Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Gość _nowa_
O imionach myślę bardzo często. Jak pisałam, żadne jakoś szczególnie mi się nie podoba. Zastanawiałam się czy chłopczykowi nie dać na imię Adam (chciałam też Ryszard ale zbrzydło mi trochę) a dziewczynce Tamara, Antosia lub Krysia ale do żadnego z pomysłów nie jestem przekonana. Ot, np w tych imionach żeńskich albo zdrobnienia nie ma (od Tamara), albo poważna forma imienia jest długa i pompatyczna (Antonina). Sprawę wyboru imienia utrudnia fakt... że narzeczony i ja nie jesteśmy zdecydowani czyje nazwisko nasze dziecko będzie nosić. A przecież imię musi współbrzmieć z nazwiskiem. Tak to bywa gdy ciąża wyprzedza ślub. A ja się zaparłam jak dziki osioł że byle jakiego ślubu nie wezmę (no nie stać mnie - i wcześniej też nie było - na przyzwoitą oprawę i ugoszczenie rodziny a tymczasem nawet dojazd samochodem pod urząd to wydatek rzędu kilkuset złotych (własnego środka transportu nie mamy).)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stu234
Witam Będzie mi miło, i proszę o poparcie i głosik na mój blog ( o porodzie i Prawach Rodzącej na sali porodowej ) http://bobbyy.pl/blog.php?id=195 dziękuję serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Jutro po USG zaciągnę swojego faceta do takiego dużego sklepu z wszelkimi produktami dla małych dzieci. Wcześniej on mówił że to wciąż wcześnie ale teraz, po USG, nie wykręci się. W końcu mógł z kolegami oglądać wózki dziecięce czy przypatrywać się jakimś na ulicy (jak kiedyś wyszło w rozmowie), to może i ze mną. Może też kupimy jakieś drobiazgi. (Kompletuję wszystko stopniowo, czyli wtedy, kiedy mam możliwość i ochotę :D.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
czesc! ja myslalam o jakims prostym imionku ale teraz jest tyle takich ladnych wymyslnych ze juz sama nie wiem, podoba mi sie Kornelia Nadia Amelka Nikol ale jak na razie to chyba bedzie Łucja najbardziej nam z mezem przypadlo to imie. A dla chlopca hmmm tu juz gorzej moze Dorian choc takie ostre, Maksymilian znowu za dlugie a skrot Maks to slyszalam jak wolaja tak na psy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
u nas jest to samo - żadne jakoś szczególnie nie przypadło nam do gustu. Tzn dla dziewczynki narazie obstawiamy Gabrysia, Oliwia, Amelka. Gorzej z męskimi imionami - na chwilę obecną chodzi nam po głowie Kacper albo Filip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 2 opcje dla dziewczynki - Maja albo Lena, natomiast dla chłopca mam opcje tylko 2 imienia, bo chciałabym żeby miał je po ojcu czyli Tomasz, a opcji na pierwsze imię nie mam bo żadne imię mi się nie podoba :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ja też obstawiam tylko chłopca u mnie do tej pory nr 1 był remigiusz ale już nie jest :) teraz chce szymona ale nie przejdzie bo druga połowa stawia stanowcze weto i nic go nie przekona. zauważyłam że podobaja mi się imiona z \"sz\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
dla dziewczynki podoba mi sie jeszcze Zuzia i Zosia, a tak patrzylam wlasnie chlopiece imiona no i moglabym jeszcze brac pod uwage Hubert Oskar (moze Ksawery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
wlasnie weszlam na forum "imiona damskie i meskie, ktore najladniejsze" mozna oszalec:) _nowa_ mowilas o Antoninie ladny skrot to Tosia a moze chlopcu bym dala Milan tak po mamusi:) no i zapomnialam ze jeszcze podoba mi sie Nikodem choc kojazy mi sie z Dyzma Boze ja to ze wszystkim mam jakies skojazenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
No, właśnie widzisz, Mili. Tosia, Antolka i tym podobne zdrobnienia podobają mi się ale już Antonina zbytnio mi nie odpowiada. Fajne imiona wymyślacie... A ja jeszcze muszę moim zdaniem np unikać imion z literą "r", choć często bardzo mi się podobają bo... nie wymawiam zbyt czysto tej litery i jeszcze dziecko taką wymowę przejmie. :D (Lysio czy Dolian, to raczej nienajlepsze wersje imion.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj mili widzę, że mamy podobne gusta odnośnie imion :) Ja tez dla dziewczynki mam wybrane Zuzanna i to już raczej pewne na 100%, fajnie się zdrabnia... Zuzia, Zuza, Zuzka... wszystkie są takie miłe dla ucha :D A dla chłopca zawsze podobało mi sie Maksymilian, ale to zdrobnienie Maks czy Maksio... to mam skojarzenie tylko z psami ;) Chodzi mi po głowie Marcel, Kacper, Kuba... ale żadne nie podoba się mężowi :/ Zresztą nie jestem dłużna bo mi sie jego propozycje tez nie podobają ;) Ale coś tam w końcu pewnie wybierzemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
ale dobrze ze poruszylysmy ten temat bo jak nie mialam kompletnie pojecia jakie wybrac to teraz mam metlik. Tak ich duzo, nawet dla chlopca mam juz wiecej pomyslow niz dla dziewczynki. Teraz tylko wypisac je wszystkie ewentualnie dopisywac nowe pomysly i problem z glowy z czasem ktores z nich sie wybierze na szczescie mamy jeszcze sporo czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
A jak tak z innej beczki, wracając do badań. Jutro mam pierwsze USG. Czy powinnam być jakoś szczególnie przygotowana np z pełnym pęcherzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa, nie wiem jakie USG będzie Ci robił, ale jeśli dopochwowe, to nie ma takiej potrzeby :) jeśli normalne to nie wiem, bo to różnie bywało... Ale nie sądzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
Ja miałam USG przez brzuch (niby moja ginekolog powiedziała, że z pełnym pęcherzem, ale skończyło się na tym, że musiałam biec do łazienki bo pełny pęcherz nie był potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
Czesc dziewczyny ! Ja z moim narzeczonym chcieli byśmy dziewczynke tyle jest slicznych kolorowych ubranek sukieneczek wydaje mi sie że są ładniejsze niż dla chłopców. A poza tym u mnie w rodzinie od 10 lat nikt nie urodził dziewczynki, same chłopaki mam nadzieje że bede pierwsza.! A ja jak szłam pierwszy raz na usg to lekarz powiedział że mam pełny pęcherz ale już nie będzie mnie ganiał do ubikacji . Wiec mysle że trzeba iśc z pustym pecherzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
ewentualnie lepiej mieć pełny i opróżnić niż później siedzieć w poczekalni i zapełniać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
Miałam usg dopochwowe. A imiona to podobaja mi sie dla dziewczynek Sandra, Nadia.Roksana,Dagmara a dla chłopca to Jakub, Konrad, Krystian,Maxymilian,Igor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
no pewnie z siusianiem ci pójdzie szybciej niż z zapełnianiem hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
a wy dziewczyny ile ważyłyscie jak sie urodziłyście ja tylko 1kg i 80 dkg a to dlatego że mojej mamusi zachciał sie kwiatuszki w domu podlewać i wlazła na stołek i oczywiscie z niego spadła łożysko jej sie odkleiło i tak oto urodziłam sie w 7 miesiacu ciazy przez cesarskie ciecie. A tak poza tym to miałam być chłopcem bo mam starszą siostre ale niestety moim rodzicom nie wyszło hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to pomysłowa ta Twoja mama tasiu ;) Ja sie urodziła tydzień od planowanego terminu i byłam całkiem, całkiem, bo 3,5 kg :) A teraz znikam, czas do lekarza :) Odezwę sie wieczorkiem, buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też 1850 dokładnie i 8 tygodni przed czasem nie wiem gdzie mi się spieszyło :) mam nadzieje że u mnie będzie w terminie. chociaż z drugiej strony mama nie musiał mnie dźwigać przez kolejne 2 miesiące :):) widzę że wy już chcecie chodzić po sklepach. ja tam kompletnie nie czuje blusa do tego czasem nawet mi się wydaje że nie jestem w ciąży. wiem dziwne ale ja dopiero zaczynałam wchodzić w fazę pt. a może by tak kiedyś dziecko a teraz już będę mieć jak dla mnie to trochę za szybko. wiem stara dupa jestem ale jakoś chyba jeszcze do tego nie dojrzałam. mam nadzieję że to się zmieni i że poczuje w końcu ten słynny instynkt macierzyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
ja to sie chyba wezme za jakis sport bo widze jak sie zaokraglam w oczach tzn dostalam takiego sadelka a biust to mi tak rosnie ze chcialabym to jakos zachamowac zawsze drobna szczupla az ciezko mi sie z tym oswoic a nie chce sie zaniedbac marzy mi sie zgrabna fajna filigranowa figorka z brzuszkiem a nie ciezarowka... mialam kupic se rolki ale wydaje mi sie ze to nic nie da to juz chyba lepiej codziennie wieczorkiem wyjsc sobie pobiegac nie wiecie czy mozna biegac?tak truchcikiem...poradzcie cos bo chyba za bardzo sobie ostatnio dogadzalam az zaczynaja byc efekty,dopiero 10tc to co bedzie w 9mcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
jak wpisujecie sie do tabelki bo nie wiem czy musze ją cała przepisać czy jest może inny sposób????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
tasia skopiuj ja sobie i sie dopisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
albo podaj dane to cie same wkleimy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
nie moge skopiowac podam wam dane 24 lata termin porodu 2 listopad 1,5 kg 15 tc Łodz dzieki dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia1985
normalnie wstyd żebym nie umiała kopiowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........1,5.........15t c. ......Otwock tasia1985.........24..........2.11.........1,5........15tc.........Łodz pindilindi...........32.........4.11.........0......... ............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .............Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......13 tc.....Warszawa Korciuchna.......25..........10.11.......3..........13 t........Sosnowiec gawit_79..........30.........12.11.......0,5......13tc.. ........Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5.........14 tc ........Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0..........13 t......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0..........13 t...........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........12t.. ........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11/30.11 wg USG.....0.......... 11 tc........Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0..........12tc .......Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........13t. c. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5....... 12t.......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 t.........Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów mili_23............23...........05.12....... .........10t.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
spoko nauczysz sie:) a zreszta sa osoby ktore zawsze moga pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×