Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

Gość Tymonka
Czy jęz. ros. jest zatem trudniejszy niż ang. i niem. ? Bo z pewnością ma swoją specyfikę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie zabardzo znam aczkolwiek mam korzenie rosyjskie bo ojciec byl rosjaninem i tak jakos jak tzreba bylo to sie z rodzinką dogadywalam i dogaduje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraaa
Tymonka- moim skromnym zdaniem jest latwiejszy niz niemiecki ale troszeczke trudniejszy od angielskiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
Wybieram się na filologię ros., jednakże będę w grupie niezzawas., w której języka będziemy uczyć się od podstaw. Na drugim roku zajęcia będą już odbywać się z grupą zaawans. , więc obawiam się Kochani, że nie podołam :O Słyszałam, że fil.ros. kończy zaledwie 10% . Czy jest aż przeprowadzana aż taka selekcja? Nauka języków obcych nigdy nie stanowiła dla mnie problemu, wręcz przeciwnie, ale zaczynając od zera ... Hmm. Jestem zdeterminowana i baaaaardzo :) chcę studiować fil.ros.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraaa
Tymonka- naprawde nie masz sie czego obawiac! u nas na uczelni tez jest kierunek rosyjski od podstaw i na pierwszym roku rzeczywiscie jest duze tempo nauki.po roku juz bedziesz mniej wiecej na poziomie tych zaawansowanych. ale uwierz mi ze jezeli uczylas juz sie jezykow i jetsem humanistka to dasz rade.bez problemow:) no i rzeczywiscie bardzo duzo osob odpada (np. na 4 roku zostalo 5 osob:) ale oni odchodza na wlasne zyczenie bo czesto sie okazuje ze to nie jest to czym chcieliby sie w zyciu zajmowac. a ten twoj kierunek to rusycystyka czy filologia? bo jesli to drugie to przygotuj sie na to ze w ciagu miesiaca bedziesz czytac wiecej ksiazek niz do tej pory w ciagu roku.przynajmniej aj tak mam a w liceum czytalam naprawde duuzo ksiazek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
привет! ja jestem Rosjanka z krwi i kosci,mieszkam w Polsce juz od 14 lat,ale co roku jezdzilam latem odwiedzic cala moja rodzinke,teraz sa pierwsze wakacje kiedy nie mogłam pojechac....pozdrawiam wszystkich, ktorzy lubia Rosjan i rosyjski,dla mnie to jest najpiekniejszy jezyk-w domu rozmawiam tylko po rosyjsku z rodzicami i staram sie nie zapominac choc czasem slowka wylatuja mi z glowy..i zapraszam do Moskwy,takiego wrazenia nie robi zadne inne miasto w Europie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej i Wtam Wszystkich! Topik odzył:D POzdroawienia i 🌼 dla Wiatru Tymonka dasz rade, bukwy to pryszcz, tez studiuje rosysyjski wiec cos niecos wiem:D słuchaj saaamiry dobrze mówi, wiekszosc odchodzi na własnie zyczenie, niektorzy odchodza i wracaja, ach zycie pisze rozne scenariusze, ale jak ci zalezy to skonczysz studia bez problemu a doswiadczenie w nace jezykow masz! nenemosha co do Moskwy zgadzam sie całkowcie z toba:) ❤️ dla wszystkich co kochaja........ Nastrzelaalm wiecej bykow niz nasi piłkarze dzis, ale co mi tam;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
Myślałam, że nazwy "filologia rosjska" i "rusycystyka" mozna używać zamiennie... :) W każdym razie pełna nazwa kierunku, na który się wybieram to filologia rosyjska. Dzięki Kochana Samirko, że podtrzymujesz mnie na duchu :) Trzymajcie się cieplutko 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
Wahałam się, ale dzięki Wam zaczynam już być bardziej pewna, że to kierunek , który umożliwi mi samorealizację. Przerażają mnie jeszcze komentarze odnośnie ilości lektur obowiązkowych... :O Czy rzeczywiście jest mnóstwo czytania? Pozdrawionka dla wszystkich udzielających się w topicku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
Dziękasy wielkie :) dla OM . Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocham j. rosyjski, rosje i rosjan. na jakim poziomie jest moj rosyjski? jezeli sie bardzo postaram, to w niedlugim czasie obronie sie i bede tlumaczem przysieglym. nie ma nic ponad wieczor z moimi \"ruskimi\". jest gwarno, spiewno, wesolo troche melancholijnie. taka \"dumka\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos z Was studiuje fiologie rosyjska na Uniwersytecie Wroclawskim??:)Mam nadzieje,ze nie jestem tu jedyna:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos tu mowił o Wrocławskim Uniwersytecie ;) a wiec jestem. Pia Zadora-> napisz cos wiecej o tym, jak zrobic tłumacza przysiegłego z rosyjskiego? cięzko jest, bo słyszałam, ze tak.:( Tymonko - lektur nie ma az tak duzo, napewno mniej niz na polonistyce, a cos o tym wiem. Na przykład w tym semestrze mielismy do przeczytania 15 utworow, z czego czesc stanowiły niedługie opowiadania. Zreszta zawsze ktos czegos nie przeczyta;P Dasz rade. A trzeba dodac, ze sporo studentow korzysta ze stron gdzie sa całe streszczenia tych ksiazek. Na rosyjskich stronach jest tego pełno, streszczenia, całe ksiązki i wszystko co dusza zapragnie. Przyznam sie, ze czasem korzystam z tych pomocy:D, szczegolnie kiedy nie daje rady czegos przeczytac np \"Wykop\" Płatonowa okazał sie byc taka meczarnia, ze w połowie sobie odpusciłam. Ветер, откуда ты?? 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
OM - Ile godzin dziennie spędzacie na uczelni (tzn. ile godz.wykładów średnio przewiduje plan zajęć) ? Buziaczki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym semestrze mialam tygodniowo 11godzin zajec, w tym praktycznej nauki j.rosyjskiego-5. Oczywiscie 1 godz.akademicka=1,5 godz. zegarowej:> OM na ktorym roku jestes?Ciezko jest na pozniejszych latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OM - откуда взялся я снова на топике? Заглядывал время от времени. Просто скучал за Вами... Вырешил улыбнуться Всем :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powtarzam rok
i jest mi tak baaardzo wstyd:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraaa
ja nie we Wroclawiu. jeny wy macie tam raj! ja na pierwszym roku mialam obowiazkowych lektur ok 150!!! no i mnostwo innych powinnam znac choc nie musialam czytac. no i tylko 3 zajecia z rosyjskiego w tygodniu. reszta to gramatyki no i pare okropnych cwiczen i wykladow z literatury: historia, teoria itp. tak ze nie mialam czasu wolnego prawie wcale. tylko czytalam i czytalam.. pewnie dlatego z 25 osob zostalo nas 15 a sesja jeszcze nie zamknieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraaa
niestety u nas co rok wiecej do czytania i trudniej:( ale na mojej uczelni ten kierunek jest szczegolnie trudny i mnostwo czasu pochlania przygotowanie sie do zajec. praktycznie nie mozna w dany dzien byc chociaz w polowie przygotowanym do wszystkich zajec. ale wiem ze w innych miastach jest duuzo latwiej. chyba tylko nas tak mecza:) a ty Tymonka gdzie startujes?:) jezeli masz do tego zamilowanie to nie bedzie problemow:))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupp
upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaaanka
Fascynuje mnie kultura Wschodu. Język rosyjski egzekwo z jęz. włoskim noszą miano języków miłości. Pozdrawiam wszystkich studentów rusycystyki i nie tylko studentow 🌻 Świetna stronka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymonka
Hej Kochani! :) Długo nie zaglądałam do netu. Ja wybieram się na Uniwersytet Łódzki. Dobry wybór ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wEdel
Niestety nie wiem jak wygląda studiowanie tego kierunku na UŁ, ale gratuluję wyboru kierunku studiów. Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej Wiatr
вырешил... hmmmm nie ma takiego slowa w jezyku rosyjskim :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliwka w kompocie
Ja zaczynam od października studia na filologii rosyjskiej (od podstaw), tyle że na Uniwersytecie Wrocławskim. Też mam pewne obawy, czy podołam, ale wierzę Tymoko, że damy radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sliwka ja tez tam studiuje i bede teraz na drugim roku(jesli dobrze mi pojdzie poprawka..:P),wiec moge Ci tanio odsprzedac troche potrzebnych podrecznikow:)Pozdrawiam i zycze powodzenia:)Wykladowcy sa tam super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ten
język rosyjski byl dlugi czas dla mnie obojetny...ani nie wiem kiedy nauczyłem się go w miare dobrze...czego to sie nie robi aby móc wzbogacać swoje zainteresowania...pozdrawiam wszystkich co potrafią zrobic ze znajomości każdego obcego języka użytek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×