Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Aha czyli to jest poprostu posiew na paciorkowca, aż sie zapytam gina następnym razem. A pisałyście coś kiedyś o jakimś badaniu którego lekarze nie zlecają a jest bardzo ważne, był o tym jakiś artykuł w nece. Pamięta któraś może o co chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 nie wiem czy akurat mój post czytałaś ale ja pisałam ze dwa tg temu o tym paciorkowcu że jest bardzo niebezpieczny dla dziecka jak się zarazi i właśnie wielu lekarzy bagatelizuje i kobietom nie zleca tego badania przypadkowo sama znalazłam wypowiedz mamy z lutego która ostrzegała aby robić ten wymaz tu jest post z kafe http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3833686

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w piątek gin zrobił ten wymaz. Nieprzyjemne badanie :/ trwa troszkę dlużej niż cytologia :P jak mnie coś takiego boli to ja się boje pomyśleć co ja zrobie jak zaczne rodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna ja tez miałam robiony wymaz i wogóle nic nie czułam ,pewnie mój gin jest bardziej delikatny. Latte co do masazu to mój M gdzies to wszystko wyczytał i masuje mnie z strasznym zapałem ha ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo ja uważam swojego gina za jednego z najbardziej delikatnych :P tu o mnie chodzi ze mnie wszystko boli :D jakas taka "za wrazliwa" jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie mialam napisac-ze do czegos te :chlopy:tez sie moga przydac:) ale tak szczerze,to ten masaz jest-jak dla mnie-nieprzyjemny. marcelina-ja malo przytylam,bo od samego poczatku robie sport:nordic walking,yoge od 2 miesiecy i zaczelam teraz chodzic na basen.moj gin nie ma zadnych przeciwskazan co do sportu przed ciaza troche kg mi przybylo-a to sie piwkowalo,ZA dobrze jadlo:) jak sie tylko dowiedzialam,ze jestem w ciazy-przestawilam sie o 180 stopni.zaczelam sie zdrowo odzywiac,a ze nie mialam mdlosci i innych dolegliwosci to zaczelam robic sport-codziennie. i tak jakos waga trzymala mi sie w miejscu-tluszczyk schodzil a dzidzia rosla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam cierpliwosci do tego masazu :( ale chyba zaczne go wykonywac dla wlasnego dobra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna ja sie tez przymierzam,bedzie ciezko sie zmobilizowac...ciekawa jestem tylko czy to rzeczywiscie przyniesie rewelacyjne efekty-na porodowce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana oby :D fajny ten instruktaż :) teraz jak już wiem jak to dokładnie robić to trzeba sprobować bo wcześniej próbowałam "wg własnej koncepcji" :D ale po minucie zazwyczaj konczyłam.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w nowym tygodniu:) oj jakos zle spalam, ciezkie jedzenie sobie wczoraj na obiad zaserwowalam, tak przy niedzieli. dzidzia nadal malo aktywana, myslicie ze powinnam sie przejmowac? tak strasznie kopala a tu z dnia na dzien tylko sporadyczne kopnieca:( olena kochana w hm npowiedzieli, ze to stary produkt i juz nie maja:( wiec kupilam na naszym ukochanym allegro:) tylko teraz musze byc cierpliwa, bo zanim do mnie dotrze to ho ho. Masujecie sie widze, ja narazie nic nie robie, moze tez powinnam zaczac, ale leniwa jakas sie zrobilam. nczym sie prawie nie smaruje bo straszny len mnie ogarnia po kapieli. brzuchatki z pl, jak tam mrozik? jej u moich rodzicow minus 30!!!!! ale jazda! juz siodma! pora wstawac!!!!!!!! milego dnia zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej marcelina i wszystkie brzuszki :) ja też zaczynam różnie spać, raz dobrze, raz gorzej, a najszczęściej średnio :) marcelina ale malutka kopie chociaż tak sporadycznie? bo pamiętam, że latte pisała, że też chyba tak miała i lekarz powiedział, że się nic nie dzieje , że tak już to jest więc nie masz się chyba czym martwić jeśli daje o sobie czuć tylko mniej intensywniej :) naszego małego męczy czkawka , wczoraj mój M położył się później odemnie , przyszedł, zaczyna głasakć brzuszek a tu niespodzianka mały miał czkawkę ale się naśmiał, próbowal maluszka namówić na sen, no ale czkawka trochę małego pomęczyła. dziewczyny ostatni tydzień stycznia ale ten czas pędzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z mroźnej Pl brrrrr jak zimno... ja dziś źle spałam, synek o 2 się obudził i przywędrował do naszego łóżka, no a w trójke i z brzuszkiem to ciężko sie śpi-ciągle pilnowałam,żeby kopnął mnie przez sen w brzuch..i jakoś tak co chwilę czułam twardnienia, ach nie mogłam doczkać się rana. Wieczorkiem mieliśmy taki ubaw :) maleństwo w brzusiu tak się pzeciągało i wypychało nóżkę- że było czuć kosteczki-mąż był wniebowzięty :) Dzisiaj wieczorem wizyta- już nie mogę się doczekać, zrobiłam listę pytań,żeby niczego nie przeoczyć, bo już zostanie max. dwie wizyty. Czytałam wczoraj w necie o tym paciorkowcu i kurcze trochę się nastraszyłam,bo duzo dziewczyn pisało,że mimo iż miały wynik,że go mają w szpitalu nikt sobie z tego nic nie robił..i kika maluszków było ciężko przez to chorych....znając naszą służbę zdrowia to wszystko możliwe. Czasem im człowiek mniej wie - tym lepiej. Czy dostałyście od swoich lekarzy karty ruchów płodu? Ja dostałam i od 32tc wypełniam, tam jest napisane i ginka też mówiła,że jak 3 dni ruchy nie przekraczają 10 - to trzeba zgłosić się do lekarza marcellina -licząc od rana od 9 - do wieczora - czujesz te min. 10 ruchów ? maluszki czasem mają leniwe dni, ja w pierwszej ciąży nawet nie wiedziałam,że taka karta ruchów istnieje, wszystko zależy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczyny juz bliziutko. A gdzie jest ten link z instrukcja masazu krocza? Babka na szkole rodzenia polecala oliwe z oliwek do tego masazu, choc na pewno wazelina nie zaszkodzi, przeciez ma byc tego troszke. Nawet mowila cos o olejkach z dodatkiem jakiegos aromatu czy cos, ale juz chyba cos innego miala na mysli:) Dziewczyna_bonda dzis przywioza mi pralke, lodowke, tv:) rozumiem Cie z ta NIECIERPLIWOSCIA;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, a czy ten masaż może wykonywać każda z nas? chyba trzeba się lekarza zapytać, bo jak ktos ma skróconą szyjkę to chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) a ja dzisiaj o drugiej w nocy musialam wstac do wc.. chyba wykrakalam bo tak sie chwalilam ze nie mam z tym problemu :D Mamua ja nie dostalam karty ruchów, lekarz na kazdej wizycie sie mnie pyta "jak tam ruchy" i tyle. Ja sama nawet z ciekawosci nie licze bo mój maluszek jest tak STRASZNIE AKTYWNY ze to bez sensu :P spokoju mi nie daje i mam nadzieje, że jak juz bedzie z nami to jednak polubi troche sen i odpoczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula tego nie wiem,czy ten masaz moze kazda wykonywac. najlepiej spytac gina. ja nie mam problemu ze szyjka wiec mi dali ten instruktaz. co do ruchow diecka:ja tez tak mialam-mala sie ruszala jak :szalona:i nagle...cisza-kopniaczki czuje od czasu do czasu. ale sie okazalo,ze jak sie tak mocno ruszal...to sie akurat przekrecila glowka w dol.i pewnie stad te ruchy-probowala sie przekrecic. teraz czasami czuje,ze probuje sie :odkrecic:bo sie bokami rozpycha. takze marcelina-mysle,ze to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po weekendzie. Saskinia dzieki za instrukcję co do masażu :D Mamula właśnie się zastanawiam czy każda może to stosować. Bo cos mi się wydaję, że może to np. spowodować skurcze. Tym bardziej u tych kobiet, które ze względu na szyjkę mają zakaz współżycia. Ja mam wizyte w środę to się wszystkiego dowiem. A z tym paciorkowcem to rzeczywiście dziecko może np. dostać zapalenia płuc. Marcelina pocieszę Cię, że np. jak ja sie najem porządnie to dzidzia od razu lenia załapuje i praktycznie tylko po czkawce się uspokajam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloooo ale zimno dzisiaj - no ale na luziku, w dresikach i bluzie to tak fajnie w domciu posiedziec z filizaneczka herbatki;))) ja wczoraj odwiedzialam znajomych - kazdy mi wrozy chlopaka i mowi ze ja to wygladam jak w 6 m-cu, no ale wiem, ze maluszek ma sie dobrze i jest ok. Ja karty ciazy nie mam, a nastepna wizyte mam dopiero w 34tyg, wiec pewnie mi jej nie dadza. Moj maly brzdac ostatnio sie na 100% przekrecil, bo kolo pipki czulam tak mocna kopniecia ze tonie mogly byc raczki. Troche mnie to zasmucilo i tak to jakies godzince lezenia i ogladania Tv, maluszek jednak wrocil do dawnej pozycji i zajal sie moimi pluckami - od razu ''pozalowalam''tego ustawienia:)))ostatnio stwierdzialam ze do 30tyg nosic malenstwo to pikus, dopiero teraz zaczely sie ''schody'', przy kompie nawet ciezko wysiedziec bo wali raczkami ze ciasno, jak sie klade to nozkami tak wali ze mi duszno i naprawde ciezko maluszkowi dogodzic. Nie to ze marudze:)ale w pelni odczuwam juz ''uroki''ciazy,a te kopniecia ok 23tyg. to byly musniecia w porownaniu z tym co teraz jest, no ale jest pieknie i tak trzymac. trzymajcie sie marcowo brzuszki:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa marcowka
Dziewczyny mam pytanie-czy to prawda ze zwolenienie lekarskie dla kobiet w ciazy wystawia sie tylko do 38 tygodnia????????Tak powiedziala mi moja lekarka. No a co potem??????Jak nie urodze do 38 tygodnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja dziś zaczynam 32 tydzień, zmierzyłam sobie obwód brzucha i mam 89 cm- poczytałam wasze wypowiedzi i jakoś mało jak na 32 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa marcówka - w czasie ciąży możesz byc na L4 przez 270 dni, więc jeśli jesteś od pierwszego dnia, kiedy tylko się dowiedziałaś o ciąży, to musisz sobie wyliczyć, kiedy kończą Ci sie te dni, ale specjalnie zostało to przedłużone, żeby kobiety nie miały takich dylematów, bo 270 dni to cała ciąża:) hej, mróz straszny, u nas pewnie znów jakieś rekordy zimna padły...dobrze, że nie musze chodzić do pracy i mogę siedzieć w ciepełku z herbatką:) jedyne moje ostatnie wyjścia to do szkoły rodzenia i na angielski, na szczęście razem z M i samochodem, to nie marzniemy:) zamówiliśmy łóżeczko i materacyk:) już się nie moge doczekać: a w przyszłym tygodniu pościel, ręczniczki, itp:) moja mała też rusza się bardzo różnie: raz cały dzień daje o sobie znać, a raz tylko wieczorami, kiedy ja odpoczywam, ale ogólnie ruchy czuję cały czas, czasami gwałtowne, czasami delikatne:) cieszę się, że w SR położna ma detektor tętna i zawsze po ćwiczeniach słuchamy bicia serduszka:) wtedy wiem, że wszyskto jest ok:) pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tak was czytałam i współczułam ze musicie tak sie meczyc w nocy te wstawania na siusiu ! a dzis mi tak zle sie spało nie mogłam znalesc wygodnej pozycji do spania i jakos sie strasznie dusiłam !! brałam pare oddechów i nastpny juz był wolniejszy tak jak by ktos mi poduszke przykładał do twarzy teraz tez siedze i jakos mi tak zle pujde sie połoze moze przejdzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matkoo lecicie jak burzaaa..hihi Izabell wniosek zlozylam przed swietami chyba 15 wiec pewnie tez dlatego dluzej to wszystko trwalo a podobno czeka sie 4 tyg a my 6 no ale grunt ze jest;) kazdy grosz sie przyda teraz wypelnialismy ten wniosek o SSMG i wyslemy przed porodem i ciekawe czy problemu nie bedzie bo czytalam na innych forach ze niby dziewczyny maja spelnione wymogi co do tego becikowego a robia problemy i odwolania musialy pisac co nie zawsze daje skutek..skseruje z revenniu ile jest nam przyznany ten child tax credit (bo to tez od tej wysokosci zalezy:O) wiec od razu na tacy im podam co by potem nie wysylac ...zobaczymy Izabel sa tutaj te majtki poporodowe? pewnie sa tylko ja sierota znalesc nie moge... co do mieszkania tez nie moglismy znalesc i dluzszy czas sie meczylismy w dupnej chacie ale znowoz centrum mialam pod nosem;) teraz jestem bardziej uwieziona wrrrr), nawet jesli bylismy pierwsi to i tak brali tych bez dzieci po nas:O a 1,5 lata temu to tez mniej tych domow byloo:O pamietam na property news ze 4 strony a teraz 20 ... teraz wynajmujemy dom po znajomych, poreczyli nas a oni na kredyt wzieli swoj i tu nie bylo problemu na szczescie...mam nadzieje ze W koncu cos sie znajdzie i problemu nie beda robic wrrr Savanna ja sie ostatnio objadlam znow solonym wrrrr , wieczorkiem leze i tak zginam palce i nic, nie czuje lekkiego odretwienia przy zginaniu hehe sie smieje do M patrz zeszlo pewnie po dawce soli ..nie no zartuje..zobaczymy na ile zeszlo jak na razie 2 dni nie czuje spuchniecia... za to powiem wam ze przed ciaza mialam czasem takie napasci bolu jelit a potem do klopa lecialam..i teraz mi sie to przez jeden dzien przydazylo:O bol jelit masakryczny utrzymujacy sie przez parenascie sekund, zimna reka pomaga no i gazy a potem fruu do klopaa i jakby rozwolnienie:O:O ten bol mialam rano ze 2 razy a potem ze 3 razy wieczorem i na klopie sie to skonczylo:O (gdzie siedzialam z 15min. co wstalam to znow bol u usiasc musialam)...sory ze wam tak piszee ale sie z deczka zmartwilam bo nawet moj maly mial biegunke ale gorsza odemnie i ma nadal lekka a ja jak na razie cisza po tamtym..mam nadzieje ze to nic powaznego i aby sie wiecej nie przytrafialoo..teraz czekam po tym extremalnym wyproznieniu(moim zdaniem na caly tydzien:O) na nastepne...jutro lece do poloznej to sie podpytam co to moglo byc wrrr natka nie dosc ze dietka teraz bo cukier to jeszce jakis czas dietka po porodzie;) kurcze wlasnie przez to staram sie wcinac co lubie bo potem bedzie rygor z deczka;) kurcze co do uplawow od poczatku mam mleczne, pieczenia ani nieprzyjemnego zapachu nie ma..podobno jak sie malo wspolzyje to wyciekaja wieksze ilosci tej wydzieliny no i u mnie czasem jest tego sporo:O zgage to ja czuje czesto nawet jak nic nie zjem:O:O:O straszne too , ostatnio rennie pomoglo mi na godzinke masakraaaa juz drugiej tabl. nie bralam ale ciezko byloo wrr Tina tak to jest dzisiaj jest tak a jutro juz inaczej...a wlasnie a co do kolka to tez na miejscu pasazera sie lezyy..jak znajomy wsiadl to sie smial ze ja jezdze lezaccc haha Boze piesia mi sie chcee:(:( ale dopiero po powrocie wrrrrr Latte machiato ciekawe z tym wyznacznikiem co do dlugosci cykli, ja mam 28 dni zawszeee(odchylenie czasem to jeden dzien) i syna urodzilam w 38tyg. i dobrze by bylo jakby teraz tez porod na 38tydzien wypadl;) oj ciekaweee naprawdee wlasnie tez mam zamiar masowac ta oliwka to krocze tyle ze pozniej bo tez sie boje ze za wczesnie:O zobazymy jak to sie przelozy w praktyce;) mialam nawet skopiowane te cwiczenia jak zaczac co ile ile ruchow , co kiedy zwiekszac i mi gdzies wcielo:(:(:( oooo saskiana dzieki za schemat;) co do cc slyszalam ze podaja cos na skurcze aby wlasnie organizm przygotowal sie do porodu jak i dziecko...tyle ze nie wiem jak to w praktyce jest;( ciakawee co do pieluszek od poczatku tez uzywalam pampers, potem przeszlam na dade bo kolezanki chwalily i na szczescie bylo ok;) kurcze a teraz kupilam huggies..no zobaczymy jak to bedzie.. moja znajoma tez urodzila 3 tyg przed terminem, chlopczyk wazyl 3,300 ..wody odeszly w z czwartku na piatek w nocy a urodzila przez cc w niedziele o 2,45....na razie uczy sie karmic malego i pewnie w srode wyjda do domciu;) ehh co do tego paciorkowca jutro sie zapytam czy mi zrobia wymaz wrrrrr a wogole dzisiaj nie spie juz od 8 rano, M zanim poszedl do pracy to zrobil mi herbatke bo rano mnie zawsze suszy i nie moge polezecc a zaraz na dol leciec po cos do piciai najlepiej cieplego! bo zimne wrrrr mi nie wchodzi i myslalam aby sobie termos zalatwic hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×