecane posty

Gość mama lena
No wiec troche o mnie: przyjechalam do uk 3 lata temu, pochodze z Wroclawia, mam 27 lat, mieszkam sobie tutaj z mezem i synkiem Danielkiem. Jesli chodzi o fryzjera to przetestowalam kilku polskich, ale zadnego bym wam nie polecila na 100%. Angielski jeszcze gorszy. mam dlugie wlosy, a balejage robiono mi na czepek!!!! guniek odwiedzilam twoj profil: synus przesliczny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guniek, oczywiscie nie bylabym soba :) gdybym nie zajrzala na twoj profil na nk. alanek jest slicznym, duzym chlopakiem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Jolu ja rowniez odwiedzilam twoj profil i wyslalam ci zaproszenie:)Mamy leny niestety nie zobaczylam ,bo nie znam profilu jezeli mozesz to podaj mi chetnie zobacze twojego synusia:)Jolu twoja hania jest sliczna dziewczynku mam nadzieje ze bedziemy mialy okazje sie spotkac:) A co z Ewar ma swoje konto na nk ???????:0Dobra dziewczynki ja ide spac do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Cześć dziewczyny!wczoraj nie mogłam się dopchać do kompa,a zresztą byłam na sprzątaniu,więc za bardzo nie mialam siły!Guniek,weszłam na nk i co za zbieg okoliczności,bo mam takie nazwisko jak ty kiedyś!!!!Alanek śliczny chlopczyk!Dobrze,że jest z nami mama lena i jej Danielek,to nie bedzie sam wsród dziewczyn!Mama lena ja mieszkam na m8,jak pogoda się wyrobi to mozemy się gdzieś wszystkie spotkać z dzieciakami,może w jakimś parku!miłego dnia życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kolezanki serdecznie :D 🌻 widze dziewczyny, ze ja mieszkam najdalej od was. jednak jesli dojdzie do spotkania, to pamietajcie ze wsiadamy z hania w samochod i jedziemy do was :D dzisiaj strasznie wieje, ale idziemy z hania na krociutki spacerek, bo jakos w domu nie chce mi sie siedziec. :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Wes_jol a ja nie mogę cię jakoś znalezć na nk,zostaw mi wiadomosc na nk ,ja też chyba wyjde z Martynką chociaż wieje strasznie,ale ona taka niedobra,że tylko spacer nas uratuje....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Dzień dobry dziewczynki:)Ja tez wieczorem nie moge siedziec przy kompie,bo moi faceci mi nie pozwalaja zwlaszcza ten mlodszy:)Ewar co to znaczy ze meszkasz skrot m8 ,bo ja tego nie rozumiem?Strasznie wam zazdroszcze ze mozecie wyjsc z domu ja niestety musze siedziec w domu z alankiem,poniewaz wczoraj dopiero skonczyl brac antybiotyk :)zastanawialyscie sie juz nad przedszkolem,bo ja co chwile cos czytam isie dowiaduje.To juz za 1.5 roku :)Ewar fajna ta twoja martynka:)Danielek tez jest extra w koncu alanek bedzie mial kolege:)Mama lena mozesz mi powiedziec jak jest z przedszkolami ???????Iczy twoj synus chodzi do polskiego przedszkola poradz jak szukac na co zwracac uwage przy wyborze,bo moj alan tutaj bedzie chodzil do przedszkola:)Pozdrawiam was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Czesc dziewczyny, ja mimo paskudnej pogody i wielkiej niecheci musialam opuscic cieplutlki domek, bo mialam do zalatwienia pare spraw. Ale juz wrocilam i wiecej sie nie ruszam:) Faktycznie fajnie bedzie sei spotkac jak tylko pogoda sie polepszy, albo mozemy sie razem wybrac do jakiegos playing centre na tzw kuli bez wzgleddu na pogode. ja pracuje 5 razy w tygodniu w tym soboty, wiec zawsze ktorys dzien w tygodniu mam wolny. pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Guniek: Daniel chodzi do angelskiego przedszkola. O ile sie orientuje jest w Manchesterze jedno polskie, ale tylko w weekendy, zeby dzieci jezyka nie zapomnialy chyba;) Ja niestety nie mialam duzego wyboru, bo potrzebowalam opieki jak naj szybciej. Obdzwonilam wszystkie przedszkola w okolicy i to jedyne mialo wolne miejsca. Okazalo sie, ze jest najblizej mojego domu i calkiem nie drogie w porownaniu z innymi. Przez pierwszych kilka dni ryczalam, ze musze go tam poslac bo nie zabardzo mi sie opiekunki podobaly, ale teraz tak sie zlozylo, ze sie pozmianialy, wiec sie ciesze, ze tam trafilam. maly tez jest zadowolony, bo chetnie chodzi. Jak masz jakies pytania odnosnie przedszkoli-co i jak to chetnie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
m8 to poczatek kodu pocztowego. po nim mozesz dojsc gdzie, kto mieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny guniek, my z mezem zastanawiamy sie juz nad przedszkolem dla hani. ja zaczynam powoli szukac pracy, wiec jakby co chcemy miec juz cos na oku. mama lena, czy ty od razu poslalas danielka na caly dzien do przedszkola, czy robilas to stopniowo, np 2 godz dziennie. my z mezem myslimy wlasnie o takim rozzwiazaniu na poczatek aby hanie powoli oswoic. ewar, zostawie ci wiesci na nk, jesli to bedziesz ty odezwij sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Ewar a jak znalazlas taka prace?:)mama lena a ile kosztuje to przedszkole teraz pytam z ciekawosci ,bo jeszcze mam troche czasu ,a nie wiem czy do tego czasu bede mieszkala w royton:)Wiem ze dzieci ida do przedszkola jak skoncza 3 latka czy tutaj jest tak samo.Ostatnio to sie ucze jezyka,bo jak alan pojdzie do przedszkola to chcialabym isc do pracy:)Zycze wam milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Jola taka jest wlasnie polityka w angielskich przedszkolach, ze nie od razu zostawiasz dziecko na caly dzien. U mnie bylo najpierw 15 min, potem pol godziny, a nastepnie dwie. Jest to jest bezplatne. Ja od poczatku zostawialam syna na caly dzien czyli ok 9 godzin, ale po paru miesiacach przeszlam na part time w pracy, bo stwierdzilismy z mezem, ze to jednak za dlugo. teraz pracuje 5 godzin i mysle, ze tak jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena dzieki za info, cos takiego by mi naprawde odpowiadalo. a ile placisz za przedszkole, jesli mozna zapytac guniek, czyzbys myslala o zmianie miejsca zamieszkania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
place £122 tygodniowo. Z tego co sie zorientowalam ceny w innych przedszkolach to ponad £150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
!widzę że na topie dyskusja o przedszkolu!też jestem tym zainteresowana ,chociaż myślałam,że dopiero jak Martynka skończy 3 lata,mama lena a czy twój synek miał wcześniej kontakt z angielskim,bo trochę się obawiam jak to będzie.Wes_jola dobrze trafiłaś na nk,to wlasnie ja,wyslalam ci zaproszenie,widzę,że Guniek też.Guniek takie sprzątanie załatwila mi koleżanka,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie dziewczyny, tutaj ewar podjela dobry temat... czy wasze dzieci maja kontakt z j. angielskim?? pytam, bo moja corka jak wiecie jeszcze nie mowi, z angielskim ma kontakt ogladajac dzieciece programy angielskie. oglada je od kiedy skonczyla 18 miesiacy i co dziwne latwo jest jej powtorzyc slowa angielskie. czy myslicie ze to moze miec wplyw na \"pozne\"jej mowienie, czy to taka moja teoria ;) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Ja wyslalam Daniela do angielskiej opiekunki kiedy mial okolo 9 miesiecy, 3 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu, wiec mozna powiedziez ze szybko mial kontakt z jeykiem. Slyszalam, ze dwujezyczne dzieci zaczynaja mowic pozniej, ale to akurat w moim przypadku bzdura, bo maly zaczol mowic w wieku 18 miesiecy a teraz juz rozmawia. Po angielsku troche gorzej niz po polsku, ale panie w przedszkolu maja z nim normalny kontakt. Jola na kazde dziecko przyjdzie czas. Znam jedno, ktore zaczolo mowic po skonczeniu trzech lat. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Dopiero teraz zauwazylam jakie bledy robie:d.To dlatego, ze sie spiesze, bo maly wiecznie probuje mi sie dorwac do kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Mama lena nie przejmuj sie błędami!!!!wszystkie dobrze wiemy jak to jest ,gdy chcesz coś napisać a dziecko siedzi ci na kolanach lub ciągnie za nogę hihihi dziewczyny jak wam minął dzień?ja z Martynką mialyśmy atrakcje,bo niedaleko mni mieszkają żydzi i mają własnie święto purim,nie wiem za bardzo co to za święto,ale między innymi wszyscy przebierają sie,coś takiego jak karnawał w Rio....hihihi Martynka byla zachwycona bo bylo dużo dzieci i wszystkie przebrane,nawet pogoda się polepszyla i świecilo slonko pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Czyzbys byla w Heaton Parku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Hejka :)Pewnie wy juz spicie,aleja dopiero teraz moge do was napisac.Niestety my z alankiem siedzielismy jeszcze w domu,ale jutro jak bedzie tak jak dzisiaj to idziemy juz na spacer:)Skonczyl brac antybiotyk w niedziele ,wiec mysle ze juz moze wyjsc na polko:)Dzisaj alanek spal w poludnie tylko 30 minut ibyl jakis rozdrazniony,ale to przez zabki:(Pozdrawiam was cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Dzien doberek :)Dzisiaj w koncu bylismy z alankiem na spacerku w parku wogole nie chcial z niego wychodzic :))))Jolu kiedys pytalas mnie czy bede zmienic miejsce zamieszkania tak zlozylismy aplikacje omieszkanie socjalne iteraz szukamy zaznaczamy i czekamy:)))Zycze milego dnia pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Guniek super,że Alanek wyzdrowiał,dziś było ładnie,więc i ja wybralam się z Martynką na plac zabaw,chyba sie wyszalala za wszystkie czasy,ale czasami to mnie przeraża ,co ona wyprawia na tych hustawkach,czasami myślę,że miała być chlopakiem!wieczorkiem jeszcze na 2 h do pracy,nie bylam 2 dni wiec trochę sie rozleniwiłam i nie bardzo mi się chce....pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Nie uwierzycie ,ale moj alan po dzisiejszym spacerze spi do tej pory zasnal o15 :)Az boje sie pomyslec co bedzie w nocy o ktorej zasnal.Chcialam sie was zapytac jak smakuje wam tutejsze jedzenie i waszym dzieciom,bo mnie nie za bardzo to samo alanowi:)Mama lena mozesz wiesz gdzie tu mozna dostac dobra wedline ,mieso i polskie warzywa?????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
My kupujemy w sklepie polskim na Moston dokladnie Church Lane, niedaleko nas. Maja tam wszystkio, poczawszy od pieczywa, przez krojone wedliny na wage, mieso, warzywa i owoce. Jak czegos nie ma to zamawiaja na zyczenie. Prowadzi go malzenstwo Polka i Czech. Bardzo polecam. A tak w ogole to mysle, ze w Manchesterze jest juz sporo sklepow polskich, ale ja juz mam swoj ulubiony wiec do innych nie jezdze;) Dzisiaj faktycznie pogoda woisenna. Daniel wrocil z przedszkola caly w blocie, bo biegal z dzieciakami po dworze. ale za to ja slonce tylko przez okno widzialam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Witam was dziewczynki:)Co z Jola i Ewar zyjecie??????????Mama lene czy mozesz mi powiedziec gdzie jest dokladnie ten sklep polski w ktorym robisz zakupy?Alanek wstal o18.30,ale na szczescie poszedl spac o 22.30:)Jezeli jutro bedzie ladnie to rowniez idziemy na spacerek:)Pozdrawiam was i piszcie co tam u was slychac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
upsss, jednak sie nie udalo:) wyszukaj google maps i wpisz Church Lane, Manchester M9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×