Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Kropcia - mi ostatnio zachciało się płakać jak jechałam autobusem :) i też bez powodu, po prostu łzy napłynęły do oczu i tyle :) Co do rozmiaru dziecka to moje w 12ti5d miało 7.5 cm i lekarz powiedział że jest duże jak na ten wiek ciąży. Myślę, że tym nie ma co się przejmować bo dzieci rodzą się różne, jedne większe inne drobniejsze. Może sama też jesteś drobnej budowy? więc co mrówka słonia chyba nie urodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobnej budowy raczej nie jestem :P, taka normalna z tłuszczykiem tu i tam. Ale ostatnio, w sumie odkąd w ciąży jestem to tylko słysze od osób z którymi się nie widzę codziennie albo wręcz rzadko się widze - jeju jak ty schudłaś, jakaś dieta, jakieś tabletki, zdradź sekret co jesz itp. A ja się tylko tajemniczo uśmiecham ;P I właśnie macie 100% racje - wkręcam sobie jakieś niestworzone rzeczy jakbym się rzeczywiście nie miała czym zająć. No ale w ciąży jestem to chyba mi trochę wolno pomarudzić ;) hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka ma na dzisiaj termin porodu. Narazie cisza, a bała się że wyskoczy Mała wcześniej :) Patrze co chwilkę na telefon - może jest jakaś wiadomość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
kropcia. moje maleństwo w 12,6 tyg miało 67 mm i lekarz też powiedział, że wszystko jest ok :) mnie dziś męczy okropna senność a żeby tego było mało zaczyna mnie boleć głowa. Zjadłam sobie kanapkę i gruszkę i teraz chętnie położyłabym się spać. jeszcze 3 godz i do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 Serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
no fajna fajna stronka mozna mniej wiecej sie porownywac. Ja to chyba wygladam jak ta pierwsza tylko bardziej plaska jestem u gory tak jak zoladek a w dole juz mam takie zaokraglone uwypuklenie za to cycki dalej niz brzuch:( a wy pasujecie do ktoregos juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.......15t c. .......Otwock tasia1985.........24..........2.11........1,5.......15 tc............Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0......... ...............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... ................Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......14 tc.......Warszawa Korciuchna.......25..........10.11.......3........13 t........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......13tc.. .............Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5......14 tc ............Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0.........13 t.......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0.........13 t...............Kielce madzialinska76...33..........15.11......1.........13t.. ...........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11/30.11 wg USG.....0.......... 11 tc........Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0..........12tc ..........Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13t. c. ........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5.......12t.........Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0..........11 t...............Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..................Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..................Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0........10tc.......Dzierżoniów mili_23............23..........05.12....... .........11tc.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
mi też się wydaje, że brzuszek mam jak ta pierwsza. Nie wiem czy mi sie wydaje, ale mam wrażenie, jakby wieczorem brzuch był trochę większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
Aaanniiaaa to pewnie Twoje wrazenie Cie nie myli bo tak jest... u mnie z rana mniejszy a wieczorem to dostaje takiego duzego jakbym nie wiem czego sie najadla,a potem z rana znow mniejszy,no pewnie pewnego dnia zaczne sie budzic i juz tak nie bedzie (wrecz odwrotnie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( tez mam jakąś blokadę założoną na tą stronkę bleee Ale w domu sobie oglądne - już mnie ciekawość zżera :P Kiedyś szukałam czegoś animowanego jak rosnę w ciąży ale znalazłam tylko suwaczek jak rośnie w brzuchu Małe. Ja mam albo wzdęcia dzisiaj albo to zalążki brzuszka ciążowego :P taki jakiś jak balonik jest a mało co zjadłam nawet bo głodna nie jestem. hmmmm ciekawe co to ??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze sie maluch rozpycha Kropcia ;) Oj jak mi sie już tu nie chce siedzieć.... A jeszcze zaraz po pracy angielski :( Ostatnimi czasy to ten angielski to jakaś kara dla nas... tylko nie wiem za co :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
a ja po pracy mam wizytę u lekarza i tak mi sie nie chce iść, że szok. Mąż dłużej pracuje, ale całe szczęście mój tata mnie podrzuci a później odwiezie do domu :) jeden plus nie będę musiała autobusami jeździć, co jest po prostu dla mnie koszmarem: duchota, tłum ehhh ale pocieszające jest to, że mi trochę senność przeszła no i głowa przestała boleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
czesc dziewczyny ja mam podobny do 3 z tego rysunku wiec troszke juz widac moj brzusio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Agusia, czekam na dobre wieści od Ciebie, gdy wrócisz ze szpitala. Póki co, trzymam kciuki. A ja właśnie wróciłam po zrobieniu USG. W sumie jest OK. Mój narzeczony zafascynowany oglądał maleństwo, które wierciło się strasznie, ja zobaczyłam je za chwilę. I stało się takie bardziej realne... Ale nie obyło się i bez stresu. Podobno mam tak ułożony brzeg kosmówki że przykrywa ujście macicy (NIC MI TO NIE MÓWI). W związku z tym jest ryzyko krwawień i czegoś gorszego. Mam uważać na siebie. Poza tym nie udało się żadną metodą (ani przez powłoki, ani przez pochwę) zbadać przezierności. Wobec tego pozamiatane, już się nie dowiem co i jak. Ech, może to i lepiej. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Ania, świetnie cię rozumiem. Ja wyjechałam na badania przed 10-tą, żeby zdążyć na 11:50, wróciłam kwadrans temu. Tak wyszło przy pokonywaniu miasta w obie strony i przesiadce na inny, rzadko kursujący autobus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
nie martw nie nowa napewno bedzie wszystko ok. a może wiecie coś na temat tego testu papa prenatalnego. w którym tydodniu sie go robi ? ile kosztuje ? i czy lekarz każe go robić kazdej kobiecie ciężarnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Czytałam o tych mdłościach jako wskaźniku... :D. Ja tam sądzę że mózgi wszystkich maluszkow są dostatecznie chronione. :D A, Madzialińska, mialam napisać ile ma to moje. Otóż długość maluszka (sięgam w dokumenty) to 7,36 cm a wiek to 14 tygodni i 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa, szczerze ja tez nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tą kosmówka, ale ryzyko nie oznacza pewności. Zatem trzeba być dobrej myśli!! :) A co do przezierności, na pewno jest OK. tylko czemu nie udało sie zmierzyć?? Tak się maluch kręcił?? Czy sprzet nie wyłapywał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
w necie czytałam że PAPPA (czy jak tam) robi się tylko żeby rozwiać jakieś obawy, nie zawsze ale podobno lekarze zlecaja z ostrożności, dla zasady spadam, głowa mnie zaczęła boleć z nerwów, w czasie badania i jakoś mi nie przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
tasia z tego co się orientuje, to jak idziesz na USG pomiędzy 11 a 14 tyg ciąży, na to, gdzie lekarz mierzy przyzierność karkową i kość nosową i jeśli go coś zaniepokoi w pomiarach to wysła na ten test. Mi niczego takiego nie zlecono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasia poszukaj w necie, gdzieś kiedyś czytałam o tym teście, ale on nie jest obowiązkowy... to tylko decyzja lekarza, tak mi się przynajmniej wydaje :) Wieczorkiem poszukam i tu wkleję, bo teraz już znikam... Nowa... to tylko to moje takie "wielgachne" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
No właśnie nie dało się sprawdzić przezierności bo się kręcił strasznie. Dlatego dodatkowo lekarka zbadała mnie dopochwowo i też się nie udało. Na pocieszenie dodała że nie ma u mnie jakiegoś obrzęku który zwykle występuje razem ze zwiększoną (czyli tą niepożądaną) przeziernością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tez niezły kręciołek :D Moje tez wywijało, ale doktor byl cierpliwy i w końcu go jakoś złapał... Ale na USG dopochwowym, na normalnym tylko tętno mierzył... Na pewno jest dobrze, nie martw się :) Znikam, zajrzę wieczorkiem. Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - kosmówka to jest ten cały pęcherz płodowy w którym pływa dziecko i skoro masz ją nisko osadzoną - domyślam się że tuż przy szyjce macicy to faktycznie musisz uważać na siebie. Mój maluch też się strasznie wiercił - to wina adrenaliny, za bardzo się zdenerwowałyśmy przed badaniem bo i skutek był taki że mój nie dał sobie zmierzyć kości nosowej ani udowej :O Ale lekarz powiedział, że wszystkie markery prenatalne są w normie i nie zleca mi żadnych badań - właśnie tego testu podwójnego Pappa. Wielu lekarzy ten test też uzależnia od wieku kobiety, mnie pierwsze co spytał o wiek i powiedział, że to nie ma sensu najmniejszego. Okej ja lece do Gina na wizytę kontrolną. Bużki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, od wczoraj boli mnie podbrzusze a od paru dni często a mało robie siusiu (myslałam, że to narmalny objaw ciąży) poszłam dziś do gin i mam zapalenie pęcherza. Gin przepisła mi Urosept i Furaginum - zapewniała mnie, że w 12 tyg te leki są już bezpieczne. Kupiłam je a na ulotce pisze żeby nie stosować w 1 trymastrze a na Urosepcie, że nie zaleca się - co robić?. Ma pytanko, czy któraś juz miła zapalenie pęcherza i jak sobie z tym radziła??? Prosze napiszcie...Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
Już jestem w domu po wizycie u lekarza. Wszystko jest wporządku. Co prawda schudłam ok kilograma, ale ostatnio trochę wymiotowałam i to zapewne dlatego. Teraz mam nadzieję, że mój apetyt pomału wróci do normy. Lekarka zrobiła mi cytologię i kolejna wizyta w połowie czerwca, mam się pojawić z aktualnymi badaniami krwi i moczu. I oczywiście jeśli mnie coś zaniepokoi dzwonić lub przyjeżdzać. I dbać o siebie, nie przemęczać się, dużo odpoczywać. Także zostaje mi być dobrej myśli :) a i dostałam bezpłatny zestaw dla kobiet w ciąży, który zawiera m.in. gazetę dziecko, książeczkę o karmieniu, jak urządzić kącik maluszka. co jest potrzebne do szpitala, jak skompletować wyprawkę (takie podstawowe rzeczy są w niej zawarte). Dodatkowo małe opakowanie proszku lovela, krem dla dzieci przeci odparzeniom i próbki kosmetyków Johnson`s (chusteczki oczyszczające i płyn do mycia). Co prawda na to za wcześnie, bo przeważnie taki zestaw dostaje się na USG połowkowym, ale pani doktor stwierdziła, że szybko jej te zestawy wychodzą, więc da mi juz dziś :) na pierwszej wizycie również dostałam taki zestaw pt będę mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eddi, w zasadzie lekarz chyba wie co mówi, ale te ulotki faktycznie mogą zakręcić w głowie :( osobiście co do Uroseptu to może bym nie miała zastrzeżeń, bo to lek ziołowy, ale ten Furaginum to nie wiem :/Ja nie miałam zapalenia pęcherza, na poprzedniej wizycie miałam liczne bakterie w moczu i lekarz przepisał mi Urinal. Ulotki nie dostałam, więc nie wiem czy to zalecane czy nie. Aaaniiaaa super wiadomości :) Chojna masz tą panią doktor... ja jak na razie nie dostałam nic takiego od mojego doktorka ;) Ciekawe co u Agusi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×