Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Żoli, o której masz wizytę ? Będę trzymać kciuki ;) Na oglądanie płci to może być jeszcze za wcześnie, a tak w ogóle to będziesz chciała znać czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze kolo 9 miesiaca spytam, jak juz bedzie pewniak a teraz za wczesnie... mam wizyte na 18h20 wiec pewnie wede kolo 20 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sralis MargolisJa
dzis tylko w przelocie, bo porządkuję sprawy przed L4, ale chciałam napisać,żoli, że będziemy oglądać dzidziusie o tej samej porze :-) Ciamcia, nos do góry, odezwij się do mnie na email, mam jeden pomysł do przegadania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kobietki czekamy wieczorem na wiesci z wizyt i USG :) P.S. Jeszcze 2 dni pracujace i weekend :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) W koncu moge cos napisac, bo w pracy mam maksymalny zapieprz i musze utrzymywac tempo, bo nie mam taryfy ulgowej (bo nie mowie, ze jestem "podwójna"). Dzis sie dowiedzialam, ze moja szefowa do innego działu przechodzi na zastepce kierownika i z naszego dzialu maja "gdzies przeniesc" jeszcze jedna osoba. I teraz kazdy sie martwi co z nim bedzie, a ja czuje jakby sie wszystko dzialo obok mnie, robie swoja robote i mysle tylko o dzidzi. Żoli_trzymam kciuki :) Ja mamurlop do konca tygodnia wiec bede wypoczywac. Jutro wizyta o 15:30. Dam znac jak bede po. W duchu modle sie zeby bylo wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nie mam siły już na nic! Strasznie dużo mam do roboty w pracy, że przychodzę do domu i padam na pysk o 20 już śpię. Przeczytałam co pisałyście tylko piąte przez dziesiąte i nie za bardzo jestem w temacie. Amaratowy ja testy dostałam z allegro po 2 dniach. Robiłam codziennie. Dziś mam 16dc i dopiero test wyszedł pozytywnie, tzn tak myślę bo ta druga kreska jest dużo wyraźniejsza niż do tej pory - jest prawie taka sama jak kontrolna. Dzisiaj trzeba modzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam skierowanie do specjalisty do krakowa ale cholera teraz jakos ruch sie zaczyna i mój M znów bedzi miał mało czasu.Takze nie wiem kiedy tego lekarza załatwimy. Ta cała chlamydia powoduje własnie zapalenie jajowodów ale słyszałam, ze to przebiega bezobjawowo. Ale miałam robiony posiew z pochwy na wirusy i bakterie i jest czyściutko takze troszkę wątpię zebym miała niedrożnośc no ale nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki:) Od razu przepraszam za moje wagary hehe ale uwierzcie mi, mam mnostwo pracy i z niecierpliwoscia czekam na ferie... Mam juz dosc, wracam pozno do domu i padam z nóg:( Juz nawet nie pamietam kiedy osattnio aktualizowalam tabelke, dzis tego nie zrobie bo wlasnie przynioslam sobie do lozeczka herbatke z cytrynka i zamierzam nie robic nic, bede lezala i gapila sie w sufit;) U mnie bez zmian, biore lek na obnizenie prolaktyny, toleruje go w miare dobrze, jedyne na co moge narzekac to kolatanie serucha, wydaje mi sie ze bardzo obniza mi cisnienie ten lek. Ale ogolnie jest ok. Do wytrzymania:) Zobaczymy czy i jakie beda efekty tej kuracji. Powinnam tu świecic przykladem i byc mega pozytywnie nastawiona ale wiecie jak to jest;) Po tylu porazkach ciezko mi uwierzyc ze nagle stanie sie cud ale kto wie.... Przesylam wam tysiace buziakow, w weekend posiedze sobie i poczytam wasze posty:) MILEGO WIECZORU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Miło widzieć staraczki z takim ładunkiem optymizmu! Trzymam za Was kciuki, mocno, oburącz! U mnie dzidzio ma wymiary ok, serce z czterema komorami, brzuch mi nieco się stawia, więc zalecony odpoczynek. od poniedziałku idę na zasłużone zwolnienie. a teraz idę spać, bo na oczy nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki!!! jeszcze tylko dziś i jutro i weekend - wolny od uczelni więc super można się lenić!!! Izucha - ja testy kupiłam 28.01 i od razu zapłaciłam, a jeszcze wczoraj ich nie było i jestem zła, bo wydaje mi się że koło 8-9 powinnam mieć owulke, a tak jak mi kasiula mówiła wczoraj mogę mierzyć temp, lub sprawdzać śluz, a to drugie wskazuje od wczoraj że jak najbardziej powinna być owulka lada dzień, więc jak dostanę testy to robię bez względu na dzień cyklu, i w ogóle muszę wam powiedzieć że tan wiesiołek który biorę jest bomba... bo nawet M powiedział że jest mega różnica... więc gorąco polecam ja kupiłam taki najtańszy z firmy GAL zimnotłoczony olej z wiesiołka... i bierze się go 3razy dziennie po 2 tabletki w czasie jedzenia... za 150 kapsułek zapłaciłam koło 20 zł...(wow ale reklamę zrobiłam komuś) ;) ... Kasiula- lepiej sprawdzić jak będziesz mogła, będziesz miała o jedną rzecz głowę spokojniejszą... a co do tego co wczoraj napisałam to M i do garów się wziął i do robienia dzidzi - więc miałam wczoraj pełen pakiet....super ja sobie kąpiel zrobiłam, herbatkę... a reszta dzięki M sama przyszła... ach jak lubię jak on ma takie dobre dni, ale to penie kwestia tego że szybciej byliśmy w domku i był na wszystko czas.. Iga - a co efektów ubocznych twojej kuracji to bym uważała i chociaż ciśnienie mierzyła, żebyś się jakiegoś osłabienia serca czy czegoś nie nabawiła... nie chcę cię straszyć na pewno!!!! ale warto skonsultować się z lekarzem jeśli masz takie objawy brania leku, chyba że ja się nie znam i tak ma być... Sralis- super że dzidzia ok, naprawdę to fajnie słyszeć że dziecko jest zdrowe...i wszystko idzie jak trzeba, a co do L4 to masz rację odpoczywaj w końcu jak ty masz się dobrze to twoje maleństwo tym bardziej.... poleniuchuj tylko i nie bierz się od razu za jakieś pranie... bo ja pewnie na twoim miejscu bym nie mogła się od tego powstrzymać, bo ja lubię mieć porządek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja mam dzis wolne i wyleguje sie w łożeczku :) Fajnie tak czasem wrzucic na luz. W nocy nie myslalam o niczym innym jak o dzisiejszych badaniach. Troche sie stresuje czy wszystko ok. Żoli_napisz jak u Ciebie po wizycie. Amarantowy_pamietaj, że wiesiołka mozna brac tylko do owulacji, bo potem jakby doszlo do zaplodnienia to moze dzidzia zaszkodzic. I w nastepnym cyklu znowu od pierwszego dnia @ do owulki i tak w kolko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Radosna - tego już nie wiedziałam, niby olejek... ale na opakowaniu nie pisało nic na ten temat...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz a ja chciał castagnus też, ale za późno kupiłam i stwierdziła że teraz po tym wiesiołku mam takie super działanie na mnie, że na razie ten castagnus to sobie podaruję... zobaczymy jak dostanę @ to będę tamto tez brała jak nie to zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeglądałam inne topiki dziś rano i jedna babka miła taki nick: Jania wzór do naśladowania a w swoim opisie taki tekst; Nie toleruję kobiet, które ważą sto kg. Obrażają Boga swoją tuszą. Pamiętajcie, łakomstwo to jeden z grzechów głównych. Ale jeszcze macie czas, by schudnąć... Do dzieła! Niechętnie patrzę też na ludzi, którzy spożywają mięso - to bardzo wielki grzech. Nie toleruję wyrodnych matek ani niechlujnych gospodyń . Sprzątać trzeba codziennie. Nie lubię ludzi, którzy hodują koty. Jestem miłośniczką gryzoni, piesków, papużek i rybek. ale ludzie mają pomysły, że ktoś siedzi i takie pierdoły pisze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :D no wizyta przebiegła szybko, nie miałam wykonywanego USG bo byly przez dwa dni z rzędu 2 tyg. temu, szkoda :( zbadal mnie na fotelu... powiedzial ze wszystko ładnie i git :D dał kolejne badanka do zrobienia min jakieś AFP - miałyscie robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Żoli - super że wszystko ok, znaczy że maleństwo sobie spokojnie rośnie...i cieszy się czasem kiedy siedzi u mamy w brzuszku ;) mi się wydawało że mi kiedyś gin kazała zrobić to badanie, ale nie pamiętałam i sprawdziłam na necie to znalazłam coś takiego - poczytaj sobie... http://dziecko.onet.pl/33681,5,7,badania_nie_dla_wszystkich,artykul.html a mi widocznie się chyba pomyliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przenieś link w całości do wyszukiwarki bo tak jak się wyświetla to się nie chce otwierać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesttey nie moge otworzyć tego artykułu a to badanie ma na celu wykrycie ewentualnych zmian w układzie nerwowym (rdzeniu , mózgu) dzidzi, tak mi wczoraj wytlumaczyl lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ci wklejam co tam pisze... Jest wiele badań pozwalających na wykrycie wszelkich możliwych fizycznych lub genetycznych wad płodu. Do badań tych należą przesiewowe badanie alfa-fetoproteiny (AFP) lub test potrójny oraz techniki inwazyjne, w tym amniopunkcja (punkcja owodni) i biopsja kosmówkowa (CVS- chorionic villus sampling). Żadne z tych badań nie jest obowiązkowe; większość z nich dostępna jest tylko w specjalistycznych ośrodkach. Oznaczanie AFP AFP jest substancją oznaczaną we krwi ciężarnej. Pomiędzy 16. a 18. tygodniem poziom AFP powinien być niski. Jeżeli zatem w tym okresie twoja krew zostanie zbadana i okaże się, że poziom AFP jest podwyższony, można podejrzewać, że nosisz dziecko z wadą cewy nerwowej (rozszczep kręgosłupa lub inne wady rozwojowe mózgu). Podwyższony poziom AFP nie jest jednak ostatecznym dowodem na wadę układu nerwowego. Poziom AFP może być również podniesiony w ciąży bliźniaczej, ponadto wzrasta wraz z wiekiem ciąży. Jeżeli badanie krwi wykaże podwyższone stężenie AFP, wykonuje się badanie USG, które pozwoli na precyzyjne określenie czasu trwania ciąży i sprawdzenie, czy nie są to bliźnięta. Następnie wykonywane są dalsze badania krwi. Jedynie w przypadku, gdy wyniki badań są dodatnie i konieczne staje się wykluczenie wady rozwojowej płodu, rozważa się amniopunkcję. Wysoki poziom AFP w płynie owo dniowym wskazuje na duże prawdopodobieństwo wady u płodu. Nieznaczne wady cewy nerwowej, jak owłosione znamię w okolicy końcowego odcinka kręgosłupa, występują dosyć często. Obniżony poziom AFP wskazuje z kolei na ryzyko wystąpienia zespołu Downa; również w tym wypadku zalecana jest amniopunkcja. Test potrójny Test potrójny jest badaniem przesiewowym na surowicy matki, znanym jako test potrójny Barta, test Leeda, biomark lub Beta Triple. Jest to rozszerzenie badania AFP, w którym badane są dodatkowo hormony we krwi kobiety, takie jak estriol i ludzka gonadotropina kosmówkowa (beta-hCG). Badanie to wykonuje się w 16. tygodniu ciąży, a wyniki uzyskuje się po około dwóch tygodniach. USG (badanie ultrasonograficzne) Badanie to daje obraz fotograficzny, który uzyskuje się z obrazów tworzonych za pomocą fal dźwiękowych, odbijających się od poszczególnych części ciała. W przeciwieństwie do promieni rentgenowskich, ultradźwięki obrazują szczegóły tkanek miękkich i dają bardzo dokładny obraz płodu w macicy. Ultradźwięki są bardzo przydatne do określenia wieku płodu i położenia łożyska, a także wyznaczenia prawdopodobnej daty porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dalsza cześć - juz nie na temat tego badania ale może ktos sobie poczyta... Ponieważ pełny pęcherz moczowy unosi macicę ku górze (co daje lepszy obraz twojego dziecka), powinnaś dwie godziny przed badaniem USG wypić dużo płynów i nie oddawać moczu do momentu badania. Na twoim brzuchu zostanie rozprowadzony żel, po którym lekarz będzie przesuwał głowicę, odbierającą sygnały i przekazującą je na czarno-biały monitor. Nie odczujesz bólu, a tylko delikatne uczucie lepkości i wilgoci. Pierwsze badanie USG wykonywane jest zwykle około 11. - 13. tygodnia ciąży, celem ustalenia wieku płodu oraz zmierzenia przezierności fałdu karkowego. Drugie badanie USG wykonywane jest między 20. a 22. tygodniem i służy sprawdzeniu, czy twoje dziecko prawidłowo rośnie. Trzecie badanie wykonuje się zwykle podczas ostatniego trymestru, dodatkowe - w ciąży przenoszonej. Pomiar przezierności (grubości) fałdu karkowego Pomiar ten, przeprowadzany za pomocą aparatu USG, służy do oceny ryzyka wystąpienia zespołu Downa i wad cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa czy wodogłowie. Obraz ultradźwiękowy o wysokiej rozdzielczości mierzy ilość płynu zgromadzonego nad szyją dziecka. Przestrzeń grubsza niż 2,5 mm może wskazywać na podwyższone ryzyko wystąpienia tej wady rozwojowej i wymaga dalszych badań. Badanie wykonuje się między 11. a 13. tygodniem ciąży. Biopsja kosmówkowa To badanie, znane jako CVS, jest wykonywane około 10. - 12. tygodnia, by zdiagnozować wady płodu lub ocenić, czy dziecko znajduje się w grupie ryzyka pewnych chorób wrodzonych, takich jak niedokrwistość sierpowato-krwinkowa, hemofilia, mukowiscydoza i niektóre wady metaboliczne. Badanie to nie nadaje się do oceny rozszczepu kręgosłupa, ale zespół Downa można wykryć ze stuprocentową pewnością. Do analizy pobiera się niewielką próbkę kosmówki (zewnętrznej tkanki, otaczającej rozwijający się płód i łożysko). Przy pomocy ultradźwięków lokalizuje się odpowiednie do pobrania miejsce kosmówki i wprowadza się do macicy specjalną igłę przez pochwę lub przez ścianę brzucha, w znieczuleniu miejscowym. Niewielka liczba komórek kosmówki jest zasysana do środka. Komórki te i komórki płodu są identyczne; badanie chromosomów komórek kosmówki pozwala więc "zajrzeć do wnętrza" płodu. CVS wykonuje się wcześniej niż amniopunkcję, a wyniki otrzymujemy po około 10 dniach. Bardzo rzadko zdarza się, by CVS doprowadziło do przerwania worka owodniowego, infekcji i krwawienia. Badanie jest więc bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żolus_fajnie, ze wszystko ok :) Ja dzs zobacze mojego maluszka i mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Amarantowy_ludzie to nie maja co robic i pisza takie bzdruy, bo pewnie nikt ich nie lubi, nie maja przyjaciół to i sami nikogo nie lubia. U mnie w domu mama i dziadkowie nas uczyli, ze kazdy jest inny i moze zyc jak mu sie podoba, poki innym krzywdy nie robi. A to ze ktos ma kilka nadprogramowych kg czy malutki bałagan w domu to nie powód, zeby kogos nielubic. Co do takich ludzi to mam kolezanke, ktora od zawsze jest "duza" lubie ja i nigdy mi jej tusza nie przeszkadzała,ja za to jestem szczupła i ona zawsze mi dogryza, ze niby za chuda i jak bylam w tej ciazy pozamacicznej to usłyszałam od niej komentarz (mowila go z delikatnym wyrzutem, sama bedac w 10 tyg ciazy po jednym miesiacu staran), ze ta ciaza mi sie przytrafiła za kare napewno dlatego, ze taka chuda jestem - myslalam, ze padne z zaskoczenia, bylo to dla mnie przykre. Potem pare dobrych tyg sie z nia nie oddzywalam i nie mialam ochoty na spotkania, bo jak mozna takie glupie komentarze mowic choc sie nie ma pojecia, ze taka ciaza to poprostu czysty przypadek, a strata jest tak samo bolesna jak w przypadku kazdego poronienia. Koniec głupich i przytłaczajacych tematów. Ide sobie drugie sniadanko zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna -i bardzo mądrze mówisz - szczególnie z tym śniadankiem ;) a co tej dziewczyny to naprawdę przegięła ty się jej w sumie zwierzyłaś a ona takie pierdoły ci pieprzy- jak tak w ogóle można było komukolwiek powiedzieć, może sama chciała się dowartościować dzięki takiemu gadaniu... ale ja też mam dziś dobry humor... jak to mój kierownik mawiał że od razu po mnie widać jak się mój mąż dla mnie wczoraj postarał... hi hi ;) boi się troszkę ale się przyznał do tego ( martwi się że nie da rady utrzymać potem rodzinki)...ale ja mu powiedziałam że ma taką żonkę, na którą można zawsze liczyć i która zawsze mu pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Super, że Wam dzieciaczki zdrowo rosną :D Radosna, teraz kolej na Ciebie z dobrymi wieściami. Trzymam kciuki za wizytę :) Nie zgadniecie co się stało dziś w nocy ... . . . . . . . . . . Miałam skurcze przepowiadające !!! Przez ponad 3 godziny co 7 min. Dobrze, że na tą szkołę rodzenia chodzę, bo inaczej bym pewnie do szpitala niepotrzebnie jechała, a tak to się małżonek przynajmniej wyspał ;) Na pewno zaraz zapytacie więc od razu piszę :P Skurcze porodowe muszą być co co najmniej 10min i trwać przynajmniej trzy godziny i co najważniejsze w miarę upływu czas nabierają na sile i robią się częstsze. U mnie dwa ostatnie warunki nie były spełnione. Teraz ogólnie czuję się do d... Jestem niewyspana, brzuch mam obolały i napięty, a skurcze całkowicie nie minęły. Do tego w tym tygodniu miał być wózek z fotelikiem, a dowiedziałam się, że będzie dopiero w przyszłym i jestem zła ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Bratka - jak ci fajnie a my strączki gdzie my do ciebie ... ale odpoczywaj jak możesz bo najcięższe to przed tobą... nie boisz się? bo chyba bym sie bała, chociaż ta myśl że już się za niedługo spotka ta swoją kruszynkę... ale się wzruszyłam... Bratka będziemy trzymać kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bać to jakoś specjalnie się nie boję, choć w nocy jak pomyślałam, że to być może już to lekki strach mnie obleciał, chociaż chyba najbardziej się przestraszyłam, że ja sobie spokojnie leżę w łóżku, bo przecież to skurcze przepowiadające, a być może jednak to bóle porodowe ... A tak poza tym to ja nie chcę jeszcze rodzić !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratus_to znaczy, ze dzidzia tuz tuz :) Bedzie pierwsza forumowa mamusia :):) Super!!! M dzis rano dal czadu. Zaczal sie nade mna wytrzasac, ze ciagle spie i słabo mi jest i co to wszystko ma znaczyc, ze pewnie tak wykorzstuje stan ciazy, zeby nic nie robic w domu!!!Az sie poplakalam i przestałam sie do niego oddzywac. Potem oczywiscie przepraszał, ale co zostało powiedziane tego sie nie cofnie. Chyba za kare nie zabiore go ze soba na usg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratka-w sumie to masz termin za miesiąc to mogło by maleństwo jeszcze zaczekać... radosna- bo tak jest z facetami czepiają się że mamy humory czy samopoczucia, a sami fochy stroją a potem przepraszają, ja chyba bym też dała swojemu M taka karę za takie coś... przegiął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, masz rację, za karę nie bierz go na USG i nie pokazuj nawet zdjęcia :P A tak na poważnie to przesadził - podsuń mu może jakiś artykuł o samopoczuciu kobiet w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×