Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Oliwka2009

WERONIKA POTRZEBUJE POMOCY - AUTYZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość GOŚKA2929
WITAM JESTEM MATKĄ 4,5LETNIEGO CHŁOPCA Z AUTYZMEM I WIEM JAK TO JEST WYCHOWUJĄC TAKIE DZIECKO I JAKIE SĄ KOSZTY,MÓJ SYNEK OD PONAD 2 LAT LECZY SIE ,CHODZI DO SPECJALNEGO PRZEDSZKOLA GDZIE MA TERAPIE I REHABILITACJE I JEST DUŻA POPRAWA OD NIEDAWNA ZACZĄŁ MÓWIĆ TROSZKE NIEWYRAŻNIE ALE CORAZ WIECEJ WYRAZÓW POWTARZA.OD JAKIEGOŚ CZASU NAWET SAM KORZYSTA Z TOALETY TO JEST DUŻA ULGA BO SKONCZYŁO SIE KUPOWANIE PAMPERSÓW.TAKZE JAKBY KTOŚ CHCIAŁ KIEDYS POGADAĆ TO Z CHĘCIĄ WYSŁUCHAM I DORADZE JAK TYLKO BEDE POTRAFIŁA.POZDRAWIAM OLIWIA2009 TRZYMAJ SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość INTERESUJACE ...........
Pieniądze "Maciusia" na głodne dzieci lądują w szwajcarskiej spółce Foto: tvn24 Niedawno fundacja informowała, że w Polsce głodnych jest 800 tys. dzieci Miliony do Szwajcarii, resztki dla głodujących dzieci. Fundacja „Maciuś", która niedawno alarmowała, że w Polsce jest ich aż 800 tys., przekazuje na nie tylko nieznaczną część wpłacanych przez darczyńców pieniędzy - poinformowała "Rzeczpospolita". Śledztwo gazety wykazało, że tylko znikoma część wpłacanych Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś" na głodne dzieci pieniędzy trafia zgodnie z przeznaczeniem. Chodzi o miliony złotych rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donna31
Może się komuś przyda informacja, że przedszkole NUTKA przy ul. Jasnej 103b w Szczecinie (Prawobrzeże) od przyszłego roku szkolnego otwiera trzy malutkie grupy - specjalnie dla dzieci niepełnosprawnych, w szczególności dla dzieci z autyzmem. Grupy będą po 4 dzieci - na grupę 2 panie. Pobyt dziecka w przedszkolu planowany jest na 4-5 godzin dziennie, z tego co się dowiedziałam. Odpłatność - symboliczna (jest to w ramach projektu dofinansowanego przez UE). Do przedszkola chodzi moja Inga i mogę je z czystym sercem polecić - w planie dla dzieciaków jest integracja sensoryczna (w świetnie wyposażonej sali), terapia Montessori, logopeda, gimnastyka korekcyjna, oczywiście standardowa terapia pedagogiczna... Przyjęte mogą być dzieci w szeroko rozumianym wieku przedszkolnym, nie ma jakichś ograniczeń innych. Po wszystkie szczegóły trzeba się zwracać do dyrektor przedszkola, pani Mai Bąby (507 057 339) Pamiętam, jak parę lat temu szukałam dla Ingi przedszkola i koleżanka poleciła mi Nutkę i okazało się to strzałem w dziesiątkę - a niestety niewiele jest miejsc w Szczecinie, zajmujących się dziećmi z autyzmem, więc może teraz się komuś przyda informacja, że powstaje coś fajnego dla dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenacz
ludzie,dlaczego wy pomagacie. przecież jak ktoś decyduje się urodzić chore dziecko to niech potem łoży SAM na to aby je leczyć. Dlaczego ja mam się z kimś dzielić. Jak moje dziecko zachoruje to nie proszę nikogo o pieniądze na lekarstwa tylko sięgam do własnej kieszeni. A tacy ludzie czekają tylko na to żeby ktoś im dał na wszystko. No bez przesady!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oliwka2009 Witam. Zapraszam na stronę córeczki mojej koleżanki http://www.weronika-pomoc.pl Może ktoś będzie chciał pomóc tej uśmiechniętej, a jednak chorej dziewczynce. Niezbędne są programy logopedyczne jeden za ok. 2000 zł., turnusy rehabilitacyjne koszt ok. 4000 zł.. Terapia Integracji Sensorycznej, terapia logopedyczna, hipoterapia, dogoterapia itp. Ogólny koszt specjalistycznej terapii wynosi ok. 2000 zł. miesięcznie. Można przekazać darowiznę oraz 1% podatku. Dziękuję za każde, nawet najdrobniejsze wsparcie dla tej dziew Zapraszam do powyższego programu który da 4500zł miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarabiam pieniądze tu: www.socialmediabar.com/zarobekonlinedlaciebie zalecam to także Tobie, nie jest to zanadto złożone, a zarobić można nieźle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dalej walczysz o swoje autystyczne dziecko i chcesz je z tego wyprowadzić zajrzyj do tej książki: www.zespolpj.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
liżę kapcie dziadka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annaq47
Potrzebuję dobrego lekarza ,który leczy dzieci z autyzmem na Górnym Śląsku .Mój syn ma upośledzenie umysłowe w st.umiarkowanym i ma już 18 lat i nikt mnie nie chce wysłuchac bo w szkole zachowuje się cicho ,owszem zawija w podkoszulek rękę jakby mu było zimno przy tym rozciąga i aż paznokciem robi dziury ale ..... a na pytania mówi nie wiem żeby tylko dac mu spokój ,rzeczy manualne robi powoli ,nie umie opowiadac o czym przeczytał choc rozumie co czyta.Jest meteoropatą i jak ma byc deszcz to kładzie się i śpi ,nigdzie zdążyc z nim nie mogę bo wychodzi na przystanek 5 minut przed przyjazdem autobusu i biegiem przez ulicę jak jedzie już autobus nie patrzy ze tir ,,Zatyka uszy jak jedzie motor i ucieka w przeciwną stronę,teraz nawet jak jedzie pociąg a stoimy blisko przejazdu kolejowego stuka butelką po napojach ba nawet pilotem o fotel obojętnie co ma w ręce nawet noga o podłogę i to jest wszystko jak najdzie mu taki atak -potrzeba robienia jeszcze jest klaskanie i stukanie się w głowę ,uczulony jest na zapachy i oczywiście sam sie nie wytrze w toalecie .Jeśli chodzi o jedzenie to nie może jeśc jedzenia w stołówce szkolnej bo go czyści , jest tez uczulony na ślinę ludzi i zwierząt np jak polizał go pies -terapeuta po ustach miał gorączkę i wymioty wieczorem -objawy jak zatrucie lub grypa grypa ale pani alergolog mówi,że to nie jest alergia bo by musiał na swoją ślinę byc uczulony -a jednak takie objawy miał tez jak karmił konia w stadninie i kozy na łące bo jeżdziliśmy w ramach terapii .Urodził się jako dziecko ,które napiło się wód płodowych a najpierw oddało smółkę ,miało zapalenie ucha i zapalenie płóc i żółtaczkę 12 dni w szpitalu -konający idiagnoza po tym pani ordynator noworodków-z niego już nic nie będzie ,,po wyjściu ze szpitala nie chorował i nigdy nie pomyślałam ,ze chodzi o chorobę mózgu tej ordynator.No nie będę opowiadac o leczeniu bo nawet wykryto u niego epilepsję co teraz wykluczono ,miał juz downa i teraz depresję a ja od 2002 roku mówię ,że ma autyzm a wszyscy ,że nie i tylko siąsc i płakac ,tabletki ma przepisane i po nich dopiero robi wszystko z odwagą ale częśc bezsensownie ,ze trzeba pilnowac a nikt mi nie przyznaje -wymaga opieki -a pilnowac trzeba bo lubi np palic zapałki i wrzuca papier do muszli ,żeby miec pustą rolkę .Dziecko z biegiem lat robi różne rzeczy o jednych zapomina ,inne się potęgują ale najgorsze są pytania ,kiedy będę miał dziewczynę lub kiedy będę mógł prowadzic samochód to są pytania straszne dla matki.Ludzie ,którzy mówią ,ze można wyzdrowiec całkowicie z autyzmu i autysta może prowadzic normalne życie ,może sam mieszkac raczej skazują już dorosłych na brak opieki i na to ,że oszukaja ich ludzie bo oni są łatwowierni i dają się namówic na wszystko licząc ,że dany człowiek jest życzliwy.Ostatnio na stronie www.polskieradio,pl autyzm jest szeroko omawiany .Proszę o specjalistę ,który nie powie ,że dziecko neurologicznie zdrowe-oligofrenik(oczywiście leczenie na NFZ)i psychologa też na NFZ bo psychiatra to nie trzeba skierowania .Jedno co mogę powiedziec to nie patrząc na specjalistów co mówią ,ze nie nauczy sie niczego ,uczyłam go sama czytac i pisac i nie zostawiłam go NIESZCZĘŚLIWEGO ,należy kupic książki do zerówki i od najmłodszych lat wykonywac w powietrzu leżące ósemki i też pisac w powietrzu literki ,mówiąc przy tym wyrazy np M -mama ,S-stół bo realny świat jest terapią dla dziecka i usprawnia go w każdej chorobie ,dziecko ,które potrafi czytac jest mniej złośliwe , a potem starsze nie nudzi się ,nie broi w szkole nawet specjalnej -na to zwróccie uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nowa moda zapraszam allegro uzytkownik sklep-wanted

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto mnie da kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spamerzy tu sa poruszane powazne tematy,spieprzajcie stad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canadaa
LadyVaga czy autyzm lub jego niektóre cechy może być spowodowany częstym oglądaniem tv? Nie.Autyzm jest choroba genetyczna wrodzona.Bywaja przypadki zeta choroba ujawnia sie w starszym niz dzieciecy wiek ale zawsze pod wplywem genow a nie czynosci jakie ktos wykonuje.Tej choroby nie mozna nabyc z ta choroba sie rodzi. Innaczej jak z padaczka czy cukrzyca.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Canadaa
Annaq47 Napisze moje doswiadczenia z praca z autystcznymi dziecmi.Tej choroby nie da sie wyleczyc,mozna ja tylko zniwelowac niemal do zera.Lecz chory niegdy nie wyzdrowieje bo nie ma lekarstwa na ta chorobe.To co mozemy robic to pobudzac chorego do aktywnosci.Chory musi miec cel i obowiazki(oczwiscie na miare jego mozliwosci).Te czeste zagubienia sie pacjentow we wlasnym swiecie powinny byc niwelowane do minmum.Tzn. kazdy musi miec swoja pywatnosc i czas tylko dla siebie .lecz gdy tem czas sie przedluza do dwoch godzin.Idz i znajdz kontakt z autystykiem.Kazdy opiekun zna sposoby na to.Pamietaj ze autyzm to choroba sprzecznosci.Najwazniejsze zeby ta sprzecznosc wywazyc i postawic na srodku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwazam,ze matka,,,,czy raczej rodzice,rodzina moze sama duzo zrobic z chorym dzieckiem na autyzm,a co maja powiedziec matki i co maja zrobic jak maja dzieci "roślinki"-przepraszam za to okreslenie......bo tam naprawde jest wielki koszt leczenia i ma sie sprwe z tego ,ze nigdy dziecko juz do jakiego takiego zdrowia nie dojdzie,ale rehabilitacja pozwoli godnie przejsc przez zycie.....Tak sobie teraz pomyslalam,ze smierc takiego dziecka w wczesnej mlodosci to dla niego wybawienie,od bolu,cierpienia,od "podrzucania" najblizszej rodzinie...Bog wie co robi i wie kiedy zabrac :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale jak jest to genetyczne? Nie kojarzę żeby u nas w rodzinach ktoś miał taki problem. Może śmieszne zadam pytanie, ale czy z tego się wyrasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co genetycznie...AUTYZM,czy ciezka postac porazenia mozgowego,bo ani to ,ani tamto nie jest choroba genetyczna tylko "przypadkiem z wielu chorob :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja jestem autorka powyzszego postu i wiesz moje dziecko dozylo w bolu ,w cierpieniu prawie 18 lat i wiem o czym pisze....nie wiesz co to dziecko w ciezkim stanie ,kiedy Go setki razy reanimujesz,ze za kazdym razem jest co raz gorzej,ze nie przesypiasz setek nocy,ze blagasz Boga o kolejny nie gorszyu dzien ,ze boisz sie nawet pomyslec,co sie stanie z twoim dzieckiem kiedy ciebie zabraknie....moje dziecko potrzebowalo pomocy 24/h musialam go karmic,przewijac,musialam lekami wymuszac wszystkie sprawy zwiazane z jego egzystencja(zalatwiwnie sie ,nawet odbijanie-gazy) balam sie o kazdy kolejny dzien...i stalo sie moje dziecko odeszlo 5 lat temu tesknie i kocham GO bardzo,ale teraz wiem,ze mojemu dziecku jest tam lepiej ,bo nie cierpi....juz go nic nie boli ! :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bidulka... w takim razie cechy autystyczne u mojego Syneczka są błahostką w porównaniu do tego co przechodziłaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czy kpisz sobie ze mnie i mojego ukochanego dziecka...ale jesli piszesz z potrzeby serca to dziekuje...bo nie ma wiekszego smutku niz stracic dziecko ,kochac i tesknic i tak juz do konca... :( Pisalam to z perspektywy mojego dziecka ,ze Go juz nic nie boli i moze biegac po NIEBIANSKICH ŁAKACH I JEST SZCZESLIWY !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witaj ja mam synka autystycznego i my chodzimy na terapie za ktore placi miasto powinnas dostac oprocz darmowej terapi tzw wwr i osobe do domu ktora by pracowala z twoim dzieckie tak jak na terapiach za to sie nie placi trzeba tylko zlozyc stosowne dokumenty do urzedu miasta czy gminy . ja dlugo walczylam o te zajecia ale sie udalo i sa bardzo duze efekty pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaNiezwykłegoChłopczyka
Witajcie, Po 2 latach walki z autyzmem udało nam się wiele wypracować. Postanowiłam umiescic na facebooku troche informacji aby podzielic sie z innymi i aby wciąż pozyskiwać środki z 1% na terpie i leczenie. https://www.facebook.com/pages/Niebieskie-Oczy/462409030543570 Zapraszam do polubienia moze komus sie przyda lub ktoś bedzie chciał pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana66
Witam wszystkich. Drogie Mamy, a w szczegolnosci Mamo Autika- o ile jeszcze zagladasz na to forum- bardzo prosze o odpowiedz na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie chodzi o diete bezmleczna, bezglutenowa i bezcukrowa. Po jakim czasie widac zadowalajace efekty wprowadzenia tej diety? Stosuje ja u coreczki dopiero miesiac i zachowanie istotnie sie poprawilo. Wciaz jednak troche po swojemu dziwaczy;)Interesuje mnie jednak skutecznosc tej diety w kierunku rozwoju mowy-tj po jakim czasie wystepuje poprawa?Bylabym rowniez ogromnie wdzieczna za wskazowki odnosnie suplementacji. Byc moze odpowiedz na powyzsze juz pojawila sie na forum, ale z reka na sercu przyznaje, ze nie mam wystarczajaco duzo czasu zeby wszystko przeczytac. Z gory dziekuje i serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana66
Hop, hop..moze ktos jednak sie wypowie??? A moze forum po prostu umarlo smiercia naturalna. Szkoda:( Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×