Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Oliwka2009

WERONIKA POTRZEBUJE POMOCY - AUTYZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Dawno mnie tu nie bylo, jestem troche zajęta. Praca, dom, wyjazdy na zajęcia. Chciałam podzielić się z wami kolejnym małym sukcesem: mój syn poszedł do masowego przedszkola i zaczął rozwijać się się społecznie. Krok milowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alink
A link do Weroniki nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jestem tu nowa. Jestem mamą dwóch dziewczynek 7 i 6 latki. Młodsza córka przejawia zachowania autystyczne. Podejrzewam nawet Zespół Aspergera. Próbuje dostać się państwowo do lekarza, ale to bardzo trudne. Terminy są strasznie odległe. Prywatnie mnie nie stać. Czytałam, że dobry specjalista to podstawa, ale czy na początek wystarczy np konsultacja psychiatry? Mała dziwnie zachowuje się od urodzenia. Konsultowałam już ją u psychologów, ale kazali czekać, że może z tego wyrośnie. Nie wyrasta, a zachowanie co raz bardziej mnie niepokoi. Teraz córka jest w pierwszej klasie, nauczycielki zaczęły zwracać uwagę na jej zachowanie. A zachowuje się mniej więcej tak: - zawiesza się - wpada we własny świat - nie zawsze reaguje na imię i widać że to nie z przekory tylko tak jakby była nieobecna - ucieka wzrokiem, ale sam kontakt wzrokowy potrafi nawiązać (jak była młodsza nie robiła tego) - ma takie maniakalne, namolne zachowania (np zobaczy psa na ulicy, od razu głośno wychwala go, zachwyca się nim i dotąd będzie pytać czy ja też go widzę i czy mi się podoba, aż odpowiem twierdząco) - układa rzeczy w rzędzie, równo - ma nieadekwatne do danej sytuacji lub zbyt intensywne reakcje emocjonalne (chwalę ją za coś a ona zaczyna płakać, histerią reaguje na jakieś wydarzenia wokół niej, np dzieci zmieniają salę, ona nie chce - histeria) - jest niestabilna fizycznie, potrafi przewrócić się na prostej drodze - z trudem przychodzi jej przestrzeganie zasad Jako 4latka przeszła drenaż uszu i usunięcie trzeciego migdałka. Wtedy też jej zachowanie miało ulec poprawie. Owszem zmienia się, uczy się nowych rzeczy, ale nie ukrywam, że mam porównanie ze starszą córką i jest między nimi diametralna różnica właśnie w kwestii emocjonalnej. Wiem, że dzieci różnie się rozwijają, ale tutaj ewidentnie widać, że jest to na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młodociana- jesli chcesz mozesz mi podac swojego maila wysle ci adresy innego forum, a nawet 2 stickte dotyczących autyzmu i ZA. Tutaj nie uzyskasz pomocy. Oczywiscie ze to co napisalas moze niepokoic ale ciezko jest doradzic tak przez forum. Znam tez super specjaliste specjalizujaca sie w zespole A. ale to w Krakowie wiec nie wiem czy cie interesuje. Napisz mi maila to podam Ci te strony. Tam pisza tylko rodzice z takimi problemami, tutaj malo kto sie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olsztniak
olivko,skad jetes?Ja MAM TEN SAM PROBLEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21212121
To czy odtruwacie ich z trucizn ?Pisali że to przez związki rtęci jest autyzm . jest to jedna w wielu mozliwych przyczyn, debilu... :( To tak jakbys napisał, że złamana reka jest od poslizgnęcia sie na chodniku. Swoją drogą chyba twoja matka musiała upasc na głowę jak była z tobą w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z każdym niepokojącym zachowaniem, jakimś niepokojem o rozwój dziecka można zrócić się do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej, poaństwowej dodam. Ja powiem tylko tyle, że byliśmy owszem u psychiatry dziecięcej. Prywatnie 100zl. Bardzo to przeżyłam. Pani była miła, wesoła, otwarta, no- autorytet w dziedzinie autyzmu podobno. I co? tchnęła w nas- skołowanych rodziców ogromną nadzieję i nowe życie, powiedziała, że mały jest zdrowy. A nie jest. Mam żal, bo teraz widzę, że gó***o się zna. Po wizycie u niej skakałam do góry i całowałam dziecko i mąża, śmiałam się i płakałam jak szalona. Myślę o objawach, jakie dziecko wtedy miało i wiem, że głupot nam naopowiadała. Także diagnoza dziecka, to złożony i czasochłonny proces. Jeden lekarz to za mało, gdyż lekarze nadal mało wiedzą o ZA i autyzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama autika- hej, dawno cie nie widziałam. :) Mozna spytac, gdzie kupujesz mb12? i jakiej formie? u mojego dziecka cechy autystyczne sa tak jaby dodatkowo do głównej choroby, ale zaczęłam wprowadzac te suplementy najpierw EyeQ od czerwca, początki były nieco ciezkie bo małemu nieco "odbiło", ale potem sie unormowało i byłam b. zadowolona- prawie znikneły jego codzienne napady złego humoru, z agresją tez jest chyba o 70 % lepiej.... Teraz od połowy listopada podaję B15 i to najtańsze z allegro firmy Puritan Pride, i tak jak moje dziecko będąc obecnie w wieku 9 lat mówiło wszystkiego ledwo 3 słowa, w ciągu tylko tych dwóch tygodni pojawiły się z cztery kolejne... Są tez inne drobne sukcesy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężka to choroba. Moja koleżanka ma to samo ciężko jej się żyje. Potrzeba wiele zrozumienia od otoczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę powodzenia i wielu sponsorów. Sam osobiście nie mogę za wiele pomóc. ale trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobocie 1980
straszne jest to, że nasze państwo nie może zapewnić takim ludziom normalnej pomocy. Moja znajoma, która ma córkę po porażeniu mózgowym nie może normalnie pracować, ale załapała się na program partnerski chomikuj i dzięki temu dorabia trochę na swoje potrzeby. jakby ktoś był zainteresowany to tam można poszperać http://chomikuj.pl/?page=464695 poza tym też organizowaliśmy różne akcje pomocowe, ale to kropla w morzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Polsca to chory kraj. Najpierw szczepią ci dzieko szczepionką w której poziom rtęci przekracza normy o 400 razy. Więc nie ma sie co dziwić że tyle dzieci teraz jest zatrutych, co powoduje autyzm, ZA, opóznienia mowy, ADHD, a czasem i gorsze choroby. 'Potem nikt nie potrafi zdiagnozować dziecko, na diagnoze czekasz miesiącami, bo takie są terminy. Jak już wkoncu dostaniesz diagnoze i wiesz ze to np autyzm to wszędzie nie ma miejsc na terapie, terapeuci są nie douczenie, malo godzin, zajęcia przepadają, w wakacje zamykają ośrodki... Jak naprawdę chcesz pomóc dziecku to musisz sam ze swoijej kieszeni. Bo licząc na pomoc od panstwa możesz się nie doczekać. A najgorsze w tym wszystkim że u nas nikt nie widzi związku miedzy szczepieniami a autyzmem (często nie chcą widzieć) Więc na pomoc państwa w tym kierunku też nie masz co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomogęę
Bezrobocie 1980 - Proszę daj mi na miary do Twojej koleżanki, wydaje mi się że będę mogła jakoś pomóc. Pracuję dla fundacji. Jeśli ktoś z Państwa jest w podobnej trudnej sytuacji proszę o wysłanie maila na adres fundacja.wtobienadzieja@gmail.com Na razie możemy pomóc tylko tym najbardziej potrzebującym, ale fundacja cały czas się rozwija więc proszę piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lenusi
bo trzeba przede wszystkim ustalic czy autyzm jest choroba nabyta czy wrodzona. Wszedzie sie mowi ze wrodzony a to wyklucza ''wine'' szczepionek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 43242344rere
"Wszedzie sie mowi ze wrodzony a to wyklucza ''wine'' szczepionek" Myślę, że nic nie rozumiesz z medycyny że tak piszesz. Jest sprawdzone doświadczalnie, że wiele chorób genetycznych mimo że sie je dziedziczy, nawet w przypadku odziedziczenia skłonnosci - mozna nie zachorowac. moze byc np. tak, że skłonnosc do choroby jaką jest autyzm sie dziedziczy, a zachorowanie następuje np. po podaniu szczepionki, z która organizm sobie nie poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puppa, ja kupuje MB12 i inne suplementy w Cenaverde. Za euro dodam. Tanio nie jest, ale dzieciak w oczach mi się zmienia. Jesteśmy stale pod opieką lekarza DAN! i od niedawna podaję też DMG, i skutki szybko się pojawiły. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że po 1,5 roku leczenia, badań i diety mały ruszył z kopyta. Gada już zdaniami, buzia mu się nie zamyka, nie rozumiem, dlaczego wszystkie dzieciaki nie mogą mieć takiego leczenia? Na narkomanów i alkoholików są niesamowite fundusze, renty, terapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama autika- dzieki. znalazłam ich stronę, widze że opakowanie mb12 jest za 35 euro. TYlko nie pisze chyba ile to opakowanie ma kapsułek... A tobie na ile starcza takie opakowanie, kupujesz to do wcierania? I moze ktoś wie, jak się wpłaca w tym euro, bo nigdy tego nie robiłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupa, ja kiedyś wcierałam, teraz od roku zastrzyki robię z MB12. Ale to juz na recepte, od lekarza DAN! A więc polecam MB12 do wcierania- łatwo, szybko, przyjemnie;) Robisz u nich zamówienie, podajesz maila i przysyłają Ci numer konta w Polsce, z należnością w złotówkach. Proste. No i koszt przesyłki.Ja zawsze zamawiałam te krople do wcierania na 3 mies, tzn 3 opakowania. I właśnie po tych wcierkach dzieciak się przełamał. Nie żałuj kasy kochana;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik062007
wszystkiego naj na 2012 rok. nam sie zle zaczal, ale jest juz lepiej. robilyscie swoim dzieciom EEG? Czy wyszly Wam tez bardzo zle wyniki? Moze ktoremus z Waszych dzieci wyszla padaczka, a nie musicie podawac lekow? moja corka o malo sie nie wykonczyla po podaniu lekow przeciwpadaczkowych, wiec wolalabym ich nie podawac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOJEMU SYNOWI WYSZŁO EEG Z CECHAMI PADACZKI JA OBSERWUJE SYNA I DOPÓKI NIE MA ZADNYCH NAPADÓW KTÓRE MOZNA BY PODCIĄGNĄĆ POD PADACZKOWE NIE WYRAZILIŚMY ZGODY NA LEKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydtakzebracbabboleniwaty
Dam na zwierzeta. Wybieram wlasnie na które bo wszystkich mi szkoda :(( A autyzm to nie rak,nic ja nie boli,cieszy sie,sra , rzyga bo mam czym (nazarta) wiec czego ty chcesz? Dobrobytu? To wyslij meza do roboty i sama rusz dupe,proste? To tak proste jak rozlozenie nog kiedy cie zapldlodnil. A wiesz kto? Wiesz?! TO DO ROBOTY GO POSLIJ!!!!!Jak ci nie wstyd tak zebrac i udawac najnieszczesliwsza na swiecie. Podłosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatam w Nowym Roku:) My nie robilismy EEG, miałam skierowanie, ale nie widzę potrzeby narażania dziecka na stres, gdyż nie zauważyłam żadnych niepokojących objawów. Niepokojące jest to, ze coraz więcej nas na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijaczko pijaczko ty
na net cie stac? widac zebry daja niezłe skutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My tez nie robilismy EEG. jednak nie wiem czy jeszcze nie wykonam...nie widze jakis neurologicznych objwow jednak chcialam go zdiagnozowac pod kazdym kontem. Co tam u was? My jakjuz pisalam diagnozujemy syna pod kontem medycznym. MUSZE PRZYZNAC SIE DO DUZE BLEDU myslac ze autyzm nie ma zwiazku z jelitami, metalami i alergiami. Szkoda ze wszyscy wlącznie z lekarzami, psychologami i psychiatrami wmawiali mi ze autyzm to choroba psychiczna i nic procz terapi nie da sie zrobic. Jestem wsciekla ze nikt nie chce albo nie potrafi pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę, blokujcie i usuwajcie te wszystkie wpisy gimg***a, nie mam siły tego czytać. Nie zaśmiecać forum!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×