Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biuralistka40

Zelixa - ktoś zna? dla tych co czytają ze zozumieniem

Polecane posty

tyle sie opisalam i zjadlo wszystko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nerwy mam wiec dzis już nic nie napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monata
Dzięki wielkie za miłe powitanie:) A więc już odpowiadam. Zelixę mam od lekarza, sama o nią zapytałam zrobiłam badania i otrzymałam receptę :) Zdaję sobie sprawę z tego że jest to lek który posiada dużo skutków ubocznych dlatego obserwuje swój organizm (narazie zaobserwowałam suchość w ustach i hm.... nie wiem jak to opisać to nie lęk ani zaden niepokój lekki dyskomfort no nie wiem bynajmniej nie jest to normalnie uczucie. A co do 5 posiłków to zawsze tak jadałam starałam się aby przerwy między posiłkamy nie były dłuższe niż 2 godz. (magazynowanie i te sprawy) ale efektów żadnych wręcz przeciwnie :( Przeciętny dzień: śniadanie - bułeczka z serem , szyneczką, pomidorkiem do wyboru II śniadanie - jabuszko, jogurcik itp. obiad - np. zupka (niestety zabielana) podwieczorek - na ogół jakis owoc albo kisiel budyn kolacja - płatki z mlekiem albo kanapeczka Wiec wydaje mi się to w miarę normalnie jedzenie tym bardziej ze zawsze zjadałam duzo warzyw i owoców (własna działka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Victo-72
proszę o cały opis leku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki!!! Biuralistka---jestem ze swoim beretem i wrazie potrzeby wkladam swoje cudo...rozgrzeszyłam z wszystkich grzeszków zostało Ci tyle samo do pozbycie się co mi.te3-4 kg MUSI nam sie udać. Mamy kogo naśladowac!!!!!!!!!!!! Agixa---królowo odchudzania tego forum.Powaliłaś nas wszystkich!!!!!!!!!!!!!! Ja dziś nie biegałam.wogóle mam dziś kiepsko zaczynający sie dzień-idę z córką do lekarza.w nocy okropnie męczył ją kaszel.Zostajemy dziś razem same!!!! Agixa-- "m" dziś poleci pocztą jak tylko nie zapomne.bedziesz miała większą motywację!!!! zdjecia REWELACJA monata---witam Cie w naszym moherowym gronie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Victo-72- jestem jednak okropna- ale dziewczyno weź sobie "wklep" w googl zelixa albo meridia i wysoczą Ci informacje. Możesz jeszcze poczytać początkowe strony tegoż foru, tam jest najwięcej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zajęło mi to 3 sekundy ;) Wskazania: Pomocniczo, w połączeniu z dietą w leczeniu: otyłości (u pacjentów, u których wskaźnik masy ciała - BMI wynosi 30 kg/m2 lub więcej), nadwagi (BMI 27 kg/m2 lub większe) u pacjentów z dodatkowymi czynnikami ryzyka (cukrzyca typu 2, zaburzenia gospodarki lipidowej). Stosowanie leku jest wskazane tylko u tych pacjentów, u których metodami niefarmakologicznymi nie uzyskano zmniejszenia masy ciała w stopniu wystarczającym, tj. 5 kg w ciągu 3 miesięcy. Stosowanie leku powinno być częścią kompleksowego leczenia pod kontrolą mającego doświadczenie w leczeniu otyłości i nadwagi. Dawkowanie: Doustnie. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody, niezależnie od posiłku. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy stosować leku dłużej niż 1 rok. Po odstawieniu leku konieczne są dalsze konsultacje lekarza prowadzącego. Warunkiem utrzymania zmniejszonej masy ciała po odstawieniu leku jest utrwalanie u pacjentów w trakcie leczenia sybutraminą właściwych nawyków żywieniowych zgodnie z zasadami leczenia otyłości, gdyż w przeciwnym razie dojdzie do ponownego zwiększenia masy ciała. W czasie stosowania leku unikaj picia alkoholu. Należy również pamiętać, że picie alkoholu jest sprzeczne z zaleceniami dietetycznymi. Z powodu braku wystarczających danych leku nie stosuje się u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia oraz u osób powyżej 65 roku życia. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. Możliwe skutki uboczne: Bardzo często występuje utrata apetytu, zaparcia (a w związku z tym nasilenie dolegliwości związanych z hemoroidami), ponadto suchość w jamie ustnej, bezsenność, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia (np. uczucie mrowienia w palcach), niepokój, zwiększona potliwość, zaburzenia smaku. Często obserwowano kołatanie, szybką akcję serca i zwiększenie ciśnienia tętniczego. W czasie stosowania leku należy więc kontrolować regularnie ciśnienie tętnicze krwi i tętno. W przypadku wzrostu pomiarów skontaktuj się z lekarzem. Lek należy odstawić u pacjentów z poddającym się leczeniu nadciśnieniem tętniczym, u których stwierdzono podczas dwu kolejnych pomiarów wzrost ciśnienia powyżej 145/90 mmHg. Leki działające na ośrodkowy układ nerwowy mogą upośledzać zdolność oceny sytuacji i myślenia lub sprawność ruchową. W trakcie stosowania sybutraminy może wystąpić pogorszenie zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń będących w ruchu. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza. Poinformuj lekarza:Gdy jesteś uczulony na lek (lub jakikolwiek składnik preparatu), masz zaburzenia łaknienia (bulimię lub jadłowstręt) lub zaburzenia psychiczne, chore serce, nadciśnienie tętnicze, jaskrę, prostatę (problemy z oddawaniem moczu), niedoczynność lub nadczynność tarczycy, nadczynność kory nadnerczy, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, wrodzoną nietolerancję galaktozy, niedobór laktozy lub zespół złego wchłaniania glukozy-galaktozy (preparat zawiera laktozę i dlatego nie powinien być wówczas stosowany). Opisz szczegółowo wszystkie pozostałe dolegliwości. Gdy przyjmujesz (lub przyjmowałeś w okresie ostatnich dwóch tygodni) leki przeciwdepresyjne, leki należące do grupy inhibitorów monoaminooksydazy - MAO. Jednoczesne stosowanie kilku leków, z których każdy zwiększa stężenie serotoniny w mózgu może mieć poważne konsekwencje. Zjawisko to nazywane jest zespołem serotoninowym. Poinformuj lekarza, gdy stosujesz ketokonazol, itrakonazol (leki stosowane w leczeniu zakażeń grzybiczych), erytromycynę, klarytromycynę (leki stosowane w leczeniu zakażeń), cyklosporynę (lek hamujący reakcje immunologiczne, stosowany np. po przeszczepieniu narządów). Leki te mogą zwiększać stężenie sybutraminy we krwi oraz nasilać objawy niepożądane. Poinformuj lekarza, jeśli stosujesz ryfampicynę (stosowana w leczeniu gruźlicy), fenytoinę, karbamazepinę, fenobarbital (stosowane w leczeniu padaczki) oraz deksametazon (glikokortykosteroid stosowany w leczeniu stanów zapalnych). Mogą one przyspieszać metabolizm sybutraminy. Należy poinformować lekarza o pozostałych, przyjmowanych preparatach, nawet o tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie należy stosować leku w czasie karmienia piersią. Sybutraminy nie należy stosować w czasie ciąży. Stosowanie środków odchudzających nie jest zalecane w czasie ciąży, dlatego kobiety w wieku rozrodczym leczone sybutraminą powinny stosować skuteczną antykoncepcję oraz poinformować lekarza prowadzącego, jeśli zajdą w ciążę lub zamierzają zajść w ciążę w czasie leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biuralistak40 🌼 podziwiam za wytrwałoś w odpisywaniu na forum :) i za wiedzę kasiek30 mi ostatnio też powoli zchodzą ostatnie kilogramy. Waga drgneła po prawie 3 tyg. Jeszcze trochę!!! Miłego dnia i tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marikas❤️- to trzymaj sie w tym zastoju. I nie podjadaj, hehe Zobaczysz jak"puści" to znowu kilogramiki pójdą w dół. Ja też się wkurzam jak mam zastoje i wtedy różne mysli mi przychodzą do mej blond główki ;) Zresztą piszę o tym na forum. Później tylko myślę, czy przypadkiem nie włączyć zelixy-ale póki co Agixa mnie pionuje, hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po wizycie u pediatry.wszystko alergiczne.a mielismy ponad rok spokoju:-( jurto mam jeszcze opiekę bo niby mogła iśc do przedszkola ale ja jeden dzien jeszcze przetrzymam córe w domu.wymyślę pewnie jakieś konsultacje znając życie :-p z tych nerwów nie chce mi się jeść...zmusiłam sie na mała kanapkę. u nas swieci słońce kochane wiec zaraz wyjdę z Z.na spacer :-) zrobie przy okazji zakupy Biuralistka---łyknę jednak tableteczkę... złapałam dołek taki nagly bez powodu wiekszego.Wierze jednak że z córa wszystko bedzie ok.a tak na marginesie w przychodni dzieci jak w ulu!!!! koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki❤️ biuralistaka🌼 jesteś nie ziemska a twoja wiedza powala na kolana👄 rany jak się tu ruch zrobił :) aż z czytaniem nie wyrabiam... u mnie waga stanęła...hymmm na razie -5kg i ani drgnie...ale poczekam poczekam nie dam się tak łatwo ha ha miłego dnia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agixa--- ❤️ a co z Tobą???? wyjdę zaraz na poczte i wyślę to co trzeba :-) słonko świeci choć bardzo ciepło to nie jest. muszę wyjść z domu bo non stop cos jem-zero słodyczy same owoce ale wkurza mnie że chcę ciagle ruszać szczeną :-p na obiad miesko duszone z ryżem i obowiązkowo kapustka kiszona ale taka aż buzie wykrzywia:-) podobno kiszona kapusta też pomaga w odchudzaniu... tego sie trzymajmy ogólnie dziwnie się czuję w poniedziałek siedząc w domu a nie w pracy. ważne że z córa nie jest tak źle jak mówią :-) dajemy radę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i znowu zjadło mi polowe tekstu :-( mimi04 nie takie rzeczy się przeżywało wiec i z alergią damy radę ja zabrałam się za papierkową robotę bo moje dziecko nie chce wyjść z domu na spacer...więc dzień bez pracy dniem straconym :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monata
Hej dziewczyny! Dzisiaj miałam chwilowe załamanie i nie wiem czym spowodowane, może to tylko chęc na coś słodkiego.. no i skusiłam się na cukierka"michałka" hm... nie jestem z tego zadowolona ale zyc dalej trzeba. Co sądzicie o połaczeniu zelixy z dietą proteinowa? Kasiek30 również zycze duzo zdrówka dla córeczki i dla Ciebie oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi pomogło mogę polecić - Ale ja mam pytani !!!! Proszę o pomoc.... czy znacie leki APTEXU ??? czy Apo Napro to nie jest po staremu Apo Naproxen ???? ........... kto może bierze lub brał i ma pojęcie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monata
kasiek30 dzięki mam nadzieję że to się już nie powtórzy ;) agusia ja brałam apo Naproxen ale to jest na ból, lekarz mi przepisał przy przeziębieniu - łamało mnie w kościach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monata- zelixa powoduje w nas zahamowanie łaknienia. W dietce proteinowej:jesz,jesz,jesz. Raczej radziłabym Ci-albo-albo. Na diecie dukana musisz być dość długo ja już jestem 43 dni Jak dojdę do upragnionej wagi, ok.68kg to znaczyć będzie utratę ponad 10kg, czyli dietuję się dalej przez kolejne prawie 100dni. Co prawda mniej jest ograniczeń, ale nadal obowiązują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agu-sia- najlepiej będzie jak zadzwonisz do pierwszej lepszej apteki. Udzielą Ci odpowiedzi. Ja niestety nie wiem. A już tak póżno, że nie mam sił szukać w necie. Co oczywiście też jest rozwiązaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość intra
ja po miesiacu zeli schudldam 7 kilo i narazie odstawilam bo mialam bardzo duzy tradzik i wysypke po tym leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_________/)______/)______//(())\\ ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯(/¯¯¯¯¯¯(/¯¯¯\\(())// Którędy bym nie szła zawsze tu wrócę... Uśmiechem powitam miłe, słowo rzucę... Bo Twoja przyjaźń jest taka gościnna, taka piękna i dobra jak być powinna. I w serce zapada tak głęboko do dna Więc wracam do Ciebie co dnia... Wpadłam na chwile by poczytać co u was i skreślam kilka słów... Od dłuższego czasu nie biorę żelki ,postanowiłam jakiś czas "odpocząć "od niej i było ok na początku .Niestety popadłam w okropnego doła i dodatkowo problemy ,stresy i jak zawsze lekarstwo moje "słodycze".Dziewczyny wstyd ale ja nie jadłam je tylko "żarłam " i na wadze 5 kg więcej.Teraz mam wyrzuty i postanowiłam wziąć się w garść i wrócić do żelki .To jest skrót co u mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×