Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość rerewewerwer
wlasnei chyba nie musicie powaznie oszczedzac skoro nie rozumiecie ludzi ktorzy maja komorniak na glowie nie prze swoja wine ale moze kiedys bedziecie mialy okazje to poznac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Komornik moze zdazyc sie
Kazdemu! Ja mam za podzyrowanie pozyczki......u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bcvbccb
no wlasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panammaluz
żaden normalny człowiek nie żyruje pożyczki, więc NIE KAŻDEMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby poważnie oszczędzać nie trzeba mieć komornika, ja muszę oszczędzać ponieważ gdybyśmy się z mężem nie pilnowali to pewnie nie starczyło by nam do kolejnej wypłaty. Niestety kokosów nie zarabiamy a na zmianę pracy narazie nie mamy co liczyć. Zresztą nie ma źle, ważne że wogóle mamy pracę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zonka258
wiecie co dzisiaj odkrylam robiac grilla?Otoz zawinelam przekrojony na pol czosnek dodalam trochee oliwy i oregano potem zawinelam w folie aluminiowa i wrzucilam do zaru ,uwierzcie bylo pyyyyszniutkie. Bo ja uwielbiam czosnek :) . Moze troche malo wytworne ale ja bardzo polubilam. Aha , co do zapaszku to maz powiedzial ze go prawie nie czuc ale radze jesc to wtedy kiedy sie wie ze w nastepny dzien nie pojdziemy do pracy, albo np na spotkanie do pabu, bo moze byc wtedy wokol Was bardzo duzo miejsca :D Ale dzisiaj tu cisza zadnych klotni ???? Nie wierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmmmm.... też uwielbiam potrawy z czosnkiem! No i grilowanie! jeszcze sie dobrze sezon nie zaczął ale ja już zdążyłam to grilowanie zaliczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam ci ja wiec
czosnek grilowany w lupince -zabki bez obierania na grill idealne do roztarcia pote na chlebku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem podpiekam na grillu chleb a potem nacieram czosnkiem a zimą lubię usmażyć sobie taki chleb na patelni i też natrzeć czosnkiem.... pychotka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to dobre-
panammaluz żaden normalny człowiek nie żyruje pożyczki, więc NIE KAŻDEMU widac duzo osob jest nienormalnych- a jak te kredyty dostaja bez zyrantów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwa laska4563
dziewcyny czemu sie nie odzywacie gzie jest dokladnie tak i inne oszczedzajace kobietki. Moze macie jakies fajne przepisy na dania z grilla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem :) zaglądam co jakiś czas ale widze że nie toczy się żadna dyskusja. Właśnie przeglądam sobie tanie przepisy z gazety NAJ. Nawet ciekawe ale jeszcze wszystkiego nie przestudiowałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Hello:)) Jestem tak zaganiana ze nie mam czasu nawet tu zajrzec:((Zaraz wyjezdzam na weekend z rodzinka za miasto...szczrze to najchetniej zostalabym w domu i poszla spac ale maz i corka tak sie napalili ze nie mam sumienia im odmawiac;)) Tak powoli nadchodzi okres grillowania...ja bardzo lubie karkowke z grilla przepis standardowy czyli karkowka pokeojona na plastry wrzucona w przyprawy czy tez marynate i to zawsze robie dzien przed planowanym grillem i wszystkim smakuje:)Czasami jak mam chetnych to robie szaszylki warzywne posypuje przyprawami i sa bardzo smaczne- a co na ten szaszlyk?Co kto lubi:)) A ja od 2 dni wcinam chrupiaca fitelle z jogurtem truskawkowym:)Nie wiem ale jdla bym tylko to..na nic innego nie mam ochoty:) Pozdrawiam i zycze udanego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też uwielbiam karkówkę z grila, lubię też skrzydełka grillowane. Myślimy z mężem żeby w weekend zrobić rybę na grillu ale nigdy jeszcze nie robiłam i nie wiem jak wyjdzie. Myślałam żeby dzień wcześniej zrobić marynatę z oliwy i przyprawy do ryb i pozostawić tą rybę w tym na noc. A ja dziś zjadłam taki obiad na szybko, kupiłam kluski na parze i zjadłam polane jogurtem. Wciąż szukam nowych pomysłów na obiad (najlepiej niedrogich) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zonka5436
Agula --- j robie rybe na grillu w taki oto sposob; biore pstraga (wiem ze drogi al e smaczny i wart swojej ceny) nastepnie obsypuje go np ziarenkami smaku (wiem ze niezdrowe :) ) do srodka daje maslo plasterek cytryny i to samo na wierzch zawijam rybke w folie aluminiowa i ukladam na grilla. Czesto przewracam zeby sie nie przypalil . Jest naprawde smaczny , oboje z mezem uwielbiamy to. kielbaski nacinam w poprzek i wkladam tam czosnek utarty z oregano - pyyyyychotka :) oczywiscie pieke tez ziemniaczki ktore wrzucam do zaru i zjadam z sola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
Hej dziewczyny :-) a ja się dziś załamałam i wkurzyłam w jednym. Po raz drugi próbowałam zrobić tartę cytrynową. Kiedyś,za pierwszym razem nie wyszło, ale myślałam, ze coś źle zrobiłam i dziś tez mi nie wyszło :-O wszystko robię jak jest w przepisie, a zamiast tarty wychodzi jajecznica cytrynowa :-O Znów straciłam kupę jaj i cytryn, no i tyle roboty. Miała być pyszna tarta na weekend, a w zamian za to mam jajecznice i zepsuty humor :-( ;-) Miłego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Volva - a ile ma być osób i czy ma być z obiadem, czy tylko słodki poczęstunek, jakaś kolacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemeledudki
Freydis gdzie jestes???juz nie wejdziesz tu do nas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma ktos przepis na jakis dobry i latwy w wykonaniu torcik. Bylabym wdzieczna za przepisikl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcę zrobić na szybko tort to kupuję gotowe spody do tortu i krem do tortów. Krem robię wg przepisu na opakowaniu, zazwyczaj trzeba dodać tylko mleko i zmiksować. Następnie przekładam te spody kremem i owocami (zazwyczaj biorę brzoskwinie z puszki) i na górze też ładnie dekoruję owocami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Torty......przyznam sie Wam ze jeszcze nigdy nie pieklam torta!!!!I jakos mi nie spieszno bo wydaje mi sie to baaardzo skomplikowane wszystko;)) Podam Wam kilka baaarzo smacznych przepisow na potrawy przyrzadzane na parze:) POMIDORY FAWSZEROWANE SZPINAKIEM 4 duze pomidory 200g szpinaku 1 lyzka chudego sera twarogowego 1 jajko sol, czarny pieprz szczypta galki muszkatolowej Szpinak umyc i ugotowac / uparowac do miekkosci.Odsaczyc z nadmiaru wody , posiekac.Z kazdego pomidora odciac ok 1/4 od gory , wyjac miazsz i nasiona.Wnterze pomidora posolic. Jajko ubic z serem , sola i pieprzem oraz galka.Dodac szpinak.Nastepnie otrzymanym farszem napelniamy pomidory i przykrywamy scietym wierzchem.Parowac ok 20 - 25 min.Podawac gorace!! Jezeli ktos nie ma parowara w domu mozna kupic specjalny garnek do parowania wiele tanszy i ponoc nie ma roznicy. Bardzo szybkie i smaczne jest takze kalafior z kremem szczypiorkowym. 1 sredni kalafior 250 ml rzadkiej smietany 3 lyzki swiezego szczypiorku sol , pieprz Kalafior podziuelic na male rozyczki i ugotowac. W rondlu powoli podgrzac smietane z sola i pieprzem.Dodac posiekany szczypior. Ulozyc kalafior na podgrzanym polmisku i polac sosem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
A tak w ogole to pogoda jest piekna i wszystko mi sie chce:)Weekend byl super i jeszcze 2 dni i wyjazd na kolejny;)) Mam pytanie jak robicie skrzydelka na grillu to wczesniej obgotowywujecie te skrzydla czy grillujecie surowe?Spotkalam sie juz z wieloma opiniami na ten temat - sama moze raz w zyciu grillowalam skrzydla bo nie za bardzo moja rodzinka przepada za nimi ale wczesniej je lekko obgotowalam i wyszly takie dziwne ze na koniec najadl sie pies tesciowej;) Ja uwielbiam rybe z grilla taka tradycyjna przyprawiona i pieczona w folii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja skrzydełka zawsze kładę na grila surowe. Już nie mogę się doczekać długiego weekendu bo mamy zaplanowane ognisko i właśnie gril. dokładnie tak - bardzo fajne przepisy, ja właśnie szukałam ostatnio czegoś co można by zrobić na parze. Mąż chce trochę zrzucić z wagi i poprosił o dania na parze :) A podałaś świetne pomysły na warzywny obiadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Ciag dalszy przepisow na pare;)) UDKA KURCZAKA PO HISZPANSKU 4 udka 1 lyzka oliwy/ oleju sol , pieprz 4 pomidory bez skorek 2 umyte cukinie 1 strak papryki 1 lyzeczka posiekanych ziol 12 czarnych oliwek Rozgrzac lyzke oliwy na patelni i obsmazyc udka ze wszystkich stron na brazowo.Wlazyc udka do dolnego koszyka.Przyprawic sola i pieprzem.Gotowac na parze ok 25 min. W trakcie gotowania miesa pokroic obrane pomidory w cwiartki.Cukinie pokroic w grube plastry , a papryke w paski.Wszystkie warzywa i zielenine wlozyc do parowaru i gotowac ok 20 min. Na ok 5 minut przed koncem gotowania waerzyw dodac oliwki.Podawac udka kurczaka z warzywami na ogrzanych talerzach. POLEDWICZKI WIEPRZOWE Z PIEPRZEM 400 g poledwiczki wieprzowej 5 ziaren pieprzu sol SOS: 200ml smietany 50 ml wina madera 1 lyzka przecieru pomidorowego sol Poledwiczki pokroic na 8 czesci , posolic i posypac pieprzem.Gotowac ok 12 min. W rondlu wymieszac smietane , przecier , madere i sol.Doprowadzic do wrezenia i gotowac ok 2 minut. Polozyc poledwiczki na polmisku i oblac sosem. SAŁATKA Z TUNCZYKA I FASOLI NA CIEPLO 450 g stekow z tunczyka 1 lyzka oleju 1 zmazdzony zabek czosnku\ 1/2 ogorka 1 czerwona cebula pokreojona w cienkie plasterki 420 g czerwonej fasoli z puszki 2 pomidory pokrojone w male kawalki umyte liscie salaty ok 5 lyzek winegretu Steki obrac ze skory i pokroic na kawalki.Wlozyc do koszyka parowego i gotowac ok 15 min. Przygotowac salate.Rozgrzac olej w rondlu.Podsmazyc czosnek i cebule przez ok 5 min.4 taletrze wylozyc liscmi salaty.Ogorek pokroic w plsterki , a nastepnie przekroic kazdy plasterek na pol.Wymieszac ogorek z czosnkiem , cebula , fasola i pomidorami. Oblac winegretem.Ulozyc porcje na lisciach salaty , a nastepnie onsypac kawalkami tunczyka.Podawac na cieplo. STEK Z ŁOSOSIA ZE SZPARAGAMI 2 steki z lososia po 200g 500g zielonych szparagow 1 naturalny jogurt 1 lyzka musztrady z calymi zmiarnami gorczycy(francuska) 20 g masla sok z 1/2 cytryny sol, pieprz Odciac dolne konce szparagow i dpskladnie umyc pozostale czesci.Polozyc w gorenj miscie,Steki przyprawic , skropic sokiem z cytryny i polozyc na dolnej misce parowej. Szparagi i lososia gotowac ok 12 minut.W rondlu podgrzac jogurt z musztarda , sola , pieprzem caly czas mieszajac.Nie dopuscic do zagotowania sie.Ubic z maslem. Rybe polozyc na polmisku , polac sosem musztardowym, wokol ulozyc glowki szparagow i podawac Wieczorem podam jeszcze kilka przepisow oraz kilka przepisow na latwy i bardzo smaczny deser:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
WIEPRZOWINA Z CZERWONA KAPUSTA MORELAMI I RODZYNKAMI 500g steku ze schabu bez kosci pokrojonego w plastry o grubosci 1 cm 1 mala glowka czerwonej kapusty drobno poszatkowana 1 duza drobno posiekana cebula 150g suchonych moreli pokrojonych w cwairtki 75g rodzynek 1 lyzka brazowego cukru(moze byc zwykly) 1/2 mieszanki ulubionych przypraw 1 zmiazdzony zabek czosnku sol, pieprz Wszystkie skladniki z wujatkiem wieprzowiny wymieszac i wlozyc do dolnego koszyka gotowac ok 10 min\ Schab ugotowac w srodkowym koszyku do momentu az bedzie miekki. MISECZKA WARZYW Z BAZYLIA 400g mieszanki mrzonych warzyw 100 ml (7 lyzek) smietanki kremowki o obnizonej zaweartosci tluszczu 2 roztrzepane jajka 200g szynki pokrojonej w kawalki 1 lyzka drobno pokrojonej swiezej bazylii\1/2 lyzeczki soli piueprz mrozone warzywa umiescic w dolnym koszyku.Gotowac ok 15 min. W duzej misce roztrzepac jajka i smietanke.Dodac szynke , warzywa i pokrojona bazylie.Doprawic do smaku.Napelnic mieszanina dobrze wysmarowana tluszczem forme. Przykryc fiolia spozywcza.Gotowac na parze ok 4 min.Przewrocic do gory dnem , odlac nadmiar plynu i podawac na goraco lub zimno. D-E-S-E-R-Y CIASTO CZEKOLADOWE 125g czekolady 125 g masla 4 jajka 100g cukru drobnokrystalicznego 100g maki Miske na ryz wylozyc folia spozywcza.Jajka rozbic , oddzielic zoltka od bialek.Maslo ubic do kremowej konsystencji.Czekolade roztopic w kapieli wodnej a nastepnie ubic z maslem i soltkami.Delikatnie wymieszac z cukrem , maka i ubitymi bialkami. Wlac mieszanine do miski ryzowej.Miske przykryc folia spozywcza i wlozyc do miski parowej.Gotowac na praze 40 min. Powoli schlodzic.Odwrocic.Podawac z kremem lub duszonymi wisniami z kirschem. KREM KARMELOWY 400ml mleka 300g cukru 3 jajka aromat aniliowy 100g cukru wsypac do rondla , dodac lyzke wody i przyrzadzic karmel.Posmarowac karmelem dna i scianki 4 jednoporcjowych naczyn do zapiekania. Bialka ubic z reszta cukru , dodac gorace mleko i aromat waniliowy.Wlac krem do naczyn do zapiekania i przykryc folia spozywcza. Gotowac przez ok 13 min w misce parowej.Pozostawic do schlodzenia.Wyjac z naczyn na polmisek i podawac. BANANOWA NIESPODZIANKA 4 duze banany 75 g rodzynkow 2 lyzki likieru smietankowego(moze byc jaki lubicie) 1 pomarancza 30 g cukru drobnokrystalicznego Drobno zetrzec ksorke pomaranczy i wycisnac sok.bANANY OBRAZ PRZEKROIC NA POL I POLOZYC W NACZYNIU.dODAC CUKIER, SKORKE I SOK Z POMARANCZY LIKIER ORAZ RODZYNKI.zOSTAWIC W MARYNACIE NA 1 GODZINE.Oblac banany marynata. 4 prostakatne kawalki folii posmarowac maslem.Na kazdym polozyc jednego banana.Kazdy banana polac sokiem i posypac rodzynkami. Z folii z bananami zrobic paczki.Wlozyc je do srodkowej miski praowej.Przykryc pokrywa i gotowac przez 15 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Wam wklejam linka na pyyyyyszna paste serowa z czosnkiem wlasnie ja zjadlam jet naprawde pychotka http://gotowanie.onet.pl/25285,0,1,orzezwiajaca_pasta_serowa_z_czosnkiem,ksiazka_przepis.html Dokladnie tak ---masz parowar czy taki podluzna grnek z pokrywka z takim \"cedzakiem\" w srodku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×