Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KalKluMeg

27 lat i Medycyna???????????????????????????????

Polecane posty

Gość opuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełniać marzenia
ale nie rozumiem w czym problem z tymzałożeniem rodziny? jedno i drugie można pogodzić jeżeli ktoś jest bardzo zdeteminowany i zorganizowany,co do autorki jeśli czujesz że to Twoje marzenie to idz bo za xx lat możesz sobie tego nie wybaczyć i będziesz starą zgorzkniałą kobietą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijbhjhgfghjkm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy bedzie chcial np badania
probuj, warto. zawsze mozesz przerwac, rzucic. sprobuj, daj sobie szanse. 27 lat za granica to srednia wieku studiowania..... mieszkam w DE, to taki wiek to normalne!!! nie poddaj sie, to Twoje zycie, Twoje marzenia.. masz szanse, realizuj je. juz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko ze chyba
zapominacie ze w Polsce sa inne realia troche, z czego tu sie bedzie utrzymywac przez te lata? a jesli nie wyjdzie straci troche czasu? Polska to nie De

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 20 lat również marzę
Zazdroszczę Wam bardzo,że możecie spróbować :( Ja olałam sobie w liceum chemię i fizykę,bo miałam beznadziejną nauczycielkę,a chemii to właściwie przez pół liceum nie miałam i musiałabym chyba stanąć na głowie żeby zdać mature z tych przedmiotów na tyle dobrze,żeby sie dostać na AM.W dodatku widziałam tegoroczny ranking studiów i medycyna przeżywa prawdziwe oblężenie,najmniej osób,bo 9 na 1 miejsce,jest we Wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 20 lat również marzę
Nie wiem czy warto w moim przypadku,musiałabym sie bardzo dużo uczyć cały rok,a co za tym idzie,nie iśc także i w tym roku na studia,a i tak nie wiem czy zdałabym naprawdę dobra nie zdałam rewelacyjnie matury :O Poza tym musiałabym zmarnować kolejny rok i nie iśc na studia tylko sie uczyć chemii,fizyki i biologii,bez żadnej pewności,ze zdam i to na tyle dobrze,żeby sie dostać.A kto wie czy potem na studiach poradziłabym sobie z tym przedmiotam skoro mam umysł humanistyczny niigdy ne bylam z nich wybitnie zdolna...A to chyba trzeba być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 20 lat również marzę
Nie wiem czy warto w moim przypadku,nawet z przedmiotów,z których byłam naprawdę dobra, nie zdałam rewelacyjnie matury :O Poza tym musiałabym zmarnować kolejny rok i nie iśc na studia tylko sie uczyć chemii,fizyki i biologii,bez żadnej pewności,ze zdam i to na tyle dobrze,żeby sie dostać.A kto wie czy potem na studiach poradziłabym sobie z tym przedmiotami skoro mam umysł humanistyczny i nigdy nie bylam z nich wybitnie zdolna...A to chyba trzeba być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , powiem jedno - na początek chemia , biologia to podstawa . Trzeba to mieć wyryte w jednym paluszku . Jeżeli uda się Wam przejść przez ten młyn , to już jest duży plus . Potem jest niezła orka , tzw. wyścig szczurów - co nie zalicza się do przyjemności . Jeżeli juz przejdziecie z pierwszego roku na drugi , to juz jest baaardzo duży sukces , co nie oznacza , że na tym koniec tej "walki". Oczywiście są tzw "przypadki " , którym to niektóre sesje/zaliczenia przechodzą jak to się mówi za damski ch...... . Tu liczy sie cierpliwość , zamiłowanie do tego zawodu , a najbardziej umiejśtność przechodzenia w różne etapy i to z prędkością światła . Ale oczywiście wg mnie warto próbować . Powodzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spełniajcie marzenia
ja mam podobnie, 27 lat i marzę o zaczęciu biotechnologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka210
na szczęście teraz do większości miast potzrebna jest tylko biologia i chemia:) a to już baaaaardzo dużo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 20 lat również marzę
Podnoszę bo dalej sie zastanawiam.Czy mozecie mi powiedzieć jak sie przygotowujecie do matury z chemii?Korepetycje czy samodzielna nauka,jak często itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka210
ja ide teraz na 5 rok biotechnologii, chemie mieliśmy na bardzo wysokim poziomie ale niestety nic już z tego prawie nie pamietam. Pllanuje zrobić tak że przerobie cały materiał sama najlepiej jak umiem, i pod koniec pójde na korki z tego czego miałam jakieś wątpliwości i porobić zadania. a do jakiego miasta chcesz zdawać?:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninka210
P.S jeżeli masz 20 lat nic się nie zastanawiaj, próbuj ! ja tez sie zastanawiałąm ciągle po 2 i 3 roku ale myślałam że za dużo czasu strace a to była głupota bo teraz bede próbowała jak skończe 5 rok bo nie daje mi to spokoju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lassi
Nie jest za pozno moj znajomy ma 34 lata i zrobil licencjat ja tez kiedys chce sie wybrac jeszcz na studia a ma mam sopiero 23 kto powiedzila z ejest za pozno mozesz robic co cchcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam ten sam dylemat
Mam 27 lat i chce zdawać na stomatologię, nierealne? Za granicą ludzie po 30 decydują sie na studia, bo nigdy nie jest za późno na realizację marzeń. W Polsce szybko kończymy studia jak najszybciej wychodzimy za mąż, a potem monotonia! Idz na te studia, a potem daj znac jak ci tam jest:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddadad
nie dostaniesz sie na medycyne musialbys zdawac nową mature! ze stara matura niestety na panstwowe nie przyjmuja na studia I stopnia wiec mozesz sobie pogdybac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urszula 635
W tym roku i w przyszłym w UWM była rekrutacja dla SM -konkurs świadectw ,Jeżeli masz trzy piątki lub dwie piątki i jedną czwórke z biologii,chemii i fizyki to jesteś przyjęta na lekarski.Powodzenia w przyszłym roku.W przyszłym roku dochodzi jeszcze matematyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 20 lat również marzę
Wiecie co,tak szczerze to mnie bardziej kręcą same studia medyczne niż zawód lekarza.Raczej się do tego nie nadaję,nie miałabym chyba cierpliwości siedzieć w przychodni i wysłuchiwać co kogo boli.Jeśli miałabym wybrać specjalizację to wahałabym się między onkologią,co pewnie strasznie by mnie dołowało,a transplantologią-to musi być fantastyczne dać komuś nowe życie,ale wcześniej trzeba komuś wyjąć np serce.....Nie nadaję się do takich mocnych przeżyć....Ale sama medycyna to moja pasja,niestety pozostanie niespełniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarze nie u mia leczyć ,tylko objawy lecza zamiast przyczyn medycyna raka nie umie wyleczyć a wystarczy przeżucic sie na diet gersona jest o wiele skuteczniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemedyczna
chciałabym bardzo... mam 23 lata, i nie mam matury z żadnego tych przedmiotów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tępizna
ale możesz zdawać znów tę maturę, ludzie po starej maturze tę drogę mają zamkniętą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tępizna
zgadzam się z merkaba, dziś lekarz leczy skutki, a nie przyczyny, przepisze lek na nadciśnienie, ale nie zbada dlaczego występuje nadciśnienie to niestety odpycha mnie od tego zawodu, ta podległość firmom farmaceutycznym i totalny maraz są wyjątki , owszem, ale jak zwykle potwierdzają regułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landryn
ja uważam że jesli nie spróbujesz bedziesz żałować po kilku latach. Jak to mówią na nakukę nigdy nie jest za późno :) fakt to cięzkie studia ale jeśli to chcesz robic w życiu nie oglądaj sie tylko idź zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez od dziecka uwielbiałam programy, filmy i seriale medyczne. Wiem, że są wyidealizowane ale jakas cząstkę prawdy posiadają. Teraz zacznę 3 rok fizjoterapii. Niby pokrewny ale to nie madycyna. Rocznikowo mam 21 lat ('88). Zdaną maturę z bilogii (roz. 85%) i chemii (roz 70%) więc brakowałoby mi tylko fizyki. Matura z fizyki w 2009/2010 i mogłabym starowac na rok akademicki 2010/2011. Ale co? Boję się. Boję się, że nie dam rady, nie utrzymam się ani na studiach ani finansowo. Zastanawiałam się nad rozpoczeciem zaocznie budownictwa (opłacalny kierunek za granicą), bo pozwoli mi godnie życ. Zaocznie jednak to jest 6 lat studiów i min. 3 lata specjalizacji. W latach wychodzą prawie tak samo oba kierunki. Tylko, że na budownictwie zaocznym mogę pracowac a na medycynie nie ma za bardzo jak :( Jednak całe życie marzyłam o medycynie. Widząc karetkę, szpital czy przychodnie aż mnie ściska z dołku. I co robic? :( Ehhhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psssst nie zauważyliście ze autorka napisała tego posta w lutym??:D mam nadzieje ze jej sie udało w rankingach i już się zagrzewa do rycia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namedycyne2010
witam mam 30 lat i za rok wybieram się na medycynę ,biorę korki,dziewczyny może się razem wybierzemy będzie razniej studiować :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tustusia
Chyba czegos nie rozumiem.Bierzecie korki ale przeciez teraz przyjecie na studia odbywa sie bez zadnych egzaminow tylko na podstawie wynikow matury.Poprawiecie mature czy jak? Ja mam 26 lat i za rok planuje isc na studia zaoczne-ale nie medycyna- i tak sie zastanawiam czy ja tez powinnam sie uczyc?wlasciwie nie wiem jak teraz jest z przyjeciami nie jestem w temacie.A mature zdawalam 7 lat temu i nie poszla mi zachwycajaco.W takim wypadku musze ja poprawic?Chodzi mi o studia ZAOCZNE , kiedys na takie dostawalo sie bez problemu, wazne zeby kase òplacic, ale teraz jakis konkurs swiadectw:o Oswieccie mnie, bo moze sie okaze, ze w wieku 26 ,lat nawet za rok sie nie dostane:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×