Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Badka , Qassandra gratulacje!!!!!!!! Przeczytałam wszystko i utkwiło mi w głowie to co przeżywa gwiazdka. Słońce dawno temu też miałam oczy przysłonięte, dopiero koleżanki uświadomiły mnie słowami ,,Nie daj się facetom, walcz o siebie i szanuj siebie,wymagaj szacunku " A miałam tyle lat co TY. W tej chwili jestem mężatką już 14 rok, a m jakby mógł to by mi nieba uchylił, po tylu latach małżeństwa nadal bardzo się kochamy i szanujemy, ale trzeba samemu o to dbać i nie pozwalać innym na obrażanie siebie, nigdy w życiu. NIE DAJ SIĘ KOBIETO. Na pewno stać Cię na to ,aby się zbuntować, tupnąć nogą i powiedzieć DOŚĆ TEGO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almeria, to ja chyba blizej Ciebie jestem :) ja jestem z miasta rowerow (st.wola:)) po mojej wczorajszej wizycie wiesci sa takie, ze szyjka sie skraca i otwiera powoli, ale nie wiem ile jest rozwarcia, bo nie chcial za bardzo tam jeszcze gmerac, zebym nie zaczela krwawic ... no i chyba czop sluzowy mi odchodzil wczoraj ... mialam duze ilosci sluzu galaretkowatego ... gratuluje nowym mamusiom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodzą nam się te maluszki :) gratulacje ja jutro na badanie do położnej zobaczymy co się u mnie dzieje :) a i dziś moja mama przyjeżdża więc będę mało zaglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się jeszcze raz wpisuję bo mnie ktoś zapomniał Nikam074.......35.......26.05.....01.03......Rzeszów... . ......chłopczyk Kasiek26........26.......27.05.....03.03......Szczecin.. ........chłopczyk nika34..........34........01.06.....08.03....Warszawa... ....dziewczynka michalka26.....26.......01.06......08.03.....Irlandia... .....dziewczynka? megan990......27........02.06.....09.03......śląskie.. .. ...niespodzianka natka23........23........30.05.....10.03......kuj-pom... ........chłopczyk krismam........34.........06.06....13.03... ..wielkopolska.............????? Agaaa159.......24........07.06....14.03........Łódź.. ... ....... chłopczyk LATTE ..........26.........08.06....15.03....... wawa.............chłopczyk asians..........29.........08.06.....15.03.....małopolsk a.........chłopczyk Minea777......35.........14.06.....15.03.......cieszyn... .......chłopczyk Mamula28 ......28........10.06.....17.03.....lubuskie...........chło pczyk **tina**.........34.........28.05.....17.03.....Niemcy.. .....niespodzianka saskiana.......29.........12.06.....19.03......zach.gran .....plec piekna mala_31........32.........13.06.....20.03....wielkopolsk ie...dziewczynka Izabell1982....26........10.06.....20.03...wroclaw/lond yn.dziewczynka Gosiaaa ........29........14.06.....21.03....podkarpackie........... .????? inowa...........29........15.06.....22.03.......śląski e .................????? kaczynka.......22........4.06......22.03......Kraków... . ......Chłopczyk Gwiazdkagda89..20.....16.06.....23.03.....pomorskie..... .dziewczynka mloda..........23.........16,06.......23,03....Olsztyn........chłopiec monikadd.....23..........18.06.....25.03......podlasie.. .......chłopczyk Olena119.......24........19.06.....26.03.....pomorskie.. .......chłopczyk asiulek29.......29........19.06.....26.03.....Białystok . .....dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06.....26.03.....Wrocek........niespodzianka andzia-26........26.......22.06.....29.03...pomorskie.... ..dziewczynka Biało-czarna...32.........23.06....30.03.....Białystok .. .............????? Goyek...........31.........23.06....30.03....kuj-pom.... .........chłopczyk Almeria35......35..........24.06....31.03...świetorzyski e ....chłopczyk Ania20203......20.........23.06.....30.03...podkarpackie. .....chłopczyk Mam pytanko do dziewczyn które już rodziły- jak to jest z naciskaniem brzucha przez lekarzy w czasie porodu i już po naczytałam się wczoraj że nie wolno tego robić, a z tego co słysze jest bardzo często praktykowane? A i pochwale się bo dostałam karnet na masaże, aerobik, itp. bez dokładnego terminu realizacji i moge wykożystać po porodzie w ramach odpoczynku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gossia 40 km mam do Ciebie, bywam tam czasem na zakupkach. Olena, fajny karnecik, na pewno się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje:) sypiemy sie ,jedna po drugiej:):) mam pytanko-jak czesto,mamusie kapiecie dzieci?codziennie? bo czytalam,ze tak co 2 dni najlepiej-codziennie pupe trzeba obmyc,a reszte co drugi dzien. no i ile razy dziennie przewijacie. i jakich pieluszek uzywacie. tez jestem ciekawa jak to jest z tym naciskaniem na macice. moze dlatego u nas po porodzie robi sie od razu cwiczenia a sie nie naciska-musze spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA-ja chce na URLOP! ile bym za to dala-zeby na pare dni sie gdzies wyrwac:lezec na lezaczku z koktajlem i patrzec w niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saksina wiesz ja napewno maluszka będę kąpać codziennie o stałej podobnej porze gdyż słyszałam, że dobrze maluszkowi wyrobić jakiś rytm dnia, na początku pewnie tylko takie przemywanie ale potem kąpiel codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana - z tego co mi wiadomo, to najlepiej dziecko kąpać codziennie, z tym, że jak raz tam kiedyś z jakiś przyczyn dzień ominiemy to biedy nie ma.....ale codziennie, o stałej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w takim słonecznym dniu:) Sisipolenta dziekuje :) Czuje sie już dużo lepiej, zwłaszcza że za oknem takie śliczne słoneczko świeci i aż chce sie żyć:) Pozatym w nocy miałąm kolejne skurcze, ciągle bóle jak na miesiączke i cos takie bóle dziwne kręgosłupa:/ Eh chyba organizm sobie ćwiczy do porodu. A im blizej terminu tym bardziej się boję:( Straszna panikara ze mnie jesli chodzi o ból i jak sobie pomysle o porodzie to aż słabo mi ise robi:( No ale innego wyjścia nie ma jak urodzić, takze z jednej strony chce już moją niunie mieć w ramionach a z drugiej boje sie bólu:( Wogule jakoś mój kot dziwnie się dzisiaj zachowuje:/ tak sobie mysle czy moze ona coś czuje że poród juz blisko?:) Ja sama w nocy miałąm takie mysli ze mozę zaraz się zacznie:) Miłego dnia Wam życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra - gratulacje :) chwilami Wam zazdroszczę, że macie już maluszki przy sobie, a chwilami mogłaby ta ciąża jeszcze potrwać, bo boję się zmian... czy sobie poradzę, czy maluszek będzie szczęśliwy ze mną jako mamą... dziś w nocy moja koleżanka ze SR urodziła synka - Filipka - 6 dni przed terminem - duży i zdrowy - a to najważniejsze:) a u mnie dzisiejsza noc była koszmarem... budziałam się co chwila, bo bolał mnie brzuch, twardniał, nie mogłam zmienić pozycji, to krocze zaczęło mnie tak boleć, że byłam przekonana, że to już....do łazienki chodziłam jak staruszka, noga za noga i zgięta w pół... do tego bolały mnie biodra i krzyż, nie mogłam leżeć w żadnej pozycji...męka, dobrze, że każdy dzień to bliżej porodu (co sprawia, że boję sie jeszcze bardziej...)ech, 9 miesiąc... lae powiedziałam sobie, że musze jeszcze wytrzymać 4 dni (bo tyle jeszcze musze brać nystatynę, żeby wyleczyć grzybka), a potem niech sie dzieje, co chce... miłej środy i całuję brzuszki i maluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie już bóle brzucha , kręgosłupa nie ruszają, coraz częściej myślę, że przenoszę tego małego bąbla bo widocznie mu tak dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Słoneczka :) Badka , Qassandra gratulacje!!!!!!!! Gwiazdeczko, mam nadzieję, że dzisiaj jesteś w lepszej formie. Przesyłam Ci całuska :). Sisipolenta - też tak uważam, wiosna to super pora na narodziny maleństwa (my tak zresztą sobie zaplanowaliśmy:)). W lecie nasze dzieciaczki będą już takie fajne, większe, kumate ;) Życzę Wam wszystkim dzisiaj SUPER humorków :) Sama taka jakaś wewnętrznie jestem spokojna i szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtam dziewczyny :) ja byłam u lekarza moj mały sie przewrócił i lezy głowka do dołu mam czekac do 24 marca jak nie urodze to mam sie zgłosic na ktg i zobaczymy co dalej. Moj mały wazy w 38 tyg, 3300 :) Asiulek- i co gdzie bedziesz rodzic bo pamietam ze ptyałas mnie czy ja bede rodzic na parkowej wiec odpowiem co ze chodziłam tam cała ciaze i zamierzam tam rodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra gratulacje:-) Coraz mniej mam nam zostaje. Ja dziś mam termin porodu i nic sie nie dzieje, teraz dla odmiany skurcze mam cały dzień ale niezbyt czesto i bezbolesne i to samo przez całą noc. Spało się okropnie, przekręcanie z boku na bok, które zrobiło się coraz trudniejsze, długie wędrówki do łazienki, pocieszam się tym że maksymalnie został mi tydzień, ale strasznie boję się tego ewentualnego wywołania, oby wszystko wcześniej się rozwiązało. Gwiazdka możliwe że kotek coś czuje, moja kicia przychodziła do mnie do łóżka tylko nad ranem a od kilku dni przychodzi jak tylko się kładę i śpi dopóki nie wstanę. Zmykam na spacerek i po drodze do sklepu, będę dziś robiła bigos:-) Miłego słonecznego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika - jednak będę rodziła na Warszawskiej - mam tam umówioną położną, więc może nie będzie najgorzej:) poza tym znam już ten szpital, tzn wcześniej leżałam na patologii ciąży, po obumarciu i miałam łyżeczkowanie, czyli nic przyjemnego... ale pamiętam, że pielęgniarki i lekarze byli bardzo mili, więc może i tym razem też nie będzie gorzej, tym bardziej, że w o wiele milszych okolicznościach - teraz będę miała w końcu swoją małą córeczkę przy sobie:) dziś mi się śniła - jak ją ubierałam i całowałam piętki...była taka śliczna i malutka, echh, niedługo się zobaczymy u mnie tez świeci słoneczko i humor od razu lepszy... nawet za krótko obcięta grzywka nie psuje mi nastroju:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek, monika - też bym chciała na Warszawskiej, ale nikogo tam nie mam umówionego :O zwyczajnie trzymam kciuki, żeby mnie wzięło w dni parzyste.... bo wtedy jest tam ostry dyżur a jeszcze się zastanawiam jak to będzie, bo dziecko jest ułożone poprzecznie i sąazania do cesarki, w pon idę do swego gina, myslicie, że może wypisać mi skierowanie?? i wtedy bym się na WArszawskiej umówiła na cesrakę... hmmm.... czy to nie ma tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biało-czarna- pogadaj z ginem, moja kumpela, miała termin na 26 lutego, była u naszej ginki 3 dni przed terminem i dostała skierowanie do szpitala, fakt, że nic się działo w terminie, więc ją odesłali do domu, ale jak sie zaczęło nie mieli wyjścia, musieli ją przyjąć ze skierowaniem. U Ciebie jeśli jest wskazanie, to powinien wpisać na skierowaniu, że wskazana cesarka i powód i już... bo Tobie na słowo, to mogą nie uwierzyć... dobrze wiedzieć, że w dni parzyste jest ostry dyżur, to będe próbowała sie "wstrzelić". Mam pytanko - wiesz może, co dokładnie trzeba ze sobą zabrac na Warszawską? bo ja wiem, że dla maluszka tylko pieluszki i chusteczki, wiem powinnam zadzwonić i dopytać, ale ja nie cierpię dzwonić do obcych ludzi... jakoś mam tak dziwnie.... ale pewnie rozmowa telefoniczna mnie nie ominie, bo muszę się dowiedzieć, jak to jest z porodem rodzinnym, co wziąć dla męża itp... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek - dla dziecka bierzesz tak jak napisałaś pieluszki i chusteczki, dziecko jest cały pobyt w ubranku szpitalnym i w ich kocykach, a mąż musi mieć buty na zmianę ;) i aparat foto, bo zaraz po urodzeniu położne chętnie robią zdjęcie ojcu z dzieckiem ;) 18 lutego moja bratowa rodziła na warszawskiej z mężem :) Urodził im się śliczny i zdrowy syn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bigos już na kuchni, zobaczymy co z tego wyjdzie:-) Przed wyjściem na spacer zauważyłam że odszedł mi czop śluzowy, duży kawał tego był i myślałam że to wszysko ale jak wróciłam ze spacerku to znów miałam kawałek, juz mniejszy niż ten pierwszy ale też spory. No to ciekawe ile to wszystko jeszcze potrwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikam074, Kasiek26 - dziewczyny co u Was i Waszych brzuszków? maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra GRATULACJE mloda0308 mojej szwagierce przy pierwszym dziecku to położne tak naciskały brzuch, że biedaczka potem miała jeden wielki siniak. Ale jak sama mówiła rodziła w wodzie i miała bardzo mało siły. saskiana a dokładnie jakie są te ćwiczenia na obkurczanie? w nocy koszmar, tak strasznie bolał mnie brzuch na okres, że musiałam wstać i pochodzić po mieszkaniu, mam tak od ubiegłej nocy. Poza tym brzuszek twardnieje czasami na górze. dziś nad ranem odszedł mi czop śluzowy, poszłam sobie na siusiu a tam coś chlup do toalety. Zaświeciłam światło, zaglądam a w sedesie coś takiego jak kciuk z wosku poprzetykany niteczkami krwi. Wszystko wypadło na raz. O 10 miałam wizytę. Ktg narazie nic nie wykazało. Szyjka ma 2,5 cm ale zamknięta. Wnioski, że mogę urodzić w ciągu dwóch dni a równie dobrze spotkać się jeszcze z lekarzem za tydzień. Pielęgniarka w recepcji śmiaiła się, że napewno chce już urodzić. A ja, że jak boli to chcę ale gdy ból przechodzi to dalej mogę być w ciąży. Jutro rano na 8 muszę jechać do przychodni na badanie krzepliwości krwii, mam nadzieję, że wyniki będą zaraz w piątek. Biegnę robić pizzę z pieczarkami, ale ciasto z pudełka bo się nie chce nad domowym popracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina no to obie mamy czop za sobą tyle że ja rozwarcie to mam już od jakiegos czasu, ciekawe tylko czy coś się bardziej rozeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My Radzia kapiemy codziennie. Uzywamy pampersów tych najmniejszych new born 2-5 kg. W sumie od dzis tych wiekszych 3-6 kg bo tamte sie skonczyly. Zmieniam mu pieluszke srednio co 3 godziny a za kazdym razem praktycznie jest kupka taka jajecznica wiec podobno ze b.dobra. Przed porodem nie zauwazyłam odejscia czopa. Równo na tydzien przed strasznie rozbolały mnie tylko uda i mama sie nawet smiała ze uda bola na tydzien przed i sie sprawdzilo. A i dzien przed bardzo opadł mi brzuszek ale to tak zdecydowaniee nizej był. Gwiazdka trzymam za Ciebie kciuki nie daj sie! Gratuluje nowej Mamusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×