Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

daga -- dzieki Pani Profesor :) Syneczek przeslodki, bedzie z Niego niezly przystojniak :):):) mamo Jakubka -- ja podobnie jak kama tego badanie miec nie bede, wiec bede w niepewnosci. Pamietaj, ze to moze swiadczyc o wadach plodu, ale nie musi. Musisz wierzyc ze wszystko sie skonczy dobrze, trzymam kciuki za Ciebie i Twojego maluszka. Agus -- wlasnie codziennie kremuje, specjanie sobie Johnson`a kupilam :D a co do soli to teraz w ciazy tez staram sie ograniczyc, bo moja mama miala gestoze z ciazy i musiala miec diete totalnie bez soli no a ja juz teraz zauwazam u siebie delikatne podpuchniecie kostek, lydek i palcow, ale jak jem np. ziemniaczki i nie czuje wogole ich smaku to odechciewa mi sie jesc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama123 co do wozkow to ja mam 3 w 1 i wszytsko doczeia sie osobno do szkieleta. Jake leciala z synkiem samolotem do pl nie bylo problemu na 2 czesci wozka dostaje naklejke:) jakby sie odczepil to oni wiedza ze jest Twoj, ale odczepic jest bardzo ciezko bo zaczepy dobre. jak Alex bym malutki praktycznie uzywalismy fotelika samochodowego, przyczepialismy do szkieletu a potem scigalismy i zapinalismy w aaucie, wiecproblemu nie bylo, teraz jest przyczeppiona spacerwoka i wogle nie odczepiamy bo tylko wtym jezdzi i tez sie w bagazniku miesci. my mamy kombi ale chyba to najwygodniejsze auto do wozkow, nie mwoie o parasolka bo ta wszedzie wejdzie:P ja uwazam ze gondola do wozka nie jest tak strasznie potzrebana(mimo ze ja sie uparlamm i i tak kupilam:)) moj maly czesciej byl w foteliku a w gondoli tylko po osiedlu i cyba w foteliki dziecku wygoniej bo zkazdej strony jest "przytulony"i nie lezy na plasko tylko jest fajnie skulony. A wondoli nie dosc ze lezy to wczasie wertepow skacze i sie przesowa(ja urodzilam w lipcu i nie moglam go zabezpieczaj kocami i prrzykrywac bo bylo goraca. To taka moja opinia co do wozkow. jesli chodzi o porod to nie wiem:( moja mama urodzila mnie w 7 miesiacu,a ja urodzila 3 dni po terminie:) wiec hcyba nic nie jest powiedziane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaxxxx
dziewczyny jestem w 13 tygodniu, miałam cięzkie 6 tygodni wymioty wylądowałam pod kroplówką byłam nie do życia, niby wymioty juz przeszły ale ciągle mnie mdli i nie mam sił wrócic do pracy czy to kiedys przejdzie ? jak długo jeszcze POMOZCIe jak jest u was????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś jestem na zwolnieniu lekarskim jednak sama od siebie zaczełam chodzić do pracy. od 29.06 mam l-4 ale to chyba będzie ostatnie do 18.06. - zobaczymy co powie ginekolog ale przy ostatnim zapytał czy chce iść do pracy czy jeszcze nie. Poprosiłam by wypisał bo chodziłam sobie na 3 do 5 h dziennie. Ale gdyby nie senności i straszne zmęczenie to nic mi nie dolega już !!! A bardzo chciałabym chodzić do pracy jak najdłużej ale w pełni energii !!!! i z radością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyłka w dacie l-4 mam do 18.08.2009 r tak jak najbliższa moja wizyta - upragniona, gdzie mam nadzieję poznam płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki ;) Mamo Jakubka trzymam kciuki za was i za dobrego specjaliste rozeznaj w twoim miescie popytaj kto w czym jest specjalista naprawde warto nie raz mozna sie zdziwic..laski ja jestem zalamana odebralam wypis ze szpitala morfologia wszystko spadek..pierdzielony magnez lykalam dziennie po 4 a jest ponizej normy...:( HGB tez niska oststanie wyniki robilam 3 tyg temu i byly super jak za przeproszeniem u starego konia,a teraz....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Santicia
Mamo Jakubka... A w ktorym jestes tygodniu??? Ja sie martwie tak bardzo z kazda zla wiadomoscia jakby to mnie dotknelo.... Eh... Moje malenstwo w 13tyg i 5 dniu mialo 1,86 wedle tego wskaznika i martwic bym sie miala jakby mialo powyzej 2... Ale,czy to moze sie jeszcze zmienic?? Licze ze u innego specjalisty dowiesz sie czegos dobrego, jesli chodzi o zastawke serdusia...To bardzo skomplikowany zabieg,ale wiele operacji przebiega pozytywnie:) Zdecyduj sie,moze zostanie ten zabieg zrefundowany,ubiegaj sie o to!!! I mysl pozytywnie, to naprawde dziala! A ja sie teraz boje piatku...Jutro wyniki krewki,pt USG qwa ale sie boje!!! Nie wiem ale za kazda wizyta jakis taki strach mnie ogarnia..wrrry oki ide z R. do stonki;) na zakupki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje Wam bardzo kohane za ciepłe słowa i wsparcie. przeryczałam cały dzien. według @ jestem w 14tyyg i 2 dni,a z usg wyszło 13tyg i 5 dni. ja w pierwszej ciąży nie robiłam takich badan teraz zrobiłam bo mam 32 lata . żałuje bardzo,że je robiłam. po co mi to wiedziec. rozmawiałam z ta lekarka od usg i ona mówi,ze jeszcze nie ma pewnosci i wogóle. wobe tego dlazego lekarz mój gino od razu proponował zabieg|? więcej do niego nie pójde. modle się żeby okazało się że jest jednak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bylam dzisiaj u gina i bylo super! malenstwo wyglada cudownie i doslownie robi fikolki w brzuszku :) 15t. wszystkie wyniki mam rewelacyjne i lekarz pozwolil mi na miesiac wrocic do holandii. baardzo sie ciesze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Jakubka pomodle się z Tobą ❤️ Zmień lekarza,a badania jeszcze o niczym nie świadczą wiele by można było przytoczyć przykładów omyłek lekarskich także Kochana mysle,że nie wszystko stracone,bądz dzielna i poszukaj normalnego lekarza który Ci pomoże i doradzi a nie wywali z grubej rury o zabiegu. Dobrej nocki Dziewczyny i Dzieciaczki 👄 P.S Tak sobie mysle,że jeśli Komuś przeszkadza,że tu się odzywam to niech da znać,może być na pomarańczowo nie obraże się,bo nie chciała bym aby Któraś z Was czuła się nieswojo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiałam się czy uzywacie jakies kremy przeciw rostepom? ja wlasnie zaczelam bo mam wrazenie ze brzuszek zaczal mi intensywniej rosnac a nie chcialabym miec zadnych rostepow. niestety moj gin mnie nie pocieszyl bo powiedzial ze cokolwiek bym nie uzywala to nie ma reguly i jak mam miec to i tak bede miala.... no ale lepiej juz teraz temu zapobiegac :) Czy Wy tez jestescie takie blade w tym roku? ja wygladam poprostu okropnie hihi zawsze bylam opalona a tu w tym roku swiece swoja bladoscia :) pomyslalam dzisiaj zeby sobie kupic balsam dodajacy koloru bo za tydzien mam wesele kuzyna i nie chce sie tak wyrozniac.... no ale czy mozemy uzywac takich rzeczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam Jakubka > wszystkie jestesmy z Toba! nie martw się proszę! wszystko napewno się ułoży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza-nna gratuluje zdrowej dzidzi. Pokazalo malenstwo czy jest chlopcem czy dziewczynka? mama Jakuba zmien lekarza koniecznie, najlepiej idz jeszce raz na USG do innego a jak nei chcesz to sobi eodpusc i nie mysl o tym, nie tsresuj sie to tylko pogarsza sytuacje. Zycze Ci zdrowego malenstwa:)mama Jakuba wiedz o tym ze wiek o niczym nie swiadczy kolezanka ma 39 lat i jak miala 38 zaszla w ciaze i lekarz po porodzie ja nastraszyl ze dziecko ma down:(ze ma zrobic badania Kasia W mi osobiscienie przeszkadza, wrecz sie ciesze ze sie odzywasz mimo tak wielkiej straty:( jeśli ktorej sie nie podoba to uwazam ze powinna napisac na czarno swoim nickiem, bo ktos moze sobie tak o dla beki na pomaranczowo napisac:(a Ty sobie pjdziesz i co?? lepiej gracw otwrte kart:)przeciez w dziub wirtualnie nie dasz:P:P ja wlasnie synka uspilam:D:D w koncu:D:D chyba tez zaraz pojde spac:)jakas zmeczona jestem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamy Jakubka
Moim zdaniem powinnaś zacząć od konsultacji USG u innego lekarza. I to jak najszybciej bo pomiary genetyczne można robić tylko do końca 14 tygonia. Przy tak poważnej sprawie potrzebna ci druga opinia. Pamiętaj że przezierność karkowa nie daje 100% pewności i pomiar może się mylić. Ogólnie lekarze mówią że: NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka. Wzrost ryzyka nie oznacza jeszcze wady. Jest wiele innych przyczyn zwiększenia NT: -niewydolność płodowego układu krążenia związana z wrodzonymi wadami serca i naczyń -ucisk głowy i szyi wywołujący zastój krwi żylnej -nieprawidłowości budowy układu limfatycznego -niedokrwistość płodowa albo hipoproteinemia -zakażenie wewnątrzmaciczne powodujące niedokrwistość albo niewydolność krążenia Dlatego tak ważna jest konsultacja. Niestety zwiększone NT może oznaczac też wiele innych wad genetycznych. Syndrom Downa jest jedną z wielu możliwośći. Jedne z nich są bardziej poważne... inne mniej. Jest ich cała długa lista. Przeczytaj sobie również tą strone: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Downa Podaje ona różne badania i prawdopodobieństwa pomyłek. Mam nadzieje że z Twoja dzidzią wszystko będzie w porządku. Daj nam koniecznie znać co u ciebie słychać. Będziemy o tobie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Santicia
Mamo jakubka, zgadzam sie z ta madra osobka co ci tak podpowiada i dala szczegolowy opis o NK... Ginekolog nie jest BOgiem, pamietaj i moze sie mylic, byle nie mylil sie w ta dobra strone, ale wiele kobiet nie korzysta wylacznie z uslug jednego lekarza czasem nie konczy sie nawet na dwoch... Nie martw sie na zapas, a skoro ten Twoj ginekolog juz zaleca ci operacje bez pewnosci to dla mnie jest to wystarczajacy powod do zwyklego przejscia sie do kolejnego i poczatkowo nie zdradzalabym tego wyniku acz raczej poczekalabym jak on zanalizuje badanie i potem dopiero powiedziala, tylko w trakcie USG, bo mi tak badala, przy mnie mowila ile jest itd. :) I trzymam kciukasy bo z pewnoscia bedzie dobrze!!! Zuzo-Anno,wiesz ja tak na serio z poczatku jak bolaly mnie piersi stosowalam krem na rozstepy i bole a jak mi przeszlo do do piersi jak i do calego ciala uzywam oliwki :) Lekarka ma racje, rozstepy i blizny to sprawa osobista i kazdy ma do nich predyspozycje, lub nie. Wczoraj poznalam kuzynke narzeczonego, jest po dwoch ciazach ma 32 lata a cialo modelki i mowila ze niczego tam drogiego nie stosowala,bo ponoc miala bardzo elastyczna skorke:) Wiec dl spokoju proponuje po prostu oliwke (na wieczor z lawenda...mmmm) - nawet moj facet mi ja podkrada :P Kasiu W. - qrcze jeszcze sie pytasz! Jestes tu dluzej ode mnie i masz tu prawo siedziec ile i kiedy chcesz :* Ja sie juz przyzwyczailam do cie:) Niom o 14 skaczemy we trojke na wyniki krewki, potem na wies do dziadkow po owoce i prawie piatek i ... USG!!! pozdrawiam, do pozniej laseczki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarza zmienie napewno. pogrzebałam wczoraj w neie i zdębiałam! byłam na wakacjach i nic nie wiedziałam, a tu czytam,ze 27 lipca nfz zerwał natychmiast kontrakt z ta klinika!!! nadal przyjmuja tam pacjentki za pieniadze,ale nie wolno im przyjmowac porodów!!!! sanepid wykrył jakies nieprawidłowości które zagrażaja życiu. normalnie byłam w szoku. a lekarz ni mi o tym nie powiedział . tam się dzieje cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAMO jAKUBKA NATYCHMIAST ZMIEN LEKARZA!!!!!!!!!ja dzisiaj zaczynam 16 tc :) zaczelo troszke wysadzac brzuszek...pozdrawiam i milego dnia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Jakubka, Muszę się przyznać bez bicia że to na czerwono wczoraj wieczorem to ja napisałam. Poruszyła mnie Twoja historia i poczytałam trochę wczoraj w internecie na ten temat. Byłam na tym foum ginekologicznym które ktoś polecił na poczatku tej strony. Żeby na nie wejść na to konkretne forum trzeba skopiować i wkleić link a potem zlikwidować przerwę w środku linku. Mamo Jakubka, Przeczytałam tam tylko kilkanaście stron i nie widziałam ani jedej mamy u której NT jest poniżej 3 i u której aminopunkcja wykazała defekt.Co więcej były tam mamy z NT=3.5 i NT=3.8 i ich dzieci też były całkowicie normalne. Jest tam wiele smutnych rzeczy ale bardzo duzo historii jest podobnych do Twojej i z dzidzia wszystko było w jak najlepszym porządku. Taj jak wspominałam wyżej zwiększone NT może też wskazywać na wady serca. Nie musza być one bardzo poważne i wiele z nich da się naprawić po porodzie. Tak że nic się nie martw i zmień lekarza. Myśl pozytywnie. I nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Jakubka, Wiec to kolejny powod, zeby juz nie odwiedzac tego lekarza! Nie martw sie na zapas i napisz do innego szybciutko - o ile chcesz wiedziec. Ja w sumie myslalam, ze tez sie dowiem na ostatnim usg, bo to byl koniec 14/tc, ale fasolka miala 8.7cm, a to badanie wykonuja chyba do 8.4cm, prawda? Tzn czytalam, ze tylko do takiego wymiaru sa normy. Takze coz, mam nadzieje, ze fasolcia jest zdrowa, ale to tylko moja nadzieja. Majoweczko, Troche sie przestraszylam, czytajac Twojego posta… Mnie tez krwawia dziasla i co jakis czas leci krew z nosa… ale myslalam, ze to normalne :-( Moj uklad krwionosny jest w ogole jakis taki troche niedorobiony, bo dziasla mi krwawia od wielu lat, teraz tylko bardziej (ale dentystka mi powiedziala, ze to normalne w ciazy), z nosa tez mi od zawsze leci - tak raz na kilka miesiecy, a poza tym juz mi sie zaczynaja robic zylaki :-(:-(:-( Za trzy tygodnie bede w Pl i bede robic morfologie itd, to mam nadzieje, ze lekarz wylapie, jesli bedzie cos nie tak… Bo w sumie poza tym sie czuje ok, tylko jestem senna na maxa. Zuzo-anno, Ja wlasnie wczoraj zaczelam uzywac kremu na rozstepy - pani w aptece mi powiedziala, ze moge zaczac od 4 m-ca. Wiem, ze niewiele pomoze, bo juz mam ich sporo po okresie dorastania, ale przynajmniej bede miec swiadomosc, ze cos robie dla siebie. Tez sie zastanawiam nad balsamem brazujacym, bo lecimy niedlugo na weekend do cieplego kraju i bede tam straszyc moja bialoscia!! ;-) Takze przylaczam sie do Twojego pytania - jak ktos wie, niech doradzi, czy takie balsamy brazujace nie zaszkodza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie czy to ze on proponował mi zabieg, mimo,ze nie ma stu proentowej pewności, nie ma czasem jakiegos podłóża finansowego. dziewczyny on mnie nawet badac wczoraj nie chciał, "w tej sytuacji". wiecie, tak jakby-już się nie opłacało. co do rozstępów mam troszke z poprzedniej ciązy, ale wtedy nic nie stosowałam i utyłam 16kg, a to dla mnie duzo, bo jestem taka sobie drobniutka. ale prawie ich nie widac. teraz kupiłam sobie kremy musteli, drogie,ale ponoc super. krem do piersi super, bo bardzo pomagał,przestawały troche bolec. a drugi taki ogólny przeciw rozstępom.mysle jednak,że chyba faktycznie jest to zapisane w genach bo moja kolezanka stosowała krem i oliwke na przemian regularnie, mało przytyła, a cały brzuszek ma w rozstepach. teraz przytyłam 2 kg, ale mdłóści miałam tylko 2 tyg, a tak to nieustajacy apetyt. tylko miesa nie moge, fuj fuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama123 jak bede miała jakieś info na temat tych balsamów to napewno napisze, narazie szukam i nic nie moge znalesc... a moje maleństwo nie chce sie ujawnic i jeszcze niewiem czy chłopczyk czy dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA w 1 ciazy uzywalam balsamow brazujacych i bylo ok bez przesady nie dajmy sie zwariowac..Ta pogoda dzis taka srednia ..:( Jakos sil z lozka nie mam wstac...Sluchajcie czy przez 4 tygodnie jest szansa ze brzuszek moj bedzie widoczny dla innych,bo juz mnie wkurza moja chudosc:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki. MamaJakubka1- wiesz co koszana? Z Janem w ciążę zaszłam jak miałam 31 lat, teraz mam 33 i wcale niesądzę żebym była stara. I ty też niejesteś. Mam koleżankę która urodziła dziewczynkę w wieku 22 lat z zespołem Downa - pierwsze dzicko, w rodzinach niebyło przypadku wad genetycznych. Także sama widzisz, że niema reguły. Naprawdę idź do innego lekarza i powtórz badania póki można jeszcze. U nas przyzierność wyszła 2(wiem, że to mało w porównaniu z Waszą) i Gin stwierdził, że norma jest do 2,5. A dzidziuś miał kość nosową? Bo to też sprawdzają i badają - podobno przy zespole niema. Waże abyś znalazła dobrego lekarza i świetnego specjalistę...Też weszłam na to forum i wcale niejest przesądzone, że z dzidzią coś nietak. A mam koleżankę której w 27tc wykryli wadę serca u dziecka - mówiła tylko pobieżnie o tym, a ja sie niedopytywałam ale z tego co zrozumiałam mały miał żle podłączone żyłe i aortę w serduszku - na odwrót. Od razu po urodzeniu był operowany i teraz już wszystko jest wporządku - ma 13 miesięcy. Także Słoneczko sama widzisz, że jeszcze nic niewiadomo. Po pierwsze - koniecznie spradź diagnozę u innego lekarza... Urzywałam Musteli z Janem- brzuch bez rozstepów, piersi, uda, biodra i pośladki-masakra! Majóweczka- z młodym miałam od 13tc anemię ( a brałam Terdyferron) i pozbyłam się jej dopiero 2 miechy po porodzie. Na położniczym dostawałam zastrzyki z żelaza bo taka słaba byłam. Zuza- anna- mam Mama Perfecta ale dopiero zaczęłam stosować więć jeszcze niewiem czy działa. KasaiW- nie gadaj głupot!!! Śniłaś mi się dzisiaj...hehehehe...mówiłaś, żę mam niemówić do Ciebie KasaiW. ;) Basiaxxx-ja jem jak mnie mdli. Muszę iść. Pozdro i cmoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co do tych balsamow... Balsamy brazujace nie sa polecane w ciazy, podobnie jak opalanie. Dlaczego? Poniewaz w ciazy skora ma sklonnosci do przebarwien, na brzuszku pojawia sie ciemna linia, czasem na ciele pojawiaja sie ciemne plamy "kawowe". Wyglada to jak niedomyte. Znacie takze dzialanie samoopalaczy, ktore moga zostawiac plamy, pożółkłe paznokcie itp. Dlatego tez osobiscie Wam odradzam stosowanie tego typu kosmetykow, mimo ze ja mam ślub za miesiac to nie opalalam sie i nie stosuje zadnych kremow, bo wole juz byc o naturalnej bladosci niz z plamami po samoopalaczu :P Te kremy nie sa szkodliwe dla nas ani naszych Bobaskow, jedynie zwiekszaja ryzyko wystapienia przebarwien. Miedzy innymi dlatego dermatolodzy odradzaja opalanie w ciazy (pomijajac przegrzanie Dzidziusia i inne skutki uboczne opalania i korzystania z solarium w ciazy itp.) A juz widzialam efekt tego typu kremow na kolezance. co prawda w ciazy wtedy nie byla, ale paznokcie miala zolte, brwi jej sie zrobily takie lekko zlociste (z brazowych) no i na szyji i dekolcie miala plamy ktorych nie dalo sie zmyc. Z drugiej zas strony moja szwagierka w ciazy chodzila na solarium a dziecko urodzila zdrowe bez zadnych komplikacji, wiec to nie jest regula. heh, ale wypracowanie :P a wiem to bo bylam u pani dermatolog sie dowiadywac czy wolno mi sie troszke zarumienic przed slubem, zeby w sukni nie wygladac jak trup :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach tam a ja po 1 h dziennie na sloneczku i zadnych plam nie mam w 1 ciazy teznie mialam zreszta te kremy zawsze zostawiaja przebarwienia nawet bez ciazy...dlatego ja nie jestem zwolenniczka samoopaalaczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie racja racja :) a co do Twojego brzuszka majoweczko to mi sie wydaje ze za 4 tyg to brzusio urosnie duuuzo :) uszy do gory, jak juz brzuszek zacznie rosnac to w zawrotnym tempie :) widze po sobie, do 4 mc rosnal powolutku, w sumie mi sie zdawalo ze stoji w miejscu, a teraz nawet moj facet zauwazyl ze z dnia na dzien brzusio robi sie wiekszy, bardziej okraglutki i "wyzej osadzony" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×