Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Boże i to ma byc lekarz, u mnie 6 tydzien i też serduszka nie było, ale jak zapytałam czy będzie dobrze lekarz powiedział ze musi byc dobrze nie ma innego wyjścia i jakos mnie tym uspokoił... witania napewno bedzie wszystko dobrze za 8 miesięcy wszystkie bedziemy trzymać na rękach sliczne różowiutkie bobasy z oczkami wpatrzonymi w nas swoje mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuśka, to ładnie rośnie Twoja beta :) Maleństwo, nie stresuj się. Jutro pewnie będzie po wszystkim, tak jak pisze majóweczka. Nospę można śmiało brać, bo nawet lekarz-panikarz u którego byłam, mówił, że w razie bóli nawet 3 tabletki dziennie. Leż, odpoczywaj, a ja trzymam kciuki. Napewno będzie dobrze. Tilli, ten lekarz zacząłó mi opowiadać o poronieniach, żebym się nie cieszyła za wcześnie.Stwierdził,że być może ciąża się nie rozwija jak nie widać serduszka itp. Dopiero jak spojrzał na betę stwierdził, że może być ok i trzeba czekać, ale nie wie czy mam być dobrej myśli bo wszystko jest możliwe... Po czym kazał brać folik, przepisał duphaston (nie wiem po co i dlaczego, progesteron miałam zawsze w normie???) Zapłaciłam 100zl i ze łzami wyszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikaza, zmienię lekarza na 100%. Filipinko twój ładnie się zachował. A wiecie kocane co mi jeszcze na koniec powiedział? Że będę się pewnie denerwować przez ten czas do następnej wizyty, ale on też będzie się stresował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frajer przepraszam ale sie unioslam przeciez ma prawo nie byc widac serduszka!!! nasze dzieciaczki to male okruszki bedzie wszystko dobrze, zobaczysz :) badz spokojna, wszystko sie ladnie rozwija a ten duphaston to tez kurde bezsens przeciez jak wszystko jest w porzadku - a jest 🌼 to po co? na wszelki wypadek ? na wszelki wypadek sie lekow nie daje daje sie leki jak sie wie co i jak wrrr dlatego ja tak wczesnie nie chodze do lekarza szkoda pieniedzy i nerwow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za słowa otuchy :* Jesteście kochane, jak dobrze,że Was mam :) Humor mi poprawiłyście i znów zaczynam wierzyć, że będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Szalejecie dziewczyny z tymi wpisami.Na szybkiego przeczytałam i sie zmarwiłam Malenstwem bedzie dobrze jutro pewnie przejdzie ten okres moze faktycznie to u Was rodzinne oby...trzymaj sie Sorki ze dopiero zagladam ale dzisiaj zalatany dzionek był o 21 wrocilismy od babci pozniej z Majka sie kąpałysmy sie cała łazienka pełna wody a terz malusezk spi. Czuje sie dobrze z objawów to tylko piersi kłuja i tak szczypia i białe upławy tez takie macie?Zapisałam sie do lekarza w poniedziałek myslicie ze nie za wczesnie? Okres miałam 16 maja a cykle 26 -28 .Do tabelki wpisze sie po lekarzu.Narazie brzuszek płaski a waga taka sama ,apety nic sie nie zmienił. Jestem w szoku z tyli lekarzami ja ide prywatnie do tego samego lekarza co mi tamta ciąze prowdziła wtedy był super. Musimy myslec pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melenstwo, mam nadzieję, że jutro już nie będzie śladu :) na pewno! trzyma się tam i grzecznie bierz ten duphaston, on na pewno nie zaszkodzi! majóweczka, a na ile się musisz rozstać z mężem? witania, ten lekarz to jakiś idiota!! jak mógł cię tak nastraszyć. Nic się nie przejmuj, u każdego to jest na szczęście sprawa indywidualna. Jednym widać serduszko w 6 tygodniu, innym w ósmym :) a u NAS :Pwszystko dobrze! miałam usg dopochwowe, za wiele to nie zobaczyłam, chociaż lekarz twierdzi, że jak na początek szóstego tygodnia to i tak dużo widać... Był pęcherzyk i cuś w pęcherzyku. Malusieńki zarodek. Coś bardzo nieokreślonego. Mówi, że na ten etap rozwoju widzi, że za dzień, dwa byłoby już słychać serduszko, ale sobie za szybko nie posłucham, bo mój lekarz idzie na urlop. Następną wizytę mam dopiero 14 lipca, mówi, że wszystko ok, to nie ma potrzeby częściej. Założył mi kartę ciąży. Zlecił dodatkowe badania i tyle :) I termin porodu mam na 14 lutego :) Ale też mnie jedno zmartwiło. Powiedział mi, że w ciążach po CLO zdarzają się spadki progesteronu, dlatego mam cały czas brać luteinę, bo po takich lekach trzeba na siebie chuchać i dmuchać. Od razu z moim pesymizmem wrzuciłam się do grupy większego ryzyka.... :( ale dobra, nie marudzę. Grunt, że z medycznego punktu widzenia wszystko dobrze :) będzie dobrze! musi być! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, wróciłam od gina. Mam mieszane uczucia. Pęchezryk jest - ładnie na śrdoeczku macicy. Jest mały - 2,5 mm. nic więcej ie widać. Lekarz mówi, że to 4 tydzien 5 dzien ciązy, wiec ma prawo taki być. Nastepna wizyta za 2 tygodnie. niepokoję się jednak, że za mały.... :(((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuśka po to kazał Ci brać tą luteinę żeby było wszystko dobrze i tak właśnie będzie:) Maleństwo trzymaj się dzielnie i odpoczywaj i też na pewno wszystko będzie ok A to że w 6-7 tyg nie słychać serduszka to też nie jest chyba nic szczególnie dziwnego i nie powiem za co należałoby powiesić pana który robi z tego jakiś problem i powody do stresu. Trzymajcie się dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania, Ten lekarz to jakiś palant:-( W ogóle go nie słuchaj. Ja bym poszła do innego za kilka dni. Jeżeli wszystko jest w porządku to ja bym Duphastonu nie brała. Chyba że masz ciążę zagrożoną... a nie masz. Raz jak weźmiesz Duphaston to musisz go brać do 12 tygodnia. I nie wolno zapomnieć nawet jednej bo to może doprowadzić do poronienia. Poza tym zwiększają się mdłości, zgaga i problemy żołądkowe. Wiem coś o tym o sama jade na tych tabletach... ale ja to z konieczności:-( Maleństwo, Nie martw się kochana. Zobaczysz że bedzie dobrze. Może rzeczywiście dostałaś coś na kształt okresu... Wiem że moja babcia też tak miała. Te skurcze co masz są o wiele bardziej niebezpieczne niż samo krwawienie dlatego koniecznie bierz nospe, żeby ulżyć sobie i maleństwu:-) Kajuśka, No nareszcie się odwzwałaś:-) Juz się martwiłam co tam u lekarza. Na serduszko to było jeszcze naprawdę za wcześnie tak że tym się absolutnie nie martw. Masz dobrą betę, masz pęcherzy, żadnej ciąży pozamacicznej, nie ma krwawień... nie ma się czym martwić. No to jest nas 2 w ciąży wysokiego ryzyka:-) Ale naprawdę nie ma się co martwić. Oszczędzaj się, dbaj o siebie i brzyszek i wszystko na pewno będzie dobrze. Taka ciążą wymaga trochę więcej odpoczynku i jest pare dodatkowych zakazów ale da się przeżyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ice blue :) nic się nie martw! chyba ma dobre rozmiary. Ja mam początek szóstego i pęcherzyk ma 13mm, a rośnie to strasznie szybko, więc za tydzień, półtora twój na pewno też będzie miał takie rozmiary. Gdzieś czytałam, że przy tak wczesnych ciążach nie ma szablonów. Dlatego nie ma się co stresować, że ktoś widzi pęcherzyk, ktoś nie, ktoś słyszy serduszko, a ktoś nie. Będzie dobrze :) Ania Forever :) dzięki, masz rację. Czasem potrzebuję jak ktoś mnie mocniej walnie w tę małą główkę :P Moniaka, dzięki :) trzymam kciuki za twój czwartek, dobrze pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ice Blue Nie martw się welkościa pęcherzyka bo na poczatku to naprawde ciżko cokolwiek powiedzieć czy rozwija się prawidłowo czy nie. Zobaczysz nastepnym razem bedzie już piekny, duży i dorodny:-) No i z fasolką w środku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ice Blue, gdzieś czytałam, że w 4-5 tygodniu jeszcze nic nie widać czasami, więc na pewno wszystko z tobą w porządku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajuśka, Twój pęcherzyk ma już trzynaście milimetrów???? Ma śliczne rozmiarki. To już prawie 1.5 cm:-) Ja próbuję sobie uzmysłowić kiedy ja byłam na USG i który to był dzień ciąży... ale nie pamietam...chyba 6tygodni i 3 dni... serducho już biło w całej okazałości. Tak że Kajuśka... i inne dziewczynki... już jesteście bardzo bliziutko żeby zobzczyć bijące kropeczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny uspokoiłyście mnie trochę... macie rację. nie powinnam się stresować - super, że w ogóle coś widać!!! :) 2 tygodnie szybko zlecą, a potem zobaczę dzidziaka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odzywam się tylko, żeby powiedzieć, że straszna ze mnie panikara! spędziłam kilka godzin przekopując internet. Informacje na stronach polskich mnie nie uspokajały -wprost przeciwnie. Zakopałam się zatem w anglojęzycznych i tu już jest duuuuuuuuużo lepiej. Znalazlam świetne materiały dla lekarzy położnikow. I tak moje drogie wynika z nich, że 2 milimetry ma pęcherzyk w 5 tygodniu ciązy 0 dni :) a 3 mm w 5 tygodniu 1 dniu. A zatem moje 2.5 mm w 4 tygodniu 6 dniu mieszcza sie w normie. :) Jest mi o niebo, albo i dwa lepiej. Jutro robię sobie wolne. Będę spać i leniuchować! I cieszyć się ciążą!!!! Dobranocka Mamuśki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Obudziłam się dzisiaj o 6 i snuje się jak nienormalna a zasnąć już nie mogę. Teraz przez cały dzień będę zasypiać na stojąco. Dziwnie mi jakoś z tym bo ja normalnie to śpioch jestem straszny a tu od jakiegoś czasu pobudki bez powodu o jakichś chorych porach. Też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek ja od rana w skowronkach wczoraj byłam na wizycie u gin. u mnie to 9 tydzień maleństwo ma 2,5 cm i jest cudne :) wczoraj spało sobie smacznie i nie chciało się dokładnie pokazać. Na wizytę poszliśmy cało rodzinką synek był zachwycony i mąż też słyszeliśmy bicie serduszka ale cudowne uczucie oczywiście łezka w oku. Po USG mój syn (3lata) zapytał to co obcinamy i już zabieramy dzidziusia do domu uśmieliśmy się z niego. Na mdłości zaproponował mi aviomarin oj ale nie będę brała dam radę. Miłego dzionka :) no i zdrówka wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ice blue, widzisz, wszystko w normie, nie potrzebnie się denerwowałaś :) Jedno jest pewne nie ma co tak wcześnie badać się w ciąży, bo tylko stres niepotrzebny... Będę wiedziała na przyszłość, że pierwsza wizyta ma być w 7-8 tyg. Paulinko wcale nie biorę tego duphastonu, nawet go nie wykupiłam. W poniedziałek idę do innego lekarza, tak jak mi radzisz. Już się umówiłam. A jak Ty się czujesz? Maleństwo jak tam? Krwawienie ustało? Ice blue na jakiej stronce znalazłaś te normy rozmiarów pęcherzyka? Aniu, ja rano zawsze mam problem ze wstawaniem.... a o 6tej nikt by mnie nie wyrwał z łóżka :P Tak sobie przeanalizowałam moje zapiski, kalendarz... Wydaje mi się, że owulację miałam 21-22 maja. Wg moich obliczeń jestem 5 tyg i 6 dni. A jutro lub w piątek skończę 6 tyg. Więc jak pójdę do lekarza w poniedziałek będę w 6 tyg i 3 dniu.... A w 5 tyg i 5 dniu byłam na badaniu i mój pęcherzyk miał 1, 27cm, a coś w środku 0,51cm. Żałuję, że poszłam tak wcześnie do lekarza i że do niego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnesska gratulacje :) Już 9 tydzień? I tak powinno się badać, wtedy więcej widać :) To rzeczywiście mieliście ubaw :) Mały chciał zabrać gotowe rodzeństwo do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:D Maleństwo jeszcze ze dwa dni i będziesz po @ Witania masz rację zmień idiotę, bosze co jest z tymi lekarzami? powinni się zastanawiać co mówią a nie pitolić co im ślina na język przyniesie, z duphastonem jest tak że czasami jak lekarze nie są pewni wyników to na wszelki wypadek dają dupka bo nadmiar niby nie szkodzi a niedobór jest bardzo groźny, z tego co wiem dużo lekarzy tak robi nawet jeśli to brzmi trochę bez sensu Ice Blue z pęcherzykiem jest wszystko ok.! co ty byś chciała, żeby ci w 5 tygodniu zamachał rączką i salto zrobił? spokój i już! Kajuśka ja też mam ciążę po Clo i biorę duphaston do 12 tygodnia, nie przejmuj się, to dobrze, że ci dał luteinę, to nie jest ciąża ryzyka… nie wkręcaj sobie stresów, na luteince polecisz jak burza:D a do 14 lipca niecały miesiąc, tak cię tu zagadamy, że nie zauważysz, jak przeleci czas:D Majóweczka jak po nocce? Agnesska super że usłyszałaś serduszko:D ja się nie mogę doczekać… u mnie dzisiaj było pierwsze rzyganko, przenicowało mnie na lewą stronę, co robić jak rano nie mam czym wymiotować a aż mną rzuca? to jest paskudne uczucie, nadal mnie żołądek po tym boli, pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betka współczuję... Takie rwanie z pustym żołądkiem jest najgorsze... Mnie też mdli od rana, ale na szczęście bez wymiotów. Majóweczka pewnie smacznie śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez :( wczoraj przed zasnieciem tak mnie bolal zoladek i mnie mdlilo ze zasnac nie moglam... a dzisiaj od rana mdlosci ale bez wymiotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja też już wstałam:) normy pęcherzyka np. tutaj: http://books.google.pl/books?id=MDE72dIxQ3EC&printsec=frontcover#PPA133,M1 trzeba isc do 133 str i tam jest tabelka, po prawej jest wilekość pęcherzyka na podstawie średnicy, a po lewej wiek ciąży (wszytsko średnie). Podobno pęcherzyk rosnie średnio 1mm na dobę :) malenstwo-jak sytuacja u Ciebie? witania- ja tez mialam ten dylemat, czy nie za wczenie. jednak zdecydowalam sie isc :) nie martw się Twoje wynii są bardzo dobre! ten lekarz to jakiś kretyn .W tej książce, do której przesłałam linka piszą, że w tak wczesnej ciąży można podać jedynie średnią rozmiarów, bo wszytsko się zmienia bardzo szybko!!! Pecherzyk masz duzy,a co najwazniejsze jest cos w srodku! Niedlugo będzie bilo serduszko zobaczysz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam laseczki. ja dzisiaj wstałam 5:30 ale nie dlatego że chciałam tylko dlatego iz mój synek tak zdecydował :) ja już po spacerku, teraz Młody zasnał i ja chyba za chwile zrobie to samo. jak ja byłam u lekarza to powiedział ze maleństwo jeszcze, ale był pęcherzyk i była iskierka w srodku więc jest ok. tak samo jak i u Was. Maleństwo odezwij się do nas... ja narazie tylko mdłości ale bez wymiotów. Betka wspołczuje ja w 1 ciąży miałam wymioty do 14 tygodnia. No niestety dziewczyny chyba wchodzimy w okres mdłości cóż takie uroki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde najgorsze to że mam się kryć w pracy, trudno będzie jak będę latać do toalety wrrrr juz się dwie osoby spytały czy dobrze się czuję:/ i nie pocieszajcie mnie że to znaczy że hormony pracują, w dupie mam hormony chcę spokoju i zjeść bez stresu!!! aaaaaaaaa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka83
hej, a ja się wczoraj strasznie zmartwiłam tym malenstwem i juz na nic nie mialam ochoty..ze stresu ze to wielka niewiadomo przede mna wyszorowałam całą kuchnię// a dzisiaj ledwo z łózka wstałam ..od soboty kręgosłup boli,wczoraj mniej wiec o nim nie pisałam..a dzisiaj juz płakałam z bólu..nie mogę się zgiąć..nie mogłam się dzisiaj wykąpać..okropny bol.. jutro bede miala wynik badania moczu co to moze byc..a w piatek betę. kiedyś mialam podobne bole ale nie do konca wyleczone-prawdopodobienstwo rwy kulszowej..ciekawe czy teraz sie to odzywa..bol niemilosierny... hlip hlip :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×