Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

hejka! usg polowkowe i prenatalne to sa dwie rozne sprawy. polowkowe wykonuje sie kazdej kobiecie w ciazy,a na prenatalne wysyla sie tylko te z grupy podwyzszonego ryzyka. jest bardziej dokladne, sprawdzane sa dokladnie wszystkie narzady bobaska, lozysko, pepowina, przeplywy krwi itd. jest o wiele bardziej szczegolowe.ja tez jutro sie na nie wybieram i mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku. dzis krotko i zwiezle:-)trzymajcie sie kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również wolałabym więcej żłobków niż becikowe ale te dwie sprawy nijak mają się do siebie. nie ma co marudzić na te becikowe bo same widzicie co nasz rząd wyprawia coraz wyżej podnosi poprzeczkę tylko po to żeby jak najmniej dostało osób, a za rok zorbią tak że jezszce te becikowe zariorą i wtedy ani 1000zł ani żłobków pozdrawim serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena - właśnie mówili w wiadomościach o tej kobiecie w ciąży chorej na świńską grypę. Zamknęli porodówkę na Karowej w Warszawie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my po spacerku, śnieg padał ale cudownie się chodziło :) teraz czekam na rosół który mój M gotuje i spać :) A piątek USG połówkowe :) doczekać się nie możemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć brzuszki, byłam wczoraj ostatnia i dziś jestem pierwsza :) miłego dzionka, ja jeszcze dziś i jutro usg - nie mogę się doczekać :) a zarazem tak się martwię itp. niby wszystko ok sampoczucie ok nic niepokojącego się nie dzieje, wyniki dobre, ale same wiecie jak to jest. miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja już dziś po badanich krwi, mąż mnie zawiózł i przywiózł, bo coś mnie próbuje znów przeziębienie capnąć, ale sie nie daję - piję actimelki, ciepło się ubieram, piję sok z pomarańczy... może nie chwyci, póki co tylko kicham ok, idę zjeść śniadanko, miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena119 - dobrze Cię rozumiem, ja dziś na 17 prenatalne i takie same odczucia - radość i strach :) Dobrze,że pogoda się unormowała i nie pada ani śnieg, ani deszcz - bo troche kilometrów przed nami, no i oczywiście Kfc zailcze hihi mam taaaaaką chęć... Lece zaraz do lidla, bo mają dziś być aparaty automatyczne do mierzenia ciśnienia - a w ciąży lepiej takowy mieć, tymbardziej,że w poprzedniej pod koniec ciśnienie mi bardzo skakało no i wszystkim, które idą dziś lub jutro na usg - POWODZENIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=GyNPqud3Mhc&f eature=related hej dziewczynki! slyszalyscie juz ta piosenke? ja w kazdym razie kiedy ja slysze uraniam lezke. mysle, ze przypadnie do gustu rowniez tym mamusiom, ktore oczekuja pierwszego dzidziusia. wszystkim dzisiejszym "usg- owiczkom" zycze samych swietnych wiadomosci! milego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was dziewczyny, ja co prawda mam termin na koniec maja, ale chciałam się Was zapytać jako "starsze stażem" ;) jak to jest mniej więcej w 11-12 tygodniu... bo od samego początku miałam bardzo "nabite" i bolące piersi, a od wczoraj tak jakby zrobiły mi się nieco miększe i ból zelżał... to znaczy nadal jest ale odczuwalnie mniejszy... nie wiem czy jest to powód do niepokoju, poza tym nic mi się nie dzieje, mdłości specjalnie też nie miałam i nie mam (rzadko), plamień ani nic takiego nie mam więc może niepotrzebnie się martwię? to moja pierwsza ciąża... a wizytę u gina mam na 17 listopada dopiero, nie wiem czy poczekać czy przesunąć wcześniej? możecie mi coś doradzić? dzięki z góry i przepraszam za zawracanie głowy :) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po usg!!!! Ach czułam się jak przed maturą. Cała w nerwach, ledwo spalam no i dzidzia biedna też się niepokoiła. No i zagadnijcie? Hihi bedzie królewna:-) Aż się bałam że się popłacze na tej kozetce:-)Zadziwiło mnie to że łożysko mam na bocznej tylnej ścianie (podobno bez ryzyka przodującego-uff) a ruchy są takie delikatne...No wygląda na to że spokojna ta moja niunia. To było zwykłe usg bez bajerów ale ginka chciała podejrzeć buźkę maleństwa-a ta mała jej język pokazała:-) No i zasłoniła się rączkami oczywiście tylko paluszki mozna było policzyć;-) No i ma już 560 g-mały ciężarek a poza tym troszkę większa-termin z usg na 03.03 -uff ja bym wolała później, bo cieplej, ale jej się chyba śpieszy. Strasznie się cieszę:-) Pozdrowienia dla mam które też oczekują usg-teraz się sypną:-) Zaraz pomajstruję przy tabelce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alakolo - sądzę, że nie masz powodów do obaw, też miałam bardzo napięte piersi, nie mogłam ich dotknąć, wydawało mi się, że eksplodują:) a po koniec I trymestru tak ok 12-14 tc przeszło, też tak z dnia na dzień i też się bałam, że to źle, ale widoznie tak ma być, teraz czasami pobolą, są wrażliwsze niż "normalnie", ale nie denerewuj się, spokojnie poczekaj do wizyty:) mam nadzieję, że Cię troszke uspokoiłam:) Nika - córeczka - gratuluję, będziesz miała parkę:) cudownie, że wszystko ok...ehh ja jeszcze muszę poczekać na usg:( ale maleństwo kopie, więc myślę, że jest ok:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Nika super wieści, czekamy na resztę brzuchatek. Jejuuu ja też się nie mogę doczekać, a tu jeszcze prawie 2 tygodnie ja jakos wpadam w czarne myusli juz powoli przed tym usg, bo raz czuję, a raz nie ... mam nadzieje ze bedzie wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...chłopczyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...chłopczyk koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn............????? Marcys..........21...........??......03.03....Irlandia-Malbork...????? Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin........chłopczyk savanna89.....20..........26.05...05.03.......Chorzów.......chłopczyk SZCZĘŚLIWA...28....30.05...05.03.......Szczecinek.......????? kamelle.........27........30.05...06.03.....Niemcy/NRW...dziewczynka engine30......30...........25.05...06.03.....zach-pom...dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie...chłopczyk nika34..........34..........01.06.....08.03....Warszawa....dziewczynka michalka26.....26.......01.06....08.03.....Irlandia.........????? megan990......27........02.06....09.03....śląskie....niespodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI................????? natka23........23..........30.05....10.03......kuj-pom....chłopczyk summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28..........04.06....11.03....Piaseczno.. ..chłopczyk motylek_85....23........06.06....12.03.....śląskie.....dziewczynka elakl.............27..........11.06....12.03.....Birmingham....????? Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica........????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolska.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin.......dziewczynka Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........chłopczyk LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopczyk Mamula28 ......28.......10.06....17.03.....lubuskie...chłopczyk **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.....niespodzianka Bacha77.............................17.03....Ostrów Wlkp........????? saskiana........29.........12.06....19.03......zach.granica mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie...dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03...wroclaw/londyn..niespodzianka zosia_007......25.........14.06....21.03......śląskie......chłopczyk Gosiaaa .........29........14.06....21.03....podkarpackie.......????? inowa............29..........15.06....22.03......slaskie.............????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03...podlaskie............????? Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03...pomorskie............????? Tyrolia..........32.........16.06....23.03......podkarpacie......????? Olena119.......24.........19.06....26.03.....pomorskie..........????? asiulek29.......29.........19.06....26.03.....Białystok...........????? mała brzuchatka 27.....18.06....26.03.....Wrocek....niespodzianka Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok...........????? Goyek.........31............23.06....30.03....kuj-pom.............????? Almeria35......35.........24.06....31.03...świetorzyskie....chłopczyk Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie............????? Dopisałam Bachę77- zobacz Kochana czy nie dopiszesz jakichś jeszcze danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow policzyłam nas: 43 mamuśki!!! 12 człopców, 6 dziewczynek. Ciekawe jak będzie ostatecznie. Alakolo-nie martw się faktycznie, to tylko objaw nie wyznacznik. Mi zaczęły puchnąc piersi dopiero w II trymestrze, kończysz I to akurat powinno się uspokoić... Mnie zastanowił za to wynik glukozy -mam 60 na czczo. Dziś odbierałam ale nie zrobiłam w końcu glukozy po obciązeniu bo spanikowałam. No ale mnie to nie ominie-przeciez ja tam umrę z głodu ;-( Kurcze a tak mnie nakłuły piguły że mam siniaka do tej pory na pół ręki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika _____gratulacje córeczki:) ale bedziesz miała parkę,rewelacja.! Chłopcy dalejw przewadze ale mysle ze sie to wyrówna bo jeszcze wiele dziewczyn nie zna płci. Babeczki czy Wam tez drętwieja rece w nocy ? Ja co rano budze się ze zdrętwiałą ręką nie wiem czy to może przez spanie na boku... Trzymam kciuki za wsztystkie które maja badania dzisiaj:) Mój maluszek przez ostatnie dni zrobił sie strasznie ruchliwy ,jak tylko usiade spokojnie juz sie mały rozrabiaka odzywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny - dziękuję bardzo od razu mi lepiej :) ahh chciałabym już poczuć maluszka... ;) pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika G r a t u l a c j e:):):):):)::):):) JEJU parka bedzie ale fajniee... ja czekam do porodu to sie dowiem na 200% hihi Goyek przeziebienie w ciazy zdaza sie kazdej kobiecie i wiadomo ze nie musi to oznaczac ze cos bedzie nie tak ale lepiej unikac rowniez zwyklych przeziebien i nie doprowadzic sie do tego ze bedzie potrzebny antybiotyk bo wiadomo te wirusy i bakterie tez moga przeniknac takze siedz na zwolnieniu skoro tak cie to lapie..;) a o roszczepie wargi to slyszalam ze jest ona wynikiem BRAKU WIT. A ...(w tv sam lekarz jakis sie wypowiadal) a ze genetycznie to nie wiem:O tego nie doslyszalam... Bacha nitk specjalnie nikogo nie wykasowuje;) mnie tez kilkarazy nie bylo;) ale jestem hihi ja juz po sniadanku, mam wczorajszy zurek z jajeczkiem i kielbaska i chyba zrobie Michalki kotlety z piersi w jej wersji bo i tak mialam sie za nie dzisiaj zabrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alakolo bez paniki, kazdej piersi inaczej reaguja, jednej bola bardziej innej mniej a innej wcale.....byle nie bylo bolow brzucha mocnych i przy tym plamien to 'spokojnie' mozesz do wizyty czekac bo niestety ale na podstawie piersi to nikt nie jest w stanie stwierdzic czy dzieje sie cos zlego...bo kazdy jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Witam wszystkie mamusie te które znam już, i te nowe ;) wow!!az 43 na marzec!!! ;) Sporo nas ale to fajnie ;) Dawno do Was nie zaglądałam, i nie wiem co u Was....nie czytałam zaległości. U mnie wszystko oki, cały czas mam się świetnie. Brzuszek fajniusio rośnie....i dzieciaczek w brzuszku też :D Nie wiem czy to chłopiec czy dziewczynka....może dziś coś się wyjaśni, bo zdecydowałam się przejść się o gina prywatnie i wizytę mam własnie dziś. (normalnie chodę na NFZ) Jestem w 19 tc a w zasadzie w 20 bo 19 tyg mam już skończonych....pierwsze ruchy już poczułam :D:D:D i czuję je baaaaaaaaaaaardzo wyraźnie ....nie jakies tam motyli czy pierdu pierdu, a zwyczajne rozpychania i być może komniaki ;) Mój dzidziuś przed weekendem tak dał znac o sobie ;););) ...fajna sprawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo74- tez mi dretwieje reka, zalezy na ktorej leze i troszke mnie dzisiaj nogi bolaly. Ostatnio pić mi sie czesto chce i najbardziej to chyba minerlanej. W sobote mamy w domu parapetowke, bede praktycznie same dziewczyny (kolezanki z pracy M) i w ogole nie wiem w co mam sie ubrac:-/ Dlonie mam ciagle wysuszone,a w buzie kremy to expresem wsiakaja. Najbardziej nawilzona i najgladsza czescia ciala to jest brzuch. Jednak codziennie smarowania duzo daja. eh czuje sie jak slonik z tym brzuszkiem. Wczoraj Tomek zaczal sam z siebie mowic do malej, mile to bylo a i przylozyl ucho do brzuszka i wtedy mala go zaczela kopac w ucho:D smiesznie bylo :) tina ale to musialo byc rozkoszne, masz wygimnastykowanego maluszka a co to bedzie pozniej;) nika- Gratulje coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) wczoraj wróciłam ze szpitala, byłam tam od zeszłej środy, miałam silne bóle brzucha :( na szczęście wszystko się uspokoiło i z dzidzią wszystko jest dobrze. mam brać asmag, no-spę i dalej duphaston i niestety do końca ciąży jestem zmuszona na leżenie ... ale najważniejsze, że dzidzia ma się dobrze, kopie mnie i próbuje przebić się przez skórę, co wygląda komicznie, bo brzuch przybiera różne dziwne kształty chwilami. ruchy poczułam w 18t5d ciąży. były to takie pukania, które powtarzały się codziennie więc to napewno dzidzia. płci nie znamy i chyba przez te wszystkie przejścia nie chc znać ... najważniejsze, żeby było zdrowe i doczekało terminu. poprawiłam stopkę ... tylko wagi nie zmieniłam, bo zapomniałam się rano zważyć, ale myślę, że już nadrobiłam stracone na początku ciązy 4kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...c hłopczyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopczyk koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... ........????? Marcys..........21...........??......03.03....Irlandia-M albork...????? Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... .....chłopczyk savanna89.....20..........26.05...05.03.......Chorzów... ....chłopczyk SZCZĘŚLIWA...28....30.05...05.03.......Szczecinek....... ????? kamelle.........27........30.05...06.03.....Niemcy/NRW.. .dziewczynka engine30......30...........25.05...06.03.....zach-pom... dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie...chłopczyk nika34..........34..........01.06.....08.03....Warszawa. ...dziewczynka michalka26.....26.......01.06....08.03.....Irlandia..... ....????? megan990......27........02.06....09.03....śląskie....nie spodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23..........30.05....10.03......kuj-pom.. ..chłopczyk summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28..........04.06....11.03....Piaseczno. . ..chłopczyk motylek_85....23........06.06....12.03.....śląskie.....d ziewczynka elakl.............27..........11.06....12.03.....Birmingham....chlopczyk Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....dziewczynka Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopczyk LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopczyk Mamula28 ......28.......10.06....17.03.....lubuskie...chłopczyk **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.... .niespodzianka Bacha77.............................17.03....Ostrów Wlkp........????? saskiana........29.........12.06....19.03......zach.gran ica mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03...wroclaw/londyn.. niespodzianka zosia_007......25.........14.06....21.03......śląskie... ...chłopczyk Gosiaaa .........29........14.06....21.03....podkarpackie.......???? ? inowa............29..........15.06....22.03......slaskie .............????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03...podlaskie.... ........????? Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03...pomorskie........ ....????? Tyrolia..........32.........16.06....23.03......podkarpa cie......????? Olena119.......24.........19.06....26.03.....pomorskie.. ........????? asiulek29.......29.........19.06....26.03.....Białystok. ..........????? mała brzuchatka 27.....18.06....26.03.....Wrocek....niespodzianka Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok.... .......????? Goyek.........31............23.06....30.03....kuj-pom... ..........????? Almeria35......35.........24.06....31.03...świetorzyskie ....chłopczyk Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie.... ........?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisalam plec do tabelki :) Nika super ze bedziesz miala parke :) Oj dziewczyny ostatnio cos bez humoru chodze, mam uczucie takiego napiecia nerwowego w srodku a tak naprawde nawet nie mam powodu do nerwow. Mam nadzieje ze mi przejdzie i to szybko hahaha. Moj maluch juz praktycznie codziennie daje o sobie znac :) no i chyba sie zdecydowalismy ze bedzie Adam :) no dziewczyny zostaly nam tylko 4 miesiace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Gratuluje wszystkim pomyślnych wyników... Ja od samego rana jestem kłębkiem nerwów a USG mam dobiero na 18:40 cisnienie jak szalone, serce wali, kurcze jak ja wytrzymam:// A apropo tego że tylko 4 miesiące to ten czas tak mi leci że niedowiary przecież dopiero co sie dowiedałam że jestem w ciąży a to już 5 miesiąc, myślałam że 9 miesięcy to dużo a tu leci jak szalone... Pozdrawiam i odezwe sie wieczorkiem po badaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się naczytałam:-) półtorej godziny mi to zajęło. Badka witam w klubie głodujacych;-) jak masz jakies pytania to pytaj śmiało:-) Gratuluję kolejnych chłopczyków no i dziewczynek:-) W szpitalu czas w miarę szybko minął, ale niestety sie przeziębiłam:-( trafiła mi się sala z oknem które się nie domykało i niby było ciepło ale przeciąg zrobił swoje, jakże mam cały nos zapchany i co chwilę kicham, mam tylko nadzieję że szybko przejdzie. W szpitalu poza badaniami krwi miałam KTG i wszystko jest ok. Mój Maluszek to już tak się wierci że aż w szoku jestem, ciekawe co bedzie jak nie będzie miał już tyle luzu:-) Miłego popołudnia babolki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula daj znać jak po USG i napisz mi czy ten ciśnieniomierz to taki normalny czy nadgarstkowy i ile kosztuje. Leżała ze mną dziewczyna z powodu białka moczu, fakt że była w 37tc ale mimo to skonsultowałabym ten Twój wynik z innym lekarzem bo około 20 to już chyba sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki :) ja jutro usg na 11 no i mam jutro urodzinki :) takie piekny prezent :) a i mój maluszek rusza się coraz bardziej, na leżąco najczęściej no ale dziś w pracy też odczuwałam - boskie uczucie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! Gratuluje udanych usg i wiadomości o płci dzidzulków. Natka - cieszę się, że już wróciłaś, bo mam kilka pytań :) stawiam dopiero pierwsze kroki jeśli chodzi o tę dietę. Z jedzeniem w ciągu dnia jest w miarę. Najgorzej jest z obiadem. Sama nie wiem co mam jeść. Może mi coś podpowiesz? :) Nie mam glukometru, bo lekarz nic nie mówił żebym go nabyła. Powiedział żebym odrazu poszła na diete i jeszcze raz zrobiła badania na obciążenie 75g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka masz link na dietę którą ja dostałam w szpitalu http://www.podimed.com.pl/materialy/ZESTAW%20DIET%20DLA%20CHORYCH%20NA%20CUKRZYCE%20TYPU%202%20-%202000kcal.pdf pousuwaj tylko spacje bo link nie wejdzie. Na obiady albo gotowane mieso, najlepiej z kurczaka albo pieczone bez tłuszczu. Zupy gotowane na wywarze z warzyw ewentualnie na chudym miesie. Zero slodyczy, slodzonych napojów, soków. Po kilku tygodniach nawet nie wypiłabyś szklanki soku bo wydaje sie ze smakuje jak lukier. Na poczatku jest ciezko ale idzie sie przyzwyczaic no i te pobyty w szpitalu brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×