Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość guniek

Mamy z okolic Manchesteru...

Polecane posty

Gość ewar
Cześć dziewczyny!niestety wieczorami przeważnie mam zajęty komputer,więc tylko rano mogę coś napisać!Wyjrzałam przez okno żeby sprawdzić pogodę ,bo chcę sie wybrać do sklepu i oczywiście na plac zabaw,chodzimy tez karmić gołębie,tzn jak mam stary chleb,Martynka ma wielka radoche!Dziewczyny czy wam też tak szybko te dni uciekają?bo mi strasznie,dopiero co był poniedzialek a tu już koniec tygodnia,dla mnie czwartek to koniec tygodnia bo mam wolne przez dwa dni i nie chodzę na sprzatanie,niby to tylko 2 godz ,ale jak po calym dniu przebywania z dzieckiem musisz jeszcze lecieć na te dwie godz to jest to troche męczace.Wiadomo,ze w domu tez zawsze jest cos do zrobienia.życzę wszystkim miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry kolezankom :D 🌻 dzisiaj mam nadzieje bedzie ladna pogoda. maz ma wolne wiec chyba wybierzemy sie na mala wycieczke do akwarium kolo chester. juz tam kiedys bylismy i nasza hania czesto wspomina \"spotkanie\" z rekinami :) chce wam powiedziec, ze ostatniej nocy pierwszy raz polozylam spac hanie bez pieluchy. spala troche niespokojnie, ale udalo sie jej wstac \"sucho\"!!! czy myslicie, ze powinnam teraz konsekwentnie klasc ja bez pieluszki, nawet jesli zdarzy nam sie wpadka? zycze udanego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Wes_Jola moze nie jestem zbyt kompetentną osobą jeżeli chodzi o rady związanie z treningiem czystości u dzieci,bo jak wiesz moja Martynka nadal nosi pampersy,ale myślę że powinnaś juz od teraz kłaść Hanię bez pieluchy,oczywiście zabezpieczając łóżko,tak na wszelki wypadek,duże brawa dla Hani!!!!a czy ty bylaś już u dentysty z Hanią,bo wczoraj spotkałam znajomą,która ma rocznego syna i jej powiedzieli w przychodni że musi iść do dentysty,bo juz ma zęby!Nie slyszalam nigdy wcześniej o tak wczesnych wizytach ale moze tutaj jest inaczej?Jak na razie Martynka czyści ząbki ale wtedy kiedy sie jej zachce,a jak jest u waszych dzieci?pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Czesc dziewczyny w koncu Ewar iJola sie odezwaly huraaaaaaaa:) Ogromne gratulacje dla hani iciebie ze tak szybko ja nauczylas:)Pewnie ze mozesz ja klasc bez pieluszki ja jeszcze zakladam alankowi pieluche ,bo jak narazie to w ciagu dnia raz sika do nocnika ,a raz do pieluchy:)Ja tez chcialam wyjsc dzisiaj na spacer ,ale musze siedziec rano przy kompie i sprawdzac czy dodali jakies mieszkania ,Dodaja miedzy 10 a 12.Dzisiaj alanek wstal przed 7 ,wiec wczesniej go polozylam.Ewar mnie tez czas tu szybko leci dopiero przyjechalam z alanem ,a juz jestesmy 5 miesiecy:)Zycze wam dziewczynki milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Mama lena to jest adres do tego polskiego sklepu :)Dzieki zaraz sobie sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Ewar jezeli chodzi o mycie zabkow naszych dzieciaczkow to ja alanowi myje codziennie:)Jak mial ta plesniawke to nie mylam mu wogole ,bo mial rane w calej buzi i przez to lekarstwo ktore mu podawalam to mu zrobily sie zolte zabki nie wszystkie tylko jedynki na gorze lekarstwo nazywa sie "Nystan"poprostu dramat.wczesniej mial wszystkiebielutkie:(Wczoraj mialam doly iwszystko mnie draznilo dzisaj tez mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Hej Guniek!nie warto się przejmować pierdołami!!!!ja dawniej też zawsze sie przejmowałam głupotami ale na szczeście mi to przeszło!wybierz mieszkanie jak najblizej mnie to sie bedziemy pocieszać nawzajem hihi Wypuścilam dziś Martynkę do tzw ogrodu i musialam ją przebierać kilka razy ,bo trawa mokra a ona miala taką zabawę,ze co chwile sie kladła na niej,tak,że w końcu musiałam zro bić pranie i teraz pilnuje,czy nie pada,bo wywiesiłam na zewnątrz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Czesc dziewczyny, jola, ale ci zazdroszcze z tymi pampersami!!!! moj syn nawet na nocnik nie chce spojrzec, od czasu do czasu da sie skusic i siada na kibelek, na ta specjalna nakladke. Kilka razy sie zdarzylo, ze sie zalatwil tam, ale raczej nie chce. Mowia mi, ze na dziecko musi przyjsc czas, mam tylko nadzieje, ze nie jak juz skonczy trzy lata!!! buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Mama lena nie przejmuj się ,bo moja Martynka też za nic nie siądzie na nocniku,oczywiście kupilam nakladkę majac nadzieję,że może usiadzie ,ale skąd nie i koniec!też myślę ,że przyjdzie na nią czas,oby jak najszybciej hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :D halo guniek, mam nadzieje ze jestes teraz w lepszym nastroju!! :) kazda z nas ma czasami lepsze czasami gorsze dni, pamietaj nie jestes sama, masz nas!!!!! ewar, nic nie wiem o obowiazkowych kontrolach dzieci u dentysty, ale musze pomyslec o tym, bo przydalaby sie wizyta. hania byla tylko raz u dentysty w polsce a i tak zebow nie pokazala - zacisnela usta hihihihihihihihhi :D na szczescie lubi je myc i robi to zawsze rano i wieczorem. dziewczyny, na wszystko przyjdzie czas. wy zazdroscicie mi odpieluszkowania a ja wam tego, ze wasze pociechy juz mowia ;) same widzicie hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Witajcie!pogoda nie za bardzo na spacery ,ale wybralam sie z Martynką ,przy okazji wstapilam do sklepu i kupilam koty....na szczęście nie prawdziwe,ale wygladają jak prawdziwe hihi i mam teraz spokój na jakiś czas z Martynka,a ja sie zabieram za porządki,pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Kurcze a juz myslalam, ze kupilas prawdziwe. Ja marze o jakims zwierzaku. Chcialabym kupic kota, ale moj maz mowiac lagodnie za nimi nie przepada. On chce psa, ale caly dzien jest w opracy i wiadomo kto by musial sie nim zajmowac! O nieeeeee!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Czesc dziewczyny:)Tak jolu troszke mam lepszy humor,ale nie konca pogodzilam sie z rzeczywistoscia itrzeba zyc dalej :(Powiem wam tylko tyle ze nie pojade w wakacje do polski tak jak to sobie planowalam niewiem tez kiedy pojedziemy:(((Za to dzisiaj jedziemy do znajomych jak alan wstanie to juz lepsze niz park:)Na szczescie juz jest zdrowy ale nie chce nic jesc nie wiem moze przez pogode ,albo przez zeby nic na to nie poradze jak bedzie glodny to bedzie jadl.Jezeli chodzi ozwierzeta to mam w polsce kota tutaj nie mam zwierzat :)Zycze wam dziewczyny milego dnia i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, co u was wszystkich slychac?? jak spedzacie weekend, chyba jestescie zajete, bo nikt tutaj nie zaglada :) dzisiaj mam za soba czwarta noc hani bez pieluszki i caly czas sukces!! pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Czesc, gratulacje dla was! Mysmy wlasnie wrocili z parku. Pogoda super. Maly sie wyszalal i padl jak kawka;) Mam troche spokoju wiec zabieram sie za obiad. mam pytanie do was dziewczyny. Czy wasze dzieciaki przesypiaja cala noc? Moj syn jeszcze ciagle budzi sie kilka razy w ciagu nocy. Czesto ma tez jakies koszmary, bo gada przes sen albo krzyczy! Jeszcze mu sie nie zdarzylo, zeby przespal cala noc. Bylam z tym nawet u lekarza, ale ani w Angli ani w Polsce nie potrafia mi pomoc. Jedyne co to polska lekarka zalecila uspokajajacy lek homeopatyczny SONNA STRES. W angli polecaja metode zostawiania dziecka z placzem. Po tygodniu ma przestac plakac, ale ja zrezygnowalam po pierwszej nocce! czsem wstaje rano taka niewyspana, ze masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama lena, ja mam to samo, hania nie przesypia calej nocy. budzi sie marudzi, czasem z placzem. jednak zazwyczaj zasypia po chwili ze nawet nie wchodze do jej pokoju, tylko przeczekuje pod drzwiami :D ostatniej nocy to zaczela krzyczec \"mama\", ale jak tylko poszlam do niej to juz spala, pewnie cos sie jej snilo....powiem szczerze, ze nigdy nie zastanawialam sie nas jakims lekiem dla niej. wydaje mi sie, ze to normalne. dzieci po calym dniu wrazen czesto maja niespokojne noce, i na pewno do nich nalezy hania. kazdego ranka jestem niewyspana, nawet jesli uda jej sie przespac prawie cala noc. goraco pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Mi wszyscy mowili, ze jak skonczy rok to zacznie spac normalnie, potem, ze jak skonczy dwa, ale nadal nic. Czasem to ma tak, ze budzi sie doslownie co 15 min! Jak ja bym chciala w koncu porzadnie sie wyspac!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena, ale on sie zupelnie wybudza, czy to jest po prostu na zasadzie poplakiwania przez sen?? powiem ci ze az z taka czestotliwoscia to moja cora sie nie budzi...a o ktorej kladziesz go wieczorem spac i do ktorej spi najczesciej?? bo odkad hania nie ma drzemek popoludniowych to spi spokojniej i coraz czesciej przesypia cale noce. wtedy pada nam srednio o 18-19 i spi prawie do 6.30- 7.00. nie narzekam na ten stan bo wieczorem mam chwile dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Mama lena nie dawaj tego syrupu swojemu synowi jak dlugo mu go podajesz???Ja tez mialam problemy z alana zasnieciem iwiele razy mi sie budził z pretekstem o picie albo z wielkim wrzaskiem jakby mu sie cos przysniło.W polsce poszlam do lekarza i powiedzialam ze budzi mi sie bardzo czesto i kazala podawac mu czopki vibrucol nie wiem czy slyszalas o nich po jakims czasie alan byl jeszcze bardziej niespokojny co przed ich podaniem.Przed wyjazdem dostal ten syrop oktorym ty piszesz mialam mu podac przed wylotem w sumie mial dostac 2 albo 3 razy w tym samym dniu.Podalam mu 2 razy bylo wszystko oki byl bardzo spokojnyi za jakas godzine po podaniu mu zasnal.Pozniej podalam mu przed samym wylotem mial bolesci brzuszka i byl tak rozdrazniony ze dramat .O tej pory mu juz nic nie podaje !!!!!!!!!!:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Cześć dziewczyny!Martynka przeważnie przesypia całą noc,ale zdarza sie jej,że woła o picie,zauważylam u niej,że jak ma dzień pełen wrazeń to pózniej w nocy jej się zawsze coś śni,tak jest zawsze jak przyjeżdza do niej kuzyn i wariują caly dzień!ja myślę,że małe dzieci tak mają i trzeba się pomęczyćpozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Hej!pogoda sie poprawiła,więc nikt nie siedzi przed kompem....ja też byłam na placu zabaw,prawie 2 godz,Martynka nie chciala wracać ,ale była już padnięta wiec teraz śpi!tak,że mam chwilke dla siebie!może zorganizowalybyśmy się i pojechały do zoo,podobno fajne jest w Chester,może na wekendzie?pozdrawiam wszystkie forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Czes, no wiec klade go pomiedzy 8 a 9. W dzien spi tak okolo godziny do poltora. Musi miec ta drzemke, bo czasem jak sie zdarzy, ze nie spi to o 18 jest juz strasznie padniety. Poza tym klada go w przedszkolu. Co do syropu, to wydaje mi sie ze po nim jednak jest spokojniejszy w nocy, a te czopki viburcol nic na niego nie dzialaly. On z reszta od urodzenia mial straszne nocki. Zawsze sie budzil kilka -kilkanascie razy. Myslalam, ze mu przejdzie z wiekiem. czasem jest tak, ze sie calkiem wybudza i siada, albo placze piciu. A czasem krzyczy wlsnie przez sen, nie budzac sie. Jak ma wiecej wrazen w ciagu dnia to tak samo jak martynce cos sie sni, bo spi niespokoijnie. lekarka mi powiedziala ze w dzisiejszych czasach coraz czesciej dzieci maja problemy ze snem. To cena cywilizacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny my z hania dzisiaj spedzilysmy duzo czasu poza domem. pogoda wiosenna, oby juz taka byla coraz czesciej. a do zoo myslalam zeby sie wybrac ale pogoda musi byc chociazby taka jak dzisiaj i slyszalam o tym w chester ze jest ok. ewar, a co do wypadu w weekend to jeszcze dam znac, czy sie pisze. :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Cześć dziewczyny! może sie orientujecie gdzie można kupić takie stemple np.ze zwierzątkami?Pewnie wszystkie korzystacie z ładnej pogody,my tez byłyśmy na spacerze,pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guniek
Witam was dziewczyny :)Troszke sie nie odzywalam,ale mialam naprawde dola ,ale juz jest wszystko oki .I jestem bardzo szczesliwa,bo jednak polecimy do polski w lipcu :))))Ewar jesli moge spytac to gdzie dokladnie jest to zoo i jakie koszty:)))Jabym pojechala bardzo chetnie ,ale w przy szlym tygodniu:)))Lena mam nadzieje ze nie odebralas tego za zle co napisalam osyropie ,ale alan tak zareagowal iwiecej mu nic nie podaje.Zauwazylam ze jka tutaj przyjechalismy to bardzo czesto mi sie budził po kilka razy w nocy i strasznie plakal.Natomiat po poludniowej drzemce zawsze budzi sie z placzem ,nie wiem dlaczego tak sie dzieje juz w polsce mi sie tak budzil zawsze z placzem,wogole to jest bardzo nerwowy az boje sie pomyslec co bedzie jak pojdzie do przedszkola.Bo nie ma kontaktu z innymi dziecmi:(Ewar gdzie jest chester ,bo chetnie bym zwiedzila akwarium jakbys mogla mi napisac gdzie sie znajduje:)))POzdrawiam was cieplutko:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
guniek- to musimy sie niedlugo jakos umowic, skoro maly stal sie nerwowy z powodu braku towarzystwa:) Nie martw sie dystansem, bo ja mam samochod wiec mozemy sie umowic gdzies kolo ciebie. A tak w ogole to mowie tez do pozostalych dziewczyn. Robi sie coraz cieplej wiec m oze czas pomyslec o jakims spotkanku? Co do wyjazdu do Chester to u mnie weekendy odpadaja, bo w soboty pracuje, a niedziela jest tzw dla rodzinki. Spedzamy ja poprostu tylko we troje;)) A Chester to super pomysl, zoo tak wielkie, ze jeden dzien to za malo zeby wszystko obejrzec. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewar
Cześć dziewczyny!mama lena ja jestem jak najbardziej za spotkaniem,niestety nie jestem zmotoryzowana,najbardziej by mi odpowiadało w centrum Manchesteru!Guniek wpisz sobie w google Blue Planet w Chester,polecam,ja nie moglam Martynki odciągnąć od ryb hihi wstęp 15 f a dzieci do 95 cm za darmo!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
Dzien dobry Dziewczynki:)))W końcu mamy wiosne az milo sie chodzi po polu jak jest cieplo:)))Moj alan wogole nie chce wracac do domu,najchetniej to by siedzial caly dzien w parku.Jezeli chodzi otowarzystwo to jestem sama,chociaz duzo jest mlodych matek z dziecmi ale one nawet sie nie usmiechna jak alan im mach a to nawet nie zwracaja uwagi:(Wiec chodzimy sobie sami po parku:(ja nie znam angielskiego dobrze to z nimi nie pogadam:((Lena to swietnie ze masz samochod ,bo ja poruszam sie na nogach ,albo autobusem:)Ja tez wole umowic sie w tygodniu ,bo sobote i niedziele spedzamy razem:)))Moze umówimy sie na przyszly tydzien jak bedzie ladna pogoda wybierzemy sie do zoo co wy na to dziewczyny ?:)Dajcie znac kiedy sie spotykamy ???????Pozdrawiam was wszystkie i zycze milego dnia :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guniek
dziewczyny wlasnie patrzylam na mapie gdzie jest to zoo i sie przerazilam ,bo ja mam najdalej tam tylko mozna pojechac samochodem.Jabym musial wstac rano z alanem i jechac pol dnia zeby dojechac:)))A tak chcialam jechac:(((Ja moge dojechac ale do manchesteru autobusem,bo mam dobre polaczenie tutaj i jestem na miejscu w 30 minut:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama lena
Czesc zoo w tygodniu to raczej odpada;) Tak dzisiaj sobie myslalam w pracy gdzie moglybysmy sie wybrac w centrum, ale nic mi nie przychodzi do glowy. mam za to inny pomysl. Moze Heaton Park? Dla tych co nie wiedza, jet to najwiekszy park w Manchester. Jest tam tez sporo atrakcji: wielkie boiska do biegania, plac zabaw,zwierzatka. http://www.heatonpark.org.uk/HeatonPark/Default.aspx wiem, ze ktoras z was mieszka na M22 i bedzia jej troche daleko dojechac, wiec moze jakis inny pomysl? Albo zeby bylo sprawiedliwie umowimy sie wszystkie na Piccadilly czy pod Primarkiem, Ja w przyszlym tygodniu mam wolny czwartek wiec moze wtedy? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×