Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Aaaat ja pamietam moje poczatki z Arturkiem. Jak byl noworodkiem nie spal mi w ciagu dnia nawet do 6h i tak bylo do 2 miesiaca zycia. Teraz mam wrazenie ze spi wiecej niz jak byl mniejszy. Sam smoczek czasmi to za malo i u nas pieluszka tetrowa jest rownie na wage zlota :P Dzieci nie lubia spac, wola robic inne rzeczy bo swiat jest taki ciekawy... a potem nieopanowany sen moze wdać się we znaki i dziecko juz samo sie wybudza. U mnie tez bez smoczka ani rusz. 2 dni temu pisalam jak wygladalo moje wyjscie z domu bez smoczka :D masakra... jeszcze jaja bo kupilam mu inny i mu nie spasowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaat ale ja ci kochana współczuję. ale to się zmieni prędzej czy później. moje dziecko wczoraj zasneło o 19, stwierdziłam przeniose go po 20 to się może obudzi, nie obudził się, zasnął już na noc, obudził się po 10 godzinach o 5.30 zjadł butlę i spał do 9 !!! normalnie jestem w szoku, a ja co? niedospana, i dlatego aaat tak bardzo ci współczuję. dziewczyny dziś ostatni dzień mojego wolnego , od poniedziałku najpierw po 3-4 godzinki do pracy a od 30 sierpnia już na 8 godzin :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas bez większych zmian w dziedzinie kup :( .Wiecie ja juz popadam w paranoje-boje się jeść cokolwiek :(Wczoraj była jakby poprawa -kupa jasna ,jednak był w niej śluz :(.Dziś znów taka jaśniejsza i ten zakichany śluz :(. Przedwczoraj zauważyłam u małego dziwne zachowanie .Strasznie kombinował przy dziąsłach. Coś mnie tchnęło i sprawdziłam palcem. Okazało się, że to się wyżynają 2 dolne jedynki !! Młody jest ostatnio bardzo marudny ,nie śpi dobrze w nocy. Normalnie padam na twarz ze zmęczenia .Biedaka boli do pewnie i swędzi. Boje mu się coś podać żeby mu badanie kału nie wyszło źle :( Kupiłam Kubusiowi ten nocnik ,ale jakoś nie mam inwencji żeby zrywać się o poranku i go sadzać. Zresztą wydaje mi się jeszcze trochę za wcześnie. W weekend mam mieć gości. Przyjerzdźa koleżanka z mężem .Byliśmy zaproszeni na ich ślub ,ale ze względu na Kubę nie poszliśmy. Ona chciała u mnie coś upichcić :/ .Taaaakkk chyba bym się popłakała jak by przy mnie jedli jakieś ciasto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina ale kupki juz sa jasniejsze czyli jakby sie poprawia. Kurcze tylko co jest przyczyna tego sluzu. A jak byly te czarne kupki to tez sie pojawial? Bo czasami sluz sie pojawia a potem znika i jest to normalne o ile bardzo dlugo sie to nie utrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było u nas czarnych kupek. Bywały rózne odcienie zieleni od żółtozielonej do bardzo ciennej zieleni z masą śluzu(kupa sie wydawała jakby tłusta ) .Kupa która zaniosłam do analizy ostatnio była zółta bez śluzu ,a mino to była w niej krew utajona :( .Czarna kupa występuje jak sie krwawi z żołądka czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do mam alergikow
Hej dziewczyny, mam pytanie do mam dzieci, które cierpią na alergię pokarmową. Moj syn na brzuszku, pleckach i szyjce ma czerwona wysypke. Ja karmię go piersią i dokarmiam nutramigenem, bo nie mam juz tyle mleka zeby był tylko na moim (czego bardzo załuje :/). Dodatkowo jestem na diecie eliminacyjnej. Przez ostatnie dwa tygodnie dziecko jadło tylko piers i skóra wygladała całkiem niezle. Od kilku dni dokarmiam nutramigenem i skórka z dnia na dzien wyglada gorzej.... Czy wasze dzieci pijące nutramigen tez maja jakies skórne problemy, czy objawy ustąpiły? Nie wiem juz co powoduje wysypkę...czy cos co ja zjadłam, czy nutramigen. Czy moze zmienic mleko na bebilon pepti ( chociaz białko w nutramigenie przeciez jest bardziej "pocięte"). Jestem juz naprawde zdołowana:(:(:( chciałabym mu wprowadzac cos dodatkowego, ale jak to zrobic jak skórka jest obsypana krostkami ?:( Dodam ze synek za tydzien skonczy 5 miesiecy. Z góry dziekuje z odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczo - a może ta wysypka to nie od jedzenia? tylko jakaś kontaktowa? od materiału? proszku czy jakiegoś kosmetyka?? a tak w ogóle mto wszystkim cześć 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek życie mi ratujesz, mój mail m-a-ga@o2.pl Wczoraj Lila zasnęła dopiero około 23 i co półtorej godziny w nocy sie budziła i wrzeszczała dopóki znowu nie zasnęła. Ja z robót domowych najgorzej nie lubię tapetowania. Krismam jak byłam w polskim kościele na rekolecjach i rozmawiałam z księdzem to powiedział, że spowiedź powrzechna to jak ktoś nie może do normalnej, ha, ha. Zawsze przed świętami to w kościołach wiszą kartki w jakim kościele spowiedają po polsku w konfesjonałach. Ogólnie to szkrabusia od dwóch dni nie chce jeść obiadków, muszę dawać jej butelkę bo planowałam przestać karmić w południe a jak dam cyca to znowu będzie ciągnąć z pół godziny a ostatnio już na 10 minut zeszłyśmy. Ząbków u nas nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina sprawdź pocztę :) miłego czytania ) Dziewczyny a może maluszki maja za dużo wrażeń w ciągu dnia. Jak dziecko ma za wile bodźców - goście, muzyka bądź telewizor, to jego mózg później w nocy stara się te wszystkie bodźce przeanalizować, czasem to za dużo jak na taką maleńką główkę. Dorosły jak ma za wiele na głowie to później po nocy spać nie może a do tego śpi niespokojnie, a co dopiero maluszek. Jak Samuś nie mógł zasnąć, to nam pomagała chusta,, wyciszył się, uspokoił...i zasnął. Często budził się jak go wyjmowałam z chusty, ale z czasem zasypiał ładnie, widocznie potrzebował tylko poczucia bezpieczeństwa i spokoju, chusta mu ją dała. My sie cieszymy jak maluszki coraz więcej poznają, coraz to nowe rzeczy potrafią, coraz to nowymi zabawkami potrafią się bawić, a to przecież du7ży wysiłek dla mózgu. a on w nocy nie śpi, więc skora za dnia był pobudzony to i w nocy buszuje. Może to nie oto chodzi u waszych maluszków, ale warto spróbować. Może mniej bodźców pod wieczór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę literówek mi się wkradło, ale tak to jest jak Samuś pomaga mi pisać i bawi się klawiaturą :) czyli nóżki w ruch i klawiatura odjeżdża mi spod rąk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek sprawdziłam - jest - wielkie dzięki. Obiadku szkrabusia zjadła znowu parę łyżeczek i w krzyk bo chce cyca. A już tak ładnie jadła a dziś trzeci dzień co się buntuje. Właśnie zamawiam słoiczki, pieluchy i inne duperele z Rossmanna, dziś piątek 13-go i mają promocję - paczka bez kosztów przesyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
książkę przeczytałam, no cóż nasza Lilianka ma rytuały przed snem i wszystko jest o.k. póki nie zostaje włożona do śpiworka. Wtedy jest już pewna, że musi pójść spać i zaczyna się koncert wrzasków. Żebyśmy jeszcze mieszkali na pustkowiu to mogłaby krzyczeć o 2 w nocy ale co pomyślą sobie sąsiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak a z tego co pamiętam to było że dziecko może sobie popłakać ... Oj biedna ta twoja córcia jest że tak ciężko idzie jej zasypianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko ci poszło to czytanie :) ja się przespałam w tym czasie :) a Samuś dalej jeszcze śpi :) oj da nam popalić wieczorkiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina Piotruś raz w nocy przekręcił się na brzuszek tak to tylko na boczki albo na pleckach. Jak był mniejszy to obracał się w poprzek ale teraz już by się nie zmieścił. Monikaddd tak jak pisały dziewczyny co ma wypaśc i tak wypadnie. Ja raz w tygodniu używam maski z oliwek. Badka każdy pediatra mówi coś innego. Mój powiedział, że nie można wcześniej niż po skończeniu roku, a u alergików nawet po 1,5 roku. Goyek można ustawić krótki dźwięk albo melodyjkę, do wyboru krótką lub długa. Tyle że ta zabawka ma jakieś 3 lata więc może coś ulepszyli??? Figurki świecą jak gra muzyczka i włączają melodię po przyciśnięciu. Wazka dobry sposób z tym "mamusia nie ma siły" na M też to działa? Lawina może się w końcu wszystko ustabilizuje a jak nie to przejdźcie na butle, i tak już dużo od siebie dałaś. My mieliśmy dziś szczepienie, M pierwszy raz był z nami i co... Piotruś prawie nie płakał, od razu po szczepieniu zasnął. Co do wprowadzania pokarmów lekarz powiedział żeby poczekać jeszcze miesiąc jak budzi sie tylko raz w nocy na jedzenie. Będę mu dawała tylko to jabłko które dostaje od jakiegoś czasu. Odnośnie kaszek i kleików to nie polecał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek kupiłam jeszcze od znajomej te rzeczy http://allegro.pl/item1171495221_fisher_price_garnuszek_na_klocuszek_mowi_po_polsku.html http://allegro.pl/item1154299170_fisher_price_zyrafa_pelna_klockow_b4253.html ale to na później, zawsze trochę taniej. Chciała mi pożyczyć ale ja pożyczać nie lubię więc dogadałyśmy się co do ceny i odkupiłam te trzy rzeczy za 120zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina co do wlosow to skrobne pozniej jak david pojdzie spac! ja nie mam problemow z zasypianiem, bo moj ksiaze zasypia w locie i przesypia nocki juz od dawna. ale moj brat niestety jak byl takim maluszkiem to mial faze, ze ryczal do polnocy, dzien w dzien.... dobrze to pamietam bo mialam 9 lat i plakalam, bo do szkoly wstac po takich koncertach nie moglam. jedyne pocieszenie, to to ze jemu to minelo.... teraz jest nocnym markiem ;) wiec moze Lilianka tez ;) wspolczuje, naprawde. czlowiek jest totalnie bezsilny w takich wypadkach. davidek mial kolki i tez niestety nie umielismy mu pomoc. uciekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka super te zabawki :) ja kurcze nie mam takich maluszków u znajomych :( więc nie mam od kogo odkupić. Jest kuzyn Samusia,ale ale jakoś mi nią po drodze z tą szwagierką :( Ta żyrafa to musi być super sprawa!! Ja dziś rozmawiałam z położną, doradcą laktacyjnym o glutenie. Ona jest przeciwna wprowadzaniu go przed 6 miesiącem. Mówiła że jak dziecka zdrowe, ładnie przybiera na wadze, to niby czemu miałabym podejrzewać że u niego będzie coś nie tak z tym glutenem. Powiedziała że wcześniej to się odwlekało nawet jego wprowadzanie, a teraz taki nacisk. Mówi że to tylko w Polsce takie szaleństwa. Kazała być na piersi do 6 miesiąca, a później zacząć op przecierków i zupek i do nich dodawać kaszkę. A i pożyczyłam z poradni laktator, będę sprawdzać czy będę umiała się nim obsłużyć :) moje 2 kumpele miały blokadę jakąś i nie mogły sobie odciągać. Chciałam ręczny bo pewnie taki kupię, ale miała na wypożyczenie tylko elektryczny...a ciężkie to cholerstwo :) w weekend go wypróbuję. Powoli przygotowuję się do powrotu do pracy :9 choć póki co nie wiem czy wracam od 1 września czy za 6 tygodni od 1 szego...a to trochę różnica...nie wiem jak to będzie...pewnie dobrze ale jakoś trochę mam pietra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas było długi czas podobnie z zasypianiem, jeden wielki płacz, zasypianie nawet o 1 w nocy, problem się rozwiązał, nie potrafiliśmy wtedy wyczuć kiedy mały jest zmęczony, teraz chodzi spać ok 20-21 i problemu nie ma, aaaa a był, wieczory były tragedią. dziewczyny a ja od pon. do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belabelabela
Dziewczyny podczytuje Was trochę, mam pytanie do Tiny, gdzie Ty zamawiasz z rosmana przez internet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina jeszcze jedno pytanie: czy interesuja cie produkty do stylizacji wlosow, tzw. profesjonalne, bo czuje, ze tu lezy problem! masz wlosy lekko krecone czyli suche! jak juz pisalam wszystko co sie kreci jest z natury za suche :) szamponow nawilzajacych nie polecam, bo moga spowodowac przetluszczanie u nasady. najlepszy bylby balsam na koncowki i cos do ukladania. jezeli jestes zainteresowana to znam super rzeczy ze schwarzkopfa, ktore moge polecic. dostaniesz je albo u fryzjera albo w sklepie dla fryzjerow. wydatek w granicach 60 euro za calosc. jak jestes zainteresowana do daj znac a chetnie napisze co i jak. :) milego wieczoru!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! Wnika ja też mam suche grube włosy, puszące się z tendencją do kręcenia. Napisz jakie produkty polecasz:-) mi też sie przydadzą... Laski co do zabawek to ja wiele kupiłam własnie uzywanych na allegro, najlepiej w zestawach po kilka. No "markowe" czyli np. Fisher price ida po ok. pół ceny nowych. Warto więc polować. Moja córcia coś zaczęła się jak wściekła budzić w nocy, je i spróbuj jej zabrac cyca to ryk...musze obadać sprawę, czy ja mam za mało pokarmu, a może trzeba jednak juz coś stałego wprowadzać? No i chyba mi się nie wydawało że jak mała patrzyła na jedzącego brata to sama memlała buzią-czyzby ją już ciągnęło? Dziś rano po całej nocce tak sie opiła mlekiem jak bąk. Gdy m się szykował do pracy to ją spuściłam z oka, ale zastanowiła mnie cisza. Patrzę a ta juz się sturlała z koca na podłogę, na której leży najchętniej (pewnie jej chlodniej) i... rozmazuje zafascynowana mleczko które jej sie ulało...a fuj.;-) Olena pamiętam że zaraz idziesz do pracy, jesteś naszą aktywną mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena dasz jakoś rade, w końca każda z nas pójdzie znów do pracy. A jeszcze odnośnie wizyty u lekarza, powiedział żeby nie dać się skusić na to żeby dać dziecku coś z tego co jemy, typu ciastka, czekoladki czy nawet potrawy obiadowe np. smażone kotlety bo układ pokarmowy dziecka nie jest do tego przystosowany i później może mieć to złe konsekwencje dla zdrowia. Powiedział żeby tego unikać do około drugiego roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:))) olena, powodzenia w pracy. na pewno oboje szybko sie przyzwyczaicie do tej nowej sytuacji aaaat, powiem Ci że ksiązkę tę przeczytałam juz dawno, ale dopiero wczoraj postanowiłam wypróbować tę metodę. Nie miałam jakis drastycznym problemów ze spaniem u Filipka, ale często było tak że ja go właśnie usypiałam a nie że on zasypiał samodzielnie, tzn głaskałam go, czasami husiałam itd Wypróbowałam to wczoraj wieczorem ale zagladłam do niego dużo częsciej niż radzą w książce:)))) żeby serce mi nie pękło. Nigdy do niego nic jednak nie mówiłam ani nie brałam na ręcę, trochę popłakał ale zasnął sam. dzisiaj w ciągu dnia też to próbowałam i zasypiał dużo wczesniej!!!! A teraz najlepsze!!! Po kąpieli, nakarmilam go, położyłam do łożeczka i ledwo przyłożył policzek do materacyka to od razu zasnął, nawet nie jęknął:)))) Nie mam pojecia czy był wyjątkowo zmęczony czy już się przyzwyczaił do samodzielnego zasypiania. jak magia dosłownie:)))) Będe próbować dalej i zobaczę co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnika, napisz o tych produktach jak możesz:))) Mi też sie to przyda!!! Muszę sie pochwalić, że zamówiłam dziś dla małego używaną spacerówkę "parasolkę". kolor mi się spodobał,heh,,,, mam nadzieje, że jemy też się spodoba. mam co prawda wózek wielofunkcyjny ale jest duuuży i żeby go poskładać, muszę koło przednie odkręcić,a chodziło mi o cos co można raz dwa przewieżc i rozłożyć. daje linka http://allegro.pl/item1186568525_wozek_hauck_jeep_typ_parasolka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lawina a może ten śluz w kupie to przez zeby które wychodza , przy ząbkach mogą być rózne cuda z kupą , na pewno będzie dobrze aaat -witam w klubie ja już 3 noc mam bez snu młody wisi cały czas przy cycku a jak wyjmę to piszczy i rusza głowa przez sen szukając go to mu go wkładam ale czasami już brak zasobów naturalnych to sie denerwuję , lub chce mu się odbić a jak nie to to mizianie pupy i tak cała nocka do tego starszy krzyczy aby mu miziać pupę lub się rzuca .. kupa wariatów teraz to się śmieje ale tak o 2 lub 3 w nocy to mi nie do śmiechu . Olena ja od 01 września idę do roboty młody do przedszkola ja do pracy , fakt mam super sprawę bo na początku na 4 h do puki młody nie powie że chce dużej zostawać w przedszkolu a później idę na 6 h tak do 14 - tej i po młodego do przedszkola a później już z brygadą bedziemy się dopieszczać , powiem utrzciwie gdyby nie to że pracuję w rodzinnej firmie i mam dogodne warunki pewnie bym nie wróciła do pracy . maluchy u mnie już śpią , ja problemów z zasypianiem nie mam młody jet tak wykonczony że sam trze oczka zawsze musi mieć z 3h czuwania zanim pujdzie spać w przeciwnym wypadku będzie płacz on musi być zmeczony aby zasnąć i żadne rytuały mi nie pomogą jak on chce się bawić szkoda mi go jak ma płakać wolę go wymeczyć zabawą do końca i wtedy grzecznie zasypia ale oczywiście lulany i śpiewam mu kołysankę Królu mój ty śpi ty śpi on śię uśmiecha i zasypia . do zobaczyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena oj dobrze ze na poczatku na te pare godzinek ... poczatki beda trudne ale dasz radę.. Natka takie rady to tylko dla alergików? zgodze sie ze ciastko i kotlet teraz dziecku nie wskazany ale zeby AZ do 2 roku zycia..o nie nie ja czegos takiego nie slyszalam od lekarki...i raczej przeginac w druga strone tez nie mam zamiaru..zalezy tez kto ma jakie nawyki zywieniowe;) co do glutenu a bylo to 3 lata temu kiedy to byla wojna aby podawac po roku najwczesniej...nie miala nic przeciwko ze maly ssal pajde chleba i jadal rosół z kasza manna... takze co lekarz to i inna opinia..nie kazdy lekarz trzyma sie surowo zasad panujacych w tabelkach Koja milego prowadzania;) no i walcz co do spania.. moja usypia tylko i wylacznie w lezaczku, tak sie ja przyzwyczailo i jest mi to na reke..czasem tylko usnie przy piersi na noc.. Lawina kiedy nastepne badanie? att trzymam kciuki aby malemu sie poprawilo ze spaniem🌼 tkoras dziewczyna napisala(moze Tina) ze mala sie chyba juz trzesie do jedzenia...eh moja ma to samo , a nie daj Boze jej cos dam do lapki i jak zasmakuje i jak jej to zabiore bo robi z tego miazge i pcha strasznie do buzi to placz niemilosierny...obiad musi byc juz codzien dzis mala na macie maltretowala zabawki..makabra jak nimi rzucala..mielismy z M ubaw:P Michalka odezwij sie, cos zamilkłąś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×