Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Wiecie co tak szukam w necie info, bo nie wiem juz do kogo się wybrać i co zrobić...i znalazłam - wybiorę się na "Prenatalne badanie ultrasonograficzne - ANATOMIA PŁODU" robi się między 18-23tc wraz z nagraniem kosztuje aż 250zł - ale sprawdzają tam wszystko pod kątem wad genetycznych, ale również przede wszystkim wydolność łożyska i pępowiny itp...u mnie dopiero od tygodnia unormowało się i nie mam plamień, a przyczyna nieznana - więc może warto wydać pieniadze na to badanie i wiedzieć co i jak, przede wszystkim z tym łożyskiem. Popołudniu zadzwonie do rejestracji i zobaczymy na kiedy mają terminy, mam numery do 3 gabinetów w Poznaniu co się tym zajmują - więc gdzieś się pewnie załapie......jeszcze czekam na info od kuzynki, który gabinet jest najbardziej polecany przez dobrego gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek, mnie tez tak swedzialo kilka razy - moim zdaniem to skora sie rozciaga - ja sie wtedy smaruje balsamem i pomaga ale nie jest to takie mocne swedzenie jak opisujesz - zapytaj najlepiej lekarza - spytaj moze wapno Ci pomoze? i daj znac co Ci powiedział bo sama jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystki brzuszki:) Juz się długo nie odzywałam, ale cały czas regularnie Was czytam No i mamy nowy miesiąc - kolejny miesiąc mniej do czekania na nasze bejbiki...ja juz sie nie mogę doczekać mojego małego kopacza:) albo kopaczki. Wszystko się okaże 12 listopada - wtedy USG połówkowe i jak będziemy mieć szczęście to może się w końcu dowiemy. Co do swędzenia - to mnie także od kilku dosłownie dni swedzi skóra - szczególnie w nocy po prysznicu. W sobotę tak swędziało, że musiałam wstac i pobalsamować się ponownie...i myslałąm ze oszaleję. Balsam troche pomógł i w koncu zasnelam Nigdy nie byłam alergikiem wiec chyba faktycznie to wina naciagania skóry... W każdym razie w poprzedniej ciąży nie pamiętam swedzenia zadnego, tylko bolesne, nocne kurcze łydek - tych na razie nie mam.... i mam nadzieje ze się nie pojawią. Co do obecności mojego M przy porodzie - na razie tamat utknał w miejscu - pytałam tylko lekarki czy konieczne jest odbycie zajęć w szkole rodzenia, aby potem moj M mogł ewentualnie byc przy porodzie. Powiedziała, że nie Strasznie mnie ciekawi, czy macie już wybrane imiona??? i jakie... My juz zastanawialiśmy sie trochę - niestety nie jest to łatwy wybór ... jeszcze dla dziewczynki jest duzo imion które mi sie podobaja, ale dla chlopca...to juc wiekszy problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane brzuszki po weekendzie :) U mnie sobota rano minęła pod znakiem zakupów internetowych :) kupiliśmy krany ( do kuchni i do łazienki ) i filtr do wody :). Wieczorkiem mieliśmy gości, bo wyprawialiśmy urodziny mego M :) miło było. Niedziela minęła na spacerach po cmentarzach, przerywanych moimi drzemkami :). Byliśmy też na cmentarzu wieczorem...pięknie wtedy wygląda. Niby wszystko ok...ale wczoraj wariowały mi hormony, ciągle miałam łzy na wierzchu :(. A z tego wszystkiego po 22ej wzięło mnie na frytki :) wiem, że to smażone i że to wieczór to był :( ale były pychota :). Co do swędzenia to mnie też czasami swędzi brzuch i uda. aaa a maluch nadal siedzi spokojnie :( coś tam leciutko się przeleje...ale nic konkretnego :( jutro zacznie mi się 20 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka, wracaj szybko do nas z tego szpitala :) Nika, mam nadzieję, że twojemu m szybko przejdzie i że się nie zarazisz się od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) mam pytanko, czy oprocz witamin moge brac magnefar bo cos brzuszek mi sie stawia, jak tak to jak czesto? Biore feminantalN. Odnosnie zwolnienia to moje najdluzsze to 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Śmiesznie jak facet leży odłogiem ale nie jest tak źle właśnie go wrobiłam w karmienie synka...bo do tego brzdąca to trezba miec cierpliwośc anielską...np. na spacerze marudzi jak nie wiem-chyba tak sie nudzi. Wiecie co do tego swędzenia to ja myślę że to wysuszanie skóry. Mnie jak swędzi to brzuszek. W ciązy nie dośc że skóra musi się rozciągnąć to i się wysusza, np. buzie teraz mam czasem aż suchą i łuszczącą sie a wcześniej miałam słoninkę... Także może spróbujcie z mocno natłuszczającymi balsamami np. neutrogeny? Natka no prosze narzekamy na naszą służbę zdrowia a oni aż wychodzą z siebie...ale swoją drogą wolałabym bez szpitala. Co do imion, dla chłopca mam zgryz, moja mama przebąkuje Radosław...nawet mi się podoba ale mój m w życiu się nie zgodzi. Dla dziewczynki mi się marzy ta wersja jeszcze z poprzedniej ciązy Dominika-zobaczymy na razie nie mam więcej pomysłów :-( sypcie pomyslami to moze do czegoś dojrzeję...Wiecie teraz jak patrzę na mojego syna to wiedziałabym jak mu dac na imię-wygląda jak taki mały Pawelek ;-) W szpitalu nie byłam taka mądra hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z imieniem nie mam dylematu, bo imie dam po babci:) Ale ogólnie to jst spory wybor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas będzie Bartek albo Kaja:) Wszyscy przepowiadają chłopaka;) zobaczymy w niedzielę usg może nam się ujawni nasza kruszynka;) Mnie też swędzi skóra strasznie, staram się częściej smarować balsamami do skóry rozciągającej się, pomaga trochę Mamula kurcze najważniejsze,że z dzieckiem wszystko w porządku Musisz tylko bardzo się oszczędzać i dużo leżeć a będzie dobrze, musi być dobrze:) Natka współczuję tych pobytów w szpitalu, wracaj do nas prędko Olena też tak mam z kręgosłupem jak za dużo chodzę czy sprzątam, najgorzej po myciu podłóg ale jak się oszczędzam to jest ok Nika nie daj się chorobie;) Goyek nie jesteś sama ja też mam ochotę na frytki o dziwnych porach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc U mnie tez początkowo typowaliśmy na Radosława, podoba mi sie to imie, ale mój 15letni szwagier spytał z głupia frant: "No to bedzie Radzio?" i od tamtej pory zniecheciłam sie, Radek fajnie, Raduś jak mały tez fajnie ale Radzio? Denerwowałabym sie gdyby tak ktos zdrabniał jego imie. No i zaczelismy sie zastanawiac, wymyslilismy Dominik bo i w anglii i w polsce tak samo brzmi. Dla dziewczynki Luiza:) z początku myslelismy o imieniu Laura ale nie pasuje do nazwiska (Rylik), tak jakos język plącze. A więc jak dotąd Dominik i Luiza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja, co do imienia to mam dla dziewczynki Julia Aurora, a dla chłopca Samuel. Imiona wybraliśmy już bardzo dawno temu (długo czekaliśmy na malucha). Myślałam, że będzie dziewczynka... ale lekarz coś pobąkiwał, że może to być chłopiec...ale jeszcze nie wiadomo...może coś ok 11.11 się okaże bo na taki termin muszę się zarejestrować (do 11.11 mam zwolnienie). A tak myślałam sobie że z córcią to sobie pogadam więcej :) a synuś...może nie będzie miał ochoty matce się zwierzać :). Co do zwolnienia to też słyszałam że dają tak na ok miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell piękne imiona wybrałaś dla maluszka, bardzo mi się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello ja juz Wam mowie papa, spakowana jestem i gotowa do podrozy:) co do brzuszka...to mnie tez smyra i swedzi, najczesciej po kapieli, wiec pewnie skora jest wysuszona natka trzym sie w tym szpitalu olena a Ty sie nie przemeczaj...teraz czas na odpoczynek:) buziaczki dla Was wszystkich no i odezwe sie za tydzien...papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze do megan....Ty bierzerz feminatal800???to chyba do 13 tyg ciazy...ja mam brac ze wzgledu na slabe wyniki feminatal400...pisze tak na szybko, wiec moze mi cos sie pochrzanilo,dobra spadam, ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) UUUU ja dziś najedzona jak bączek:) Zrobiłam placki ziemniaczane i barszczyk czerwony ,mój M az zasnął z przejedzenia i mi tu chrapie nad głową:) mała31 ------na stawianie brzuszka zazywaj magnez. Ale czas leci niewiarygodnie juz zaczęłam 6 miesiąc i brzuszek wielki nie wiem co bedzie w 9! Co do swędzenia skóry to tez to przerabiam wypróbowałam setki balsamów i powiem Wam szczerze że odkryłam superrr balsamik z firmy Evelline z wyciągiem czarnej porzeczki wspaniale natluszcza, nawet się nie spodziewałam że za ta cenę bedzie taki dobry ! POlecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki, a kręgosłup nadal :( zwariować można :( od dziś chodzę do pracy w mniejszych godzinach bo inaczej nie daję radę a jeszcze kręgosłup mnie wykańcza. mała brzuchatka szczęśliwej podróży :) a i widzę, też masz łożysko z przodu ? ja też mam z przodu wysoko mamula - na twoim miejscu też bym poszła do innego lekarza, nie martw się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Co do bolących pleców to ja również mam ten problem ale UWAGA mam na to sposób... Jak mnie tak baaardzo boli to klękam na podusie ramionami opieram sie o cokolwiek np. parapet, stół lub segment i w takiej pozycji gręce biodrami do okoła raz w prawo raz w lewo bez pośpiechu, spokojnie i zazwyczaj pomaga spróbujucie może i wam pomoże poza tym mam taką książke z wiczeniami dla ciężarnych i naprawde kilka opcji daje rade... Co do imienia to rada rodziny zdecydowała że bedzie Antoni:))) Pozdrawiam wszystkie brzusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaa, ja na razie to tylko patrzę na ćwiczenia :) bo jakoś nie mogę się zebrać :( ale trzeba chyba by zadbać o kondycję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek ja też nie bardzo mam ochote na cwiczenia i raczej ich nie robie naprawde rzadko ale to jedno które opisałam wcześniej naprawde pomaga no nie wymaga wysiłku:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszki a jak to u was było z początkami ruchów maluszków, też na początku były delikatne a potem zanikały i nic :( bo u mnie dziś tylko smyranie chyba :( i czekam i czekam, dobrze, że usg w piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co :) jestem w szoku, że cos w Pl może byc za darmo i nie trzeba czekać miesiącami...przypadkowo weszłam na jakąś strone, zadzwoniłam do rejestracji i umówiłam się na czwartek na prenatalne usg. Nfz refunduje, z tym,że trzeba mieć skierowanie od ginekologa, a z tym to już nie zawsze łatwo. Mąż zadzwonił do ginki i załatwił, więc w czwartek jadę i ponad dwiesetki zaoszczędzone....zdziwiona jestem,że rejestracja jest na bieżąco :) Podaje stronkę dla tych, które mieszkają w okolicy Poznania i chciałyby skorzystać http://www.centrumzdrowiakobiety.pl/badania-usg.htm ale mi przed chwilą siostra dogodziła hihi przyniosła szarlotkę jeszcze cieputką i do tego lody waniliowe mmmmm pycha :) a kilogramy lecą do przodu hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa to badanie robi się miedzy 18 a 24 tc - więc akurat na czasie.. olena - nie martw się ruchami, ja na początku raz czułam, a raz nie - nawet było 3 dni ciszy i już sie zamartwiałam, ale tak moze być.. a teraz od dwóch dni regularne kopniaki i to z takim widocznymi podskokami brzucha - fajnie już tak czuć maleństwo, jeszcze moze z tydzień i Ty będziesz tak czuła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...chłop czyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopak koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... .....????? Marcys..........21...........??......03.03....Irlandia-M albork...?? Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... .....chłopiec savanna89.....20.........26.05...05.03.......Chorzów.... ...chłopak SZCZĘŚLIWA...28.........30.05...05.03. ..Szczecinek........ kamelle.........27.........30.05....06.03.....Niemcy/NRW ...dziewczynka engine30......30...........25.05....06.03.....zach-pom.. .dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie... chłopczyk nika34..........34.........01.06....08.03....Warszawa... ....????? michalka26.....26........01.06....08.03.....Irlandia.... .....????? megan990......27.........02.06....09.03....śląskie....ni espodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23.........30.05....10.03......kuj-pom... .chłopak summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28.........04.06....11.03....Piaseczno.. ..chłopak motylek_85....23.........06.06....12.03.....śląskie..... . chłopak? elakl.............27........11.06....12.03.....Birmingha m....????? Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....dziewczynka Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopak LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopak Mamula28 ......28.......10.06....17.03.....lubuskie...chłopiec **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.....nie spodzianka saskiana........29.......12.06....19.03......zach.granic a mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03...wroclaw/londyn.. niespodzianka zosia_007......25........14.06....21.03......śląskie.... ..chłopak? Gosiaaa .........29.......14.06....21.03....podkarpackie.......? inowa............29........15.06....22.03......slaskie.. .....?????????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03...podlaskie.... .nie wiem Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03...pomorskie.. ..????? Olena119.......24........19.06....26.03.....pomorskie asiulek29.......29........19.06....26.03.....Białystok.. .....????? mała brzuchatka 27.....18.06....26.03.....Wrocek....niespodzianka Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok .... .nie wiem Goyek.........31..........23.06....30.03....kuj-pom..... ..????? Almeria35......35.........24.06....31.03...świetorzyski e....chłopak Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie.... ........? Tyrolia..........32.........16.06....23.03......podkarpa cie...... ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja tylko na chwilkę się przywitam.Przez dwa dni miałam problem z netem i się nieodzywałam. Jutro coś więcej napiszę bo muszę zmykać. Dodałam swoje maleństwo na nk caffe także jak ktoś ma ochotę obejrzeć to zapraszam :) Buzialiki i miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu panikuję a mój maluszek przed chwilą sprzedał mi kilka kopniaczków delikatnych :) badka już oglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula super,że tak Ci się udało załatwić:) czekamy zatem na lepsze wieści;) JA sobie ćwiczenia daruję, leżałam 3 miechy w łóżku to nie ryzykuje, teraz wszystko wykonuje jak w zwolnionym tempie;) Olena nie zamartwiaj się tak tymi ruchami, jeżeli masz z przodu łożysko to normalne,że nie będziesz czuła silnych kopniaczków jak inne dziewczyny i że jeszcze nie są regularne U mnie 23 tydz leci a dopiero od tygodnia czuję maluszka, mam łożysko położone tak jak ty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuszki jak czujecie się psychicznie?? Ja strasznie się zaczęłam wszystkim przejmować, nawet najmniejszy problem spędza mi sen z powiek, śni mi się, budzę się po nocach....już nie mogę sobie z tym poradzić:( nawet melisa nie pomaga No i apetyt u mnie kiepski bo jak się czymś martwię to nie mam ochoty na jedzenie:( nie wiem jak się wyciszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×