Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Mamula ja byłam wczoraj u gina i właśnie nic o ktg nie mówił. A już chyba pora? Latte Ty jak coś wynajdziesz na tym allegro :D Wyjechać tym na miasto i od razu wszyskim szczęki by opadły :D Tylko te koła nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze wpadlam przed wyjsciem do przedszkola:) no wlasnie tez mysle sobie o nikamo, ostatnio do fryzjera poszla a ja juz podejzewalam ze sie rozpakowuje:) poczekajmy do wieczora moze sie odezwie. dzisiaj zakupilam ostatnie brakujace majteczko poporodowe i jestem gotowa:) ojej:) saskina nie jestes sama w swoich dolach, mysle ze wzystkie troche tak mamy, napewno wszystko jest ok z twoja kruszynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latte ale kosmos faktycznie :) a ja właśnie odebrałam wyniki moczu i krwi i wszystko ok :) ulżyło mi ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ee nIKAMO DAJZE znac co tam u ciebie... teraz o kazda ktora jest najblizej terminu bedziemy sie tak martwic i myslec..a moze juz hihi no ja skoncze 37tydz. w srode wiec sie tego dnia doczekac nie moge...15 ide do szpitala na wizyte to moze zrobia mi to ktg ..zobaczymy aaaa no i mam w koncu wanienke od kolezanki znajomej(ta zamowiona na ebay nadal nie doszla ...tamta babka robi sobie chyba jakies jaja) odkupilam zolta i wlasnie tez z tym odplywem chodz chyba nie bede z tego korzystac;) takze mam juz WSZYSTKO co potrzeba, torba spakowana zarowno dla dziecka jak i dla mnie;) a teraz czas na spokoj umyslu Koja bo myslalam ze oni sami dadza kwitek czy recepte jak bedziecie wychodzic ze szpitala , a z tym sie szlo do apteki i tam ten spirytus specjalny wyrabiali....widocznie sie zmienia wsio Michalka kupilas sobie cos na podmywanie ran po porodzie??? bo ja nie wiem co tutaj sie stosuje orpocz tego co mozna dostac w PL... a ja po obiadku i faworki usmazone;) oczywiscie juz wtrabilam czescc(czesc dla M;)) .znajomy dostaL pake na droge ..no do pracy hehe i jeszcze pol ciasta w lodowce lezy uuuuu takze jeszcze sporawo wyjdzie a z dwoch szkl. maki robilam... SUPER Z TYM ZE SIE SZYBKO SMAZA i stygna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam taaaaaaaaaaaaaakiego posta i go wcielo, trafic czlowieka moze! zaczynam od nowa. witam czwartkowo! :) odnosnie ktg, ja mialam pierwsze robione przez mojego gina we wtorek czyli w przedostatni dzien 35 tygodnia. w szpitalu mialam juz robione wczesniej, ale to ze wzgledu na problemy z moja ciaza i tym nie nalezy sie sugerowac. co do przemywania pepka to w austrii, normalnie moczy sie pepek przy kapieli i juz niczym nie przemywa... widzialam to podczas ostatniego pobytu, bo lezalam na oddziale z kobietami, ktore juz urodzily i przyszla pielegniarka i pokazywala jednej jak sie kapie. z kolei w tv, w pytaniu na sniadanie, pokazywali, ze wlasnie nie mozna moczyc pepka, bo moze dojsc do zakarzenia, pozniej przeciera sie spirytusikiem. ja kupilam spirytus 70 procent i bede przecierac, bo wole dmuchac na zimne. to jest wogole dziwny kraj, bo nie maja np. proszku do prania dla niemowlat- musialam sciagac z PL, o diecie dla matek karmiacych tez w zasadzie nie slyszeli, sugeruje sie zeby jesc wszystko i obserwowac dziecko, a gdyby byly jakies niepokojace sygnaly to wtedy obserwowac i ewentualnie eliminowac to co moglo zaszkodzic.... hardcore!!!! mam jeszcze prosbe! :) chcialybym dolaczyc do was na nk. KOJA, na wczesniejszych stronach przewinal mi sie twoj adres email, moge do ciebie napisac, zebys mi podala namiary na was? czakam na odp!!! pozdrawiam i sciskam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co u Nikamo.. JA zaczelam sie bac nie samego porodu tylko poogu.Ile bedzie bolec, czy bedenacieta, jak to sie goic bedzie i takie tam. Mialam sie o cos Was zapytac, ale za nic nie moge sobie przypomniec o co mi chodzilo. Maz dzis kupil 12 paczkow.... i zostaly 4.. ale zarlok z niego.Nie to, ze ja nic nie zjadlam. Od piatku w ogole sie troche niezdrowo odzywiam: w piatek zjadlam troche pizzy, wczoraj (pozegnalnego) kebaba, dzis ze 3 paczki, ale co tam, tak sobie mysle, ze jak bede karmic to mi nie bedzie wolno wiec chociaz przez chwile sobie pofolgowalam, no ale juz koniec :) W nocy gorzej sie czuje niz w dzien. Nawet jakos twardnien nie mam w dzien a w nocy to tak mnie krocze boli, nogi, kregoslup ale co tam, najwazniejsze, ze jest wszystko dobrze i na bank mi sie brzuch obnizyl, bo tez mi praktycznie zgaga przeszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh mi też parę razy wcięło posta i od tamtej pory jak piszę już coś dłuższego to zanim wyślę to kopiuję nigdzie nie wklejam tylko po prostu kopiuję to co mam wysłać już parę razy się sprawdziło :D !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnika- zapraszamy http://nasza-klasa.pl/profile/27729665 natka- zjadłam 1,5 pączka i kilka faworków- wszystko w różnych odstępach czasowych po pół pączka. Cukier dobry :) Jeszcze pół mi zostało, ale chyba będzie na jutro. Ostatnio mam smaka na miód i codziennie taka malą kanapkę z miodem muszę zjeść, bo nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutasy niestety łapią i mnie czasami - Musimy sie jakoś trzymać już niedługo! Kacperek na nk śliczny :) pozazdrościć rozwiązania. Na Ktg nigdy nie byłam. MI gin powiedział, że daje sie skierowanie przed terminem lub już po terminie porodu, aby sprawdzic czy wszystko ok. Chyba , że coś się dzieje wcześniej to dają skierowanie, żeby obserwować. Ja nadal nie mogę bardzo chodzić (chodź dzisiaj po pączki poczłapałam :) ) Rwie mnie ból nogi i krzyż, no ale jakoś wytrzymamy. Trzymajcie się dziewczyny i dajcie depresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnika, jasne, ze możesz napisać do mnie maila!!! podam Ci login i hasło kas1ek, właśnie widzę ze w tabelce jest nie poprawiona moja data przewidywanego terminu, wg OM wypada na 3.03:)))) A z ostatnich USG to zawsze wychodziło na jeszcze pare dni później...więc chętnie Cie przepuszcze:))))) Co do ilośći zjedzonych dzis pączków, to no comment!!!! Nie dość, że z rana mąż przyniósł, to jeszcze po południu zjawiła się mama z domowej roboty pysznymi pączusiami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka23 wlasnie zastanawiałam sie nad dwoma tymi aukcjami tylko nie wiem po prostu co się bardziej przydaje - wieksza czy mniejsza butelka :P Jesli chodzi o tabelke to moja data rozwiazania tez jest bledna bo kiedys gin sie pomylil i mi napisal w karcie ciazy 5 marzec a potem skreslil i wpisal 3 :P choc powiem Wam, że nie wiem jak oni to obliczają bo jeśli wg OM to ja miałam tak jak np. Nikamo a ona ma termin 2 dni przede mną :D swoją drogą ciekawe co u niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zmieniam termin w stopce wg OM żeby nie wprowadzać zamieszania :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe co u Nikamo....:)))trzymam kciuki jak cos co do paczkow to mowili dzisiaj w TV, ze trzeba duuuzo zjesc, bo to podobno ma przyniesc dobrodziejstwo w finansach....a wiec brzuszki do boju:))) moja tesciowa dzisiaj byla i mi powiedziala, ze mi sie brzuszek obnizyl, sama chyba tez to zauwazylam i chyba tez mi sie lepiej oddycha, choc zgage mam tez od czasu do czasu, ale raczej tylko mi sie odbija tak nie przyjemnie. Asiulek dosc smutaskow, zostalo ok40 dni:)))tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzieki! jutro sie bede bawiac, bo moj M zaraz gra koncert i wychodzimy. nareszcie cos sie bedzie dzialo! odezwe sie jutro. milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dziś się nawcinałam pączków :) a co bedę sobie żałować, tymbardziej,że miałam na nie ogromną chęć :) no właśnie ciekawe co u Nikamo...na forum wrzesniówek miałyśmy tabelke z numerami komórek i zawsze na bieząco spływały info o porodach :) ale tam miałyśmy dodatkowo swoją strone www zabezpieczoną hasłem-to można było sobie na to pozwolić.. savanna89 - no właśnie z tymi butelkami, to zależy. Bo jesli bedziesz karmić piersią to w późniejszym czasie bardziej przydadzą się te większe...ale jeśli bedziesz np. odciągać pokarm-to te małe są niezastąpione- bo pasują do laktatora i można bezpośrednio do niego ściągać i można dokupić kapselki uszczelniające i przechowywać bez przelewania go.. tu jest link do tego: http://www.allegro.pl/item907133150_avent_dysk_uszczelniajacy_do_butelek_warszawa.html Mi bardziej przydały się te małe, własnie do ściagania mleka i do herbatki, ta duża to dopiero jak synek miał ok. 9 miesięcy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie wy tak o tych butelkach...ja nawet jednej nie mam..w razie co kupi sie po takze nawet doradzic nie moge... vnika no tutaj tez woda przemywaja :O no i czytalam ze wiele Polek tak robilo i bylo ok, wogole ostatnio popularne jest to wiaderko do kapania.. TUMMY TUB(w PL pewnie tez hehe) wsadzaja w to noworodki z jeszcze nie odpadnietych pepuszkiem :O no ale kto jak woli... luknijcie sobie... http://www.youtube.com/watch?v=irMNxtV7RaI kurcze nie mowie ze bede sie cackac przy kapieli, zamierzam lac duzo wody bez uzycia gabek itp. i wiadomo jak pepek sie zamoczy to trza go osuszyc ..potem spirytusik i czekac az odpadnie...jak dla mnie takie sobie to wiaderko ale jak juz mialabym je stosowac to dla wiekszego szkraba a nie z jeszcze nie odpadnietym pepuchem... MARCELINAAA OPONKI Z SEREM,,,mniamuchnaaa az zaluje zem z serem nie narobila wrrr kurcze moze mi tez ten brzuch opadl, bo zgaga jakos odpuscila (tfu tfu) ..wogole wczoraj bylam u znajomych to mi wrozyli dzieciaka ponad 4 kilo..nie tyle co syn 4.050 ale 4,200 haha bo ze mam bebol taki wielgasny....wiadomo po brzuchu nie powinno sie patrzyc na wage dziecka...al;e jak rodzina truje ze jest wiekszy jak wczesniej ...no nic przezyjemy;) aaa LATTE MACHIATO ja zawsze KOPIUJE HAHA bo mi sie strona czesto zawiesza WRRRRRRRRR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka ja już pękam w szwach od jego obżarstwa :D ciesze sie ze nie mam wagi w domu bo bym chyba zawału dostała ile przybralam w ciagu dwoch dni :) Jeszcze po dzisiejszym robieniu faworków zostało mi 7 białek i w sobote chyba bede robic z nich bez :) mmmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula dzięki za poradę :) ja chcę karmić piersią i to jak najdłużej (tzn nie jak ta kobieta z dzien dobry tvn............ :D ) ale tak do 8 - 12 miesieca jakos :) mam laktator własnie tez z aventu i chce z niego korzystac nie tylko zaraz po porodzie przy nawale pokarmu, ale np. chce zobaczyc jak sie to bedzie sprawdzac wychodzac z dzieckiem na spacer :) poza tym mama mi mowi ze na herbatki tez te male sie przydaja. No ale wszystko i tak wyjdzie w praniu co sie przydaje a co nie... :) Co do kopiowania wypowiedzi ja też zawsze to robie od czasu jak 2 razy sie naciełam na kafe jak miała zawiasy i mi wcinało posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZiewczyny powiedzcie mi te które kupowały u bettiny ile czasu czekałyscie na paczke ???? od wplaty na jej konto i czy w miedzy czasie dostałyscie jakiegos meila???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka a ten pomysł z "wiaderkiem" fajny nawet - nie wiedziałam że coś takiego jest :) ale to stanowczo dla wiekszego bobasa a nie dla noworodka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki i już u dziewczynek pojawia si ę 38 tc , matko jak to leci , ja jutro rozpoczynam 37 tc , jeszcze do mnie nie dociera że to już koniec , tak szybko te 9 m-c przeleciało . dziś podbisałam umowę na pobranie krwi pępowinowej , starszy brat ma to i młodszy musi mieć. Wczoraj z młodym robiłam faworki oraz róże karnawałowe, dziś niedobitki pozostały , co do pączków zaliczyłam jeden i na tym pozostanę, jutro rano chyba bym padła z wrażenia stając na wadze. Co do butelek , tom mam 3 buteli z tomee oraz jedną z nowej firmy mam , ma całkiem fajne smoczki takie w dotyku aksamitne , spiritus muszę rozrobić sudokrem kupiłam oraz dla mnie krem nabrodawki i rivanol do obmywania rany po porodzie. Wiecie mam ostanio jakiegoś pietra , nie wiem czego bardziej się obawiam , porodu czy opieki nad ,młodym aby nie skrzywdzić starszego . aaaaa byłam na kafe , śliczne brzuszki macie a ja jeszcze nie robiłam sobie zdjęć , muszę nadrobić moze w niedzielę w dzien zakochanych tak na pamiątkę to wkleję na kafe. Nikamo odwzwij się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie kafe na NK mam dzisiaj ciężki dzień na myślenie , oj zwoje sie przegrzały . mój m się dziś śmieje ze mnie i mówi że powinien mnie nagrywać bo jak coś powiem to zawsze zonk , stwierdził że pod koniec ciąży mózg mi odbiera i zacznie mówić dużymi literami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna-te wiaderka sa tez dla noworodkow przeznaczone. chce wlasnie takie kupic i widzialam w opisach,ze jak najbardziej sa przeznaczone dla takich maluchow-bo sa bezpieczniejsze. podajcie linka,do tej bettiny-przejze sobie jej stronke,moze cos jeszcze dokupie. a tina-wlasnie,mialam ci napisac,ze doszlam do tego,ze to ty o tej kkrwi pepowinowej pisalas a nie kamelle,ale sie czulam ostatnio nieteges i juz nic nie pisalam na ten temat. u nas tez znalazlam szpital,gdzie mozna oddac krew.przemyslam ta opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×