Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

http://isr.atspace.com/r2/p1/p1.htm http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_porod_artykul,4967.html http://www.naobcasach.pl/a.1418.Przebieg_porodu.html Tutaj jest sporo informacji również obrazowo pokazanych jak ułożony jest dzidziuś w poszczególnych tygodniach. Oj ja też juz chciałabym mieć za sobą tą wyprawę po mojego słodziaka :) Bóli porodowych nikt nie przegapi nie ma takiej opcji no jest ból nie do zniesienia. Na pewno są lżejsze i cięższe porody ,ale bóle przepowiadające są podobne. Ja nie wiem czy dziecko może być za duże na poród naturalny .Córka ważyła prawie 4 kg. i to mnie zmasakrowało czym większe dziecko tym ciężej wypchnąć .Jak będę w Bielsku i okaże się ,że Rafał waży ponad 4 kg. spytam o CC . Jak mam mieć znowu plastykę wolę jedną operacje. Warto zamykać oczy podczas bóli partych bardzo pękają naczynka później wygląda się jak wściekły królik :Pi bolą oczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mi się przypomniało koleżanka,która teraz urodziła w Bielsku skarżyła się przed porodem na ból kończyn bardzo bolały ją ręce. Zbieram się i jadę do marketu ciągle jeszcze jeżdżę autem powoli i blisko nie zapinam pasów chyba by nie wytrzymały takiego napięcia.:D .Ja robię sobię robię przerwę weekendową od wszelakiej lektury ciążowej .Jestem w 36 tyg. dzień ciągnie mi się jak tydzień a tydzień jak rok.Przez weekend poudaje ,że nie jestem ciąży .Przeczytam 2 lekkie powieści ,pojadę do ogrodnika kupię astry widziałam taki piękny mix kolorów powsadzam do donic .Zrobię zdjęcia i to będzie weekendowy balsam dla oczu . Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam dziewczyny. no!!!ja juz mebelki dostalam i wszystko poukladalam i nawet od bratowej juz rzeczy wziełam ,popralam,poprasowalam,poukladalam. i jestem spokojniejsza!:) a swoja droga to tyle ciuszkow dostalam ze myslalam ze nie skoncze prac tego nigdy! mialam 5 automatow,ale bylam dzielna i wytrwalam:) wczoraj bylam u mamjej gin.wszystko ok jest niewielkie rozwarcie. i tak pomslslam ze dziedzia juz za miesiac bedzie ze mna-nie moge sie doczekac. jeszcze tylko musze sie wybrac na drobne zakupy i wszystko gotowe dla malenstwa. no moze nie wszystko bo dzidzia nie ma jeszcze imienia--------tak nam ciezko to idzie ze chyba bedzie bezimienna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 🖐️ 🖐️ ja dzis zaczynam 36tydz ale sie ciesze hip hip huraaa, jeszcze dwa tygodnie i zaczynam mycie okien zmiana firanek i seks (to sie maz ucieszy:P ) betix moje dziecko tez narazie bezimienne, jak sie urodzi to chyba wtedy cos wybiore:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!!! Dziś zaczynam 38 tydzień :D Kasiu 🌼 najważniejszy jest fryz na porodówce :-P Ja też miałam plamienia w 3 m-cu, wczoraj też, ale to juz było krwawienie, pisałam, że prawdopodobnie wybiła mi czopa i dlatego tak mocno :( Dzisiaj od rana lekkie plamienie.... Dzisiaj te dwa śluby... Ale mam ochotę iść :( Jeszcze prezentu nie mamy, kurcze ja to nawet nie mam koncepcji :D:D:D Jak michu wstanie to ruszamy w miasto :) A co tam u Was brzuszki??? {Angela} 🌼 odezwij się!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ale dol, post mi sie skasowal :( Dzisiaj sie wyspalam, ani razu nie wstalam do wc, moze dlatego ze spalam sama ;-) Plamienie juz przeszlo. Wczoraj do mnie dotarlo ze to juz lada dzien- wszystko co prawda zamkniete, ale szyjka sie skrocila. Gin powiedzial ze jak przenosze to mam sie zglosic dzien po terminie do szpitala, czyli 05.10 - zrobia ktg i albo puszcza do domu albo beda wywolywac porod - to chyba najgorsze, co?? Betix- nasz synek tez na razie bezimienny aha - wczoraj ogladalismy z mezem termometry do ucha i czola- co pomiar to inna wartosc- one chyba tez nic nie warte. Pomiary z czola jeszcze byly jakies sensowne, ale z ucha?? 34,0? To juz bym nie zyla ;-) A ogladalismy firmowe, Brauna i jakies tam jeszcze. Wstrzymam sie jeszcze z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka - ale nasze wozki sa zarypiaste ;-) ;-) Szkoda ze mam tak malo miejsca w domu to bym sobie pojezdzila. A moj M chcial mi go do garazu wywiezc! O nie nie ;-) Aha - lekarz mowil zeby na tym etapie zwracac uwage na ruchy dziecka. A moj taki leniuszek :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też dzisiaj pospałam siusiu tylko o 1 i już rano o 7 potem pojechałam z synem po placka i zakupy na sałatkę bo mam wieczorem 4 gości , nie mam siły wprawdzie robić ale mąż z synem obiecali zrobić zobaczymy jak im wyjdzie dziewczyny od dwóch dni coś mi weszło w pośladek tak jakby postrzyknięcie nie mogę chodzić bo podnoszenie nogi sprawia ból i utykam czy to może być tak że to dzidzia gdzieś uciska na jakiś nerw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lubila pewnie ze moze tak byc, ja praktycznie od poczatku ciazy sie mecze z rwa kulszowa ostatnio było lepiej ale teraz znow wrociło, lekarz mi mowił ze czesto tak jest ze dziecko uciska na jakis nerw jak wy to robicie ze tak rzadko wstajecie do łazienki w nocy?ja jak sie obudze to czuje takie parcie na pecherz ze sie boje ze nie dolece do łazienki:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesć, mam pytanie,termin mam na 16.10 więc jestem mniej więcej w tym okresie ciąży co Wy. Moje pytanie brzmi- ile przytyłyście, a ile ważyłyście zanim zaszłyście w ciążę? to dla mnie dosyć istotne. Jestem w 36tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wazylam 50 a teraz 65 Lubila - tez jestem tego zdania co Agatek Agatek - ja tez zazwyczaj wstaje przecietnie 2 razy. Dzisiaj byla wyjatkowa noc ;-) Ale rano to ledwo dobieglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przybyło "całe" 6kg, ale lekarz mówi że wszystko ok :O a ważyłam 58...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie] Ale z niektórych nocne marki są :) ja jak zacznę wieczorem oglądać jakiś film to w połowie już śpię,czasami każe się budzić M żeby móc oglądać dalej :)ale i tak w sumie wybieram sen :) Ja dziś raz zaliczyłam kibelek w nocy ,agatek po przebudzeniu staram się nie myślec ze chce mi się siusiu i śpię dalej :) raz się uda a raz nie :) Brzusiowa-udanej imprezki,ale się objesz ,już mi ślinka cieknie jak pomyśle o tych pysznościach które są na weselach :) Lubila-mi w tamtym tygodniu też coś weszło w pośladek tak, że nie mogłam chodzić ,ale na szczęście po 2 dniach przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny ,mam nadzieję że mi tez przejdzie bo to niezbyt miłe jest ja niestety przytyłam dużo bo 16 kg ale już się tym wcale nie przejmuję ważne żeby dzidzia była zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dwupaczki:) wróciłam ze szpitala KTG wyszło OK i nie musiałam zostać ..:)) Kasiu -mój gin ostatnio mnie dość mocno zbadał żeby zobaczyć czy nie mam rozwarcia i uprzedził mnie że do 48 godzin moge krwawić ale że to nie będzie krew niuni tylko moja ze ścianek bo są kruche i bardzo delikatne:) Na szczęscie obyło sie bez plamienia ale za to dostałam kłucia w kroczu -szczęściara ze mnie Jestem w 33 tygodniu i już za 4 tygodnie zobacze moją Nikole Na szczęście mam cesarkę więc termin mam mieć określony:) aczkolwiek też sie boję-szczególnie zastrzyku w kręgosłup:( Przytyłam 8.5 kg ale pewnie jeszcze coś dojdzie .W pierwszej ciąży przytyłam 25 kg -ale to było 10 lat temu:)) Wiecie -dzisiaj nie wytrzymałam i jak usłyszałam że z dzidzią OK ubrałam już pościel ...:) Małżonek pomagał bo zakręciłam sie z baldachimem:)) naewt nie wiedziałam że to może być takie skomplikowane.... Teraz siedze i patrze i napatrzeć sie nie mogę ,mogłabym godzinami układać ubranka -też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka ja tez tak mam: przekładam te ciuszki licze ile czego jest i nie moge sie doczekac kiedy ubiore je dziecku:) a co do baldachimu to ja poszukałam na internecie instrukcje zakładania bo tez sie zamotałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale najgorzej jest z ciuszkami......... Nie moge wchodzić na allegro-bo kupuje Mam całą szafę ciuszków do rozmiaru 80cm A że straszy syn zazdrosny to jemu też kupuje żeby było sprawiedliwie Mąż sie śmieje że jestem putacz... mam wiecznie pusty portfel Musze przystopować ....:) ale te rzeczy są takie ładne.......... Mam tylko nadzieje że Nikola nie zamieni sie przy porodzie w chłopca bo mam same sukieneczki a spodnie z różowymi dodatkami:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj na KTG - skurczów zadnych, wszystko w normie. Usg też super, wody w normie, przepływy dobre. Ale u mnie nadal wszystko zamknięte. Pytałam lekarza czy sex wpływa na przyspieszenie porodu, to odpowiedział m wymijająco, że tylko 20% kobiet rodzi w terminie, że tak czy inaczej, to wszystko samo musi dojrzeć.. no i tyle :-p. Spakowałam w końcu torbę do szpitala, wozeczek stoi złozony, wszystko mam wyprane i wyprasowane, tylko łóżeczko zloży M, jak będę w szpitalu. No i juz tylko czekam :-O Nieznajoma, Ciebie może weźmie trochę wcześniej, przez ten sex. A ja tu głupia oszczędzałam się, leżałam, żeby za wcześnie nie urodzić, to teraz mam! Wszystko mówi, że przechodzę termin :-P Betix - fajnie, że masz już rozwarcie - zawsze mniej bólu na porodówce ;-) Ja też mam wszystko uszykowane dla malego, wózek złożony i tylko czekam :-D Brzusiowa - baw się dobrze! ;-) K_Z_Kasia - ja miała pierwszy poród wywoływany, bo mi wody odeszły, ale nie miałam żadnego rozwarcia. Jak bedzie przy tym Twój gin, to naprawdę nie jest źle. Czy wywoływany, czy samoistny to i tak tak samo boli ;-). U nas w szpitalu wywołują dopiero 2 tygodnie po terminie - ja nie chcę tak długo czekać, bo to by oznaczało, że urodze dopiero za miesięc :-( Agatek - komu ty tyyyleeee pierogów robiłaś??? Podziel się!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorka hehe ja mam tak samo pełno ciuchow dla dziewczynki a jak po porodzie okaze sie chłopcem to bedzie musiał polubic falbanki;) mg 29 robiłam tyle pierogów bo połowe zamroziłam bo znajac zycie jak urodze nie bede miec takiej weny do gotowania a z babciami to roznie bywa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, dawno się nie odzywałam.... to z lenistwa, tak się cieszę tym zwolnieniem, że się całkowicie rozleniwiłam, ale czytam na bieżąco u mnie wszystko ok, dziś odebraliśmy wózeczek, więc już wszystko mam gotowe na powiększenie się rodzinki. W poniedziałek mam wizytę u lekarza, więc może umówimy się na termin cc. Pozdrawiam, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki! Przeziebiłam się! Mam straszny katar i boli mnie głowa:( Jak ja to zrobiłam? Dzisiaj jadłam czosnek (FU!!!) i piję cytrynę z miodem. Rutinoscorbin można brać w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalune, rutinoscorbin można. Nawet lekarze czasami zalecają dla uszczelnienia naczyń krwionośnych. Wracaj szybciutko do zdrowia!!! ❤️ A ja wysłałam na naszą pocztę zdjęcie mojego wózeczka (kolorystyka mojego projektu :-D) i mojego wiieeelkiieeegoooo brzucholka ;-). Idę sprzątać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka - super lozeczko! Tez mam taka posciel tylko lososiowa - wstyd sie przyznac ale zmarnowalam godzine na baldachim bo nie wpadlam na pomysl ze sie go zwyczajnie nawleka na stelaz Migotka - fajnie ze sie odezwalas. ALe Ty juz mialas termin na 30.09? Czy mi sie pomieszalo juz? Czy to Mazia byla hmmm? MG - super wózio, kolorki bajeczne!!! Lalune - wracaj do zdrowia, najlepiej to wylezec Poklocilam sie z mezem, w sumie to nie wiem czyja wina. Niesprawiedliwie mnie potraktowal i mi zaj....e przykro :( Ze zlosci zaczelam sprzatac - pomylam podlogi, wyszorowalam lazienke.... chyba przesadzilam, mam skurcze :-( Glupia jestem, dziecko niczemu niewinne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alllleeee mialam dzien!!!!!!!!!!! Calodzienna randka z mezem. Wycieczka do Gdanska, zakupy, jedzonko w chinskiej, spacer nad morzem w Sopocie, gofry, spacery, spacery. Do tego dostalam perfumy.... Hmmmmm moge prosic o takie dni codziennie?? hihihi Teraz jestem tak padnieta, ze prysznic i spanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×