Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mathea

Misja-Zostac Mamą

Polecane posty

Cześć Kamilka, dzięki za racuchy. Zajrzę tu wieczorem. I proszę cię nie dyskutuj z nimi, w ogóle nie zwracaj uwagi. Ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinka27
Witam! O dzidziusia staramy się od 4 miesięcy. Teraz w Wielką Sobotę robilam testy 2 różnych firm i 2 kreski :) ale nie mogę uwierzyć i idę w tygodniu do ginekologa potwierdzić. Bardzo się boję rozczarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewuszki :) Święta, święta i po... ptokach! (jak to Wioletka mówi ;) ) Chciałabym się z Wami podzielić pewną refleksją i zapytac o zdanie.To była trochę dziwna sprawa. Ostatnie 4 cykle miałam jak w zegarku co 28 dni. Zawsze tydzień przed @ pobolewały mnie piersi, w ubiegłym miesiącu, w 12 dniu cyklu stwardniały i nabrzmiały tak mocno że masakra. Sutki mi sterczały jakbym ciągle podniecona była. Ale z drugiej strony, takie wrazliwe były, że aż bolały. Dwa tygodnie okropnego bólu. Okres dostałam w 26 dc. Jakieś takie dziwne to było, bo leciała ze mnie normalna czerwona krew, nienaturalnie to wyglądało tym bardziej, że trwało to 4 dni. Normalnie @ mam 2 dni i po krzyku. No i w końcu przejdę do pytania: czy uważacie że mogło to być samoistne pozbycie się przez mój organizm zagnieżdżonej komórki? czy to mogło być \"poronienie\"? Jakoś mi to weszło do głowy i wyjść nie chce...nie żebym przejmowała się tym, dla mnie to nie jest powód by się zamartwiać, bo wolę takie rozwiązanie niż nieszczęście w 3-4 miesiącu.Ale jak myślicie, co to mogło znazyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chinka- gratulacje :) Mawika- nie znam się, ale myślę, że nie, czasami zdarzają się bardziej obfite miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, byliśmy na spacerku. No nie robiłam testu, bo nie miałam. Ale Kamilka- za wcześnie zrobiłaś, naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo, widzę u Ciebie podobna sytuacja do mojej...u mnie w tym miesiącu też nici z fasolki. Wiem, że może to trochę potrwać zanim coś zmajstrujemy, ale jakoś zasmuciłam się jak wczoraj zabolały mnie piersi na zbliżający się @. Smutek nieco miesza się ze złością, zwłaszcza jak patrzę na ludzi, którzy raz się zapomnieli i dziś są rodzicami, niekoniecznie z własnej woli. Teoretycznie jestem w 100% przygotowana na wszystkie sytuacje, ale jakoś w praktyce ciężko się z nimi pogodzić :( Podwójnie mi zależy na ciąży, po pierwsze - wiadomo, chcę zostać już mamą, po drugie - chcę jak najszybciej \"uciec\" z pracy. Smutne ale prawdziwe. Atmosfera jest tak niezdrowa, że mam już dość, a w dobie dzisiejszych ciężkich czasów na rynku pracy...hmmm, nie mam raczej perspektyw na zmianę zatrudnienia. Cieszyłam się, że jak dobrze pójdzie to lato spędzę już w domu, będę mogła swobodnie dopilnować ogrodu, kwiatów, moich zwierzaków no i oczywiście męża ;) i domku. Niestety, widzę, że może nie być tak różowo jak zakładałam. Dobrze, że chociaż urlop sobie wywalczyłam (tak asekuracyjnie zaklepałam termin na wakacje). Ehhh... nie ma sprawiedliwości na tym świecie :( Ależ się rozpisałam... No nic, życzę Wam Kobietki miłych kilku następnych dni. Ja pojawię się u Was dopiero w piątek wieczorem. Do \"zobaczenia\" :) Pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Przepraszam, że mnie dawno nie było, ale nie najlepiej się czułam. Cały czas śpiąca, przychodzę z pracy i zasypiam :) Do tego cały czas mdli i niestety wymioty się pojawiły - na szczęście na razie tylko 2 razy, tak na co dzień to tylko mdli. Przed świętami byłam u lekarza na usg i widziałam dzidzię :) tzn. lekarka widziała :) na usg to widać macicę, czarną dziurę i w środku mała fasolka :) Jak na razie najpiękniejsze zdjęcie :) Serducho bije (jeszcze nie słyszałam, bo chyba za wcześnie, by na takim sprzęcie usłyszeć), zarodek się rusza :) Wyniki mam dobre więc lekarka mówiła, żeby się nie martwić. Na wszelki wypadek zapisała mi luteinę na podtrzymanie ciąży, zacznę ją brać dopiero dziś, bo na święta wyjeżdżałam i bałam się, że źle zareaguję na nią. Termin mam na 16 listopada :) Przepraszam, że tak tylko o sobie piszę, ale poczytałam sobie wasze posty i wiem co u której :) pozdrawiam serdecznie i uzupełniam tabelkę Nick........Wiek......cykl starań........Data@.. ......miejscowość 1) babusia 24..............4 (przerwa do wakacji).....Wrocław 2) Madusiak .30..........10...............09.04..........Trójmiasto 3) mysztorek.28..........?................03.03...........UK 4) natanielka.25..........7................22.04...........B.P. 6) studentka 23...........?...............21.04...........Wrocław 5) Lili80.....................3...............28.03...... ....Katowice 6) kamila250579.29......1................23.04...........Niemc y 7) Milka..31................2...............24.04....... ....Płock 8)Berta ..29...............2................14.04...........Lublin 9)mawika84................2...............20.04......... ..lubuskie Brzuchatki Nick......Wiek ........tc ...........rozwiazanie...miejscowosc 1) Mathea...26..............8.............listopad...........Gr ecja 2) zenek897. 27.... 10........... 16 listopad........... Gdańsk 3)pumka27...................5.............grudzien...... ....Dolny Ślask

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka, jeszcze nic straconego. Na 100000% za wcześnie zrobiłaś test i może się jeszcze okazać, że jesteś w ciąży, czego ci z całego serca życzę :) Zenek, ale ci zazdroszczę :) i cieszę się że wszystko z dzidzią w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olejek z wiesiołka bodajże - w kapsułkach, bierze się od 5 dnia cyklu do owulacji, pomaga na śluz, że jest go więcej i plemniki mogą dłużej żyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko pamiętaj ni e możesz tego brać dłużej niż do owu, bo to ma właściwości poronne, i jeśli doszłoby do zapłodnienia, to może zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek, ja juz w 6 tygodniu slyszalam bicie serduszka wiec nie wiem moze lekarka nie dysponuje sprzetem dobrej jakosci? Wlasnie odebralam wyniki badan krwi i moczu - haha jakies 10 stron... Wiem ze w Polsce nie zleca sie takich szczegolowych badan.. Za tydzien mam kolejna wizyte u ginekologa i wtedy umowie sie na kolejne USG z przeziernoscia karkowa,aby wykluczyc wade serca i syndrom Downa. Poza tym na tymze badaniu lekarz oceni anatomie plodu - obejrzy także zarys główki, rączki i nóżki (policzy paluszki), zobaczy żołądek, pęcherz moczowy i serduszko... Juz nie moge sie doczekac... :-) I korzystajac z okazji poprawiam tabelke, bo wg lekarza zaczelam wlasnie 3 miesiac Nick........Wiek......cykl starań........Data@.. ......miejscowość 1) babusia 24..............4 (przerwa do wakacji).....Wrocław 2) Madusiak .30..........10...............09.04..........Trójmiasto 3) mysztorek.28..........?................03.03...........UK 4) natanielka.25..........7................22.04...........B.P. 6) studentka 23...........?...............21.04...........Wrocław 5) Lili80.....................3...............28.03...... ....Katowice 6) kamila250579.29......1................23.04...........Niemcy 7) Milka..31................2...............24.04....... ....Płock 8)Berta ..29...............2................14.04...........Lublin 9)mawika84................2...............20.04......... ..lubuskie Brzuchatki Nick......Wiek ........tc ...........rozwiazanie...miejscowosc 1) Mathea...26..............9.........20 listopad...........Grecja 2) zenek897. 27.... 10........... 16 listopad........... Gdańsk 3)pumka27...................5.............grudzien...... ....Dolny Ślask A Pumka gdzie sie podziewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANDZIA 26
WITAM WSZYSTKICH! MAM 26 LAT, OD PÓŁ ROKU STARAMY SIĘ Z MĘŻEM O DZIECKO,ALE NIESTETY NIC Z TEGO NIE WYCHODZI. MAM BARDZO NIEREGULARNE MIESIĄCZKI, LEKARZ ZALECA MI LAPAROSKOPIĘ.PROSZĘ O "WSPOMAGACZE" ABY ZAJŚĆ W CIĄŻĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathea nie wiem czy to kwestia sprzętu, czy po prostu lekarka nie widziała takiej potrzeby. Ja w sumie się nie upominałam, bo najwazniejsze dla mnie było to, że wszystko ok, że to serducho bije a dzidzia się rusza i ma się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinka27
Witam serdecznie!!! Jestem w ciąży! Termin mam na 7 grudnia. Jestem 6 tygodniu .Z lekarzem nawet nie rozmawiałam bo podczas robienia usg płakałam i on nie wiedział, czy to z radości czy ze smutku. W ogóle to prawie wyszłam i nie zapłaciłam mu z wrażenia, zorientowałam się za drzwiami i wróciłam z powrotem. Teraz rozglądam się za konkretnym prowadzącym. Poza tym nie mogę pić kawy i herbaty z cytryną i żołądek mnie bardzo boli tak jak z głodu.Ciągle bym jadła, muszę sobie jakieś owoce kupić do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek,dokladnie... Najwazniejsze ze malenstwo ma sie dobrze :-)... A taka czepialska to ja sie dopiero w ciazy zrobilam...;-)...Jeszcze wczoraj grozilam mezowi ze go zostawie i wroce do Polski... A potem powiedzialam ze dziecko nie jest jego tylko MOJE...:-D Na szczescie ma chlop cierpliwosc i rozumie ze ta wariatka z ktora zyje jest nekana szalejacymi hormonami...;-) Chinka,gratulacje... Zaczernij sie i dopisz do naszej tabelki... Im nas wiecej tym razniej...:-) Ja napadow glodu nie mam a mimo to nie mieszcze sie w spodnie...Boze, co bedzie za kilka miesiecy nie moge sobie wyobrazic...;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathea nie ty jedna się czepialska zrobiłaś. Ja jak tylko mój mąż głośno coś powie do mnie bądź zwróci mi uwagę to ja już krzyczę na niego i w płacz :) Ja mam takie same objawy jak chinka, taki ścisk w żołądku niby jeśc się chce, a człowiek nie jest głodny. O kawie to już od 3 miesięcy nie myślę, bo mnie na samą myśl mdli. Na szczęście już nie wymiotuję (2 razy mi się zdarzyło), tylko tak mnie czasem wstrząsnie :) ale czego się nie zniesie byle wszystko było ok. Mathea ja takich badań jak ty to nie mam na razie. Będę miała w 13 tyg. badanie z krwi (podwójne jakieś), aby wykryć wady (których przecież nie będzie :) ) Ale pewnie to dlatego, że może w Polsce nie robi się od tak takich badań. Muszę powtórzyć tylko glukozę, bo miałam za dużo ostatnio (ale wiadomo wieczorem soczek :) ) no i toksoplazmoza i inne jakies takie dziwne przeciwciała do zbadania :) teraz idę do lekarza 7 maja i sie doczekać nie mogę. A jak ty się czujesz Mathea w ciąży? Pracujesz czy na zwolnieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chinka oczywiście gratuluję!!!! ładne prezenty pod choinkę będziemy miały :) A jak tam Pumka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenek, to podwojne badanie krwi to ja mialam wlasnie teraz- m.in na obecnosc wirusa hiv ( w Polsce chyba jeszcze nie obowiazkowe) a takze badania stwierdzajace jakie choroby przebylam i jakie przeciwciala posiadam- z tego co pamietam byly na toksoplazmoze, rozyczke, wirusowe zapalenie wątroby typu b, cytomegalia, hormony tarczycy, poziom cholesterolu,cukier i inne... a glukoza takze mnie czeka, jak ja nie lubie pic tego swinstwa, poza tym na czczo nie funkcjonuje a tu tyle godzin trzeba przetrzymac :-( Jesli chodzi o prace bede pracowac mniej wiecej do 6/7 miesiaca - takie mam plany- jesli lekarz oczywiscie pozwoli... No i mam nadzieje ze wytrzymam... A ty? Masz zamiar pracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Cieszę się że u was wszystko w porządku :) i zazdroszczę, też bym chciała być w dolnej części tabelki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×