Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

witajcie, marcelina, wow ale duża niunia:)))) wnika, dobra decyzja, daj znać po wizycie. ja osobiście wyprałam i wywirowałam wszystkie elementy pościeli, nawet becik (bez usztywniacza) i ochraniacz na szczebeliki. najpierw tylko w 400 obrotach ale tak mi się z tego lało, że włączyłam jescze raz na maxa, czyli 1000obrotów:))))) I nic sie nie stało, wszystko po praniu i prasowaniu jak nowe:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez planuje rodzic bez znieczulenia, poza tym u mnie w szpitalu nie wykonuja zzo takze gdybym nawet chciała najpierw musiałabym zmienić szpital, podobnie jak wiekszość pierworódek myślę że dam radę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika juz sprawdziłam że wszystko można odwirować :) Rożki, kocyki i niektóre ciuszki z weluru czy czegoś podobnego. Nic sie nie stało, tzn nie skurczyły się itp. Jeszcze 2 prania mi zostaną na jutro :) Gonek chodzi Ci o ochraniacze na łóżeczko chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow marcelina ale duży maluszek :) a ja też myślałam, że mój maluch duży hihi :) no ale zobaczymy za 2 tygodnie, ile będzie miał :) ale to fajnie, zawsze człowiek spokojniejszy jak wie, że maluszek tyle ma, bo z taką wagą maluszki rodzą się normalnie, a ty w 33 tc masz już taką w sumię wstępną odpowiednią wagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskina mam napisane cc 307mm, to znaczy obwod glowki chyba, obwod klatki piersiowej 330mm. lece po mojego szkraba do przedszkola:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! chcialam zapytac o paznokcie, bo strasznie mam miekkie i sie rozdwajaja, juz myslalam, ze moze powinnam zmienic witaminy bo chyba mi czegos brakuje, ale czego? Wlosy mam za to mocne ze szok, bo normalnie to cieniaski mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie chodzilo mi o ochraniacz na szczebelki,jakas dziure w glowie mialam i nie moglam przypomniec sobie ;) dzieki :) a rozmiar glowki to chyba BPD i u mnie jest napisane 7.60 ale robione w 30tyg i lekarka powiedziala,ze duza glowka...ale widze po was i po programach,ktore ogladam to czesto rozmiaty sa wieksze niz te ktore oni maja jako wytyczne...teraz na planet o 16.50 codziennie leca po 2odcinki "LEKSYKON CIAZY" czesto tam wlasnie mierza dzieci i mowia "duze dziecko,duza glowka itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Wazka rozumiem Cie, bo mi jak pomar. pojechaly, to tez nie mialam ochoty wchodzic na forum, takze odzywaj sie;) Dziewczyny, ktore rodzily dzieki za informacje dotyczace bolu porodowego, powiem Wam, ze jak bylam mlodsza to krecila mnie mysl o porodzie i o tym jak dzielnie wytrzymam ten bol, dzis mysle inaczej, zdaje sobie sprawe, ze jest to mega bol;) Marcelina jaki duzy ten Twoj maluszek:) Mam pytanie do pierworodek, czy obchodzicie dzis Dzien Babci?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuszki mam jeszcze jedno pytanie, ktore mnie martwi:( dla tych, ktore prowadza auto. Czy Wasze malenstwa tez staja sie bardzo ruchliwe jak prowadzicie samochod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może to śmieszne - ale wysłałam mojej mamie wierszyk z życzeniami na dzień babci razem ze zdjęciem usg buźki mojego maleństwa i podpisem - od najmłodszej wnuczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam Planete:( szkoda. u mnie mala miala 85,5 mm glowke w 31tc. i tak chcialam porownac czy oby nie za duza. pytanko w sprawie gazow-macie problemy z bakami? bo ja juz sama z soba nie moge wytrzymac:( no moj m.powtarza,ze nadal mimo tego mnie kocha...no ale ile mozna katowac gazami niewinnego czlowieka. znacie jakies sposoby na gazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ostatnio napisałam długą odpowiedz, ale post mi zniknal więc nie mam juz sily ponownie pisac. Maly mi zawsze kopie jak dlugo siedze przed kompem. Marcellina Faktycznie dzidzia duza:2750 wow a jeszcze troche przed Toba.. Mam pytanie do dziewczyn, ktore maja miec cc... jakie macie wskazania do ciecia? Ja caly czas sie zastanawiam jaki bedzie ten drugi porod skoro pierwszy byl wlasnie przez cc. Niby mozna rodzic sn, ale jest sie pod scisla kontrola.. Co do dni pozostawania w szpitalu po cieciu, to nie spotkalam sie z tym, zeby to byly 3 dni, chyba norma w Polsce to od 4 - 6 dni. Ja lezalam 5. Z tymi podkladami to ja kupilam 3 paczki, teoretycznie w moim szpitalu przy pierwszym porodzie mieli dawac, ale jakos tak oszczednie to robili, ze wszystkie dziewczyny musialy kupic, a wiadomo w sklepiku na dole w szpitalu wszystko 100% drozsze. Gdzies w fachowym pismie czytalam ze przy porodach sn te odchody trwaja dluzej niz przy cc. U mnie polog byl wyjatkowo krotki bo jakies wlasnie 4-5 tygodni, a czytalam ze z sn jest to od 6-8 wiec troche podpasek sie zuzyje ;) ale moze to potwierdza dziewczyny ktore rodzily sn Ja mimo cc mialam podawana oxytocyne bo jakis palant chcial rodzic naturalnie (dziecko bylo ulozone miednicowo) i meczylam sie przez 3 godziny, wody odeszly, brak postepu porodu .. dobrze ze zmiana przyszla, bo madry lekarz zobaczyl co i jak i jak sie nie zaczal wydzierac na swoich kolegow, ze zwlekali z cieciem, ale trafilam do szpitala akurat jak rozpoczynal sie ogolny strajk w szpitalach w Pl, wiec wszyscy mieli mega olewacki stosunek do pacjentek. Koszmar.. Teraz wychodze z zalozenia, ze szpital to nie hotel ani mile miejsce, idziesz tam, zeby urodzic i wycchodzisz..koniec.. Na wszelki wypadek umowie sie z polozna prywatnie w razie sn, a pozniej to juz mi wszystko jedno..oby synek byl zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina wow ale Twoja córcia duża :) Fajnie ,bedzie co nosic:) :) Kobietki u mnie własnie chłopaki skończyli malowanie,ledwo żyje choc tylko im robiłam herbatke ,jedzonko i dotzrymywałam towarzystwa :( Ale mam slicznie pomalowany pokoik maluszka na zielono i salon na malinowo-beżowo. Teraz dogorywamy z M :) Mój mały ostatnio tak sie pręży że co chwilkę wybula mnie pod żebrami tak że się ruszyc nie mogę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis zrobilam zdjecie brzuszka,na ktorym narysowalam kwiatka i napisalam dla babci i takiego MMSa wyslalam do babci :) saskina na zdrowie ;) ja tez tak mam szczegolnie wieczorem;) a na planet dzis byl tylko jeden odcinek,lubie takie programy i moglabym ogladac je caly dzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy macie podany wymiar główki wg średnicy?? Ja mam w obwodzie... :P 30 grudnia wynosił 27cm :) jutro się pochwale jak postępuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanko to ja też zmienie swoją stopke choc od pn.jż 34 tc A jutro ide do gina to napisze co i jak buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaaa widze ze jestes z Łodzi,mam pytanie- gdzie bedziesz rodzic? ja mam termin na 15.03 i bede rodzic w Łodzi ale nie wiem ktory szpital wybrac. Wiesz cos moze o zgierskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale naskrobałyście..... :) Gratuluję wszystkich udanych wizyt :) wnika_s - bardzo dobrze,ze sięzdecydowałaś - będziesz spokojniejsza.. marcellina - no no jestem pod wrażeniem wagi Twojej "kruszynki" :) z tym zwolnieniem to też nie jest tak,ze zakład pracy moze sobie je trzymac w nieskończoność ze swojej np. złośliwości - bo ma na to 7 dni od czasu jak je pracownik dostarczy- takie są przepisy...ale widzę,ze to zus przytrzymuje, moje zwolnienia są w zusie na drugi dzień po wypisniu, a też długo czekam...wogóle zauważyłam,że szybciej jakos dochodzą jak listonosz przynosi.. dziewczyna_bonda - co osoba, to inna opinia, ja wypróbowałam kilka i naprawdę jestem zadowolona z tako jumper, no i jak pamiętam dużo dziewczyn na niego też się decyduje - przystępna cena za komplet i wygodny. gonek2417 - kochana nie pomogę Ci, bo pierwsze dziecko przyszło na świat w naszym mieście :) i dlatego właśnie teraz uciekam do Sulechowa...prawdę mówiąc nic nie wiem, co i jak tam wygląda.. wiem tylko,że można sobie zapłacić za osobny pokoj, za jakąś lepszą salę porodową, no i położna jak wszędzie moze też byc opłacona... w poniedziałek mam wizytę, to będę już o wszystko dokładnie pytać, no ale jeśli rzeczywiscie czeka mnie cesarką, to ponad połowa pytań odpadnie.. co do znieczulenia zzo to musi byc tak samo nieprzyjemne to ukłócie jak przy cesarce - bo wtedy też dają zastrzyk w kręgosłup -oj aż mi cierki przechodzą, jak o tym pomyślę, a po tym jeszcze długi czas nawet do klku miesięcy, jakieś dziwne kłócia w kręgosłupie przy nachylaniu Qassandra - ja mam mieć cc kolejne, ze względu na nisko ułożone łożysko, co grozi przedwczesnym oderwaniem, ale co i jak dokładnie to jeszcze nie wiem, w poniedziałek na wizycie dowiem się juz wszystkiego konkretnie. Mam pytanie- czy robiłyscie juz antygen hbs? ja robiłam wcześniej i zrobili mi źle zamiast określić, czy jest ujemne,czy dodatnie - wpisali ilość tych przeciwciał.. Dziś poszłam do innego laboratorium i z góry powiedziałam babce,ze ma być określenie ujemne bądź dodatnie - a ta z pyskiem do mnie,ze ona nie ma na to wpływu- jak zrobią tak będzie.. no to ja juz zdurniałam - czy to się inaczej jakoś nazywa? czy akurat trafiłam na mało fachowych "specjalistów" ginekolog chce określenie + bądż - a w laboratorium patrzą jak na wariata, no nic jutro odbiorę wyniki to się okaże, co tam napiszą, moze akurat będzie jak trzeba....a jak nie to już nie wiem gdzie sięwybrać i jak nazwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mamula,myslalam,ze pierwsze dziecko tez tam rodzilas...ale jakbys nie zapomniala to zapytaj w poniedzialek czy robia te znieczulenie odplatnie...ja u swojej doktor bede dopiero 2giego a ciekawosc mnie zrzera ;) a co do tego badania antygen hbs to nic nie slyszalam teraz mam zrobic tylko morfologie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, nie bylo mnie dwa dni i mialam zaleglosci w czytaniu - ale skrobiecie :) mężus mial wolne i wiecie same... oczywiscie uzupelnilismy braki w wyprawce, zdecydujemy sie na ten wozek, co sadzicie o wygladzie??? http://www.wozkielcar.pl/pat-orion/kolorystyka/21.jpg bardzo mi sie spodobal wizualnie i ze wzgledu na stabilnosc i kola pompowane choc wiem, ze ma wady, jest dosc ciezki i sklada sie w calosci ale mieszkam w centrum, na 1 pietrze wiec mam nadzieje, ze sobie poradzimy - zawsze mozna go sprzedac a kupic inny ale na ulicach widze pelno podobnych konstrukcji wiec nie bede wymyslac juz wnika_s - ja tez dla swojego spokoju poszlabym do innego, daj znac jak bedzie po, trzymam kciuki :) mamula, no to faktycznie zle ci zrobili te badania, bo mi wyszlo ujemne - podobno robi sie jeszcze raz pod koniec ciazy wiec miejmy nadzieje, ze tym razem zrobia dobrze aaa a co do prania ubranek i reszty to tez wypralam wszystkie w pralce i wywirowalam i nic sie nie stalo - jedynie co to wypiore recznie kurteczke polarkowa i kompinezon na wyjscie ze szpitala bo troche sie boje w pralce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Piszecie o wadze dzidziusiów.W 29 tygodniu miałam badanie w szpitalu i mały miał 2 kg.Uprzedzono mnie że istnieje możliwość błędu o 10 - 20 %. W 33 tygodniu na badaniu przepływów waga dzidziusia to już 2650.Tutaj nie było mowy błędzie pomiaru.Lekarka bardzo się zdziwiła że o 2 tygodnie jest za duży.Dostałam skierowanie na cukier.Wynik super po 75 glukozie po 2 godzinach 130.Zaczęłam się martwić tą wagą.Szczęściem jest to że mam skierowanie cc.Wskazaniem do niego jest duże skrzywienie kręgosłupa ,uciski na nerwy i zwyrodnienia plus nadciśnienie które kontroluje za pomocą leków.Wiem już że nie urodzę w terminie ale wcześniej.Lekarka mówiła że minimum 2 tygodnie do miesiąca wcześniej!!Czy ma któraś z was problemy z ciśnieniem? Co do ucisków.Ja chodzę jak pingwin od jakiegoś miesiąca.Dzidziuś strasznie mi uciska na pęcherz ,jelito ,kręgosłup.Bardzo mnie boli też łono.Mam leżeć od pewnego czasu bo mi się szyjka skraca i jest miękka.I tak nic nie robię bo nie daje rady przez te bóle.Głupie siedzenie to problem. Siatki centylowe płodu i tabele prawidłowej wagi płodu. http://forum.gazeta.pl/forum/w ,585,86619984,0,Waga_plodu_tabela.html http://www.babycenter.com/average-fetal-leng th-weight-chart padło pytanie o wskazania do cc.Podam jakie znam: -mięśniaki(wysokie ryzyko krwotoku) -złe ułożenie dziecka -nadciśnienie -wada wzroku(nie wszystkie wady) -przebyte urazy kręgosłupa,zwyrodnienia -wcześniej przebyte cesarki(nie zawsze) -łożysko przodujące Ktoś pytał o łożysko przodujące.Ja miałam takie od samego początku.Miałam krwawienia.Leżałam koło 4 tygodni w 4 -5 miesiącu.Podnosiło się bardzo powoli.W 29 tygodniu było przodujące nisko schodzące na ścianie przedniej.Jak pytałam już wtedy bym mogła rodzić naturalnie.Ponieważ główka dziecka była niżej niż łożysko.W 33 tygodniu przemieściło się wysoko na ścianie przedniej. Się rozpisałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina ale duży dzieciaczek, także wagą nie masz się co przejmowac, to zasługa dzidzi. Nika to mimo zoo tak Cię bardzo bolało,że krzyczałaś? Czy to pomiędzy znieczuleniami? Hbs mam właśnie teraz zrobic, jak na razie to nie wiem co napiszą. Lawina ja w poprzedniej ciąży miałam wysokie ciśnienie pod koniec, i dostawałam jakieś leki i dieta bezsolna. Mierzyli mi chyba z 5 razy na dzień w szpitalu, ale rodziłam normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc Gabi ja bede rodziła w Madurowiczu bo szałam o nim dobre opinie dużo moich koleżanek tam rodziło i wiekszośc sobie chwali... Przedewszystkim dla tego że nie ma problemu jeśli chodzi o znieczulenie i wogóle jesli kobieta długo sie meczy to ci zrobią cc jak sie zgodzisz...poza tym masz maluszka cały czas przy sobie i możesz liczyc na pomoc położnej... Jwśli chodzi o Zgierski szpital nie zabardzo wiem ale moja mama tam leżała i niedawno też koleżanka, coprawda nie na porodówce, ale jakoś super to tam nie jest,a zwłaszcza jeśli chodzi o opieke, no chyba że na porodówce jest całkiem inaczej... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale macie tępo :) piszecie jak szalone ;) co do pieluch tetrowych ja zamówiłam takie różowe i niebieskie http://www.allegro.pl/item865958417_bobas_pieluszki_tetrowe_kolorowe_6_szt.html jak dostane to napiszę czy fajne czy nie ;) dokupię kilka flanelowych i tyle :) kilka podkładów do przewijania a jak coś to się jeszcze kupi :) Marcellina gratuluję bobaska :) a ja od 3 nie śpię :) eh organizm ma dziwne akcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quassandra no cos tym maleństwom nie odpowiadaja niektore Nasze pozycje;) Hmm.. rzadna mamusia tu nie prowadzi juz autka? Dziewczyny domyslam sie, ze podklady stosuje sie po porodzie;) Ja natomiast kupilam majtki jednorazowe wlasnie z takimi wkladami, myslicie ze zdadza egzamin? moze ktos juz je stosowal? Mieszkanko mam juz prawie wykonczone, za 2 tyg. przeprowadzka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miarcellina
Witam serdecznie! Udalam sie wczoraj na polowanie kombinezonku ale moja wyprawa zakonczyla sie totslns porazka! nie kupilam...pozostaje allegro. savanna, mala,gonek, saskina z tym wymiarem glowki to cc to moje 307 to obwod glowy a dbp to odleglosc od ucha do ucha, przynajmniej tak znalazlam w necie, ale moze ktoras ma jakis link z tymi opisami to chetnie zerkne.:) saskina doskonale cie rozumiem co do gazow, moj m tez sie smieje, ze zrobie z niego chinczyka jak dalej tak bedzie hi hi.no ale to chyba lepiej, niz wstrzymywac jak sa warunki do "nie wstrzymywania":) lawina, ja w pierwszej ciazy mialam wysokie cisnienie i tez mialam diete bezsolna, ale mimo tego rodzilam sama, nawet jak mam wade wzroku i przepukline na kregoslupie a synek mial prawie 4kg. ach.........bylam wczoraj w ikea....piekne rzeczy tam maja dla dzidziusiow, w sumie kupilam tylko grzechotke i kolejna posciel (mam duuuuzo ale to moja slabosc) widzialm ten przewijak co pisalyscie, ten czarny, ale jakis szmaciany mi sie wydawal, niestabilny? ktoras go ma? Milego dnia zycze! paaaaaaaaaaaaaa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×