Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Marcelina wyrazy współczucia dla szwagierki... Jeśli możesz powiedz jej o www.poronienie.pl Stronę prowadzi ogólnopolskie Stowarzyszenie dla Rodziców po Poronieniu. Na forum są baaardzo życzliwe kobietki. Wypisane są prawa rodziców po stracie i adresy grup wsparcia. Kopalnia wiedzy o badaniach. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) Właśnie wróciłam z centrum i zakupiłam juz wszystkie kosmetyki dla maluszka łącznie z pampersami :) dokupiłam dwie koszule do szpitala więc większość już mam. Ciągle tylko nie mam listy ze szpitala co dokładnie powinnam mieć :/ muszę się w końcu tam przejechac :( bo nie wiem czy kupować lewatywe czy nie........ :D Zastanawiam sie nad zakupem maści w aptece do gojenia krocza i obolałych brodawek.. zakupiłyście takie coś?? znacie jakieś fajne warte polecenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna jak ty masz 18 na plsie, to w takim razie na nk to ty dalas czyjes zdjecie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcellina ja jestem wysoka zyrafa (180cm) takze sie jakos rozeszło poza tym miałam dużą niedowagę przez dwie przeprowadzki :P Teraz w końcu wyglądam jak człowiek :D i mam nadzieję, że coś tam mi zostanie po ciąży prawdę mówiąc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i dzwoniłam sobie na porodówkę do szpitala kolejowego w Katowicach (bo tam chyba chce rodzić) i strasznie się cieszę, że dla maluszka tak mało rzeczy muszę brać bo zaledwie pampersy i oliwkę :) no i wiadomo potem na wyjście, ale dzieki temu zaoszczedze duzo miejsca w torbie :) nie wiem tylko ile pampersów brać... bo kupiłam dzisiaj paczkę w której jest 108 sztuk a to raczej za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek co do świnki to jak możesz to wyślij mi na e-maila fotke jej ząbków :) I od razu Ci powiem czy tam czegoś nie ma :) rozetka06@o2.pl Mamula ja tam ostatnio włosy zrobiłam tym szamponem do 24 myć i jestem zadowolona jak na razie :) Savana na brodawki to bepathen kiedyś dziewczyny polecały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna faktycznie na brodawki to Bepanthen maść, na rany coś innego-niestety nie wiem. A pampersów to trzeba policzyć tak do 12 na dobę. (Trzeba przewinąc maluszka przy każdym karmieniu a czasem częściej;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny to ten Bepanthen muszę kupić :) a co do maści na gojenie to poczekam do porodu bo moze sie obejdzie jesli nie bede nacinana :) choc biorac pod uwage moja motywacje do tego masażu to hmmm... nikłe szanse :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek cudowna jesteś, na maila wysłałam Ci zdjęcia. Z góry dziękuję. Savanna super jesteś z tymi zakupami, mi jeszcze sporo brakuje :( muszę się wybrać na zakupy. Kosmetyki i akcesoria dla maluszka to kupiłaś według listy którą kiedyś miałyśmy wklejoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu dziś cichutko... u mnie mąż kicha i kurcze zaczyna mnie piec gardło :( zrobił przed chwilą mleko z czosnkiem i tak sobie popijamy hehe a smród czosnku na cały dom-oby mnie tylko nie rozłożyło.. kas1ek26 -chyba tak właśnie zrobie, kupie ten szampon zmywalny, no gorzej juz chyba nie bedzie :) ja na szczescie nie pakuje wielkiej torby do szpitala, wszystko co niepotrzebne odrazu mam przyszykowane w drugiej torbie i mąż mi dowiezie. Na szczęście on pracuje na własny rachunek,także na każde zawołanie może być u mnie, a z resztą przy pierwszym porodzie tez tak było - prawie całymi dniami przesiadywał w szpitalu ze mna... Dziewczyny Wy w nocy tez będziecie zmieniac pieluszki dzieciom? że aż 12 pieluszek na dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula ty się tam choróbsku nie daj :) twarda bądź :) a tak na poważnie to mam nadzieję, że cię nic nie złapie. Ja też robię włosy szamponem...ale wcześniej - dużo wcześniej, zrobiłam głupotę i walnęłam sobie na głowę farbę, od tamtego czasu farbowałam, bo mam długie włosy a czekać aż odrosty dojdą do odpowiedniej długości nie miałabym cierpliwości. Zatem farbowałam. Ale od dłuższego czasu stosuje szampon, tak żeby włosów nie maltretować :) a jak człowiek wyglądać :) Dziewczyny pychotka te ziemniaczki, miałam dziś na obiad :) mniam, obżarłam się jak dziki dzik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja jem czosnek na kanapce co kilka dni;-) Cebulę też uwielbiam i jem na zmianę. W sumie jemy razem więc nam nie przeszkadza;-) A co do pieluszek to napisałam max-czyli do 12-stu. Oczywiście że w nocy tez trzeba przewijać. Może przez pierwsze doby dziecko być ospałe-zmęczone po porodzie ale mój synek miał zegarek w brzuszku i równo co 3 godziny się awanturował o jedzenie. A w trakcie przewijania bywały takie niespodzianki że na jednej pieluszce się nie kończyło;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek- no własnie teraz musiałabym czekac chyba z pół roku,żeby ta farba zeszła, a włos to przecież podstawa wyglądu :) nika34 - mój tez równo co 3 godziny wcinął :) na szczęście w nocy niespodzianek nie było - albo ja juz nie pamiętam? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc lepiej pozostań przy szamponie...chociaż nie wiem jak on się zmywa, czy do swego koloru szybko się wraca. Mi to już cały czas wraca do farby i odrostów, więc nie wiem jakby to było jakbym miała tylko szampon. Mój m zakłada mowa akcesoria do łazienki :) pięknie mi się robi w łazience :) A co do tych pieluszek, skoro ok. 12 sztuk na dobę, u mnie podobno zostawiają na dwie doby i do domu, więc jakieś 30 pewnie miałabym wziąć? A macie pieluszki takie z wycięciem na pępek czy normalne newborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a czy Monika to się odzywała, czy ja coś przeoczyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula też miałam problem z włosami bo zawsze robiłam tylko pasemka ale że do 18 tyg nie mogłam wstawać z łóżka to zrobiły mi się mega odrosty Bałam się jechać do fryzjera i siedzieć tyle czasu więc sama zafarbowałam na średni blond szamponem i tak ciągnę do teraz :) najgorzej to nie wygląda, przyzwyczaiłam się;) Torba do szpitala dziś już oficjalnie została spakowana, dokupiłam resztę pierdółek i jestem gotowa;) tylko jeszcze jakaś buteleczka na tantum rosa przydałaby się savanna ja też zaopatrzyłam się w bepanthen na brodawki Ostatnio w aptece wpadł mi krem aventu na brodawki którym smaruje się w ostatnim miesiącu ciąży i podczas karmienia, niby ma "przygotować" brodawki Smaruję się od kilku dni, ciekawe czy rzeczywiście będą efekty No właśnie ciekawe co z Moniką też ostatnio o niej myślałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poranne ptaszki:) Ja na brodawki kupiłam chyba najtańszy z Ziajki - Ziaja Lano maść na brodawki .Stosuje sie go od 8 mca ciąży w celu hartowania brodawek , no i później podczas karmienia. Kosztuje tylko ok 6,5 zł. Na nacięcie krocza mam maść polecaną przez położną i koleżankę Cicatridina.Koszt ok 30 zł. Ma on też inne zastosowania: rany, po operacjach, odleżyny, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula polecam Ci Casting ,łagodny bez amoniaku i duzy wybór kolorów! Ja dzis wziełam się do prania wszystkich zakupionych rzeczy ,bo wczoraj przespałam cały dzień powiem Wam że to był pierwszys dzień w całej ciązy kiedy tak się czułam . Oprócz tego cholernego hemorioda(teraz naprawde wspólczuje tym co ieli taka dolegliwość!) to bolał mnie brzuch i jeszcze wymiotowałam non stop. ! Właśnie,Monia odezwij się !!!!! A co do zwierzątek to mój króliczek też się ostatnio zaczął bardziej ruchliwy robić i jeść. Mysle że myśmy go przekarmili bo co chwilke nosilismy mu jakieś smakołyki:) Miłej niedzieli Brzuszki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie niedzielnie! Ale mnie dziś w nocy skurcz w łydce złapał :( do tej pory czuje skubańca! M rozmasował mi łydkę i trochę już mi lepiej. Z tymi hemoroidami to współczuje, ja to tylko czasem na papierze zauważam trochę krwi, ale tak to nie czuję żadnego bólu, boję się jednak, że po porodzie wyjdzie na pewno. Monia martwimy się tu o ciebie, jak tylko będziesz mogła skrobnij coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo ciekawe co to za wymioty cię męczyły wczoraj? Dziś ci już lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz 34tc poza mna ... jeszcze tydzien i zacznie sie 9miesiac :) chyba wszystkie dzis odpoczywaja bo cisza na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też sie odezwę w niedzielę...Już dziś zaliczyłam 2 bóle. Aż mi sie płakać chce tak dają popalić. A wiecie że odkąd systematycznie łykam magnez to nie mam skurczy łydek, ale też oduczyłam się rozciągania. Zawsze mnie łapał skurcz jak chciałam się w łóżku przeciągnąc i rozprostować nogi. No i już zaczęłam 9 m-c. Nieźle zostało 29 dni.... Monia obawiam się że wylądowała w szpitalu. Jak sie zgłosiła to pewnie ją zatrzymali. Mam nadzieję że wszystko dobrze i polezy ze 3 dni i odezwie się wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savanna ja też kupiłam bepanthen. Wczorajsze zaliczenie chyba będzie w plecy:-( załamał mnie gość pytaniami:-( jutro wyniki. Na poprawienie nastroju kupiłam sobie buciki na wiosne, zgniło zielone czółenka na szpilce:-) już nie mogę sie doczekać aż znów bedę mogła śmigać w szpilkach:-) W niedzielę jak zwykle spokojnie, mój M dzis w pracy więc nie bardzo mam co robić chociaz już pól dnia zleciało. Przyszło mi wiekszosć rzeczy które zamawiałam ostatnio dla siebie i Maluszka i w środę planuję sie spakować. Wanienkę w końcu kupiłam taką http://www.allegro.pl/item902017396_profilowana_wanna_wanienka_z_odplywem_prima_baby.html mam nadzieję że będzie funkcjonalna:-) Miłego dzionka Brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika mi zostało 31 dni czyli tyle co nic:-) A mam pytanie do dziewczyn które mają wózek TAKO. Który wybrałyście model Jumper czy Jumper X ten drugi podobno ma tylko mniejsze kółka skrętne i zastanawiam sie który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Wpadłam tylko na chwilę przywitać się z Wami. Wróciłam właśnie od rodziców, bo zaprosili nas na obiad i idę się trochę położyć. Takie powietrze ciężkie, że muszę się zdrzemnąć :-) Miłej niedzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładna ta wanienka :) ciekawe czy to wyprofilowanie będzie wygodne. Co do wózków to ja jeszcze nie zdecydowałam się na żaden...w planie mam że kupię coś bardzo lekkiego, bo ja chucherko jestem (to znaczy taka byłam przed ciążą, więc pewnie do tego wrócę :( wolałabym, żeby mi trochę kilogramów zostało ), a do tego mieszkamy na 4tym piętrze :) . W planie mam też że ponoszę malucha w chuście, więc może z tym wózkiem zaczekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki No trochu mnie tu nie bylo, chyba z 7 tygodni, ale caly czas dzielnie Was czytałam:) odwalilam juz wszystkie egzaminy i iddalam ostatnia czesc pracy i dopiero od jutra mam czas dla malenstwa...tzn zakupy przede wszystki bo nie mam zywcem nic! jakby małe się teraz urodzilo to niezla bylaby jazda...rodzice kompletnie nie przygotowani ...podpowiedzcie co pakujecie do tej torby do szpitala... oprócz rzeczy oczywistych, tj koszula itp...abym czegos nie przeoczyla Widze tu jedno kolezanke z podkarpacia...która ma podobny termin do mojego...moze tez bedzie rodzic w rzeszowie na Lwowskiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny:) monika nas chyba wszystkie zarazila niepokojem:( tez sobie o niej mysle, ze sie nie odzywa. Ja jutro mam wizyte , ale bez usg tylko kontrola szyjki i serduszka, wazylam sie rano zeby sprawdzic czy znowu pani gink sie na mnie wkurzy i zadowolona jestem z siebie, bo waga stoi! a pozwolilam sobie ostatnio na wiecej niz moglam:) wlasnie zajadam ciasteczka z kremem typu polskie kremowki, bo myslalam ze zwariuje jak nie zjem takiego no i szwagier sie nade mna zlitowal i pojechal kupic:) wlosy tez musze juz zrobic, bo odrosty widac, siwe wylaza, bo u mnie siwe juz w wieku 20lat sie pojawily, tak mam genetycznie zaprogramowane, no i szamponiki prawie co miesiac stosuje:( chociaz krzycza ze w ciazy to nie wolno!!!!! lepiej pasemka zeby cebulek nie dotykac. no to tez sie ide polozyc na chwile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ho ho ho pare dni nieobecnosci i prosze ile czytania..ale dobrzee tak ma byc! Taka jedna ciezarowka WITAM;) Marcelina brak slow normalnie co szwagierka musi teraz przezywac....;( Makaron z bialym serem UWIELBIAM(na stolowce to byl moj rarytas;)) i kurcze o tym daniu zalkowicie zapomnialam...ale juz dzis kupie ser i sobie zrobie;) a tak to mam ryzanke na obiad.. co do porodow i placzu to fakt...jak sie jeszcze ta kruszyne zobaczyy to emocje puszcza... Vnika🌼 hmm ja przed wizyta z polozna czulam czkawke na wysokosci pepka, z boku i sie po prostu w tym gubilam jak male lezy..na wizycie sie okazalo ze glowka w dol a po wizycie znow czkawke czuje wysoko:O i badz tu madryy...ale fakt faktem to kopie i wypycha nozki po prawej stronie patrzac na brzuch z gory hehe takze nie wiemk jak to jest z ta czkawka..moze echo jakies;) Michalka ja rowniez uzywam tego palmersa..ma nowe rostepy ale na szczescie kolo tych starych do ktorych juz przywyklam (kolo pepka) co do nocy jest super.w porownaniu co miala w poprzedniej ciazy(a spalam jak ty michalka ze odsypialam w dzien i czulam sie jeszcze gorzej ehh) to jest lux..biodra bola czasem ale nie tak jak wczesniej..zmienie pozycje i spie dalej do rana, wstaje siusiu ze 2 razy a 3 raz sie budze aby sie przekrecic i zasypiam jak susel...jedynie M narzeka bo chrapie strasznie hehe no zgaga czasem zlapie na szczescie nie za czesto ufff wiec teraz kurka nie powinnam narzekac a jednak zawsze cos sie znajdzie...eh no i mam nadzieje ze ci ten olejek cos pomoze aby sie nowe rostepy nie tworzyly. dzisiaj znow mialam te uklucia po brzuchu prszechodzace..wrr ale czy to sa te skurcze przepowiadajace? wczesniej nie mialam to nie wiem kurka i nie widze aby mi sie brzuch obnizyl ... musze sobie fotke zrobic potem druga i moze wtedy zauwaze roznice:O Monikad wierszyk smutny bez lez sie nie obylo....eh Mala mozesz raz przeprac ale 2 razy wyplukac;) Nikamo wmiotowalas, kurcze mam nadzieje ze juz lepiej sie czujesz ...chyba zblizasz sie do koncowki;) no ja juz dluzszy czas stosuje henne (ponad 2 lata)..kiedys rozjasniacz i farba;) Nika u mnie te 3 h trwaly od urodzenia do nie pamietam ilu ale dlugoo hehe i tez wlasnie przewiajalam przed karmieniem i w nocy jak kupka byla badz bardzo zasikane... te z wycieciem na pepek to podobno niewypal, normalne mozna zawinac bez problemu..ale nie wiem ja tylko takie opinie slyszalam:O sama ich nie uzywalam! na brodawki mam bepanthen jak reszta dziewczyn i moze zakupie sobieta cicarid(jakos tak) jak urodze sn;) kurcze Monia..mam nadzieje ze u Ciebie wszystko ok odezwij sie bo osiwiejemyy i wogole M na miasto mnie wyciaga a ja dzisiaj mam LENIAAA chodz za dlugie lezenie tez dobija:O no nic to ja lecee odezwe sie jutro buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×