Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

dokładnie tak - moje propozycje na szybki obiad 1. Ziemniaczki, warzywa z mrożonki lub inna surówka do tego jajko sadzone. 2. ziemniaczki, jajka gotowane w sosie ( chrzanowy, musztardowy), surówka 3. ziemniaczki, surówka z kiszonej kapusty, kaszanka przesmażona na patelni z cebulką i majerankiem 4. ziemniaczki/ ryż, kotlety schabowe albo z kurczaka, surówka Ja mam dzisiaj żurek, został mi od wczoraj. Wracamy dzisiaj około 20 do domu, wiec pewnie i tak za dużo nie zjemy. Poza tym jesteśmy na diecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynalazłam w sieci przepis surówke. Bardzo chwalony. Dzisiaj wieczorem bede ją robić. Jak chcecie moge Wam tutaj wrzucić. Przynajmniej wiemy co jemy i w łasnej roboty. Tani i na pewno zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Dzieki dziewczyny za szybkie przepisy- zastanowie sie i cos wymodze:)) Oskarka podaj podaj ten przepis na surowke:)Ja tez jestem na diecie-postanowilam zrzucic kilka kg tak na wiosne:)Jak narazie udalo mi sie 4kg;))Jeszcze kilka i bedzie ok....wiec przepis na salatki , surowki i dania nie tuczace BARDZO WSKAZANE;)) Kury na balkonie:;))Juz sobie wyobrazam...lato , niedzielny poranek, kawka, taras i.........KURY W KLATCE ZNOSZACE JAJKA NA SNIADANIE;)I mąż "Kochanie dzisiaj zniosly tylko dwa" hahahahhaha:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
AAAA odnosnie Pangi:)Zadzwonlam do swoich rodzicow i mowie do swojego taty nie kupujcie pangi etc etc....na co on spokojnie wysluchawszy moich wywodow stwierdzil ja PANGI w ogole nie kupuje bo to jakas ohydna wietnamska ryba ktora jest hodowana tak ze nawet psu stach podac....heh bardzo mnie zaskoczyl- bo szczerze ja tego nie wiedzialam.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to jaką rybe kupowac
oprocz sandacza czy pstraga za 40 zl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
dorsz, mintaj, morszczuk :-) starajcie się kupować te, które żyją w polskim morzu :-) dorsz, moim zdaniem, the best :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surówka: Składniki: Kapusta biala marchew cebula papryka czerwona zalewa 0,25 szkl wody 0,25 szkl octu 0,5 szkl oleju 0,75 szkl cukru 2 lyzki musztardy 1 lyzka soli Kapustę cienko poszatkować, cebulkę pokroić drobno w kostkę, paprykę pokroić w cienkie paseczki, marchew zetrzeć na grubej tarce jarzynowej. Warzywa wymieszać z gorącą zalewą i zostawić na noc w chłodnym miejscu. Przed podaniem dodać do surówki 1 kwaśne jabłko oraz 2-3 ogórki konserwowe starte na grubej tarce. Nie wiem, czy taka bardzo niskokaloryczna, bo jednak w zalewie jest olej, ale zdrowa. Ja będę robić dzisiaj, wiec może poczekajcie, jutro dam znać, czy dobra wyszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Ja kupuje np z wedzonych to dorsza- bardzo lubie bo jest chuda i ogolnie smaczna a do smazenia to u mnie w domu lubia strasznie lososia....a swoja droga bardzo dobry jest takze karmazyn wedzony ale ja nie moge:((Ostatnio zjadlam i corka takze i dostalysmy dziwnej wysypki:((a szkoda taka smaaaczna rybka:( Dziewczyny pisaly ze mozna kupowac jeszcze mintaja, morszczuka..to sa bardzo tanie ryby i chyba nie jakies ladowane hormonami...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2586***
Do kontra ella Kobieto ja nigdy nie piosalam o trzymaniu kur na balkonie wiec naucz sie lepiej czytac, idiotko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszalała żona
Ellu ty też naucz się czytać:D przeciez ona nigdzie nie napisała że ty mówiłaś o tych kurach:D No bawi mnie naprawde jak ktoś komuś zwraca uwagę, a sam nie jest lepszy... owszem było takie hasło o ile pamiętam, ale przesiąknięte ironią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2586***
dokladnie tak Na poczatku piszesz o oszczedzaniu o tym ze kupujesz w lidlu w biedronce (a kazdy myslacy czlowiek wie jaki syf znalezc) a teraz kiedy ja wkleilam linka o zasadach hig jakie sa na hali produkcyjnej , ty nagle piszesz o tym ze ROZGRANICZASZ :D :D :D i kupujesz same markowe rzeczy (baju, baju) . Otoz pragne cie poinformowac ze czasem markowe produkty sa wytwarzane dla lidla lub b iedronki i jest to napisane na opakowanieu . Ehhhhhhhh nastepna nieumiejaca czytac idiotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2586***
oszalala zona sama jestes przesiaknieta ironia, nie zwracalam sie do ciebie wiec siedz cicho!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zalewy do surówki bierzemy 2 łyżki cukru. Sorki za bląd. jeszcze raz cały przepis: surówka: Składniki: Kapusta biala marchew cebula papryka czerwona zalewa 0,25 szkl wody 0,25 szkl octu 0,5 szkl oleju 2 łyżki cukru 2 lyzki musztardy 1 lyzka soli Kapustę cienko poszatkować, cebulkę pokroić drobno w kostkę, paprykę pokroić w cienkie paseczki, marchew zetrzeć na grubej tarce jarzynowej. Warzywa wymieszać z gorącą zalewą i zostawić na noc w chłodnym miejscu. Przed podaniem dodać do surówki 1 kwaśne jabłko oraz 2-3 ogórki konserwowe starte na grubej tarce. Oczywiscie składniki zalewy mozna zmieniać w zależności od upodobań smakowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie:) Tez sie za Wami steskniłąm, dziewczynki:) CO tam dobrego?Wreszcie wiosenka przyszla:) Siedze sobie na uczelni ale zaraz zmykam do domu, bo pracy huk....podziele sie zWami moja radoscia--przybyl nam nowy członek rodziny--starsza córeczka mojego meza zamieszkalała z nami:) Dzisiaj będziemy robić palemki wielkanocne i piec mazurki, mysle ze nie za wczesnie bo jak takie ciacho polezy pare dni i skruszeje jest jeszcze lepsze niz sweze:) Buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Ellu od tej pory będę zgłaszała wszystkie twoje posty( nie zgodne z tematem i obraźliwe) do usunięcia. Zaśmiecasz to forum. Nie szkoda Ci czasu na czytanie czegoś co Cię tylko denerwuje i wywołuje ogólne poczucie absurdu ? Dlaczego Ty to robisz, wdajesz się w dyskusje z nami \"idiotkami \" ? Tutaj pisze się na temat \"Finanse domowe- jak ludzie oszczędzacie ile wydajecie?\" a twoje wypowiedzi nie są o tym. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ? To takie trudne ? Może czas, który tu marnujesz poświęć właśnie ćwiczeniom w czytaniu ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ella podjeła sie zaszczytnej misji nawrocenia nas na jasna strone mocy. Powinnysmy byc jej wdzieczne. Ale coz, mi przynajmniej nikt nie pzretłumaczy, ze Biedronka i Lidl jest bee:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak
Ella ---- NO COMMENT DLA CIEBIE.......I-D-I-O-T-K-O!!!!!:))))) Witaj Freydis - widze ze jestes w super nastroju!!CIESZE SIE BARDZO:)) U mnie nagla zmiana planow- maz wymysl aby pojechac na weekend do znajomych- zadzwonili i nas zaprosili-taka szybka decyzja- w sumie nie myslalam za dlugo bo super pogoda sie zapowiada na weekend wiec JEDZIEMY:)Tak wiec odezwe sie dopiero w poniedzialek:) Macie racje- pozbadzmy sie tej WYWŁOKI z naszego topicu bo tylko mam mdlosci przez nia myslac jak straszna musi byc osoba i jaka brzydka- zlosc pieknosci szkodzi;))) Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKIE "idiotki"....;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dokladnie:) rzeczywiscie nastroj lepszy troche:) My tez mamy zamiar jechac na zielona trawke, np. do rodzicow na wies..oby byla ladna pogoda tylko... Zycze milego weekendu, bawcie sie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam kilka pierwszych stron tematu i bardzo mi się spodobał:) Mogę podać mój studencki sposób na makaron z sosem;) pewnie się przerazicie, ale wbrew pozorom smaczne to jest;) główkę czosnku kroję na plasterki i podsmażam na patelni na maśle lub oleju (robi się taki słodkawy) i dodaję keczup (najbardziej lubię pudliszki) i chwilkę podgrzewam:) do tego obojętnie jaki makaron. Sam sos to 5 minut. Uwielbiam to danie, ale ja przepadam za czosnkiem smażonym w ogóle Mam nadzieję, ze nie wcięłam się jakoś w inną dyskusję, ale powtarzam, że zdążyłam na razie kilka stron przeczytać dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za przepis, ja dodam sobie do niego jeszcze ser zolty i na pewno bedzie mniamniuśne:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
Hej Freydis :-) jak miło, że napisałaś :-) Ciesze się, że u Ciebie wszystko Ok :-) WYgląda na to , ze rodzinka sie powiększyła i zapowiadają się megarodzinne święta :-) Życzę cudownych chwil z dzieciaczkami przy przygotowywaniu świąt :-) dokładnie tak :-) eh zazdroszcze tego wyjazdu ;-) ale tak pozytywnie :-) cieszę się :-) Udanego weekendu! fajny przepis na studencki makaron :-D i rzeczywiście superszybki :-) lubię takie, 5 minut i gotowe :-) Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Conra Ella
Ellu chyba ci te kury rozum wydziobały. Do wszystkich pozostałych dziewczyn MIŁEGO WEEKENDU! Ja też biorę rodzinkę w samochód i wio za miasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ELLA2586***
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Njbardziej podoba mi sie ten przepis z czosnkiem i keczupem , bbbuuuuuhahahahahhaha, to chyba przepis z obozu koncentracyjnego jest. Nie wyobrazam sobie jak ludzie moga tak jesc. Ostatnio przy obiedzie opowiadalam mojej mamie i tesciowej o tych waszych przepisach i wiecie co ? Nikt mi nie wierzyl ze ludzie moga jesc takie swinstwa, fuuuuuj!!! (oczywiscie nie wszystkie ale duza wiekszosc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to bylo przegoecie z tym
makaronem i pomidorem, czy wy tak naprawde jecie? a inne jeszcze chwalą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
ja chwalę bo mi się ten przepis podoba jest bardzo szybki :-D Dzisiaj zrobiłam sobie na obiad i było pyszne, chociaż trochę zmodyfikowałam :-) cebulkę i czosnek pokroiłam w małe plasterki, dodałam koncentrat pomidorowy, wrzuciłam suszone pomidory, pestki dyni, słonecznika, sezamu. Sos wylałam na talerz z makaronem spagetti i posypałam pieprzem czarnym, szczypiorkiem i orzechami :-) Było przepyszne :-) Spróbuj Ella :-) albo lepiej nie, bo jeszcze Ci posmakuje i co będzie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się wydaje że ta cała Ella specjalnie nas tu prowokuje tymi swoimi wypowiedziami bo lubi być w centrum zainteresowania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo nie wierzę w to że żyją na świecie tak głupi ludzie! I przepraszam bardzo daleka jestem od tego żeby kogoś obrażać i osądzać ale z tą dziewczyną się inaczej nie da!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to bylo przegoecie z tym
tym razem nie Ela, naprawde ten przepis brzmi masakrycznie, rozumiem ze mozna zjesc os na szybko ale to sie gotuje makaron, na patelnie cebula czosnek i pomidory z puszki, lub pastę pamidorową albo w sezonie swieze na to ser najlepiej parmezan, mozna dodac tunczyka np. A z koncentratem jest to danie ordynarne. Skorzystalam z kilku przepisow z tego topiku np z ryzu z jablkami,, sama robię inny ale ten dobrze brzmial, zrobilam i wszedl bardzo dobry. A wy sie tak nie nakrecajie jak komus sie nie podoba to co wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×