Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Gość ............2................
agus przepraszam ze sie wtacam ale nie wiem czy karmienie dziecka piersia a bycie w ciazy to najlepsze rozwiazanie bo tak mi sie wydaje ze jak juz jestes w ciazy z drugim a karmisz to pierwsze piersia to ten pokarm juz nie jest taki jak byc powinien a nawet gorzej moze powinnas gdzies zasiegnac wiedzy na ten temat bo ani dla jednego ani dla drugiego to nie jest dobre. pozdrawiam wszystkie lutowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus - no teraz to ja sie nie zgodze w 100% chodze z Mala 2 razy dziennie do parkow i na place zabaw - i jest tyyyyle dzieci ze czasem az nie wyrabiam bo nie ma miejsc na zabawy! i to w wieku od 1 miesiaca z mamusiami w wozku do 15 lat! bo place zabaw sa tak skonstruowane jedyny czas kiedy nie ma nikogo to miedzy 8 a 9 rano ;) juz to przestudiowalam Mala ma rewelacyjny kontakt z dziecmi, zreszta bardzo szybko lapie angielski na placu zabaw wlasnie poznalam wiele mamus dzieki temu, jak ide na plac zabaw zawsze wiem ze kogos znajomego spotkam wiec i mi jest przyjemnie :) zadko kiedy dzieciaki angielskie wlasnie spedzaja czas w ogrodach :O to polskie najczesciej zreszta wszystko zalezy od tego gdzie sie mieszka tak na prawde... moze w malych miejscowosciach jest inaczej tutaj jak sie koncza o 15 podstawowki to place zabaw sa pelne, matki z dzieciakami ida od razu na plac zabaw w drodze do domu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam :) pisze do was zombie, żałując, że nie ze swojego łóżka. Wczoraj zasnęłam ok. 19 i wstałam dziś do pracy, tylko dlatego, że muszę się zwlec. Najchętniej to bym spała 24g :) zaraz sobie poczytam co tam u was moje drogie lutóweczki :) :) :) Ania Forever, na pewno efekt musiał być szałowy :) Betka, ogórek może być kiszony mam nadzieję:P Karolina, witaj u nas :) mimi, jak tylko mnie zaboli coś w dole brzucha biorę nospę. Lekarz mi tak poradził, powiedział, że bóle są niebezpieczne, bo mogą się przerodzić w skurcze. Nosy możesz brać do 3 x 1 tabletki dziennie, tak brały dziewczyny, które miały ciążę zagrożoną. Nospa ponoć jest w ciąży całkowicie przyswajalna. aguś, ja też mięsa nie umiem przetrawić :( dosłownie :) quanchita, super, że taka pozytywna jesteś w tej ciąży. Ja też się więcej uśmiecham, jak nie mam mdłości oczywiście :) tilli, mam nadzieję, że mała niedługo odzyska zabawową mamuśkę :) agus, niesetety mdłości nie są takie książkowe, ja je mam od 6 tygodnia od @, czyli od 4 zapłodnieniowego. Na początku nawet się cieszyłam, teraz też się cieszę, bo sobie wmawiam, że to dobrze, tyle że czasem ciężko się uśmiechać mając głowę nad kiblem :P:P heya, ze śluzem bywa różnie :) jedne dziewczyny mają, inne wcale. Ja mam dużo takiego białego. ale żeście dziewczyny temat ogródkowy poruszyły :) my zaczynamy za 2 tygodnie budowę domu (tak nam się przy okazji złożyło:P), ale póki co nasze maleństwo też kilka ładnych miesięcy spędzi w blokowisku :) betka, kurcze, jest coś na gardło dla ciężarnych, tylko nie pamiętam nazwy. Strepsilsu na pewno nie można. Nie możesz zadzwonić do ginekologa? właśnie, eureka, daga ma rację - Tantum Verde :) ja też wczoraj zgrzeszyłam strasznie! jak zwykle apetyt miałam do 14, potem lipa, już mi nic nie chce przejść przez gardło!! i o 18 pojawiła się iskierka, jedna jedyna rzecz, którą bym zjadła, to jest hamburger. Mąż mi pojechał. Pyszny był ten mój grzech!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe lutóweczki :) Co do bóli brzucha... W 4-5 tygodniu ciąży miewałam dość często. Lekarze na bóle polecają nospę. Można brać nawet 3 tabletki dziennie. Prawie codziennie przez tydzień musiałam brać tabletkę koło południa. A już w 5-6 i 6-7 tygodniu bóli nie mam ( tylko piersi) same przeszły ot, tak... Tilli ładny ten plac zabaw, a jaki duży... Fajne zdjęcia :) Majóweczko, ja przed ciążą piłam kawę zbożową kilka razy dziennie nawet. A teraz nie mogę, nie wchodzi mi... A po niej mi niedobrze Ola jak masz skurcze, zażyj nospę i po bólu ;) Ja bym na Twoim miejscu przyznała się. Pomyśl jaka będzie atmosfera w pracy jak ukryjesz ten fakt, a niedługo zauważą... po co Ci ten stres? Madziakicia majóweczka pisze,że od 8 tyg, mnie dopadło od 5-6 tyg i trwają cały czas. Ciesz się, że nie masz mdłości, może Cię to ominie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny od rana mam straszne mdłości! ale nie to mnie niepokoi. wczoraj poseksowaliśmy się z mężem. a dziś boli mnie coś na dole, tak przy samej pachwinie, nie macica, i na dodatek w śluzie na papierze znalazłam niteczkę krwi. była tyciunia, minimalna, ale mam teraz stresa jak nie wiem co. poradźcie co robić...????? proszę o szybkie rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice blue, ja nie wiem sama, poleż, odpocznij! i nie denerwuj się. Mnie lekarz odradzał do 10 tygodnia i niestety się tego trzymam... a chce mi się strasznie :) :) dobrze, że są jeszcze rozwiązania pośrednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice blue, mam nadzieję, że nie wywnioskowałaś z mojej wypowiedzi, że coś się stało. To się zdarza, bowiem macica jest bardziej ukrwiona.... ale nie jest to niebezpieczne dla dziecka. także nic się nie martw, tylko sobie troszkę poleż, jeśli masz okazję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania- dzięki, tyle że nie mogę powiedzieć odrazu bo to jak zabójstwo, umowę będę miała od 1 lipca, więc jak się dowiedzą to po prostu mnie zwolnią i nici ze wszystkiego. Myślę, że nie będzie widać, przecież to dopiero początek. A nie musiałam wiedzieć o ciązy wcześniej, prawda? Wiesz o co mi chodzi, że niekiedy kobiety same nie wiedzą że są w ciąży bo ich organizm zachowuje się normalnie, nawet @ mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Właśnie położyłam swoją gwiazdę spać i muszę się szybko zabrać za sprzątanie i jakiś obiad, bo jak wstanie to pewnie na spacer wyruszymy (o ile się nie rozpada) Ice blue, Kajuśka dobrze Ci radzi, odpocznij trochę i tak bardzo się nie przejmuj, bo nic złego się nie dzieje. W ciąży kobieta ma lepiej ukrwione całe \"podwozie\" i dlatego seks jest taki zajebisty;), ale łatwiej też o jakieś drobniutkie urazy, które dzidziusiowi raczej nie zaszkodzą. Tilli, bardzo ładnie tam u Was:) Dobra, spadam bo znów nic nie zdążę zrobić. AAA wiecie że dzisiaj mamy czwartą rocznicę ślubu?? Nie wiem kiedy to zleciało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..............2................... nic nie skzodzi ze sie wtracasz:);) wiem ze byc w ciazy i karmic piersia to nie najleprze rozwiazanie, mowia tak lekarze itd.ale to tyczy sie kobiet ktore nie maja odpowiedniej suplementacji minaralow i witamin by \"wykarmic dwujke\" w czasie pierwszej ciazy mialam dobrana suplementacje pod moj organizm wlasnie dla kobiety karmiacej i w ciazy ( witaminy i mineraly pochodzenia naturalnego- nie syntetyk jakie to niestety najczesciej sa sprzedawane w aptekach) malo ludzi wie o tych witaminach i malo ludzi chce je kupowac poniewaz sa drozsze niz te z apteki:(. Moj lekarz prowadzacy nie kazal zaprzestac karmiena piersia wlasnie ze wzgledu na te witaminy, powiedzial ze co innego gdybym ich nie brala;) wie spoko ale dziekuje za checi:)po za tym karmie synka malo bo tylko max 2 razy w nocy ale czesciej raz i w dzien okolo 3 4 razy wiec nie duzo ze mnei sciaga. A skoro ja czuje sie dobrze mam zdrowe wlosy paznokcie wszystkie badania ok to wydaje mi sei ze nikomu nic nei brakuje bo witaminki najpier pujda dla plodu potem do mleka a na koncu do mnie;) tilli- tilli nie wiem czy napislam wczesniej ze mieszkam w malym miasteczku i nie mieszkam w centrum. Cio prawda sa tu place zabaw i nawet mamy jeden kolo domu ale tak jak pislam wczesniej nie ma tu duzo dzieci (ten plac zabaw jest maly i nawet piaskownicy nie ma:( ) place zabaw sa przy szkolach i tam czesto dzieci zostaja. Jets jeden plac zabaw w centrum ale zeby tam dojsc musze isc min godz a z moich chodzacym synkeime chyba z 5 by zajelo bo on musi wszytsko zobaczyc. a prawka nie mam a autobus nie dojezdza. Tylko w weekendy mozemy tam pojsc jak moj maz ma wolne:) teraz robie sobie prawko wiec bede jedzic z dwujka moich babelkow;) wiec sa wady i zalety duzego jak i malego miasteczka no i centrum lub obrzezy:) ale plac zabaw jest super na osiedlach sa takie tylkoi mniejsze a wcentrum jest super fajny i duzy:) bedzie tzreba sie wybrac:) ice blue jesli sie bardzo denerwujesz to skontaktuj sie z lekarzem, chociaz mi sie wydaje ze maz moze Cie troche poruszyl i zlusczyly Ci sie tak zwane \"ostatki\" misiaczki. jesli nie krwawisz to nie powinno sie nic stac, masz jakies bole bodbrzusza ??mocniejsze?? nie denerwuj sie tylko bo to nie poleprzys sytuacji a moze pogorszyc. Ola ja tez tak zrobilam z piersza dzidzia ale w uk tzn. przyjeli mnei na okres probny potem zwolnili ja polecialam do polski na usg i dowiedzialam sie ze bedzie chlopiec. Jak wrocilam zadzwonili ze mnie potrzebuja na okres staly bylam wtedy jakos 3 miesiacu ciazy i juz brzuszek mailam lekko zaokraglony ale nikt nie zauwazyl bo mnie wczesniej nie znali:) jak dostalam kontrakt staly do reki to na drugi dzien poszlam i powiedzialm ze bylam u lekarza bo sie zle czulam i ze w ciazy jetsem a facet sie czerwony zrobil...zreszta on zawsze ise czerowny przy kobietach robi bo on babki niema moze gej? nie iwem. teraz w kwietniu wrocilam z maciezynskiego i zaszlam w cizae za drugim cyklem staran (nie chce duzej roznicy wieku pomiedzy dziecmi) no i tez sie dowiedzial kilka dnie temu bo do pracy nie poszlam i zadzownilam ze wymiotuje i ze sie zle czuje bo w ciazy jestem. ja pracuje od 6 do 10 ranowtedy mam najwekrze mdlosci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, to nie było nawet plamienie, po prostu jedna nitka w śluzie brązowawa. a te okolice jajnika z prawe j strony bolały mnie właśnie po prawie 12 h snu. postanowiłam nie leżeć i chyba jak narazie jest ok, bo śluz jest - biały, a ból przeszedł. najpierw populsowało trochę (myślę, że to od jajnika) a potem na moment przeszło na drugą stronę. teraz jest spokój, i tak siedzę dziś w domu - mam trochę pracy przed kompem, więc będę się oszczędzać na wszelki wypadek. może poprotu jakoś źle spałam? albo faktycznie wczoraj coś tam naruszyliśmy. w każdym razie nie boli i nie plamię - inaczej już byłabym u lekarza... ulżyło mi trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus_inv no własnie chcę zrobić coś na ten styl. tyle, że orientując się w przepisach nie muszę mieć umowy stałej wystarczy na okres próbny. A co do macierzyńskiego to chyba muszę mieć pół roku przepracowane więc raczej nici z tego. Nie wiem jak to jest z tym L4 ale muszę to sprawdzić. Wiadomo, że dodatkowe pieniążki zawsze się przydadzą. :) Zaraz jadę do lekarza. Chyba już dziś zobaczę serduszko mojego skarbka. Odebrałam wyniki ale kompletnie nie wiem co oznaczają... Dziwnie się stresuje.. zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, Dawno nie pisalam bo sie kiepsko czulam i jakos nie mialam checi nawet odpalac komputera:-( W zeszlym tygodniu mialam masakryczne mdlosci i oslabniecia, bylam blada jak sciana i nic nie moglam jesc. Wszystko tak mi smierdzialo ze nawet sama ze swoim zapachem nie moglam wytrzymac. Ciagle bralam prysznic. No i do tego to zmeczenie. U mnie zaczely sie mdlosci juz w 5 tygodniu. Teraz jestem w 10 i widze ze zaczynaja ustepowac. Czy to nie za szybko??? Kiedy powinny zaczac ustepowac mdlosci? Moze ktos bardziej doswiadczony wie??? A dzisiaj z samego rana wyladowalam u lekarza bo mialam taka alergie ze nie moglam na oczy patrzec. Cala spuchlam i kichalam z czestotliwoscia 500000000 razy na godzine Lekarz kazal mi wziac jedna tabletke z antyhistamina (Telfast) i tyle Powiedzial ze mam nie barc zadnych lekow i czekac az przejdzie... O L4 w Irlandii nie ma mowy dla mi tylko swistek do pracy ze mam siedziec w biurze. Przyszly tez moje wyniki z krwi. W sumie to wszystko jest ok. Nie mam HIV i syfilisu A to najwazniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzies czytalam ze jak sie jest w ciazy to raczej powinno odstawic sie dziecko od piersi bo mleko smakuje zupelnie inaczej i ma dla dziecka przykry smak... Ekspertem jednak nie jestem:-) Tylko gdzies tak slyszalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
Hej dziewuszki. Chyba powoli mijaja mi mdlosci... Mam coraz dluzsze okresy dobrego samopoczucia, chociaz rano i wieczorami to jeszcze mnie meczy. Wciaz nie daje rady jesc sniadan, no ale teraz np zjadlam kanapke i poczulam jej smak! Mile uczucie :-) Nie chce zapeszac, ale mam nadzieje, ze bedzie coraz lepiej. Niestety podbrzusze mnie pobolewa, zwlaszcza jak leze. Cos mnie tak jakby ciagnie... nieprzyjemne to. Ale nie bede sie tym martwic, bo i tak mi tu nikt nie pomoze. GP mi powiedziala, ze poki nie krawawie, to wszystko ok. Ale wiecie - jakie tu maja podejscie :-( W Polsce juz bym napewno zaliczyla wizyte u gina - tak tylko dla uspokojenia. Ale nic, za 2 tyg. bede w Pl :-D Tilli, ladnie tam u Ciebie. U mnie jest dosc brzydko... :-( I duzo ludzi chodzi takich... z twarza mysla niezmacona... Chociaz zazwyczaj sa mili, nie powiem (przynajmniej Ci dorosli). Jak sie fasolka urodzi, to bedziemy sie musieli przeprowadzic gdzies blizej jakiegos parku czy cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123
Paulinka, co do mdlosci nie ma zasad - moga byc, moze ich nie byc, moga trwac tydzien albo 14 tygodni... Najczesciej sa miedzy 6 a 12 tyg., ale to takie uogolnienie. Moja kumpelka miala od pierwszego dnia (od razu czula, ze jest w ciazy, chociaz test to wykazal dopiero 2 tyg. pozniej), a minely jej w 10. Mnie sie zaczely w 6. i chyba powoli ustepuja (a jestem teraz w 9 tc). Takze ciesz sie, jak mijaja!!! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Kama bo troche zaczynalam sie martwic. No bo niby im wiecej masz tych dolegliwosci tym lepiej. Ja tez w tym tygodniu po raz pierwszy zaczelam czuc smak jedzenia. Nie wszystko wchodzi mi tak samo dobrze... a niektore rzeczy nadal wcale nie wchodza ale zdecydowanie widze postep. Moj jadlospis sie poszerza z czego sie ciesze bo w tamtym tygodniu jechalam glownie na arbuzach i ogorkach konserwowych a w tym tygodniu nawet jestem w stanie zjesc normalna kanapke czy obiad:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ice ble - to nie masz isei czym martwic :) Ola- a wktorym Ty jestes tyg?? ja zaczelam prace jakos w 3 miesiacu wiem ze sie balam zeby szybciej nei urodzic bo sie nie zalicze a na styk sie udalo;);pi pol roku przepracowalam akurat na maciezynskie:) moze i Tobie sie uda .Paulinka. wiem ze smak sie zmienia ale uwazam ze jak dla dziecka bylby to przykry smak to sam by sie odstawil i tak czesto bywa nawet na to czekam:) mleko sie zmienia pod koniec ciazy zeby dostosowac sie do pokarmu dla njamlodszego czyli na siare ale nadal ten smak mleka jest znajomy dla juniora. Wiem ze ma inny smak bo kiedys bylam zmuszona posmkaowac to mleko wlasnie jak maly jeszcze byla malutki i to byla ochyda teraz inaczej smakuje ale i tak ble:( a maly jest wszystko zerny i obawiam sise ze sam sie nie odtawi bo on kocha jesc:):D zobaczymy mi tez chyba mdlosci mijaja ale jesc miesa nadal nie moge smierdzi nawet paczkowane;/ nelaprzemka gratuluje i witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej babeczki. Zaraz idę do lekarza i trochę stresa mam. Odezwę się jak junior pójdzie w kimono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki ja w pracy jak zwykle roboty po uszy :/ Ale stwierdziłam, że muszę sobie chociaż chwilę odpoczynku zrobić bo zwariuję. I tak oto postanowiłam, że zajrzę co słychać u Was ciężaróweczki :D Ja od wczoraj mam straszne bóle krzyża :/ Czy Wy też tak macie czy ja jakiś wyjątek jestem? Nic nie mogę zrobić, bo nachylić się ciężko :/ Nawet jak posiedzę dłużej to boli ;( agus_inv moja znajoma też karmiła jak zaszła w ciążę drugi raz. I karmiła dość długo. Dopóki ginekolog nie widział przeciwwskazań to karmiła. A więc nie przejmuj się. Jeżeli wyniki są dobre to wszystko jest ok ;) .Paulinka. Ty się ciesz, że ustępują ;) W końcu będziesz mogła się zacząć w pełni ze swojego stanu :D Współczuję alergii. Ja też mam alergiczne problemy z oczami, ale jak na razie o dziwo jest w miare ok. kama gratuluję kanapki ;) Zobaczysz teraz będzie tylko lepiej. Na pewno :D A podbrzusze boli bo macica się rozciąga. Ja teraz już tak nie czuję, ale w pierwszej ciąży też tak miałam. nelaprzemka gratulacje! Jeśli masz ochotę zostań z nami i dopisz się do tabelki :) daga.p. daj koniecznie znać jak tam po wizycie. Ale się rozpisałam...Ale ja tak rzadko piszę, że chociaż raz a porządnie hehe... Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneks 87 ja tez mam straszne bole krzyza i tez od wczoraj a wlasciwie od rana i nie wiem czemu boli a stopki tez nie mige dodac i tez nie wime dla czego mzoe ktos nam doradzi albo napisze krok po kroku:);p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus ;) aaa to inna sprawa swoja droga to super ze bedziecie miec malenstwa tak blisko siebie, beda mogly ze soba sie bawic :D:D zreszta mi tez glownie o to chodzilo robiac przerwe tylko 2 lata dziewczyny ja zdycham, po prostu nie opuszczam toalety :( kupilam wlasnie imbirowa herbate znaczy sie starty imbir z Jamajki 60% + 40% miodu zobaczymy jak to mi nie pomoze to chyba nic mi nie pomoze wtedy pozostanie mi tylko przepis ktory przeczyatalam gdzies tutaj na kafe ;) poczekac 40 tyg i urodzic :P jest gwarant ze mdlosci i wymioty mina ;) daga :) trzymam mocno kciuki 🌼 - daj znac co i jak ja mam wizyte za miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina1982g
Cześć dziewczyny! mam pytanie czy beta 303,8 w 14 dniu po zapłodnieniu może wskazywać na ciąże mnogą czy to nie ma znaczenia..mam umówioną wizytę u ginekologa w środe 1.07 (moją pierwszą w nowej roli przyszłej mamy:) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina 1982g ja sie na tym nie znam lecz wydaje mi sie ze nie ma reguly...pewne jest usg;) wiem nie pomoglam przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciążutki ale super jestem na L$ poprosiłam lekarza, czy nie ma nic przeciwko bo chiałabym już do końca ciązy być w domu zgodził się bez problemu. Zaniosłam zwolnienie do pracy ale zamieszanie a ja miałam ubaw hehehe a teraz wyleguję się w domku juppiiii :) jestem wypoczęta, wyspana i straszne mdłości jakoś tak ustały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×