Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

Ja znow dopisuje sie do tabelki bo widze ze w jakis sposob wyparowalam. Mam nadzieje ze juz zostane ;-) Awart dopisz sie tez :-) nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........13tc. ......Otwock pindilindi...........32.........4.11.........0......... ............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .............Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......13 tc.....Warszawa gawit_79..........30.........12.11.......0,5......13tc.. ........Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......2.........12tc ........Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0..........12 t......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0..........12 t...........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........12t.. ........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11.....0.......... 10 tc........Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0..........12tc.......Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........11t. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5....... 12t.......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 t.........Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów Korciuchna.......25..........30.11.......3..........10 t........Sosnowiec mili_23............23...........05.12....... .........10t.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili_23 a o którym profesorze od usg piszesz? Bo ja też z Łodzi i może mi się to przydać... Jak możesz to napisz też gdzie idziesz na to USG prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mili_23 a o którym profesorze od usg piszesz? Bo ja też z Łodzi i może mi się to przydać... Jak możesz to napisz też gdzie idziesz na to USG prenatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili_23
to jest doktor Perenc i profesor Sieroniewski (nie wiem czy tego profesora troche nie przekrecilam bo nie mode rozczytac tych mazgrolow:)) ale polecila mi tego profesora jest drozszy ale podobno bardzo dobry...nie moge sie doczekac tych badan aha i przyjmuja na ulicy zielonej 25 w lodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z Łodzi i okolic! bardzo dobrym specjalistą od usg jest Lech Dudarewicz. Wiem, że jeżdżą do niego kobiety z całej Polski, miał praktyki w Londynie! jest genetykiem! świetnie zna się na tym co robi. jest fajnym, ciepłym facetem, wszystko dokładnie tłumaczy, nawet po kilka razy! wizyta u niego potrafi trwać nawet godzinę! byłam u niego w drugiej straconej ciąży! to on wykrył, że ciąża się nie rozwija i wszystko mi bardzo fajnie wytłumaczył, pocieszał! bardzo fajny lekarz! tu jego stronka http://www.usg-3d.pl/ Ja się do niego wybieram na usg 3d/4d gdzieś w okolicach 20-24 tc! no, chyba, że moja ginka ma taki sprzęt, bo z niej też jest zadowolona! ale ona nie jest aż tak wybitnym specjalistą jak on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie byłam pewna czy lepiej Sieroszewski czy Dudarewicz ale jakby nie patrzeć obydwaj są super. Ja mam usg 3d/4d w przyszły wtorek ale już się denerwuję czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki :) Co tu taka cisza dziś?? Ja siedzę w pracy i ziewam jak mops ;) Ale jakos wytrwam do 15, a potem weekndzik :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, w kt tyg najlepiej wykonac usg 3d/4d....? bede musiala sie zapisac prywatnie bo u mnie w gabinecie teo nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczko 3d/4d w ogole nie trzeba robic :) To tylko taki bajer ;) Natomiast szczegolowe usg - wykluczajace niektore choroby genetyczne, dobrze jest zrobic miedzy 11 a 14 tc - pozniej dzieci zaczynaja rozwijac sie w roznym tempie i wynik badania jest niewiarygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć! Właśnie zaczęłam pracę przy kompie. Raczej nie doszłam co dowlokłam się dziś do pracy. Wstałam około ósmej, wyspana i wypoczęta, wyszłam po kolei z dwoma psami na spacery (już nie ryzykuję wychodzenia z dwoma naraz bo coraz trudniej mi je opanować gdy np zobaczą kota czy coś innego, co tak fajnie ucieka). Zjadłam trochę zbyt obfite śniadanie. To wszystko tak mnie zmęczyło że bardziej nadawałam się do spania niż na godzinną wyprawę do pracy, dwoma autobusami przez całe miasto. Dobrze że w pracy mam wygodny fotel i mogę z wami popisać bo do niczego więcej się nie nadaję. Nie wiem skąd to osłabienie. Czy to ta ciąża? Na pocieszenie obserwuję że oba psy też były skonane, samym wtarabanieniem się na 3 piętro. Może to więc specyfika wiosny i pogody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
Caleneczko_22 a to USG szczegółowe wykonywane pomiędzy 11 a 14 tc robione jest przez brzuch (miałam je 5 maja) Lekarz robi dokładniejsze pomiary dzieciątka - ocenia przyzierność karku, kość nosową oraz czynność serca. Ja dodatkowo na wynikach miałam informację o planowanym terminie porodu wg USG (przesunał się z 11 listopada na 9), o szyjce (czy jest twarda czy miękka), o ilości płynu owodniowego i informacje o łożysku. I chyba to tyle, ale sprawdzę jeszcze w domu czy coś jeszcze mam tam wypisane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
a i jeszcze była informacja o długości ciemieniowo-siedzeniowej, o anatomii płodu (m.in. kształcie czaski, żołądku, kończynach górnych i dolnych, ilości uderzeń serca na min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanniiaaa
a jeśli chodzi o te USG 3D/4D to nam lekarz powiedział, że dzieciątko jest jeszcze malutkie, ale przełączył na chwile na 3D i mogliśmy zobaczyć maleństwo :) mojemu mężowi oczy zrobiły się jak spodki hehehe mi zresztą też buzia sie smiała (dokładnie było widać maleństwo, bo wiadomo, że na takim zwykłym USG to naszym niezbyt fachowym okiem dużo nie widzimy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu dziś pusto! Calineczko to szczegółowe usg ja miałam robione pod koniec 11 tygodnia i miałam robione sondą dopochwową! pewnie dlatego, że mam nadwagę i ginka najpierw próbowała przez brzuch, ale za wiele nie było widać :( więc zrobiłyśmy usg dopochwowe. byłam na nim razem z mężem. to jego pierwsze usg i widać było, że bardzo się wzruszył :) na serio polecam zabrać małżonka/partnera!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Gdzie sie wszystkie mamuśki podziały?? U mnie dziś brzydko, szaro, buro i ponuro :( Momentami deszczyk sobie popaduje... I tak mi jakoś też szaro na samopoczuciu :/ Ale może się poprawi :) Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć! Zrobiłam sobie przerwę na śniadanie między spacerami z psami a wyjściem z jednym z nich na szkolenie. U nas, w Trójmieście jest wietrznie ale słonecznie. Zapowiada się całkiem fajny dzień. I już od rana trwają jakieś imprezy plenerowe. Tam gdzie zwykle spokojnie, dziś odbywa się jakiś etap "Polska biega", przy głośnej muzyce i tak gromkim obwieszczaniu przez megafon, że z paru km słyszałam o co chodzi i którędy będą biec. No, ułatwiło mi to wybór trasy spacerowej, żeby przypadkiem mój pies nie dołączył do "Polska biega". Wystarczy że kiedyś radośnie oszczekał, obiegając dookoła, całą procesję na Boże Ciało. Jednak teraz, gdy jestem w domu a wiatr uderza w okna, to aż mi się nie chce wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Gdyby było u nas deszczowo i paskudnie, miałabym pretekst żeby nic nie robić lub tylko leniwie wyjść sobie połazić po sklepach. Ech... ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dzidzius ma 3,3 cm, i wg usg to 10 tc a raczej koncówka, machał raczkami i nozkami:) dostalam skierowanie na usg prenatalne to miedzy 11 a 13 tc, ale niestety musze jechac do innego miasta je zrobic bo tam maja podobno jakies certyfikaty dzieki kt mozna wszystko dokładnie wyliczyc, mowil mi lekarz ze prywatnie tez zmierza te wszystkie wielkosci ale te wyniki nic nie powiedza i tam nalepiej jechac... wiec w pon zadzwonie i sie zapisze mam nadzieje ze beda terminy- lekarz mowil ze jak prywatnie to napewno cos znajda... koszt pewnie ok 250 zł wole to zrobic i byc spokojniejsza o dzieciatko... a skierowano mnie do osrodka \"genom\" w rudzie slaskiej, moze ktoras z Was zna...? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz Calineczko i po co było sie denerwować? Wszystko z maluszkiem Ok :) A to usg, na które masz iść, to może 3d/4d?? Bo jak na normalne to cena jakaś kosmiczna... jak dla mnie :/ Witam Wirującą w deszczu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzi byc moze ze to jest polaczone z 3d w pon zadzwonie to sie dowiem wszytkiego... a czy to nie zawczesnie na 3d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena faktycznie kosmiczna.Prowadze ciążę prywatnie (pomimo tego, że każda kobieta od 3 miesiąca z góry jest ubezpieczona i ma prawo do darmowych badań, oczywiście mówie tu o przypadkach takich jak ja tzn.nie uezpieczonych, tymczasowo naturalnie :))I za każde jak to mówią fachowcy komercyjne usg płaciłam od 100 do 120zł i to w Warszawie gdzie na pozór powinno być najdrożej (mówię również o prywatnej klinice), a usg nawet 3d można już robić, ale osobiście uważam, że jest to jeszcze bez sensu.Lepiej zrobić sobie takie usg przed porodem, kiedy dzidziuś jest już w pełni dojrzałym dzidziusiem :), a teraz zostawić pieniądze i chadzać na częstrze usg (ja to robie dwa razy w miesiącu :)).U mnie takie usg 3d kosztuje 350zł, ale dostaje nagranie, zdjęcia, bicie serducha itp. Co do fasolek to jak byłam ostatnio na usg, na którym miałam się dowiedzieć którz to siedzi w moim brzuszku, ale niestety moja fasolka ma tyle w sobie życia, że nie dała się spokojnie dojrzeć, uciekając cały czas lekarzowi :)Ale za tydzień mamy nadzieję, z tatą maluszka ujrzeć już płeć (będzie na tyle rozwinięty, że nawet przy swoich licznych ucieczkach jak ma ptaszka to go nie schowa :D).W sumie wcześniej napisałam, że poród mam na 11.11, ale to jest pierwszy termin jaki usłyszałam i jego jak na razie się trzymam bo cały czas zmieniają mi go :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirująca w deszczu dlaczego chodzisz tak często na usg wskazanie lekarza zagrożona ciąża? nie obraź się ale po co robić usg dwa razy w miesiącu? w tamtym roku opublikowali badania mówiące o tym że zbyt częste robienie usg bez wskazań w ciąży nie jest wskazane. moja lekarka powiedziała że będe mieć 3 podczas ciąży a mogłaby mnie nieźle oskubać bo chodzę prywatnie. ja do tej pory miałam tylko jedno żeby określić termin porodu bo były małe rozbieżności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Ja niby jestem ubezpieczona i wybrałam przychodnię na NFZ, gdzie kiedyś mieli wszelkie usługi a i tak lekarka kierowała mnie wyłącznie do najdroższych podmiotów prywatnych na kolejne badania. Straciłam do niej zaufanie i zmieniłam lekarza. USG mam więc dopiero za tydzień (to najwcześniejszy, możliwy termin od momentu gdy wszystko załatwiałam po stwierdzeniu ciąży). Ale myślę że to dobrze. To będzie 13-ty tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, absolutnie moja ciąża nie jest zagrożona :).Wręcz przeciwnie lekarze cieszą się, że ze mną tak świetnie gdyż wszystkie wynki mam idealne :).Chodzę tak często na razie i póki mogę.Jak masz robione usg od wewnątrz to nie ma żadnych przeciwskazań w szczególności kiedy wszystko przebiega tak idealnie jak u mnie.A moja ciekawość obserwacji jak rozwija się maluszek jest tak ogromna, że nie mogę się powstrzymać :).Niestety za tydzień mam już ostatnie wewnętrzne usg i najprawdopodobniej moja sielanka już się skończy, ale lada moment zaczmnę czuć maleństwo to i potrzeba obserwacji może się osłabi :). Ze mnie w nfz tez chcieli zdzierac więc stwierdziłam, że będe wspierać prywatną, naprawde śliczną klinikę, a nie nfz.Jak pisałam wcześniej nfz daje ubezpieczenie kobietą w ciąży ale dopiero w tedy kiedy lekarze są w 100%pewni, że kobieta nie poroni (osobiście uważam, że nawet lekarz w 3 miesiącu nie powinnien być tego absolutnie pewien), więc stwierdziłam, że bede pchać pieniąchy w prywaciaży, którzy naprawdę super się mną zajmują od około 3 miesiecy niż jakaś przychodnia, gdzie kobiety w ciąży rywalizują ze staruszkami....okropne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............wiek.......termin......kg+.......tc.. ... . ...miasto mycha881.........26.........1.11.........2.........13tc. ......Otwock pindilindi...........32.........4.11.........0......... ............Gdynia Iwusia_25.........26.........9.11........0,5....... .............Gdańsk Aaanniiaaa........25.........9.11.......2,2.......13 tc.....Warszawa gawit_79..........30.........12.11.......0,5......13tc.. ........Łódż Kiki1980...........29.........14.11.......3.5.........14tc ........Gdańsk miśka1803........30..........14.11......2.........11t ...Katowice/Tychy Ejmi................27..........15.11......0..........12 t......Ostrów Maz. kropcia............25..........15.11......0..........12 t...........Kielce madzialinska76...33..........15.11......1..........12t.. ........Puławy spa_cja............29..........15.11......2.......... ................. Calineczka_22_...22..........16.11.....0.......... 10 tc........Śląsk agusiaradom......30..........16.11......0.......... ................. Mathea...........26...........16.11......0..........12tc .......Grecja _nowa_............32..........17.11......1..........11t. .........Gdańsk natalia86..........23..........20.11......1,5....... 12t.......Środa Wlkp eddi29.............28..........23.11......0...........11 t.........Śląsk Martushia.........23..........23.11......1.......... ..............Lublin michaaa...........28..........25.11......0.......... ..............Lublin tyllkaaa...........19..........26.11.......0..........10 t .....Dzierżoniów Korciuchna.......25..........30.11.......3..........10 t........Sosnowiec mili_23............23...........05.12....... .........10t.....TomaszowMaz Maggie84.........25..........31.10.......0.......... ..............Płock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _nowa_
Cześć wszystkim! Wirująca w deszczu, a zastanawiałaś się nad kupnem detektora tętna płodu? Ha, marzyła mi się brzydka pogoda, żebym nigdzie nie mogła się wybrać i wysiedziała wreszcie w domu, i mam, leje od rana a się mogę polenić. Gdyby tak padało przez kilka dni, jednostajnie, intensywnie, to przyroda by odżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calabria25
Witam , czytam to forum od dłuższego czasu i postanowiłam wkońcu sama sie dopisać . Jestem w 14 tygodniu ciązy a termin mam na 10.11.2009.To moja druga ciąza od samego początku zagrozona ,w 11 tygodniu wystąpiło u mnie poronienie zagrażające ciągle sie boje o dziecko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×