Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hugosia

noworodek zwraca mleko

Polecane posty

Od dzisiaj podaje mojej malej nan1. Ale podczas karmienia wymiotuje nim, tak samo woda ktora przepajam ja. Co sie dzieje?? Moze zle ja trzymam za wysoko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy przedtem dziecko zwracalo, czy jest to reakcja na mleko sztuczne? Bo z tego co tu piszesz, to wyglada to na refluks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokruszynka
Najwazniejsza kwestia to to by odroznic ulewanie od wymiotów,noworodki zjadaja niewiele,wiec latwo sie pomylic w tej kwestii,generalnie jak akt zwracania pokarmu wystepuje z wysilkiem,dziecko jest niespokojne po nim to z pewnoscia sa to wymioty.Jezeli sa to wymioty to powinnas udac sie z dzieciem do lekarza,bo moze to byc objaw infekcji,zwroc uwage czy mala sie nie krztusi podczas jedzenia,nie meczy sie zbytnio,jaka ma skore,czy nie robi jej sie sina obwodka wokol ust,jak oddycha. Jezeli jest to ulewanie to czasami wystarczy zmiana pozycji karmienia czy smoczka,pamietaj o tym by poczekac po posilku az malej sie odbije i dopiero mozna ja polozyc do lozeczka,dobrze jest tez cos podlozyc pod nozki lozeczka,tak by mmala miala nieco wyzej glowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko bylo piersi i nigdy to sie nie zdazylo. dzisiaj pierwszy raz na sztucznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak krztusi sie. nie wyglada to jak ulewanie nagle leci jej caly strumien mleka z buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może być brak tolerancji białka mleka krowiego. Nan je zawiera.Musiałabyś podać Nutramigen lub Bebilon Pepti, by się przekonać.W/w nietolerancja jest stosunkowo częsta u niemowląt. Może objawiać się wymiotami, zaparciami, biegunką, wysypką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
moja koleżanka miała podobny problem,mała jej zwracała mleko(z piersi) ale sztucznego nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saleminka8
potem ten Bebilon małej kupowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebilon Pepti jest bez laktozy. Jeśli dziecko zwraca mleko z piersi a bebilon pepti akceptuje, to nietolerancja laktozy.jeśli akceptuje pierś a nie akceptuje mleka na bazie białka mleka krowiego - to nietolerancja białka i wtedy albo bebilon pepti albo nutramigen (nutramigen zawiera jednak laktozę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×