Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość jurkaga
Dziewczyny, jeżeli chodzi o tą maść z Ziaji na brodawki, to właśnie wracają do aptek- takie info Ziaja dała na necie. Mozna też spróbować w galerii na stoisku Ziaji- tam na pewno mają najświeższe informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec-> bylam po 6 tyg. Bo ten "moj" na sex nie mogl sie doczekac. Wypytalam o wszystko. Nic nie mowil. Nawet tematu nie bylo ze cos by chcial... a Tobie cos na ten temat powiedzial ze pytasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaakk
Hej, ja rodziłam równo 2 lata temu n Parkitce i bardzo sobie chwalę, nikogo nie opłaciłam, do lekarza chodziłam na NFZ. Położną miałam super, została nawet chwilę po godzinach, żeby tylko moją córę sprowadzić na ten świat :) Co do porozumienia międzylekarskiego, wydaje mi się że nie wpływa to specjalnie na jakość świadczonych usług, twierdzę tak po krótkim pobycie po porodzie i teraz na patologii (2 ciąża). Oczywiście porozumienie to nie jest normalne i składanie wymówień to przesada, ale na codzień wydaje mi się że ta zmowa nie ma żadnego znaczenia. Jedynie czego ponoć trzeba się bać to pediatrii na Parkitce, słyszałam o tym od osoby z wewnątrz, konkretnie która miała tam staż. Porodówkę oceniam na 5 (z własnych 13to godzinnych doświadczeń), Oddział noworodkowy na 4, niektóre położne strasznie niesympatyczne, zwłaszcza "Gruba Berta" której silna woń perfum zostawała jeszcze pół godziny po jej wejściu do sali... Generalnie jeśli chodzi o personel na tym oddziale wszystko zależy od tego na kogo się trafi. Widziałam ten oddział po dwuletniej przerwie (w kwietniu br) i wygląda rewelacyjnie, dwuosobowe sale, jedna łazienka na dwie sale, z tym co było wcześniej nie ma porównania! Patologia Ciąży oceniam na 5, spędziłam tam 4 dni i wszystkie położne pielęgniarki były ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asiaakk-> dzięki za rzeczowe informacje. Moja ciąża przebiega bez problemów dlatego nie biorę pod uwagę wyjazdu poza miasto aby urodzić. Oczywiście zaniepokoiły mnie ostatnie informacje w mediach co do Parkitki, ale przecież to co dzieje się między personelem nie istnieje od wczoraj, a generalnie złych opini o porodówce się na razie nie słyszy. Mój lekarz przeszedł na Mickiewicza, ale mimo to decyduję sie rodzić na Parkitce, bo o szp na Mickiewicza nie słyszałam dobrych opinii. Poza tym mój pierwszy poród przebiegał standardowo, a zatem lekarz nie odegrał tam prawie żadnej roli. Do mojego prowadzącego nawet nie zadzwonilam ze rodzę (nie chcialam przeszkadzać w nocy) , i tak wiedzialam że nie mogą przyjeżdżać. Mam nadzieję ze teraz też będzie szybko i ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszporek
ja też wybieram się na Parkitkę, zaczęłam 38 tydzień, jeszcze trochę i chciałabym się rozpakować :) ale sie boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
huskyoo--> mi właśnie powiedział żeby przynieść mu zdjęcie dziecka i jakiś prezent, za bardzo nie wiem o co mu chodzi :/. Uważam, że prowadząc ciaże nie zrobił nic ponad to co musiał na wizytach, a może nawet mógł zrobić wiecej. Nie czuję sie więc w obowiązku żeby mu coś kupować. Poza tym należe do osób które nie mają w zwyczaju dawać prezentów czy łapówek służbie zdrowia. Jeśli chodzi o ostatni strajk na Parkitce to właśnie chodziło o ginekologów, chcieli zmniejszyć liczbę lekarzy na dyżurach. Dla ciężarnych i rodzących lepiej, żeby było ich wiecej, ale wiadomo że lekarzom nie chodziło o dobro pacjentek tylko kase za dyżury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
Dziewczyny, miałyście robione ktg? Chodzę na NFZ, w gabinecie nie ma sprzętu (nawet do tętna dzidzi), jestem już w 39 tyg i cisza na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec-> mnie nic sie nawet nie zajaknal na ten temat. Oprocz mnie jeszcze tego dnia z 3 dziewczyny po byly i tez nie slyszalam zeby im cos o tym wspomnial. Zreszta uwazam jak i Ty ze skoro chodzilysmy na nfz to dlaczego mamy cos kupowac?!:) Jesli chodzi o ktg na nfz to mialam robione w szpitalu. W przychodniach nie robia... a usg 3 na ciaze tak przynajmniej lekarz mi powiedzial choc ja mialam wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
No właśnie jak do tej pory nie dał mi żadnego skierowania na to ktg i jestem ciekawa czy tylko ja tak mam... W innych miastach to już po 30tc dziewczyny chodzą na ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny:) Ja tez mialam robione ktg dopiero w szpitalu.Ale na każdej wizycie dr sprawdzał bicie serducha maluszka.Co do usg to na poczatku mialam co wizyte robione bo mialam zagrożoną ciąże od 5miesiaca to mialam robione wlasnie te 3 podstawowe.Tez chodzilam na NFZ do dr.lemanskiego.Ja tez mowilam,że nic nie bede kupować ani lekarzowi ani w szpitalu.Ale byłam tak zadowolona z mojego lekarza ,jego podejścia do calego porodu i wogole do mnie jako pacjentki,że na pierwszej wizycie po cc kupiłam mu drobny prezent.W ramach podziekowania...ale naprawde było to dane od serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam takie dwa pytania.:) po 1 czy polecicie jakiś syropek na kaszelek dla maluszka.? Dodam że ma dwa miesiące.;) Pójść pójdę do pani doktor ale może znacie coś bez recepty.? a po 2 czy Waszym pociechom też schodziła skóra z głowy.? Może któraś z Mam zaobserwowała.? Mojemu synkowi schodzi, ma takie plamki z których schodzi skóra. Ma je z tyłu główki i po bokach. Na czubku i z przodu nie. Trochę się martwię tym. Dziękuje za jakieś podpowiedzi .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Edzia nieznam żadnego syropu który można dawać tak małemu dziecku jednak wybierz się do lekarza moja jak tylko miała ostrzejszy kaszel to zaraz gardło.Odnośnie skóry to też niepomogę.Ja też nie miałam ktg miałam iść dzień przed terminem do szpitala na ktg ale niezdąrzyłam ale na każdej wizycie usg i bicie serca ale chodziłam prywatnie.Jak śpią wasze maluszki bo moja ostatnio upodobała sobie na brzuchu takto spała na plecach albo na boku a teraz co ją zostawie na boku i zajrze to już na brzuchu troszkę się boję żeby sobie noska nieprzytkała dodam tylko że zaraz skończy 7 miesięcy .Ajak tam nasza ostatnia majóweczka bo już mamy czerwiec? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, Czy na kontrolę w poradni okulistycznej tez musze mieć skierowanie? Bo teraz zauważyłam, że mam w książeczce wpisane, że po 1 miesiącu mamy iść na kontrolę :/ gdzie w ogóle chodzicie? trzeba gdzieś specjalnie czy normalnie w wybranej przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Edzia z syropami dla takich maluchow to jest sliski temat, chcialam kupic syrop nie ma dla takich maluchow, na recepte jest flegamina, syn pokaslywal do nam doktor do inhalacji przepisala krople I przeszlo. Lepiej id do lekarza Te zmiany skorne to pewni ciemieniucha, starszy syn mial trzeba wyczesywac I nawilzac, ja poznej zmienilam na mydlo z jonsona takie fioletowe badz bambino I przeszlo synowi. Najlepiej udaj sie do lekarza bo kaszel to zaraz na krtan badz oskrzela idzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Hej Kochane, nie mam nawet kiedy do Was napisać, Malutka ma katar i daje we znaki w nocy, więc jestem nieprzytomna... Edzia, był u Nas pediatra i przepisał syropek STODAL( kazał dawkować 3x dziennie po 2,5 ml strzykawką) I KROPELKI CEBION 3x dz po 5 kropelek, dodatkowo aerozol do noska EUPHORBIUM S a dodam, że Maleńka ma dopiero 12 dobę, więc chyba twój Maluszek z powodzeniem mógłby coś takiego przyjmować, bo jest troszkę starszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
ALE POGRATULUJMY Bombiczce, bo urodziła 1 dzień przede mną czyli 19 maja, ale nie ma czasu Kochana się Nam tu pochwalić:) GRATULACJE CÓRCI!!! a za ROXETEEE trzymajmy kciuki, bo jest już w szpitalu z terminem na 29 maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Kurde dziewczyny ale macie super że już jesteście po ja dopiero w 32 tyg i jeszcze trochę zostało. Mam nadzieję że szybko zleci i będę mogła Wam się pochwalić że mój synek już jest na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Kurde dziewczyny ale macie super że już jesteście po ja dopiero w 32 tyg i jeszcze trochę zostało. Mam nadzieję że szybko zleci i będę mogła Wam się pochwalić że mój synek już jest na świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda16023
Mamuśka 2014 ja też 32 tc, gdzie będziesz rodzić i do jakiego gin chodzisz? Ja najprawdopodobniej na Mickiewicza, bo mój gin się tam przeniósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Edzia94 --> mojej małej też zaczęła schodzić skóra z główki, wcześniej miała czerwone plamki chyba uczulenie od czegoś na czym ją położyłam. Od 2-3 dni zaobserwowałam, że trze główką po materacyku, pewnie ją swędziało. Teraz skóra już nie jest zaczerwieniona, a zaczyna się łuszczyć. Jutro przed myciem zamierzam jej oliwką natłuścić troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
no i znowu nam się pogoda popsuła:-( hatshepsu - jak znów się zrobi ładnie to może się zgadamy na spacerek - podjadę z Małą do Konopisk, jak coś to napisz do mnie: aagniechaa@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Gaja -> u nas też ,,atrakcje“... już sama nie wiem czy to kolka, katar czy nas już cwaniak mały nas urabia... albo wszystko naraz... po czym poznać, że ma katar? bo Olo tak pochrapuje, ale też nie zawsze. Używamy wody morskiej, żeby mu ulżyć i faktycznie zawsze jakieś glutki ma. Ale je normalnie, więc całkiem mu noska nie zatyka. Już sama nie wiem co z Nim robić. Dzisiaj cały marudzil, śpi raz normalnie, raz jakby tylko czuwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edzia-> mnie też się wydaje że ciemieniucha. dobrze nawilżaj bodajże oliwką i wyczesuj. uważaj na paznokcie dziecka żeby były czyste bo jak zadrapie to może jakaś bakteria wejść. mojemu byłemu szefa synowi w taki sposób wdał się gronkowiec i stówka na tydzień na maści i inne rzeczy to było mało...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
OlgierdaMama--> okulista musi być od dzieci, nie musisz mieć skierowania. Ja byłam z 6-latkiem na kasę chorych u okulisty na al. Pokoju 1, bardzo miła pani doktor była. Zadzwoń tam sobie bo trzeba się umówić na wizytę, tylko spytaj czy przyjmują takie małe dzieci. 343232106

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Olgierda Mama, My jesteśmy przeziębieni mamy katar więc od Nas złapała, bardzo jej chrobotało w nosku bo nie mogła spać i budziła się co chwilę w nocy, zadzwoniliśmy dziś rano do lekarza, który był u Nas w czwartek i kazał kupić ten preparat do noska, już jej teraz nie chrobocze, może da pospać dzisiejszej nocy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Mamuska2014, jeszcze troszkę i będzieTwoja kolej:-) ja też byłam spanikowana dużo wcześniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiaakkk
jurkaaga w poprzedniej ciąży gin (chodziłąm na NFZ) polecił mi wybranie się na KTG do Medyka (tam mój gin przyjmuje prywatnie), zapłaciłam 30 albo 40zł, badanie to jest bez udziału lekarza i jeśli dobrze pamiętam o było już po "przeterminowaniu" a więc 41 tydz. Jeśli lekarz na wizycie "podsłuchuje" serducho to wydaje mi się że wystarczy, plus oczywiście liczenie/kontrolowanie ruchów. Sytuacja wygląda inaczej jeśli miewasz skurcze, bo je właśnie KTG rejestruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurkaga -> a jeśli chcesz mieć bezpłatnie to zgłoś się do szpitala i powiedz że nie czujesz ruchów to na pewno sprawdzą i podłącza do ktg. tak mi Polozna mówiła że cokolwiek niepokoi to do szpitala jeśli nie ma wizyty w przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Hey Dziewczyny :). Dawno mnie nie było, miałam trochę komplikacji ciążowych i musiałam leżeć bo szyjka mi się skróciła :(. Na szczęście na razie już jest ok, zaczynam 31 tydzień. Oglądałam też Uwagę o Parkitce. Powiedzcie Dziewczyny, te które rodziły na Mickiewicza, jakie macie opinie?? Bo ja chodzę do dr Strzelczyka i wiem, że chcę u niego rodzić :). Lekarz w 100% do polecenia i super kompetentny, miły :). Chciałabym wiedzieć jakie macie wrażenie z Mickiewicza, u mnie Śląsk nie wchodzi w grę i zdecydowałam już w 100 % że rodzę u Strzelczyka, tym bardziej, że mam planowaną cesarkę więc na pewno będzie przy porodzie :). Dziękuję Wam za wszystkie opinie :) Buziaki dla Oczekujących na maleństwa, dla Mamusiek i dla Szkrabów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny za rady .;) Ale idę jednak dzisiaj do lekarza zobaczymy co mi powie.;) Mam nadzieje że to tylko zwykły katarek. Napisze wam jak wróce co i jak.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×