Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość zwykle czytam i nie wypowiadam
się, ale tu nie mogę :/ oretyrettty - idiotka z Ciebie, nawet tłumaczyć się nie chce, ps. za 1 kg winniczków w skupie płacą 1 - 1,2 zł -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pitole na burżujke wyszłam:D:D:D:D heh:D B. nazbierał cały kosz tego tałatajstwa boje sie zeby sie to ne rozlazło po domu:D znalazłam w necie ślimaki po burgundzku, takie cos sprobuje zrobic, powiem wam za pare dni, czy dobre, bo trzeba najpierw te slimaki\"wyposcic\"2-3 dni, zeby wszystko z nich wyszlo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i wyszło szydło z worka
Freydis burzujko, ślimaków Ci się zachciewa - wstyd!!! :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likto
oj freydis ty burzujko,nono Slimakow ci sie zachcialo:) A nie ma to jak chleb z margaryna:) Fajnie ze wrocilas Ty i sensitive to podstawa tego topiku No i mi mala tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas sa akurat slimaki a nie zaby...ale jakby były, B.pewnie pierwszy by poleciał na łowy:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slimaki........
Ślimaki przeznaczone do konsumpcji pochodzą prawie wyłącznie z hodowli. Hoduje się zwłaszcza dwa gatunki - wciąż zbieranego w Polsce - ślimaka winniczka (Helix pomatia) oraz gatunek Helix aspersa. Mięso ślimaków hodowlanych jest delikatniejsze w smaku i bardziej kruche. Ślimaki mogą być przyrządzane poprzez gotowanie, pieczenie na ruszcie lub duszenie w sosie. W kuchni francuskiej gotowane ślimaki podawane są zazwyczaj jako przystawka. Niedogotowane, dziko żyjące ślimaki mogą przenosić pasożyty wywołujące rzadkie rodzaje zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Dziko żyjące ślimaki można znaleźć w wielu miejscach, niektórych gatunków nie można jednak zbierać z powodu ochrony prawnej. Świeże ślimaki należy poddać wstępnej obróbce, która polega na gotowaniu przez 5 minut w wodzie z 5% zawartością octu. W ten sposób ślimaki zostają oddzielone od muszelek. Następnie ślimaki odcedza się na durszlaku i po ochłodzeniu wyjmuje się je małym widelczykiem z muszelek. Z kolei ślimaki (już bez muszelek) gotuje się ponownie w bulionie, aż do uzyskania odpowiedniego stopnia miękkości. Po tych zabiegach ślimaki poddaje się dalszej obróbce kulinarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość css
Przez te winniczki to mi zawartość żołądka do gardła podeszła...Fuj, obrzydliwe. I tak sobie pomyślałam, że jakby te najbardziej oszczędne z was wkładały tyle inwencji w zarabianie pieniędzy jak w oszczędzanie, to takie bogate by się stały, że oszczędności stałyby się zbędne. Bo faktycznie niektórzy popadają w paranoję, nazbierać z łąki ślimaków i potem to jeść ugotowane domowym sposobem...Boże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie no pewnie
ze lepiej podjechc do francuskiej knajpy zaplacic 300zeta i sie nawpierdalac takich samych slimakow ktore mozna miec za darmo we wlasnej jadalni.zal, zal, zal.snoby.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj, moge wykazywac sie pomyslowoscia tylko i wylacznie w oszczedzaniu, zarabiac niestety nie moge, bo mam orzeczona calkowita niezdolnosc do pracy, wiec sie nie czepiaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość css
To poszukaj zaradniejszego faceta, co zamiast zbierać ślimaki na łace zarobi jakieś godziwe pieniądze. Najbardziej żal mi waszego dziecka - przegrane już na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dla kazdego pieniadze sa najwazniejsze.wyobraz sobie ze ma prace, a dzieci maja ojca na weekendy:Di moga razem z nim zbierac te slimaki i sa zajebiscie szczesliwe:D albo beda, jak juz zrozumieja, co to slimak:) nie jestem materialistka, jestem szczesliwa kobieta, ktora kocha swego mezczyzne i nie leci na kase. a mi ciebie zal--ze przedkładasz złoto nad miloswanie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie pieniadze uwazasz
za godziwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość css
Tak tak, już ja znam te "zajebiście szcześliwe" dzieci z biednych domów - zawsze wychudzone albo dla odmiany za grube na tanim jedzeniu. Na jakim świecie wy zyjecie, ze wciaz powodem do dumy jest być biednym, narobic sobie dzieciakow i oszczedzac na wszystkim caly czas? Gdzie wstyd jest sie przyznac, ze chce sie miec godziwe życie na poziomie i miec pieniadze na to, aby zapewnic dzieciom dobre warunki do życia? Na pewno dzieci beda szczesliwe zbierajac slimaki, zeby co do gara bylo włożyc, podczas gdy ich rowiesnicy będą chodzić na kursy angielskiego...Na pewno zbieranie ślimakow zapewni im lepsza przyszlość. Dlatego właśnie żal mi dzieci z rodzin, gdzie panuje podejscie "Bog dal dzieci to i da na dzieci". Guzik prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazdy ma inne priorytety, nie bede dyskutowac.ale powiedz, jakie pieniadze uwazasz za godziwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość css
Godziwe = umożliwiające życie na normalnym poziomie, typu chcę iść do kina raz na jakis czas to idę i nie rujnuje mi to calego domowego budżetu. Gdy awaria lodówki nie powoduje dziury w budżecie domowym. Gdy oszczedzanie nie staje sie sensem życia i JEDYNYM MOZLIWYM sposobem na przezycie miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wezme sie do roboty bo mam orzeczona calkowita niezdolnosc do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyszne zioła a'la szpinak tylko jesli macie dostep do roslin nieskażonych spalinami:) młode liscie lebiody i pokrzywy ugotowac do miękkości z masełkiem, tak jak szpinak, dodać posiekane jajko i przyprawy. wczoraj robiłam, dodałam tez pomidora--pyszne.jak dla mnie smak nawet ciekawszy niz szpinak.no i za free:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komomomompo
Freydis--dla ciebie pieniadze może nie sa takie wazne,bo ty nawet jak piszesz jakies tam prace maturalne lub cos innego to jednak nie zarabaisz.Slizgasz sie od zawsze na koszt innych ludzi.To rodzice cie utrzymywali,to panstwo.nawet jak twoj facet nie pracował to zyliscie na koszt panstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość komomomompo
Freydis ma meza alkoholika,ktory jest starszy sporo od niej i po rozwodzie,bo przeceiz taka kobieta jak ona,z jakims tam stopniem niepełnosprawnosci nie znalazła by sobie normllnego faceta.Po prostu wzeła takiego bo nie miała wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahhahhahhah!!!! mojej niepelnosprawnosci nie widac wiec nie wiem co to ma za znaczenie.wzielam takiego bo taki mi sie podobal i juz.bogaty akurat mnie nie pociagal:)i czy 7 lat to naoprawde taaaaaaka wielka roznica wieku?no nie przesadzaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lebiodkę żresz bo tania
a na pomidory Cię stać???? ja nie kupuję jeszcze bo dość drogie i sztuczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moi starzy to snoby i kupuja pomidory to im zawinelam kilka:D ale rzeczywiscie, wcale smaczne nie sa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat jest o oszczedzaniu
pojebane snobki a nie o jakiejs Freydis wiec nie zasmiecajcie forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×