Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Oliwka2009

WERONIKA POTRZEBUJE POMOCY - AUTYZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość veronika ruitz
Dieta w autyzmie jest bardzo ważna ale cuda nie zdziała. Z dzieckiem należny ćwiczyć. Ja jeszcze nie spotkałam dziecka cudownie uleczonego dieta lub danem a spotkałam na swej drodze wiele rożnych przypadków Za to spotkałam i spotykam nadal dzieci które pracują ciężko razem ze swoimi rodzicami. Wiele z nich podjęło terapie już od 2 roku życia i wieku szkolnym byli gotowi podjąć naukę normalnym tokiem. Jest to bardzo ciężka praca ale daje efekty i nie wyniszcza organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM DROGIE MAMY JUSTA43 JESTEM PEŁNA PODZIWU DLA CIEBIE I MĘZA JA NIE MAM PROBLEMU Z POTRZEBAMI FIZJILOGICZNYMI ZAŁATWIA SIĘ SAM MA TYLKO TAKI RYTUAŁ ZE ROZBIERA SIĘ DO ZROBIENIA KUPY W UBIKACJI A POTEM UBIERA ROBI JĄ TYLKO W DOMU WIĘC JEST OK.AGRESJA TO CZASEM TUPANIE ,MA SWOJE KRĘCENIA PRZEDMIOTAMI ALE PO PRZECZYTANIU TWOICH WYPOWIEDZI TO JA NIE MOGĘ NARZEKAC.WIKTOR JEST NA DIECIE BEZMLECZNEJ 1 W TYGODNIU SEREK,CHLEB PIEKE SAMA ZROBILIŚMY BADANIA I JEST UCZULONY TYLKO NA GLUTEN PSZENNY I KAZEINE.KUPUJE DUZO PRODUKTÓW KUKURYDZIANYCH ,RYZ PREPAROWANY ZROBIŁ FURORE,POPKORN,FRYTKI PIEKE W PIEKARNIKU ZEBY BYŁO JAKNAJMNIEJ TŁUSZCZU. OD JAKIEGOŚ CZASU PODAJE WIT B15 WYDAJE NAM SIĘ ZE POPRAWIŁO SIĘ ZACHOWANIE W GRUPIE,KONCENTRACJA ALE MY MOZEMY BYĆ NIE OBIEKTYWNI. AGATO75 PANI DR.TOMASZEWSKA NIE OSKUBAŁA CIĘ Z KASY JA ZREZYGNOWAŁAM ZNALAZŁAM INNĄ MOZE JEST MNIEJ WYGADANA MÓWI TO SAMO O DIECIE BADANIA ZROBIŁAM W POLSCE,DETOKSYKACJE TEZ A ONA PROWADZI DOKŁADNIE NA TYCH SAMYCH PREPARATACH.POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudio jak nazywa się ta pani doktor?możesz powiedzieć?ja na razie z Tomaszewską konsultowałam się telefonicznie bo terminów nie ma...a do warszawy nie pojadę... jeśli to coś taniej i w polsce i to samo to ja bardzo chętnie bo kasa to rzecz trudna do zdobycia przy trójce dzieci i jednym pracującym mężu...a ja chcę dobrze dla mojego dziecka ....i nie chcę go truć i maltretować bez sensu...tylko dla jego dobra.odp.mój email agata75m@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronika napisz
co Ty uważasz za najbardziej skuteczne, popieram Cie ze dieta to tylko 1 % ze 100% przy autyzmie. Jakia terapia najlepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie wolno podawac glownie -slodyczy -czarnej herbaty -napojow gazowanych - i przegryzek typu chipsy, frytki bo UZALEZNIAJA Do tego dziecko nie powinno -ogladac tv, komputera, stymulowac sie swieconcymi i grajacymi zabawkami jak np komorka. Trzeba pochowac wszystkie takie rzeczy, one uzalezniaja i oglupiaja a takze wywoluja zle nawyki." czyli wg ciebie można dawac konserwanty, kawę, alkohol, gluten, kazeinę? Te testy które przeprowadzane u autystyków, wykazują u nich uczulenia na wspomniane produkty, są wg ciebie podrabiane? Ta twoja pani profesor jest jakimś światowym ekspertem od autyzmu? Możesz podac jak się nazywa? tu na forum jest wiele osób i jak na razie większosc z nich widzi pozytywne skutki diety, przy marnych skutkach terapii... Dlaczego udajesz że tego nie słyszysz? Najnowsze badania przeprowadzane na zachodzie pozwalają przypuszczac że autyzm jest chorobą zle funkcjonujących jelit, które nie odzywiają w prawidłowy sposób mózgu. W Polsce nie robi się w zasadzie żadnych badań, a prawie każdy obecnie przyjmujący lekarz kończył studia jeszcze w czasie jak o zespole aspergera nie wiedzaino nic, a o autyzmie krażyły jeszcze mity typu, że jest skutkiem oziębłego wychowania przez matki (!). Co do przedmiotów- nie ma ogłupiających przedmiotów, po prostu to mózg zle działa. Nie wiem czy na serio miałaś dużo do czynienia z takimi dziecmi bo wiedziałabyś, że tzreba by pochowac absolutnie wszystko- mój syn jak dorwie książkę to potrafi ją kartkowac godzinami, jak znajdzie talerzy, szklankę, kubek, bateryjkę, patyczek to nimi obraca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWET47
Witam wszystkie mamy dzieci autystycznych. Moja córka Karolina ma cechy autystyczne i upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym,uczęszcza do Ośrodka Dziennego.Od 2lat podaję jej Ziperid,odpowiednik Rispoleptu. Dostawała różne leki,ale zamiast uspakajać powodowały silną agresję. Moje ręce są poszczypane,same siniaki,rozrywa swoje ubranie i wszystkich na których chce wyładować swoją złość.Jest bardzo silna. Ataki złości trwają kilka minut, wyładowuje się i zaraz uspakaja, żeby uniknąć jej agresji wychodzę do innego pokoju,a wtedy jest pod okiem męża, a gdy się uspokoi wracam z powrotem.Karolcia dostała nowy lek Relanium podaję go w czasie silnej agresji, ale chcę całkowicie wycofać jej Ziperid i zastąpić innym lekiem,bo to po nim jest taka agresywna.Znam też inne mamy,których dzieci po tym leku zachowywały się jak moja córka.Przeczytałam wszystkie wypowiedzi JUSTY43, bardzo Pani współczuje, wiem co Pani przeżywa i czuję,że mamy podobny problem-proszę o kontakt. Serdecznie pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veronika- może masz po części rację, ale jak wytłumaczysz mi, że moje dziecko przez 2 lata terapii( zaczęta w wieku 2 lat) nie zrobiło absolutnie żadnego postępu? Na czas wakacji rok temu mieliśmy przerwę w poradni i zaczęliśmy leczenie DAN. Dieta i na początek badania jelit i suplementy. Po 2 tygodniach mały zaczął powtarzać słowa, potem odeszliśmy od pieluch( miał 4 latka) i tak się otworzył, że terapeutka we wrześniu była w szoku? Nie jestem fanatyczką DAN! Ale też nie wmawiaj mi, że to tylko wyciąganie kasy! Bo pani profesor tak powiedziała? Nadal twierdzę, że niestety Polska to zaścianek Europy i ciemnogród, jeśli chodzi o medycynę i leczenie. A rodzic autystycznego dziecka to duszę diabłu by sprzedał, żeby dziecko uzdrowić, kto ma problem, ten wie,o czym mówię. I jeszcze raz powtarzam, apeluję: trzeba spróbować, i chwytać się każdej deski ratunku. Nie twierdzę, że można uzdrowić tak chore dziecko, ale można bardzo pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Te dwa lata terapii, dalekich dojazdów, szarpania się z małym, żeby wszedł do budynku, żeby na parę sekund usiadł i się skupił, żeby powtórzył cokolwiek- wspominam jak koszmar. Widzialam zrezygnowanie terapeutek, zmęczenie dziecka, znosiłam histerie i ataki płaczu, bolały mnie ręce od trzymania dziecka jak się wyrywało i nie wiem, jak ja to przetrwałam. Także justa i iwet, chylę czoła. I pozdrawiam veronikę, myśl tak dalej, a daleko zajdziesz.Dodam tylko, że nasze panie terapeutki są cudowne, będę im wdzięczna za trud i pracę, za wsparcie i za to, że mnie motywowaly do pracy, że nie negowały leczenia biomedycznego i wsperaly w każdej sytuacji. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te terapie sa za darmo? Bo raczej leczenie u lekarza co polega na wizycie raz na 2 mce jest w reguły wielokrotnie tańsze od terapii... Mój syn ma główną diagnozę inną, ale też jest autystyczny i od 3 roku zycia pod intensywną, 8-godzinną opieką specjalistów, ma teraz 9 lat i jest na etapie 1,5 roczego dziecka jak był od lat. Żałuję że dopiero niedawno dowiedziałam się o dietach, bo na razie ograniczyłam tylko niektóre produkty a już widac poprawę w koncentracji i zachowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWET47
Witam! dzisiaj byłam na rozmowie z Dyrektorem w Ośrodku do którego uczęszcza Karola.W piątek moja córka zrobiła pielęgniarce dużego siniaka na nodze,mój mąż na siłę odciągnął Karolę.Natychmiast kazano zabrać ją z ośrodka,tłumaczyli że jest zagrożeniem dla całego personelu i uczestników i nie pomogły wyjaśnienia że chcemy Karoli ustawić inne leki.Taka agresywna jest po zipepidzie. Pielęgniarka powiedziała że zrobi wszystko,aby moje dziecko nie wróciło do tego ośrodka, a na dodatek straszy prokuratorem.Z umowy wynika że nasza córka może przebywać w ośrodku aż do grudnia,teraz miała przedłużenie na rok,z powodu tego incydentu mam ją zamknąć w czterech ścianach.Jest mi ciężko,ona zdziczeje w domu.Ośrodki nie są przecież dla zdrowych ludzi, a dla chorych i praca z takimi ludźmi nie jest łatwa,po prostu trzeba mieć dla nich serce,trzeba znaleźć się tam z powołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zberezna
Gratuluje takiej koleżanki!Mam syna 21 lat chorego na Autyzm,mnie nikt nie pomógł,chory mąż na dwubiegunówke ,po nim córka i jestem z tym sama!!!!!!!nawet rodzina się odsunęła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zberezna
Może nie "dokopie "się "tego tematu"na kafe.Napiszcie do mnie w tym temacie na skrzynke picztową.Mam ogromny żal do całego świata można powiedzieć,że zostawił mnie z takimi problemami samej sobie.Pozdrawiam Wszystkich rodziców dzieci autystycznych,i ich samych.Mimo tego co tu na forum wypisuje wiedzcie że może jest to ostatnia moja próba ratowania siebie ,a może nawet swojego życia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwet ile ma Twoja córka lat , mój Dominik skonczy w grdniu 17. Jestem zaskoczona tym co piszesz mam na myśli wypowiedz ostatnią. Mudze uciekać mąż mnie nakrył ,że tu siedze ,. Do następnego razu IWA47 masz tutaj mojego meila : justa4044@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze ze strasznie dziwna atmosfera na tym forum ostatnio panuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a niby czemu
dziwna atmosfera? Jakoś nie wyczułam tego. Wręcz odwrotnie to Justa uświadomiła wszystkich czytających jak tak naprawde wygląda życie z autystykiem. Uważam że popszednie dziewuchy dramatyzują i robią z igły widły i tylko sytuacja Justy sprawiła że dostałam gęsiej skórki.:( Mam nadzieje ze przestaną narzekać jak zobaczą co naprawdę muszą przejsc inne kobiety. Wkoncu ktoś sie wypowiedział o prawdziwie smutnym autyzmie. JUstus trzymam kciuki za Ciebie najmocniej jak mogę.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zberezna
Atmosfera w tym temacie jest odpowiednia,bo to jest AUTYZM .Przeszłam wiele przez 21 lat życia mojego syna!Gdybym chciała to wszystko opisać zbrakło by mi czasu,ale wszystko co piszecie jest podobne ,trudności w domu,poza nim,dostęp do terapii.Ja miałam ten problem ,że sama rozpoznałam autyzzm u syna gdy miał 4 latka-mówiłam o tym lekarzowi,tem nie chciał nawet słyszeć,twierdząc że to nie jest to!!!!okazało się dopiero gdy miał 8 lat,że mam racje.Masakra.Podobne mamy doświadczenia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronika ruitz
Mama autika- nie mnie jest osadzac twoje dziecko, dlaczego terapia nie dawala zadnych skutkow. Musialabym zobaczyc dziecko. Jest kilka przyczyn dlaczego terapia nie daje efektow, np. Jest prowadzona za zadkodziecko ma 1,2 wizyty w tygodniu. Do tego jezdzi bardzo daleko I na zajeciach jest tak zmeczone ze zajecia nic nie daja. Rodzice w domu niec nie robia bo skoro dziecko ma terapie to po co. Terapia to nie tylko zajecia, nalezy z dzieckiem cwiczyc w domu, codziennie I wytrwale. No chyba ze masz min 2h dziennie z terapeuta. Czesto terapia jest prowadzona zle!!! W niektorym osrodkach wyglada to tak ze od samego poczatku dzieci maja terapie w grupie co w przypadku dzieci z autymem jest bezsensu I nic nie daje na poczatku. Lub jest to terapia w ktorej terapeuta obchodzi sie z dzieckiem strasznie lagodnie, a tu trzeba konsekwentnie I wytrwale wykonywac cwiczenia I nie przestawac jak dziecko krzyczy, kopie czy gryzie. Powtarzac wszystko z uporem maniaka dzien za dniem, miesiac za miesiacem. Czasami terapeuta nie ma duzego doswiadczenia z tymi dziecmi. Spotkalam kiedys chlopca ktorym byl terapeutyzowany logopedycznie rok. Dla tej tej kobiety byl on 1szym dzieckiem z autyzmem z ktorym pracowala. Zdaza sie tez ze terapia jest zle prowadzona, nie zaczyna sie od podstaw tylko chce sie go nauczyc odrazu np mowic co jest bezsensu bo dziecko najpierw trzeba nauczyc rozumiec! Slowo po slowie. Potem musi umiec kategoryzowac, wskazywac itp. Dziecko nie terapeutyzowana ma slabe szanse na jakikolwiek rozwoj. Pupa- pytanie o kawe czy alcohol jest bardzo glupie do 18 roku zycia nie pownno sie to zadnemu dziecku podawac. Myslisz sie co do tego ze w Polsce nie robi sie zadnych badan. U nas kazde dziecko ma zalecone badania na allergie, badanie kalu I cala szczegolowa morfologie. Jesli jest uczulone na cokolwiek to wtedy stosuje sie jakas diete. Ale wiele z tych dzieci nie jest uczulonych I je wszystko funkcjonujac normalnie. Zlagodzenie zlych skutkow allegri owszem wplywa pozytywnie na dziecko I Co do krecenia przedmiotami to zdecydowana wiekszosc dzieci tak ma. I TRZEBA TO ELIMINOWAC I NIE POZWOLIC NA TO. Sa to stereotypowe zachowania ktore utrwalone wchodza w nawyk I ciezko sie tego pozbyc jak dziecko jest starsze. Od zamego poczatku jak dziecko ma 1-2 latka powinno sie tego zabraniac az nie robienie tego wejdzie w nawyk. Eliminowanie I zabranianie stereotypowych zachowan jest takze czasca terapi, bardzo wazna!!!! Terapia to nie tylko ta godzina zajec, rodzice musza wykonac 80% terapi sami. Co do mojej pani professor to jest to prof. Jagoda Cieszynska. Jak chcecie poczytac cos o terapi polecam jej ksiazke Male dziecko z autyzmem. Bardzo praktyczna, z opisana terapia krok po kroku. Terapia ktora ona wspiera jest prowadzona w jednym z panstowych osrodkow w Krakowie za darmo na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronika ruitz
sory za bledy i brak polskich znakow ale mam dzisiaj beznadziejna klawiature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
veronika- czy Ty uważasz, że jestem jakąś nieświadomą, tępą istotą, co to lata po lekarzach a w domu dziecko zostawia samemu sobie? Od 10 lat pracuję z dziećmi i uwierz, w każdej wolnej chwili uczę moje dziecko, pracuję z nim nawet przed wyjściem do pracy, byłam na szkoleniach, nawet opiekunka ma nakaz pracy z dzieckiem np w książeczce. Co do terapii, mam świetnych terapeutów z dużym doświadczeniem. Wiele się nauczyłam od nich, za co jestem wdzięczna. Jednak nadal uważam, że gdyby nie leczenie DAN! to byłaby z tego figa z makiem. Nie neguję sensowności terapii, tylko twierdzę, że warto spróbować leczenia, połączenie DAN! i terapii logopedycznej, sensorycznej i praca w domu- daje to efekty ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Bogu, że moje dziecko ma w miarę lekki autyzm, jeśli są jakieś określenia na stopnie choroby. Porozumiewa się, jest otwarty na ludzi, i jest coraz lepiej. Nie miałam nadziei na polepszenie, po nocach myślałam, co dalej, jak z tym żyć, co będzie, jak dorośnie? Dlatego podziwiam takie kobiety, które są twarde i mają tyle siły, by walczyć o swoje dziecko. Dlaczego na tym świecie jest wszystko tak niesprawiedliwie podzielone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A terapia u nas nie jest w grupie, synek sam ma zajęcia z pania. Kiedyś było kilka spotkań z innymi dziećmi, ale było to bez sensu, jedno było agresywne, inne ciągle płakało,jeszcze inne biegało w kółko. Strata czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez chora
Mama autika- podziel sie swoim doswiadczeniem bo jestes osoba ktora daje nadzieje. Jaka terapie stosujesz I jak zaczela sie wasza przygoda z leczeniem? W ktorym osrodku sie leczycie? Jake testy na allergie robilas dziecku? I ile placisz za leczenie miesiecznie?? Warto pisac, bo w Polsce zacofanie jest spore I ludzie nie wiedza co robic jak sie okazuje ze dziecko chore. Wiec zawsze istnieje szansa ze komus pomozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWET47
JUSTA43 Karolcia skończy w lipcu 22 lata.Prawie od tygodnia ma odstawione leki, podaję jej tylko eye q w kapsułkach,a zachowuje się lepiej.Pozdrawiam Cię cieplutko i wszystkie mamy,które piszą na tym forum.Odezwę się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam już wszyskie wypowiedzi,chciałabym dołożyć ,opowiedzieć swoją......ale jest tak bardzo podobna do waszych !najbardziej do justy,gdyz równeż przestałam walczyć,zabiegać.Czy macie wsparcie rodzin w leczeniu swoich dzieci?u mnie tylko mi zależało na zrobieniu czegokolwiek z synem ,może dlatego się wypaliłam.......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ZBEREZNEJ JA MAM AKURAT WSPARCIE RODZINY ALE NIE RAZ BYWAŁY TAKIE DNI ZE CHCIAŁAM ZREZYGNOWAĆ POTEM JAKOŚ ZBIERAŁAM SIĘ W SOBIE I ZACZYNAM COŚ NOWEGO DALSZĄ WALKĘ NOWĄ TERAPIE,SUPLEMENT ,ODTRÓWANIE JEST JESZCZE KILKA NOWOŚCI KTÓRE ZNALAZŁAM A JESZCZE NIE PRÓBOWALIŚMY I PEWNIE SPRÓBUJEMY JAK NIE BĘDZIE POSTĘPÓW. DO VERONIKI MOZESZ PODAĆ NAMIARY TEJ PORADNI W KRAKOWIE KTÓRA ROBI BADANIA W RAMACH NFZ. MAMO AUTIKA A NA BIOREZONANSIE BYLIŚCI MOZE ALBO KTOŚ INNY KORZYSTAŁ? POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy!!! Ale się Towarzystwo rozpisało :)i fajnie , możemy sobie poczytać , poznać wiele różnych opowieści . Wiadomo mamy tych dzieci autystycznych z Aspergerem mają dużo lżej ,myśle ,że z typowego Autystyka ,który jest mocno zaburzony ( tak nap.. jak mój syn ) Geniusza już nie da rady się zrobić (chodzby nie wiem ile miał terapii)Dlatego moim zdaniem nie możemy winić siebie ,że za mało może zrobiliśmy ,kiedy był mały . Tak naprawde to MY ROZICE jesteśmy Terapeutami naszych dzieci , bo mamy je 24 godz. na dobe. Myśle ,że każda z nas zrobiła wszystko ,kiedy dowiedziała się i chorobie swojego dziecka. Są też mamy co poruszą ziemie i niebo by zdobyć fundusze na terapie, ale nie każdy taki niestety jest (nap.. ja :) nie nawidzę się prosić kogoś o pieniądze mój Dominik też ma konto , też zbieram od kilku lat 1% ,ale po 3 latach ma na koncie chyba coś około 1100zł . Inaczej ludzie patrzą na dziecko ,które jest przykute do wózka (chętniej takiemu pomagają i bardziej takiemu współczują) Jestem pełna podziwu dla tych mam , które potrafią nazbierać kilka tysięcy z 1%. Kurna dlaczego to tak jest na tym pieprzonym świecie ,że wszędzie tylko wołają KASE . Nie dość ,że los nam sprawił chorego dziecko to do tego nie mamy dostępu za darmo do różnych specjalistów , ośrodków itp.. Jasne dieta jest super dla naszych dzieci ,ale skąd wziąć kase na nią ? Czytałam jakiś profil mamy , która uzbierała chyba 7000 tys i pisze ,że starczy jej to na jakieś 3 miesiące terapii i suplementacji ,a gdzie dalej...... Wciąż musi walczyć o pieniądze by dziecko miało kontynuacje terapii i diete. Podziwiam i chyle czoła takim mamą . Teraz uciekam papatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka.alak
justa- ja chyle czoło Tobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeego chcecie
na poczatek obejrzyjcie to trują nas unia nas truje a Tusk i rząd na to pozwala http://www.youtube.com/watch?v=WUT-NTIqLds&fe ature=relatsz rząd na to pozwala . JESLI INTERESUJE CIE TWOJE ZDROWIE I TWOICH DZIECI TO OBEJRZYJ I PODAJ DALEJ nk.pl informuje nk.pl informuje http://www.youtube.com/watch?v=WUT-NTIqLds&fe ature=relat Człowiek który jest za odstapieniem od Uni Europejskiej nk.pl informuje http://www.youtube.com/watch?v=SskdyXlz20U&fe ature=player_embe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeego chcecie
na poczatek obejrzyjcie to trują nas unia nas truje a Tusk i rząd na to pozwala http://www.youtube.com/watch?v=WUT-NTIqLds&fe ature=relatsz rząd na to pozwala . JESLI INTERESUJE CIE TWOJE ZDROWIE I TWOICH DZIECI TO OBEJRZYJ I PODAJ DALEJ nk.pl informuje nk.pl informuje http://www.youtube.com/watch?v=WUT-NTIqLds&fe ature=relat Człowiek który jest za odstapieniem od Uni Europejskiej nk.pl informuje http://www.youtube.com/watch?v=SskdyXlz20U&fe ature=player_embe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×