Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

witajcie :) od rana czytam, ale jakoś nie miałam siły napisać.. tak mnie rozwaliło to przeziębienie, czuję się okropnie zatoki, głowa-poporostu pęka. brzuch na dodatek boli i martwie się,czy nie zaszkodzi to maleństwu :( ale chyba w 3 trymestrze to juz nie? Nie poszłam do lekarza, a tu akurat weekend, no mam nadzieje,że samo przejdzie....... dzięki dziewczyny za odpowiedź w sprawie ktg. Czy te, które mają mieć cesarke- mają juz wyznaczony termin i w jakim to będzie tygodniu ciąży? zastanawiam się tak, że mam ją mieć w 39tc, a jakby mnie wcześniej wzięło, to nie mam przecież skierowania na cc i wogóle jakis trach mnie obleciał, wizyta 22.02 mam nadzieje,ze dociagne i dopytam o wszystko ginki czkawke mój Maksiulek ma z 3 razy dziennie, zawsze czuje ja na dole, takie jakby bulki puszczał :) i nawet wtedy brzuszek się porusza za każdym czknięciem uciekam dalej do łóżka, dobrze że starszego synka babcia wzieła dziś do siebie, bo nie mam totalnie siły na nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuszki, 2 dni temu byłam na konsultacji przedporodowej w szpitalu w ktorym chcę rodzic. koszmarne kolejki, 2 godziny czekania do gigaspecjalisty, ale suma sumarum jestem zadowolona. Zrobili mi usg, żeby sprawdzic czy Mlody sie obrocil - i dalej jest posladkowo. Przy okazji wazy 3170 (35 tydzien). Sprawdzili mi tez blizne po poprzedniej cesarce i okazalo sie ze jest ona za slaba na porod sn wiec wyznaczyli mi termin na ciecie kolejne. Mamula28- ja mam wlasnie termin na 5 marca i to bedzie moj 38 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala maczkawke zazwyczaj tez 3,4 razy dziennie i tak bardziej na dole z lewej strony. kamelle tez mialam nadcinane krocze i jak juz kiedys pisalam momentu naciecia nie pamietam, bo poprostu go nie czulam przy bolach:) a naciecie mialam spore. gorsze bylo szycie, nieprzyjemne dosc ostro. kurcze tak samej sobie dzidzie wyciagnac to dla mnie raczej jest kosmos:) mamula to cie rozlozylo bidulko:( wnika, tina, tutaj za to proszkow dla dzieci do wyboru do koloru:) ale glownie pierze sie w normalnym dodajac tzw Napisan, srodek dezynfekujacy. a u was ginekolog tez kaze myc wszystko co sie je surowe typu warzywa i owoce w sodzie oczyszczonej? tutaj to normanie szok jak przezywaja, a jablko ze skorka to juz jest przestepstwo zjesc w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie wróciłam z Auchan i faktycznie pełno fajnych promocji dla maluszków. Kupiłam dwie butelki Aventu małą i dużą w cenie 19zł :) takze nawet taniej jak na allegro :D Nikamo co do picia to mnie suszy jak cholera :) co chwile dolewam sobie soku badz wody do szklanki. Najbardziej wkurzajace jest ze nawet jak wypije 2 szklanki pod rzad to nie mam uczucia "zaspokojenia" :P Marcellina a ja codziennie jem obrane jabłko, a tak raz w tygodniu zjem ze skórką na lepsze pobudzenie perystaltyki :D nie wiedziałam że to zbrodnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm, co do paczek w weekend to jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby właśnie w weekend przyszła..... Jesli chodzi o czkawke, to mój Filip tez ma ok 3 razy dziennie. jakis czas temu czułam te czkawkę całkiem na dole i wiedziałam, że jest głową dół, więc logicznie sobie to tłumaczylam. Od pewnego jednak czasu, jak ma czkawkę to czuję ją najbardziej po lewej stronie pępka (tam gdzie ma plecki) albo jeszcze wyżej. Nawet bałam się, że się odwrócił....ale na wizycie okazało się ze ciągle jest prawidłowo a główka juz się mocno wciska do kanału rodnego, więc nie wiem od czego to zależy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, właśnie rozmawiałam z położną szpitala. w którym chcę rodzić. Dowiedziałam się, że nie potrzebuję dla maleństwa nic poza pieluchami, chusteczkami nawilżającymi i maścią do pupy. I tu właśnie pojawia się pytanie - jaką maść wybrać. Czy sudokrem będzie najlepszy? A może bepanten lub linomag. Co Wy, Brzuszki o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Podczytuje was od prawie poczatku ale jakos ciezko byc u was na biezaco i dlatego nie pisze. No ale chyba lepiej pozno niz wcale. ;) Jestem z Łodzi , termin mam na 17.03, mam 3,5etniego syna. Musze powiedziec ze jak i przy pierwszym dziecku tak i teraz ze najwieksza kopalnia wiedzy jest wlasnie na forum. Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze uda mi sie byc juz na biezaco i pisac wiecej . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja w poprzednieju ciazy dostalam probke kremu w szpitalu sudocrem, poznej kupilam wieksza tube po wyjsciu..teraz zakupilam alatan masc i tez mam sudocrem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bephanten tez mialam na sutki;) ale podobno tez dobry jak i linomag.... ktrys musisz wyprobowac na skorze swojego malca i zostac przy najefektywniejszym...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj EFFIK..ja mam 3 latka w domu;) i co prawda to prawda z tym forum hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Effik - witaj, pewnie że lepiej późno, niz wcale :) masz termin taki jak ja :) co do maści, kremów...to bardzo dobry jest sudocrem- ale codziennie nie ma co go używać, tylko w "krytycznych" sytuacjach bo jest na cynku, lepiej coś lżejszego my akurat używaliśmy codziennie linomag zielony, sprawdzał się idealnie ale tych maćsi w aptekach jest od wyboru do koloru.. rany u nas w województwie ten gwałciciel buszuje, pewnie słyszałyscie w wiadomosciach- ludzie sieją coraz większą panikę, a policja jakos nie moze go złapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka 874
pozdrowienia od kwietniówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano Mamula słyszałam, zaraz w wiadomościach będą mówić o kolejnym jego ataku... Ja do codziennej pielęgnacji zakupiłam po prostu Kojący krem przeciw odparzeniom z Nivei zobaczymy jak się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hey Eluska to mamy podobne zachcianki, tylko ze ja lody to do teraz wcianam od czasu do czasu:))) co do czkawki to moj maluszek to ma tak do 3 razy max w ciagu dnia, ale zdaza sie ze nie ma ich wogole, takze to zalezy. Dzisiaj mialam nieprzyjemny skurcz:(((tak bolalo, ze az sie poplakalam i po tym mi przeszlo - mysle, ze dzieki temu, ze polecialy mi lzy, moje cialo sie rozluznilo i brzuszek tez i mi przeszlo. echhhh nie bylo dzisiaj milo:((( do jutra brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam sobotnio:) po naszym historycznym sniegu juz ani sladu. wczoraj moj m zrobil balwana(okolo40cm), posadzil go na masce i tak pojechalismy po malego do przedszkola. Ludzie mieli z nas ubaw po pachy.he he a syn to juz calkiem, nie chcial do domu wejsc bo szkoda mu bylo sniegu..... savanna ja jem jablko codziennie i czesto ze skorka, ale myje je sto razy. w pl sie je prosto z drzewa i jest ok a tu to za duza panika by byla od razu ze texo itd. ja jem bardzo duzo salaty i mniej wiecej na 15 minut zostawiam ja zamoczona w wodzie z soda, zabija ewentualne zarazki podobno. mamula no widzialam portret pamieciowy tego gwalciciela w tv, smieje sie ze do tesciow nie jade bo sie boje gwalciciela. zawsze to jakis powod:):) buzka w brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ja dzis krociutko, chce napisac, ze nadal w dwupaku, choc chyba brzuch mi si enieco obnizyl... mamula, ja jak juz pisalam- mam wyznaczony termin cesarki na 26 lutego. jesli wczesniej odejda mi wody lub dostane skurczy to zrobia mi ja od razu w tej klinice, bo juz maja zaznaczone w papierach:-)u ciebie pewnie bedzie podobnie, wiec sie nie martw:-) tina- w de faktycznie ciezko o specjalne proszki dla dzieci. ja kupuje spee w plynie sensitive, bo moj maly akuratma uczulenie na wszelkie inne proszki i plyny. jestcalkiem ok i tak na marginesie dodam tylko, ze najtaniej dostaniesz go w dm- ok.2,80-2,90 euro, bo wszedzie sa o euro drozsze. trzymajcie sie kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sobotnio, ja też dziś tylko na chwilkę, bo wieczorem robię babskie spotkanie - przyjdą do mnie koleżanki z pracy .... więc zaraz będe szaleć w kuchni, bo chcę zrobić oponki serowe (spóźniony tłusty..) i sałatkę z kurczakiem a żeby nie było tak kolorowo, to mój M zwichnął nogę w kostce w pracy... biedny, masuje mu co 2 godziny i wklepuje maść i mówi, że mniej boli... pozdrawiam cieplutko i do poczytania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że weekend się zaczął na całego, bo forum cichnie zawsze :) Ja siedzę sama, bo M jest na uczelni.(podypl.) Ostatnio mnie ciągnie, żeby znów zapisać się na uczelnie i coś skończyć dodatkowo. Już jedną podyplomówkę mam za sobą, ale przydałaby mi się jeszcze z jednego zakresu.Pomyślałam, że od września coś zacznę, ale zobaczymy jak to będzie z małym. Kiedyś jakaś dziewczyna pytała o to, czy przy poszukiwaniu pracy pracodawca pyta o temat pracy mgr. Nigdy się z tym nie spotkałam, a swojego czasu byłam na wielu rozmowach kwalifik. Czasami pytali tylko, czy studia dzienne czy zaoczne, a jeśli zaoczne to dlaczego itp. Dzisiaj na wkładce miałam kawałek śluzu- bezbarwnego. Nie był niczym podbarwiony, więc nie wiem czy to może być kawałek czopa hm, bo na sam czop to chyba za mało. Powiem Wam, że człowiek tyle czyta, tyle się dowiaduje i wraz jak coś się dzieje to w praktyce jest zielony.. Dzisiaj w nocy śniły mi sie buty, że sobie mierzyłam to białe to czarne..Mam nadzieje, że podróż mnie nie czeka żadna :) Aa i dowiedziałam się od mamy, że swoją trójke dzieci urodziła ( wszystkie) dwa tygodnie przed terminem. No i wszystkie nie przekraczały 3 kg., a ja byłam najmniejsza - 2800. Moi bracia po 3 kg, a chłopy powyrastały jak dąb.Ciekawe czy to ma jakieś znaczenie.. Dobra zmykam, bo niedługo będę pisać do siebie :) Dziewczyny, które piszą do nas rzadko - piszcie co u Was, zawsze to będzie nas więcej na forum i tematów będzie więcej. do dzieła!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka,ja bym z toba chetnie popisala....ale tak mi sie nie chce palcami ruszac. din do mnie dzwonil,ze z hemoglobina mam cos nie teges i musze w pn.isc do niego po recepte na zelazo. pewnie dlatego taka ospala i przygnebiona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki:) mój M dziś stwierdził, że od wczoraj zauważył, że brzuch mi się obniżył,a fakt faktem jest, że od 2-3 dni czuję się jakby lżejsza i nie mam już takich problemów z oddychaniem. ciekawe co dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny teraz to już szybko zleci - powoli zaczniemy się rozpakowywać :) saskiana - może rzeczywiście to spadek hemoglobiny. Ja powiem Wam, że morfologię od początku ciąży mam idealną, a hemoglobine mam jak dzwon. Gin się śmiał i mówił, że ja w ciąży mam lepsze wyniki od niego :) Ostatnio trochę czuję się bardziej ospała. Może to hormony tarczycy. Endo mi mówiła, że jakbym sie źle przed porodem czuła to mam zrobić badania i ewentualnie sie jeszcze pojawic na zmiane dawki leku, no ale sama nie wiem czy to akurat to. Dziewczyny tarczycowe jak u Was samopoczucie przed porodem? Kiedyś któraś pytała o koszt wymazu z pochwy. Ja płaciłam 40 zł i nikt nie mówił, że będzie mi coś zwracać jak nic nie będzie w wymazie. Wyniki odbieram w tym tyg. ( po 5-7 dniach). No i jeszcze był etap wzmożonego picia i jedzenia (przepraszam, że nie piszę nicami, ale mózg juz nie ten sam -pracuje wolniej:) ) Ja u siebie zauważyłam, że więcej pije i jem. Chyba w I trymestrze też tak dużo piłam,później był spokój, no i teraz od jakiegoś czasu znów sie pojawiło, ale nie wiem jakie to są proporcje. Często piję samą niegaz.wodę lub wodę z cytryną. Jem ostatnio też więcej , chyba brzuchol sie obniża i więcej można zapakować do żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka ja tez morfologie w ciazy mam dobra :) heh nawet powiedziałabym ze lepsza jak przed ciaza moze to przez te witaminki ktore biore :) Ospala tez ostatnio jestem, ale to juz chyba taki etap - tak samo jak w pierwszym trymestrze byl taki okres ze moglam non stop spac. Wiem, że w ciąży nie wolno jeść serów typu camembert ale.... mam taka ochote, że dzisiaj zrobie sobie je na obiad w panierce z żurawina. Pod wpływem tak wysokiej temperatury te ewentualne bakterie które mogłby się znajdować na serku powinny zniknąć :) przynajmniej tak czytałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Brzucholki;) Cały czas Was podczytuje ale mało piszę, bo się cały tydzień uczyłam do egzaminów w sumie do takiego jednego. Kurcze umysł już nie ten po 6 godzinach nauki wysiadam. Normalnie miałam chwile odpoczynku i spowrotem mogłam zakuwać a tu taka masakra. Nie wiem jak się wyrobie z ta sesja przed porodem. Miałam do zaliczenia 13 przedmiotów, zostało mi jeszcze 7. 2 z nich to takie pierdoły, 2 egzaminy ale mysle ze takie nawet do zdania, 1 to ta masakra pamieciówka co cały tydzien kułam i 1 to bede miec chyba warunek, bo ten co go wykłada to *** jest, no i jeszcze mam koncowy z jezyka na szczescie tylko z 1 czesci ale do niego podejde na pewno po porodzie. Ogólnie ze spaniem też zaczęły się problemy, wstaje na siku 4-5 razy, trudno mi dalej oddychać i na zmianę coś gdzieś pobolewa... Wczoraj mnie pierwszy raz skurcz w udo chwycił, ale nie miła sprawa! Myślałam, ze przy tej ilości Mg która biore (8 tabl. dziennie) nie bedzie tego wcale a tu prosze. A kurcze na ten Mg to mam takiego smaka, że mogłabym go jak cukierki jesc, nawet za nim go połkne to go rozgryzam, to już chyba nie jest normalne... No i zaczełam w nocy puchnąć. Paluszki jak paróweczki a dzisiaj to mi nawet kostki spuchły. PIje tez ogromne ilości. Wczoraj wieczorem przed spaniem otwarłam butlke wody 1,5 litra to juz jej nie ma a do tego jescze ze 4 szklanki herbaty wypiłam. Z jedzeniem to u nas cały czas tak samo w sumie pożeram niesamowite ilości:P Wagi wole nie sprawdzać, choc we wtorek chyba koło 59/60 kg było (skonczony 34 tydzien, wg USG nawet 35), czyli jakieś 12 kg na plusie co czuje... Mały daję czadu w brzuszku nie raz to aż głośno krzycze, bo tak boli, ale bardzo mnie te kopniaczki cieszą:) Muszę lecieć, bo za niedługo wychodzimy na Chrzciny mojego małego kuzyna a mój M będzie ojcem chrzestnym :) Trzymajcie się Brzuchatki, głaskacze dla Waszych Maluszków i miłego weekendu:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki. Dawno mnie nie było, ale czasem podczytuję. :) Będę miała cesarkę, ze względu na oczy. :) No i pomału też energii mi ubywa. Chyba moje Duracelle zamieniły się na zwykłe baterie. A tak to wszystkie wyniki mam superowe i lekarz ostatnio stwierdził, że moja ciąża przebiega lepiej niż książkowo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mnie dopadaja rozstepy :( kurcze w sumie majac 18kg na plusie bylo to do przewidzenia :( mam na tylku i biodrach takie bardzo krotkie ale bardzo widoczne czerwone paski :(:(:( łeeeee nie chciałąm tego. Zastanawiam się czy przez to ze tak strasznie duzo pije nie zatrzymuje mi sie woda w organizmie i troszke cala puchne? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no klempa nie było cię tu dość długo :) ja też piję bardzo dużo 3 litry wody dziennie napewno, takie mam pragnienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze i ja przyznac , ze mnie ostatnio suszy - jak na kacu:))) dzisiaj starszne nudy...kurcze nie mam zajecia...energie mam, ale po pierwsze wyjsc to sie nie chce - bo zimno i wogole co robic, a po drugie w domku to ilez mozna sprzatac, gotowac, byc na necie lub ogladac tv. moze macie jakies pomysly na nude??? ps. info dla savanny - nie wiedziec czemu dzisiaj mi sie snilas:), ze zostawilas wiadomosc na cafe ze urodzilas dzisiaj - byla data - ale kurcze nie spojrzalam, czy zgadza sie z dzisiejsza...smiac mi sie chce...ale to chyba moja podswiadomosc plata mi figle - bo jak sie kladlam spac to czytalam Twoja wypowiedz, wiec tak mi sie zaszylo w pamieci, ze mi sie przysnilo:)))ale jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×