Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Żoli, nie denerwuj się na zapas, dzidzi ma jeszcze mnóstwo czasu :-) w ósmym miesiącu będziesz się mogła zacząć martwić, a i to niekoniecznie! Trzymam kciuki za zręczną woltę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a jesli sie nie obroci to cesarka :( sralis my moze wyladujemy w podobnym czasie na porodowce :) ja tez w kraku rodze, z tym ze raczej ujatek, jak juz keidys mowilam a TY chyba kopernik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, a jeśli idzie o cesarkę, koleżanka miała na Ujastku, bardzo sobie chwaliła opiekę. Nie taki diabeł straszny, choć nie mam ochoty na powtórkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi gratulacje :) Napisz nam troszke o porodzie jak znajdziesz chwilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim!! gratulacje Bibi!!!!! buziaki dla Zosieńki!!! a u mnie w brzuszku cały czas coś się dzieje ma czasem wrażenie jakby maleńka rybka sobie tam pływała i puszczała bąbelki :P Żoluś nie martw się na zapas a nawet gdyby cesarka to nie koniec świata ja to chyba bardziej się boję naturalnego porodu:) ale mam chyba na naturalny male szanse przez to moje ciśnienie i jeszcze nie do końca wiadomo co z tym przerostem jednej komory sercowej muszę zbadać jeszcze z raz serce w czasie ciąży ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi - Gratulacje :) Nastepna Mmsuia :) Ja jeszcze jestem z Wami dziewczyny, ale mam jeszcze w pracy dziewczyne na szkoleniu, wiec jak ją szkole to do Was nie mam jak zajrzeć ;) Pogadałam z nią na temat - wiecie jaki - i w sumie jestem spokojna :) Sluchajcie, wczoraj to juz sie wkurzałam na maksa na tą ciążę! Nigdy wczesniej Maleństwo aż tak mocno sie nie ruszało, tak ze cały brzuch mi falował i czułam ze zaraz mnie gdzies kopnie gdzie zaboli albo coś.... Brzuch mi chodził na całej szerokosci i długości! Dzieciak sie tak mocno rusza ze momentami az sie boje.... nie wiem czego... Dzis tez siedze przy kompie a On sie cały czas wierci w tym brzuchu - nie ma spokoju!!! Czy takie mocne ruchy dziecka to znak ze dzieciak chce juz wyjsc z brzucha czy jak???? Coz.... Tyle u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi - gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! uściskaj swoja Zosienkę od wszystkich ciotek z Kafeterii ;) no i w wolnej chwili napisz cos o porodzie. AAAAAA - u mnie często jest tak że brzuch żyje własnym życiem. Zwłaszcza jak dluzej leze spokojnie to młody zaczyna szalec ;) W dzien jak chodze raczej malo kopie. Zdarza sie tez ze w nocy rusza sie tak mocno ze sie budze. Czy to oznaka ze juz chce wyjsc - nie wiem, chyba raczej nie.... Jak mi z główki w dół brzucha wali jakby chcial wyskoczyc to chyba wtedy chce wyjsc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wole zeby siedziała Dzidzia cicho i spokojnie :) hehe Jeszcze chce chodzic do pracy i normalnie funkcjonowac w końcu :) Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA - to chyba normalne na tym etapie ciąży, że brzuch cały faluje. U mnie jest to samo czasami też się boje co tam się w środku dzieje, ale jak dłuższy czas się nie wierci to się z kolei martwię i tęsknie :) Dzidzie tak mocno czujemy bo są już duże. Jeśli chodzi o poród to przed samym porodem ponoć już nie będziemy tak często odczuwać ko pniaczków i tych figli bo dziecko będzie już w kanale rodnym - ale to wszystko wyczytana teoria :) Okaże się w rzeczywistości :) Bibi serdeczne gratulacje!!! Zaktualizowałam się w tabelce - bardzo rzadko piszę, ale cały czas Was podczytuje. Pozdrawiam. STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Patka_Wroc.........30.........13........02.03......... Wroclaw.........0 kamilsien.............29........14........12.03......... . .Zamosc......... Oli14...................30.......21........13.05...... . . Haga.. ............0 JulkaN ................. 31 .... 2 ......... 04.04. ...... Białystok ..........1 Izucha.................26........5........22.04........ ...Bydgoszcz.....0 IGA....................30........15..........11.05...... . .P OZ N AN.......0 wiolkcia...............28........13.........23.05...... ... .Zabrze.........0 kasiula1983.........26.........34........03.06........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Vilemooo27..28....3 ....39.......19.05.10....Jakub ......Kielce ......0 tysia123......27...5.....37.....28.05.10...Agnieszka/Ada ...Lublin ....0 AAAAA1980..29...3......36....30.05.10......????????...... . POZNAŃ.. . 0 Sralis Margolis.....36..5....32....06.07.2010....???.....Kraków... .. . ....1 Żolinka........28......3.....26.....25.07.2010..synek... Jaworzno.....0 ciamciaramciam...25...5...22...28.08.2010..Maksym...Wroc aw......0 Radosna27..........27....8.....22....08.09.2010...synek.. ...Kielce....0 Maadaa..........27.......8.....18.....07.10.2010........ ...UK...........0 Amarantowy....23......1......14......02.11.2010.......Tr jmiasto......0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto...s misia1990...19....13.04.2010....Antoś... .2800g......Bielsko........sn bibi2206.....27.....29.04.2010. ...Zosia ....3800g .....wawa ........sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ VILEMOO :) 39tc??? To Ty juz lada chwilka rodzisz. Powodzenia i latwego porodu. Daj znac koniecznie jak juz bedzie po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mada :) no, ale strasznie mi się te ostatnie tygodnie dłużą - chyba głównie dlatego, że jestem na L4. Jak tylko urodzę oczywiście zdam relację :) Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@.......MIASTO( WOJ)......DZIECKO Patka_Wroc.........30.........13........02.03......... Wroclaw.........0 kamilsien.............29........14........12.03......... . .Zamosc......... Oli14...................30.......21........13.05...... . . Haga.. ............0 JulkaN ................. 31 .... 2 ......... 04.04. ...... Białystok ..........1 Izucha.................26........5........22.04........ ...Bydgoszcz.....0 IGA....................30........15..........11.05...... . .P OZ N AN.......0 wiolkcia...............28........13.........23.05...... ... .Zabrze.........0 kasiula1983.........26.........34........03.06........ ..Trzebinia......... BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO... D ZIECI Vilemooo27..28....3 ....39.......19.05.10....Jakub ......Kielce ......0 tysia123......27...5.....37.....28.05.10...Agnieszka/Ada ...Lublin ....0 AAAAA1980..29...3......36....30.05.10......????????...... . POZNAŃ.. . 0 Sralis Margolis.....36..5....32....06.07.2010....???.....Kraków... .. . ....1 Żolinka........28......3.....26.....25.07.2010..synek... Jaworzno.....0 ciamciaramciam...25...5...22...28.08.2010..Maksym...Wroc aw......0 Radosna27..........27....8.....22....08.09.2010...synek.. ...Kielce....0 Maadaa..........27.......8.....18.....07.10.2010........ ...UK...........0 Amarantowy....23......1......15......02.11.2010.......Tr jmiasto......0 MAMUSIE: NICK.......WIEK....TERM.POR.....IMIĘ.....WAGA.....MIAST O .....SN/CC Bratka.....27.....07.02.2010....Gabryś....2280g....Tró jm iasto...s misia1990...19....13.04.2010....Antoś... .2800g......Bielsko........sn bibi2206.....27.....29.04.2010. ...Zosia ....3800g .....wawa ........sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Vilemoo ;) jak sie czujesz tuz przed terminem? Jakies objawy? Dla malenstwa juz wszystko przygptpwane? Wczoraj mój M jak mi brzuch smarowal stwierdzil ze mam ten brzuszek i malenstwo coraz nizej..... Hmmm Mam nadzieje ze to znaczy ze niedlugo urodze ;) juz sie nie moge doczekac ;) W sobote jedziemy zrobic reszte zakupiow dla malenstwa, zlozymy lozeczko i mam zamiar spakowac wreszcie torbe do szpitala ;) Zastanawiam sie jeszcze w czym ja bede chodzic po porodzie???? Spodnie sprzed ciazy sa za waskie w tyłku i w nogawkach, te ciazowe za szerokie w pasie.... ;/ Chyba musze jakies dresy jeszcze sobie zakupic...Albo spodenki takie niskie biodrowki .... . Bratka, bibi, w czym wy chodzilyscie bezposrednio po szpitalu?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotelki kupilismy ten http://allegro.pl/item1023927177_rewelacyjny_fotelik_graco_ze_stalazem_jak_nowy.html tylko zaplacilismy 150 zl plus wysylka 25 zł ;) A wogole nie jest zniszczony, wypralam wyscolke i wyglada jak nowka ;) w sklepie taki jkosztuje 780 zl ;/ jesli ktoras z was jeszcze fotelika nie kupila a zamierza uzywac go czesto to polecam stronke www.fotelik.info.pl mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi - moje najserdeczniejsze Gratulacje !!! Czekam na relację :) Tysia - przez dwa tygodnie po porodzie chodziłam w spodniach ciążowych. Potem znalazłam w domu jeansy w większym rozmiarze w które wchodziłam - chodziłam w nich na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny !!!! tysia - fajny fotelik dobre kolory nie będzie przy nim dużo roboty jak będziesz często używać... ja swojego dałam link na poprzedniej stronce:) ja byłam dziś na pobraniu krwi, kuźwa godzinę w kolejce:( robiłam TSH, FT3,FT4 - bo pod koniec miesiąca idę do endokrynologa a usg tarczycy już zrobiłam i było ok mam tylko taka budową tkanek że wygląda jabym miała wole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem prawie codziennie i pisze i rzadko kiedy wiecej dziewczyn jest.... mamusiom wybaczam bo one teraz malo czasu na siedzenie przed kompem maja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jak walsnie urwalam sie z pracy do domku, bo brzuch mi sie spiął i na dole (a szczegolnie z lewej strony) zrobil sie twardy jak kamien. Nie wiem czy dzwonic do lekarza? czy poprostu polozyc sie i przeczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna wez no-spe i sie poloz, najlepiej na boku. albo w pozycji polsiedzacej - wysoko glowa i plecy, i nogi podkulone, pod kolanami poduszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nio Tysia może ja tu najkrócej jestem ale jeszcze w styczniu to się dziewczyny rozpisywały :):) Radosna - Tysia ma rację dziewczyny często o tym pisały że trzeba spróbować poleżeć trochę wtedy przechodzi mi rzadko się to zdarza bo prawie cały czas się lenię albo robię domowe porządki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, obecna :) Dzis mam wiecej pracy w pracy. Dobrze, ze wakacje wkrotce bo zawsze w lecie w firmie spokojniej :) Ja ciagle na ruchy czekam. Pamietam jak Zoli pisala, ze czeka i czeka i nic. To teraz moja kolej na czekanie i czekanie... Fajnie byloby cos poczuc ale moje dziecko grzeczne i nie kopie mamusi :) Amarantowy Ty pisalas ze czujesz ruchy? W ktorym tygodniu po raz pierwszy? Czesto czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa, spokojnie. U ciebie widze 18TC plus kilka dni. Ja tak w 20 tygodniu mniej wiecej poczulam. Przy pierwszym dziecku zdarza sie nawet ze czuje sie pozniej ruchy. Pociesze cie ze pozniej bedziesz miala tego kopania dosc ;/ Moje malenstwo dzis od 7 godziny szaleje. Powoli mam odsc. Poza tym od tego rozpychania porobily mi sie rostepy wokol pepka ;/ masakra. A tak dbalam od samego poczatku zeby ich nie bylo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tysia, no tak ja w sumie to czekalabym spokojniej, ale kurcze ciagle ktos sie mnie pyta: ''Czujesz ruchy?'' I to jest takie denerwujace wrrrrr. No nic czekam spokojnie :) Moja znajoma co jest w 21tc mowi ze czuje ruchy i to jej przeszkadza i ja denerwuje. ????? Serio. A na tym etapie sa lekkie i wrecz takie pierwsze na ktore sie czeka! Planowali dziecko ale instynktu macierzynskiego chyba jeszcze nie ma, nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki tak więc u nas sprawa wyglądała tak 27. 04. miałysmy jeszcze wizytę u p doktor przed porodem, ale usłyszala jakies zaburzenia w serduszku i wyslała nas do szpitala na ktg tak więc wrócilismy o 23 do domku padnięci i zestreseowani trochę, choiaz na na ktg było wszystko ok, ale mimo wszystko jako ze dzidziuś mial być duzy ciąża donoszona i te zaburzenai w serduszku p doktor zadzwoniła do nas w srodę ze mam dla nas miejsce w szpitalu zeby przyjeżdzać i ze będą wywoływać poród. Podano mi oksyt, ale nic nie czułam za bardzo. Ale w nocy o 4 w czwartek zaczeło się skurcze co 6-7 minut bolesne, ale jakoś dawałam radę i tak do 12 po popołudniu, potem ból był już mocny. sms do męża przyjeżdzaj zabrano mnie na badanie rozwarcie 1 cm i na porodówkę. Na porodówce do wanny, 3 cm rozwarcia, ZO i błyskawicznie 8 cm :) kryzys 7 cm mnie ominął. No i tu kończy się bajka i zaczyna się faza parta, która u mnie się ciągneła strasznie, główka wychodziła i wskakiwała z powrotem. Mimo ze połozna bardzo starała się nie nacinać, to ja w duchu już prosiłam o nacięcie, bo główka chowała mi się ze skończonym skurczem chyba z pięć razy, więc już bez siły byłam prawie, po nacięciu już poszło :) i za chwilę malutka lezała już mi na piersi :D i już nic nie czułam oprócz ogromnej ulgi, radości i niedowierzania po prostu. Mąż mnie dzielnie wspieral i trochę się napatrzyl na to wszystko. po porodzie byłyśmy tydzien w szpitalu, bo malutka miała monitorowane tętno ze względu na te zaburzenia serduszka które pojawiały się sporadycznie. trochę juz miałąm doła bo dostawałam ją tylko na karmienie na 30 min, ale od niedzieli dostawałam ją juz na caly dzień, a na noc oddawalam ją na monitoring i przynoszono mi ją na karmeinie w nocy, więc ja bardzo szybciutko doszalm do siebie, bo sporo odpoczywałam. Czuję się naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×