Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kiniusia77

Maj 2009 - starania o dzidziusia

Polecane posty

czesc dziewczyny ;) kiniusia tych objawów to tylko pozazdrościć ;) Asiu, bardzo dobry pomysł z tymi hormonami. Warto wiedzieć czy wszystko dobrze. Ja robiłam hormony, także prolaktyne - ale bez obciążenia. Warto pojsc do lekarza to dostaniesz skierowanie na te badania bo jak robić prywatnie to troche kosztuje. Ja robiłam i zapłacilam ponad 300 zł, a dwa i tak robilam w anglii. Badania robi sie cały cykl w odpowiednich dniach cyklu - niektore a częśc obojetnie w ktorym dniu cyklu. Polecam po badaniu poczytac co nieco o wynikach w internecie. Moja prolaktyna wyniosla 22, wg jednej lekarki w normie, bo od 20 do 25 leczy sie tylko w niektorych przypadkach !! tylko w jakich ? wyczytalam ze optymalny wynik to okolo 14-15 na zajscie w ciaze. Dlatego od nowego cyklu bede brala castagnus - ziołowy lek na obnizenie prolaktyny. A w grudniu ide do mojej lekarki i licze ze dowiem sie co dalej. Wysoka prolaktyna jest powazna bo bardzo utrudnia zajscie w ciaze, ale naszczeście mozna ja obnizyć. Wg mnie warto zrobic te badania. Ja mam nadzieje ze u mnie to byl problem przez te wszystkie miesiace i ze niedlugo bedzie po nim ;) Ale sie rozpisalam ;) ale jeszcze kilka slow ;) mam pytanie, dziewczyny pobolewało was podbrzusze kilka dni po owulacji ? Owulacje mialam 3-4 dni temu a od wczoraj pobolewa mnie podbrzusze ale zupelnie jak na @ i czasem zakluje jajnik, raz jeden raz drugi. Nawet nogi górą pobolewaja jak przed @. Ale te pobolewania mam na kilka dni przed @ a nie na 11-12 dni przed. Dzienie mi, bo tak jeszcze nie mialam, i zastanawiam sie czy któraś z Was to miała, zebym tylko nie zalapala jakiejś infekcji ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA TA K MIAŁAM!!!!! :D anna tak czytam co napisałas i mi sie gęba smieje :D :D :D nie chciałbym cie nakrecac... ale ja tak miałam :) tylko nie wiem czy to była tak zaraz po owulce bo nie wiem kiedy owulke miałam ale to było napewno duzo przed planowaną @ napewno ponad tydzien przed ,bo sie nad tym zastanawiałam co sie dzieje i jeszcze myslałam ze bede miec bardzo krótki cykl... brzuch mnie pobolewał i nogi od kolan w góre, nawet przez jedna noc to nie mogłam spac bo mnie tak bolały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiniusia nie nakrecaj mnie ;););) juz tez sie naczytalam o tym i az musialam przestać bo masakra sie w glowie narobiła ;) ale ciekawe co bedzie ;) mnie az tak mocno nie boli ale tak troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po wiesiołku ponoć jest więcej płodnego śluzu. Aniu ja próbowałam zdobyć skierowanie na hormony ale już z 5 razy prosiłam lekarza i mi nie dał, także zrobię prywatnie w piątek, a którego dc robiłaś prolaktynę, czy to jest obojętne?? bo różnie piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie zawsze pobolewa podbrzusze, tak kłuje 6 dni po owulacji, zapytam w pon lekarza o co to chodzi, bo się wybiorę z wynikami hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu jakies powinno się robić już 3-4 dzień cyklu. Poszukam zaraz tą stronke gdzie było dokładnie wypisane który kiedy i wstawię tu. Mam tylko nadzieje ze zanjde. A to podbrzusze to moze jakies poowulacyjne rzeczy... lepiej sie nie nakrecać .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu znalazłam te terminy wg których ja robiłam: 1-3 dzień cyklu LH, FSH, Estradiol mozna testosteron ok 12-14 dzień cyklu (opcjonalnie) LH, estradiol 21-23 dzień cyklu Progesteron, Prolaktyna testosteron i hormony tarczycy (TSH, T3, T4) bez znaczenia kiedy to sa najważniejsze, wiem ze czasem lekarz moze zlecic jakies dodatkowe jeśli tak uważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten 13-14 dc - jest napisane opcjonalnie, bo to się robi w dniu owulacji albo dzień przed, jakoś przed sama owulacja zeby określić jaki jest wysoki szczyt LH, i te nastepne podane jako 21-23 dc - robi 7-8 dni po owulacji. dakże te dni cyklu są podane dla 28 dniowych cykli. Najlepiej robić testy owul zeby określić szczyt kiedy bedzie owul i wtedy na te badania iść. Oki, dość na dziś. Dobranoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Ania ja ci powiem,że w zeszłym miesiącu zaraz po owulacji miałam bardzo silne bóle tak jak w dzień kiedy przychodzi @,które towarzyszyły mi do samej @ czyli ok 2 tygodnie silnego bólu,nie wspomne już o piersiach,niestety @ dostałam,choć tez wkręcałam sobie dziwne różne rzeczy i najciekawsze jest to,że jestem teraz kilka dni po owulacji i tez mam silne bóle,a piersi jak zaczęły mnie boleć 2 cykle temu przed owulacją tak bolą mnie do dziś,że momentami już nie daję rady,z miseczki c zrobiła mi się d a ból jest nie do zniesienia,tak już jest i nie wiadomo z jakiej przyczyny> Coraz bardziej nakręcam się ,że znowu mi nie pękają pęcherzyki,bo kiedy miałam taki problem to miałam bardzo silne bóle w jajnikach,a czy ty masz pewność,że pęcherzyki ci same pękają????bo u mnie to była główna przyczyna bólu po owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ;-) katia to ciekawe pytanie, bo nie mam pewnosci czy pekaja. Raz mialam monitoring i wtedy bylo pekniecie. Ale kto wie czy tak za kazdym razem.. Te pobolewania po owul mam piepwszy raz. I nie tak ze caly czas, 2-3 razy dzienie poczuje podbrzusze, jajnik, wiecej w pachwinach i gora nog. Zauwazylam -juz przed owul ze wiecej siusiam wiec moze przeziebilam pechez i stad te pobolewania. Ale racja, warto sprawdzic te jajeczka czy pekaja. Niestety dop za niecale 2 mies w polsce wiec musze sie uzbroic w cierpliwosc. Chce tez pogadac z lekarka o luteinie, podobno jest dobra i miedzy innymi lagodz skurcze a te przed @ mam straszne. A piersi tez mi juz nabrzmialy ale to tez mialam w poprzednich cyklach.. Katia nie idziesz do lekarza z tymi objawami ? To faktycznie niepokojace, zwlaszcza piersi tak dlugo nabrzmiale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie wiem co mam robić,bo postanowiłam,że nie pójdę do lekarza w tym roku,bo chcę naprawdę wyluzować,ale sama nie wiem juz co robić,chciałabym o tym nie myśleć,ale stale mnie coś niepokoi i chciałabym to sprawdzić,w ogóle to chciałabym porobic badania,między innymi własnie prolaktynę,bo ja mam coś nie tak z tymi pęcherzykami,a wiem,że jeśli prolaktyna jest podwyższona,to ma wpływ na niepękające pęcherzyki,więc może wystarczyłyby jakies leki,ciężko zdecydować,ciągle myślęco zrobić,że już mnie to powoli przytłacza! Niby lekarka poprzez monitoring powiedział mi,że już wszystko się unormowało,ale skoro one pękają kiedy mają ok 3 cm to musi być coś nie tak i dlatego to mnie martwi,bo naczytałam się,że największe powinny rosnąć do 27 mm a powyżej to już jest źle!!!!no i nie wiem co dalejj???czy od nowa zacząć działać razem z lekarzem czy nie,mam jeszcze ten zastrzyk pregnyl którego tak szukałam po całej Polsce i w końcu nie było potrzeby,żeby go podać,ale może teraz??????cholera wie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem jak to jest kiedy chcialo by sie przestac myslec, ale ja do konca tez nie potrafie.. Uwazam ze warto zrobic prolaktyne jak i inne hormony. Podobno dosc latwo ja obnizyc, a czy to zadziala u mnie to powiem ci za 2 mies. Kto wie, moze czasem problem ktory latwo rozwiazac tak oddala nas od spelnienia tego marzenia. Nie poddawaj sie katia ;-) trzeba wyluzowac ale to nie znaczy ze mamy przestac szukac wyjscia.. Ale dzis mam filozoficzny humorek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu dzięki za info o hormonach mi lekarz zalecił zrobić prolaktynę, prolaktynę po obciązęniu i tarczycę(tsh i ft4) i zrobie je 6dc. a potem progesteron 21 dc i najwyżej jeszcze raz prolaktynę tego 21dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........Cykl starań.....data planowanej @.....wiek.....Miejs.Zam. układ słoneczny......8.......... 11.10.2009.......26..... ...Gorzów katia5.........ponad 2 lata..............???......... ..29.........Wlkp. poznanianka84.......3..........12.09.2009.........25. .........Poznań Mila10.................5..........30.09.2009..........29 ........Warszawa anna.s.1..............8....... 26-28.10.2009........30. . .....dolnosl. /uk wredniak............5..........nie wiem ........23.... ...Świętokrzyskie asia19855...........15........11.10.2009..........24. .........Piotrków Kasienka221487....3............26.07.2009........23.... ....Warszawa cathlen81............15..........18.10.2009........28.. ........opolskie/de Bettinka87...........2............????????????.........2 2. ........Rzeszów ZACIĄZONE: Imię...........tydz.ciązy..........data porodu............płec malenstwa kingap.........19tc..................31.03.2010......... . ....???.......... maja.ch78....14tc..................02.05.210............ ....????.......... kiniusia77.......7 tc.............01.07.2010.................??????....... poprawiłam moje dane :) maluszek rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki bardzo dobrze ze bedziecie robi hormony bo one sa bardzo ważne w ciazy :) ja tez miałąm robione i zawsze wychodziły ok. A progesteron to robiłam kilka razy bo on znów jest najważniejszy w utrzymaniu ciazy :) kilka dziewczynek jakos sie nie odzywa, kingap jak tam twój maluszek? napewno juz wiesz jaka płec... pisz do nas... :) bettinka sie jakos nie odzywa ciekawe co tam u niej? a cathlen? halo halo odezwij sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........Cykl starań.....data planowanej @.....wiek.....Miejs.Zam. układ słoneczny......8.......... 11.10.2009.......26..... ...Gorzów katia5.........ponad 2 lata..............???......... ..29.........Wlkp. poznanianka84.........chwilowo się nie stara ;-).......25......Poznań Mila10.................5..........30.09.2009..........29 ........Warszawa anna.s.1..............8....... 26-28.10.2009........30. . .....dolnosl. /uk wredniak............5..........nie wiem ........23.... ...Świętokrzyskie asia19855...........15........11.10.2009..........24. .........Piotrków Kasienka221487....3............26.07.2009........23.... ....Warszawa cathlen81............15..........18.10.2009........28.. ........opolskie/de Bettinka87...........2............????????????.........2 2. ........Rzeszów ZACIĄZONE: Imię...........tydz.ciązy..........data porodu............płec malenstwa kingap.........19tc..................31.03.2010......... . ....???.......... maja.ch78....14tc..................02.05.210............ ....????.......... kiniusia77.......7 tc.............01.07.2010.................??????....... Zmieniłam trochę swoje dane ;-) Dziewczynki a jakie badania poza hormonami warto zrobić przed zajściem w ciążę? Toksoplazmozę i coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj poznanianka:) według mnie i patrzac na doswiadczenie jakie mam odnosnie badan to hormony chyba sa najważniejsze :) toksoplazmoza tez, chociaz mój lekarz powiedział ze to zdarza sie bardzo żadko, ale ja robiłam ja na własną reke dla spokojnosci. Robioną miałam tez chlamydie to tez jest jakas bakteria która moze niszczyc komórki płodu.. Poznanianka najlepiej to zapytac lekarza co on sadzi o badaniach w twoim przypadku, moze zleci cos innego tak samo waznego? rozmawiałas o tym ze swoim gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja też będę szła na badania, ale to dopiero po tym cyklu. w grudniu. pojdze prywatie, do mojego gina, a badania zrobie przez szpital, chce zbadac poziom pro i hormony. :) Pogoda paskudna.. ciągle pada.. typowa pogoda do wskoczenia pod kołderke z mezem i nie wychodzenie przez tydzien! ohh marzenie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki ;-) kiniusia jak samopoczucie, objawy dalej pelna para przychoda? Poznanianka, ja robilam jeszcze na rozyczke badania. A u mnie bez zmian. Podbrzusze czuje ale nadal i to czesciej ale nie mocno za to nogi i w pachwinch czuje bardzo czesto tak jak przed @ a do niej jeszcze tyle dni ... No troche sie nakreca ze moze sie udalo, a co tam najwyzej sie zawiode...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pogoda tez straszna. I jeszcze Kochanie wyjechało i wraca jutro dopiero ;( Ja dostałam dzisiaj okres i chyba od tych hormonów jak wyjeżdżał o 6tej to się poryczałam jak głupia ;-( Boje się tej jego ciągłej jazdy autem i gadania przez komórkę.Czy Wasi faceci tez tak dużo podróżują czy maja stacjonarna pracę? Mój ma dobra pracę , która lubi ,ale 2, 3 dni nie ma go w domu tygodniowo , a w pozostałe tez zdarza mu się sporo jeździć. Boje się o niego strasznie i chyba nigdy się do tych wyjazdów nie przyzwyczaję. Co do badań to planuje wszystkie w styczniu/lutym i od marca do roboty ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć.Oj to widzę,że wszystkie będziemy robiły badania:) Nie wiem czy juz pytałam,ale może wiecie w jakim dniu się robi prolaktynę????bo dowiedziałam się,że te moje od dwóch miesięcy nabrzmiałe piersi i bóle silne jajników to najprawdopodobniej podwyższona prolaktyna i chciałabym ja zbadać,ale nie wiem w któruym dniu cyklu,dzisiaj mam tak ok 17ego dc i od poniedziałku zaczynam popołudniówki,więc będzie to jakiś 20 dc i nie wiem czy wtedy można?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj coś tu tak jakby jakos weekendowo czy coś????gdzie wy jesteście????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam ten mój post napisany wczoraj i sama sie zastanawiam co napisałam:) chodziło mi o to,że od poniedziałku zaqczynam w pracy popołudniowe zmiany,więc będę miała okazję rano iśc do laboratorium zrobic badanie,bo ostatnio miewam tylko wolne święta lub niedziele:) więc nie byłoby okazji na badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć słonka, ja dzisiaj byłam na badaniach hormonów pokłuli mnie że ho ho. mam 6dc i zrobiłam prolaktynę , tsh, ft4 i test z metaklopramidem. katia prolaktyna jest obojętnie którego dc, a tak jak ty pójdziesz 20dc to super, ja 20dc zrobię jeszcze progesteron i powtórzę prolaktynę jak coś nie tak mi wyjdzie, a wyniki w poniedziałek mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........Cykl starań.....data planowanej @.....wiek.....Miejs.Zam. układ słoneczny......8.......... 11.10.2009.......26..... ...Gorzów katia5.........ponad 2 lata..............???......... ..29.........Wlkp. poznanianka84.........chwilowo się nie stara .......25......Poznań Mila10.................5..........30.09.2009..........29 ........Warszawa anna.s.1..............8....... 26-28.10.2009........30. . .....dolnosl. /uk wredniak............5..........nie wiem ........23.... ...Świętokrzyskie asia19855...........17........mikołajki:0)..........24. .........Piotrków Kasienka221487....3............26.07.2009........23.... ....Warszawa cathlen81............15..........18.10.2009........28.. ........opolskie/de Bettinka87...........2............????????????.........2 2. ........Rzeszów ZACIĄZONE: Imię...........tydz.ciązy..........data porodu............płec malenstwa kingap.........19tc..................31.03.2010......... . ....???.......... maja.ch78....14tc..................02.05.210............ ....????.......... kiniusia77.......7 tc.............01.07.2010.................??????.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........Cykl starań.....data planowanej @.....wiek.....Miejs.Zam. układ słoneczny......8.......... 11.10.2009.......26..... ...Gorzów katia5.........ponad 2 lata..............???......... ..29.........Wlkp. poznanianka84.........chwilowo się nie stara .......25......Poznań Mila10.................5..........30.09.2009..........29 ........Warszawa anna.s.1..............8....... ok. 22.11.2009........30. . .....dolnosl. /uk wredniak............5..........nie wiem ........23.... ...Świętokrzyskie asia19855...........17........mikołajki:0)..........24. .........Piotrków Kasienka221487....3............26.07.2009........23.... ....Warszawa cathlen81............15..........18.10.2009........28.. ........opolskie/de Bettinka87...........2............????????????.........2 2. ........Rzeszów ZACIĄZONE: Imię...........tydz.ciązy..........data porodu............płec malenstwa kingap.........19tc..................31.03.2010......... . ....???.......... maja.ch78....14tc..................02.05.210............ ....????.......... kiniusia77.......7 tc.............01.07.2010.................??????..... Poprawiam tabelke bo cos stara date tam mialam ;) Asiu dobrze ze zrobilas badania, dobrze wiedziec co sie dzieje. U mnie jeszcze okolo 7-9 dni do @. Bóle w pachwinach rozchodzace sie na nogi mam ciagle, podbrzusze tez troche czuje. Zastanaawiam sie co jest grane ;/ troche nadzieji mam ze moze... ale i troche obawy ze cos sie porobilo nie tak w srodku ;/ zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu to ja trzymam kciuki aby to było to, myślę że u ciebie z tym castangusem to dobry pomysł bo masz prolaktyne lekko naciągniętą więc ten ziołowy lek na pewno Ci pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu mam taka nadzieje, że pomoże. Właśnie mam go już kupionego i teraz czekam ( albo i nie czekam w sumie jak zawsze ;) ) na @ i zaczynam brać ;) A Ty kiedy masz odebrać wyniki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick........Cykl starań.....data planowanej @.....wiek.....Miejs.Zam. układ słoneczny......9.......okolo 12.11.2009.......26..... ...Gorzów katia5.........ponad 2 lata..............???......... ..29.........Wlkp. poznanianka84.........chwilowo się nie stara .......25......Poznań Mila10.................5..........30.09.2009..........29 ........Warszawa anna.s.1..............8....... ok. 22.11.2009........30. . .....dolnosl. /uk wredniak............5..........nie wiem ........23.... ...Świętokrzyskie asia19855...........17........mikołajki:0)..........24. .........Piotrków Kasienka221487....3............26.07.2009........23.... ....Warszawa cathlen81............15..........18.10.2009........28.. ........opolskie/de Bettinka87...........2............????????????.........2 2. ........Rzeszów ZACIĄZONE: Imię...........tydz.ciązy..........data porodu............płec malenstwa kingap.........19tc..................31.03.2010......... . ....???.......... maja.ch78....14tc..................02.05.210............ ....????.......... kiniusia77.......7 tc.............01.07.2010.................??????..... dziewczynki,widze ze forum sie kreci:) ja bywam rzadko ale jednak czasem zagladam:) to wszystko przez brak stelego dostepu do internetu:/ zmienilam w tabelce numer cyklu i date.dzisiaj moj 34 d.c. @ na razie nie ma.jutro rano zmierze temp.zobaczymy co to bedzie.zawroty glowy mnie męczą,piersi bola jak na @,brzuch ćmi raz na jakis czas.pisalam z kiniusią,oczywiscie mnie nakreca :) chyba nie zasne cala noc bo bede myslala o lezacym obok termometrze..testu nie chce robic.mam dosc tych pojedynczych,nieparzystych krech :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×