Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ahoj Dziewczyny! Podaje namiary na bardzo dobre usg w Katowicach: ul. Kościuszki 42 40-048 Katowice 32 251 48 40 Wizyta kosztuje ok. 200 zl, przyjmuje dwojka lekarzy: dr Kurkowska i dr Kudła. Moja dzidzia ma juz zaliczony drugi egzamin ;) czyli wszystkie pomiary anatomiczne prawidlowe :D Ejmi - a nie mowialm, ze to normalne??? Moje malestwo tez ma 7.5 cm :) I jelitka w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
mycha ty juz 15tc jejku jak fajnie niedlugo juz pewnie dowiesz sie co bedzie:) a ja czekam i czekam odliczam i tego 12tc chyba nigdy sie nie doczekam, termin mi sie przesunal i znow 10tc... a widzisz juz cos po sobie ze brzuszek rosnie? bo mi sie wydaje ze moj zrobil sie taki wystajace choc kupowalam ostatnio spodnie i wciaz swobodnie mieszcze sie w r 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.........15t c. ......Otwock pindilindi...........32.........4.11.........0......... ............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .............Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......13 tc.....Warszawa Korciuchna.......25..........10.11.......3..........13 t........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......13tc.. ........Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5.........14 tc ........Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0..........13 t......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0..........13 t...........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........12t.. ........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11/30.11 wg USG.....0.......... 11 tc........Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0..........12tc .......Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........11t. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5....... 12t.......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 t.........Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów mili_23............23...........05.12....... .........10t.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock co do zwykłego USg to ja mam robione na każdej wizycie a było juz ich chyba ze 4, lekarz robi mi je dlatego że mam rozbierznośc miedzy ostatnią @ a wiekiem płody, wg ost @ to 14 tydz, wg USG to 11 tc dlatego tez lekarka mowila ze na kazdej wizycie bede miala robione usg no i napewno bedzie ich wiecej niz u innych pacjentek... no cóż nie mam wyjscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
cześc dziewczyny jak tam dzionek mija? Zastanawiam sie w którym tygodniu jestem według obliczen mojego lekarza to 14 tydzien ale czytałam wasza tabelke i mycha881 napisała ze poród ma wyznaczony na 1 listopada a jest w 15 tygodniu.A ja poród wyznaczony mam na 2 listopada to ja już nic z tego nie rozumiem. Zaznacze że pierwszy dzień ostatniej miesiaczki miałam 26 stycznia.Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć! Dziewczyny liczą wg różnych wskaźników. Ja np na razie kieruję się dniem zapłodnienia. Wg tegoż zaczął mi się dziś 13 tydzień. Potem zobaczę co mi wychodzi z USG a wiadomo że dzień porodu i tak może zaskoczyć. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki niech interesuje mojego lekarza ;). Aktualizuję swoje dane w tabelce: nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.........15t c. ......Otwock pindilindi...........32.........4.11.........0......... ............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .............Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......13 tc.....Warszawa Korciuchna.......25..........10.11.......3..........13 t........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......13tc.. ........Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5.........14 tc ........Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0..........13 t......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0..........13 t...........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........12t.. ........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11/30.11 wg USG.....0.......... 11 tc........Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0..........12tc .......Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13t.c. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5....... 12t.......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 t.........Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów mili_23............23...........05.12....... .........10t.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock Jak fajnie że coraz nas tu więcej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
oj mnie zaczyna męczyć senność, ale nie daję się - jeszcze 4 godziny w pracy i do domu :D tasia wg mnie to licząc od ostatniej miesiączki to będzie już 15 tydzień :D ja miałam ostatnią miesiączkę 4 lutego i wychodzi ze to 13 tc i 6dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
fajnie fajnie, że jest nas coraz więcej - szkoda tylko, że tak ostatnio cichutko tu u nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejaaa:)) a wiecie dowiedziałam sie dzis od kolezanki (urodziła jakis 1 m-c temu), zeby dokładnie zapamiętać datę pierwszego kopnięcia dzidziusia a pozniej dodać do niej 20 tyg i wyjdzie najprawdopodobniejszy termin porodu:))) heheh... jej sie podobno sprawdziło idealnie co do dnia... nie wierze w takie reczy, wiec tym bardziej chetnie sie przekonam czy tak jest:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) U mnie dziś od rana deszczyk sobie padał (zresztą padał całą nockę) i strasznie ciężko było się ściągnąć z wyrka, ale nie było wyboru ;) Ale teraz juz słonko wyszło :) I wcale nie chce mi sie tu w pracy siedzieć Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez zawsze jak siedze na cafe to mam wrazenie, ze jest cichutko... ale to zapewne dlatego, ze zycie towarzyszkie kwitnie tu wieczorami:)) a ja mogę siedziec tylko wtedy jak jestem w pracy i do tego nie mam jej za duzo :)) a jak tylko wracam do domu to robi sie tak sennnnieee... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
ja też zaglądam tu przeważnie jak w pracy siedzę, bo po powrocie do domu marzy mi się tylko podusia i kołderka ;) także braki nadrabiam następnego dnia w pracy ;) chociaż w niedzielę odwiedzili nas znajomi i poszłam spać ok 1:00 w nocy - mój mąż był w szoku hehe dziewczynki a ogólnie jak się czujecie?? brzuszki już widać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój widać i każdy już widzi.... i ostatnio w sklepie mierzyłam spodnie z golfem - pasowały idealnie:) No i ogolnie w najblizszym czasie musze jakies zakupić - bo w zwyklych jeansach zaczeło sie od tego ze musiałam rozpinać guzik - a pozniej przy siedzeniu w pracy to musiałam nawet rozporek rozpinac tak mnie cisnęło - ogolnie nie chodzi o rozmiar spodni bo sporo mi sie utylo wiec spodnie nosze o rozmiar wieksze niz ostatnio ale w brzuch mnie sciska bardzo. ogolnie spodnie tylka mi sie nie trzymają, ale w brzuch sciskają:/ a jak tam Aaanniiaaa Twój brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wszystkie tylko zaglądamy i nic nie piszemy :) Mi senność już trochę minęła, choć oczywiście przy zmianie pogodny mnie trochę dopada :) A co do brzuszka, to ja jakoś nie zauważyłam, choć pewnie już mi sie troszkę powiększył... Na razie zwalam to na moje fałdki tłuszczowe ;) Waga jak do tej pory bez zmian :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:) jeszcze nie przywitałam się z nowymi forumowiczkami - zatem Ania, Tasia - witajcie 🌻 Co do obliczania terminów i tygodni ciąży to teraz lekarze sugerują się głównie wyliczeniami z USG, u mnie wszystko idealnie zgadza się z datą zapłodnienia, o datę miesiączki nikt mnie nigdy nie pytał :) Jeśli chodzi o samopoczucie to ja czuję wyraźną zmianę już od 10 tygodnia ciąży kiedy zaczęły mnie opuszczać mdłości, które miałam bardzo dokuczliwe i bez wymiotów się nie obyło, no ale teraz czuję się zdecydowanie lepiej, aczkolwiek bywają takie chwile że coś mnie ściska w żołądku, ale to trwa krótko na szczęście :) Zmęczenie też jest mniejsze, tak samo z sennością :) Pozostały mi jedynie zachcianki na jedzonko, nadal nie mogę jeść mięsa ;) Co do kg to u mnie jak na razie nie widać zmiany aczkolwiek wszyscy mi mówią że robię się pełniejsza, ale typowo ciążowego brzuszka nie mam, mieszczę się jeszcze w swoje ciuszki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie dziś chłodno i rano padalo, na szczescie teraz sie juz uspokoiło... senność chyba mi juz przechodzi bo od paru dni jest jakby lepiej... ale to dobrze bo zbliża się sesja no i trzeba wziasc sie za nauke pierwsze zaliczenie juz w piatek:( mnie brzuch sie juz troszke powiększył co z mezem zauważamy ale pecznieje znacznie wiecej po jedzeniu wtedy robi sie wiekszy:) jak narazie to nic nie przytyłam chociaz widze ze piersi wieksze no i ten brzuch i ogolnie koło niego sie poszerzyło że niektóe spodnie lekko cisną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ejmi, powiem Ci, że ja tez mam długie ząbki na mięso i wędliny... Najchętniej to bym tylko sery białe i żółte jadła i dżemy :D Juz mnie chłop gania, ze muszę jeść jakieś mienio... A wchodzi mi tylko polędwica łososiowa hihihi Wczoraj sie ubrałam w taka luźna bluzeczkę (można nawet powiedzieć, ze na ciąże późniejsza sie tez nada ;) ) to mnie koleżanki zagadywały, ze juz widać... ale dziś stwierdziły, że jednak nie widać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
ja to tak trochę wyglądam jakbym za dużo zjadła ;) mój mąż twierdzi, że już się troszkę zaokrągliłam ( w pasie tez mi przybyło) ogólnie odnoszę wrażenie, jakbym wieczorem miała lekko większy brzuszek. i wogóle ostatnio to nie mam apetytu za bardzo, wszystko jem oczami (jedyne co mi smakuje to tosty z nutella rano + płatki z mlekiem, kiwi, truskawki, arbuzy, winogrona - które musze ograniczać, ze względu na dużą ilośc cukru, sok pomarańczowy i jabłkowy, jabłka, gruszki, i ziemniaki pod każda postacią mogę jeść ;), a ostatnio jeszcze kapuśniaczek i czerwony barszcz mniam mniam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie jakieś poruszenie bo taka cisza tu była:) Ja w tygodniach ciąży też się pogubiłam, co innego według ostatniej @ co innego według usg. Pocieszam się tylko tym że na drugin usg tygodnie zgadzały się z tymi z pierwszego usg i pewnie tego sie będe trzymała. Co do brzuszka...zawsze miałam trochę sadełka na brzuchu także chyba w chwili obecnej to tylko oponke widzę :) chociaż jest ona troszkę taka inna, taka brzuszkowata ;) ale w spodnie się spokojnie mieszczę te normalne. chyba juz bym chciała mieć ten słodki balaścik widoczny :) Najbardziej to się boję żeby w biodrach, tyłku i udach nie przybrać bo ciężko zrzucić :( a jeszcze jak się ma tendencje to tycia... :( pozostaje rozsądnie jeść - dla dwojga a nie za dwoje :) zastanawiam sie czy nie kupić sobie jakiegoś preparatu przeciwko rozstępom. Narazie ograniczałam się tylko do oliwki dla dzieci ale chyba pora zaopatrzyć się w coś specjalnie do tego celu. Myślałam o Musteli bo b.dobre opinie o niej słyszałam. Stosujecie już coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za to moglabym objadac sie fast foodami całe dnie i noce - ale oczywiscie tego nie robie, czasem mam smaka na piwo - mmm szczególnie do grilla na działce - ale oczywiscie tez tego nie pije Jedynie wypijam 2 kawy tygodniowo - typowe parzuchy - kawa mielona, bez cukru i mleka (wczesniej pilam takie po 3 dziennie) wiem, ze mozna jedna dziennie z mlekiem rozpuszczalną - ale to ja juz wolałabym nie pić w ogole kawy;p ach... pizzaaaa :))))))) zjadłabym:)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ogolnie w ciazy stracilam apetyt na słodkości, wczesniej nie jadłam ich bardzo duzo ale czasami sobie podjadałam, a teraz baardzo rzadko sie skusze na cos czekoladowego... no do czego sie powiedzmy zmuszam to mleko, mało pijam mleka i jem białych serów a wiem ze to teraz potrzebna dlatego staram sie codzienne wypic kakao...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie... mnie całkiem często swędzi skóra na brzuchu, a pamiętam ze jak rosłam i robiły mi sie rozstępy to wlasnie bardzo mnie skóra swędziała - ale z tego co widzaiłam, to zdecydowana większosc preparatów jest od 4 m-ca:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
mój żoładek fast foodów nie toleruje. ostatnio zachciało mi sie mc donalda - mąż pojechał mi kupić zestaw i hmm całość skończyła wiecie gdzie... ;) od tego czasami mam straszny wstręt do takiego jedzenia. Poza frytkami oczywiście, które mogę jeść non stop (właśnie wysłałam kierowcę po zakręcone frytki ;)) Calineczka ja też mleka nie toleruje - szczególnie ciepłego blee. dlatego lekko podgrzewam do płatków i też raczej staram się pić kakao. no i jeść jogurty. i od czasu do czasu kanapkę z białym serem, ale mieszkam go przeważnie z dżemem z owoców leśnych bo inaczej tez mi nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na razie nawet nie pomyślałam o kremie na rozstępy ;) Używam normalnych balsamów, ale tylko dlatego, ze mam strasznie wysuszona skórę :/ Ale jak tam Was czytam to chyba trzeba będzie sie za czymś rozejrzeć :D Na szczęście mleko toleruje i lubię pod każda postacią... no może takiego prosto od krowy z pianką to nie koniecznie ;) Mam to po tacie, bo mama podobnie jak Wy nie lubi mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
hmm ja też nie stosuje niczego na rozstępy - chyba faktycznie trzeba będzie o tym pomyśleć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
ja tez slyszalam ze preparaty na rozstepy stosuje sie zazwyczaj kolo 4miesiaca choc gdybym zauwazyla je teraz to napewno bym juz zaczela cos stosowac... co do jedzenia to przed ciaza slodycze jadlam tonami a teraz wszystko mi sie poprzestawialo nie mam na nie w ogole ochoty za to ciagle mi sie chce warzyw nawet kalafior polubilam no i jogurtow tez nie znosze za to kefirow wypijam kilka dziennie mieso mogloby dla mnie nie istniec moglabym jesc same ziemniaki z kefirem,wczesniej tez nigdy nie pijalam kawy zapach mi nawet przeszkadzal a teraz mam na nia taka ochote ze szok oczywiscie dla mnie kawa to malutka lyzeczka rozpuszczalnej pol szklanki wody a drugie pol mleka badz bitej smietany:) fast foodow tez juz w ogole nie jadam ale zakreconych frytek sobie nigdy nie odmowie takze moje menu zmienilo sie o 360stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
a macie jakieś przeczucia odnoście płci dzidziusia?? bo ja, niemal od samego początku, mam odczucie, że to będzie chłopak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniaa my z mężem tez tak przeczuwamy ale to tylko nasze przypuszczenia, może dlatego że oboje chcielibyśmy synka... wszytko sie wyjasni ale na to trzeba jeszcze troszke poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam przeczuć, choć wolałabym dziewczynkę :) Mój mężu zawsze mówił o dziewczynce, a teraz nagle mu sie przestawiło i cały czas napomyka o chłopaczku :D tak więc ciężko za nim trafić ... Jeszcze musimy wszystkie troszkę poczekać na jakieś pierwsze sugestie lekarzy, bo to chyba dopiero kolo 16 tygodnia... tak gdzieś kiedyś czytałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×