Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Machonka ja będę szczepic jutro jeśli moja lekarka będzie. Z tego co wiem to dziecko musi być absolutnie zdrowe. A działania niepożądane szczepionki mogą wystąpić do 2 tyg.Moja bratowa sczepila i było wsio okej także jeśli dziecko będzie zdrowe nie ma sie co bać. Zobaczymy co nam powie lekarka jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie:)ja synka szczepiłam i nie mielismy zadnych skutkow ubocznych :)dziewczyny co do szpitali to u nas w balchowni podobno jest wlasnie zakaz odwiedzin...bo jest plaga zachorowan.My przeszlismy zapalenie oskrzeli , synek ma 15 miesiecy.Zaczelo sie od kaszlu, poszlam do osrodka tam dostalismy sumamed i...pneumolan forte......po3 dniach dziecku lał się katar, skora wokol oczu sina, wreczlecial juz mi przez rece.Wiec pojechalismy do naszej pani doktro prywatnie.....przepisala nam zastrzyki 2 razy dziennie.I zaczelo sie szukanie tych zastrzykow, poniewaz trwa ogolnopolska epidemia i w patekach nie ma albo juz reszta.Biofurosyn -babeczka obdzownila przy mnie 3 hurtownie i nie mieli.Pani doktor powiedziala ze jezeli nie znajdziemy tego to musimy isc na szpital.Ale jedna ampulke wyprosilismy w balchowni na szpitalu , jedna na tysiacleciu, kilka bylo w 1 aptece i reszte poprostu załatwila mi znajoma ktora pracuje w szpitalu.Dziecko wogole przestalo mi jesc....na szczescie zaczal pic.A juz po 1 zastrzyku dziecko po 3 godzinach zjadlo posilek.I na koniec dostalismy zinnat , zeby juz nie bylo nawrotu.Boze co ja przeszlam dziewczyny...ale juz po tych okropnych zatrzykach.Wiec mase ludzi choruje nie tylko dzieci .Wiec dziwie sie ze nie zabronili w tamtym szpitalu odwiedzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jejku, co się dzieje z tymi chorobskami. Strach normalnie z domu wychodzic... to zaczynam się cieszyć, że u nas to ,,tylko" trzydniowka była. Dużo zdrówka wszystkim Dziewczyny - niech się kończy ten sezon zachorowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poradzcie mi dziewczyny,odkąd urodziłam małą (czyli rok temu), przynajmniej dwa razy w tygodniu boli mnie glowa. Nie jest to taki zwykły ból,jest mi niedobrze,mam zawroty głowy,nawet jak wezmę coś przeciwbolowego i poloze się,to i tak nie przechodzi. Czasami nie mogę wytrzymać z bólu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusiaxxx,byłaś na szczepieniu? Jeśli tak,to która szczepionka była podana? Mmr czy priorix? Słyszałam,że ta druga jest lepsza bo podobno nie zawiera rtęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka jak u-Was?? Powanie zabrzmialo jak napisalas.. co z tym uchem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie cuda robię i nadal nie ma kupy:( . martwię się już bardzo. z uchem - dostaliśmy krople bo faktycznie coś się sączy ale to nie ropa w piątek kontrola chyba że coś się bedzie działo to wcześniej. z oczkiem lepiej chyba kanalik miała zapchany ale masaze pomogły. dziewczyny a może dawalyscie jakieś czopki jak dzieciak nie robił wam kup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chloe miałam pisać że chyba pozazdroscilam ci tego zapalenia bo wczoraj miałam tak tkliwa tą pierś jakby się zaczynało ale wskoczylam pod prysznic rozmasowalam młoda dostawilam i kapusta oblozylam. dziś spokój. a no i pozycja z pod pachy najlepszą na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Machonka byłam mały zaszczepiony priorixem. Szczepionka w raczke. Pielęgniarka dobrze go uklula i mowila że może a nie musi wystąpić tylko goraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaRybka
Kajka- a dlugo tej kupki nie robi? Moja Mala w 3 i 4 miesiacu robila kupke co kilka dni. Zwykle 3-4, raz bylo 5. Po prostu dobrZe przyswajala cale mleko. Jak zaczelismy rozszerzac diete kupki szly juz co dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Kajka tak jak mała rybka mówi że jak mała dobrze przyswaja twoje mleko to niE ma powodów do niepokoju. Jak juz wczesbiej pisałam mój Mati nie robił 12 dni nie powiem trochę sie bałam ale pediatra powiedziała że to normalne na piersi bo dobrze przyswaja moje mleko.Możesz jej dac parę lyzecsek letniej przegotowanej wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
machonka-->> u mnie to tak migreny wygladaja, boli glowa jest niedobrze, czasem wymiotuje i pomaga tylko dlugi nocny sen, teraz sa w aptece jakies super nowosci na to, ale nigdy nie bralam to nie wiem czy skuteczne, moze warto lekarza odwiedzic, cos podpowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Machońka - jak zwykle przeciwbólowe nie pomagają to migrena :/ współczuję, ja miałam jak wracała mi miesiączka po cc, dzień przed zawsze. A że karmilam piersią to nic nie mogłam brać za bardzo :/ z domowych sposób podpowiem, że minimalna ulgę daje zawiązanie ciasno głowy szalikiem - ucisk na skronie pomaga. Nie wiem jak to działa, ale teściowa miewala migreny i mi podpowiedziala. Faktycznie nieco było lepiej. Jeśli masz te bóle tak często to czas na lekarza. Wiesz, raz na miesiąc można przeżyć, ale tak często to znak, że musisz poszukać przyczyny. Badalas tarczyce? Może po porodzie hormony Ci się rozregulowaly? Ja bym poszła do lekarza i poszukala przyczyny - przynajmniej przepisze Ci leki, które faktyczne pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem te rzeczy z blonnikiem surowe jabłka soki, małej dałam tą herbatke co chloe pisała, i nic. brzuch ma miękki i nie jest jakąś placzliwa ale to już 9dzień jak tak myślę boję się aby to coś powaxnego nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do mam 2 latków
Witam, jestem studentką Dietetyki i pisząc pracę magisterską, zbieram ankiety od mam dzieci w wieku około 1,5-2 lata. Ankieta jest anonimowa a jej wypełnienie potrwa kilka minut. Zebrane dane bardzo mi pomogą w napisaniu pracy. Bardo proszę o wypełnienie :) http://www.ankietka.pl/ankieta/178486/wplywu-zywienia-i-stylu-zycia-kobiety-w-ciazy-na-maseurodzeniowa-i-zdrowie-dziecka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka030 mnie lekarz polecil syrop Duphalac - 5ml podac ale to juz jako ostatecznośc. Jesli brzuszek jest miekki to nie zaparcie, bo moja cora miala twardy bardzo. A Twoja corcia jak jest tylko na piersi to tak jak dziewczyny pisza - przyswaja całe mleko:) Mozesz tez sprobowac Windi (Chloe chyba o tych rureczkach pisala). Moja jeszcze jak miala zaparcia to podkurczala nozki, plakala i napinala sie do parcia ze az sie czerwona robila a kupki zrobic nie mogla:/ ale brzuszek twardy byl jak kamien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajka030 możesz też spróbowac czopki glicerynowe (ale nie wiem czy sa na recepte czy nie) moja kolezanka uzywała jak synek nie mógł zrobic kupki. ALe ja tez mysle ze jesli brzuszek ma miekki i nic nie steka to to nie zaparcia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja użyłam czopkow glicerynowych kilka razy, ale Olo się meczyl bardzo, prezyl, płakał, bo nie potrafił sam zrobić. Pomogło. Kupujesz w każdej aptece bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliza - no u nas brzuszek jest miękki i ona nawet nie napina się aby kupkę robić, czasem tylko bardzo kopie nóżkami alby wydaje mi się że to całe jej zachowanie to taki standardowe jest. idę dziś jeszcze raz do przychodni zobaczymy co mi powie. Czopki glicerynowe mam w domu ale nie wiem czy jest jakaś odmiana dla dzieci i dorosłych i ile tego i jak nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też położna mówiła że jak kupy nie będzie kilka dni to czopki glicerynowe a nie do lekarza isc. Kolezanka z corka miala taki sam problem i jak malej to dala to ona zrobila kilka kup pod rzad a miala z tym duzy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tym windi małej nie ruszyło nadal kupy brak, jak za dwa dni nie pójdzie to czopek wtedy. Lekarka mi powiedziała że czopek to ostateczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do czopkow glicerynowych to z tego co pamietam to dla maluszka pol dac i przed podaniem rozgrzac w rekach. Pani w aptece powiedziala mi zeby je trzymac w lodowce i dlatego rozgrzewac przed podaniem ale ja ich nie zastpsowalam. Windi pomoglo i raz byl Duphalac ale na zalecenie lekarza. Kajka030 z tego co piszesz to kopanie nozkami raczej swiadczy o normalnym zachowaniu :) bo pozostalych objawow zaparc brak. Dla swojego spokoju jednak dopytaj jeszcze pediatre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliza - pediatra mi powiedziała że jak przy tym windi nie poszło i nawet pruków nie było to ona nie jest zagazowana i za 2 dni dopiero czopek ale nie wolno ich stosować non stop, bo one coś robią i wstyd mi ale nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny może podpowiecie mi gdzie mogę kupić adidaski synkowi w rozsądnej cenie. Może gdzieś mają jaką wyprzedaż przecenę :) Bo najwyższa pora na zmianę z zimowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka2512
Czesc dziewczyny.Co u Was slychac?U nas na szczescie juz duzo lepiej,cora prawie wyzdrowiala jutro jedziemy do lekarza na kontrole. Co do bucikow to ostatnio widzialam wyprzedaz w Ccc,niektore fasony sa naprawde fajne. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka2512
Czesc dziewczyny.Co u Was slychac?U nas na szczescie co raz lepiej ,cora juz prawie wyzdrowiala jutro jedziemy do lekarza na kontrole. Co do bucikow to ostatnio widzialam w Ccc,niektore fasony sa naprawde fajne. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×