Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

hello koja to sciagnij pokarm wczesniej jak macie problemy z butelka.Np.kilka dni przed weselem-raz dziennie i zamrazaj w specjalnych woreczkach.a potem ten kto ma karmic malego bedzie sobie tylko przed karmieniem odmrazal w cieplej wodzie caly woreczek. kotik-nie pomoge. gosia-ja nie podaje glutenu.wogole nie wiem jak sie mam zabrac za dokarmianie malego. chce niedlugo zrezygnowac z karmienia,zostawic sobie tylko nocne karmienie.wprowadzic obiadki.a co z glutenem?nie mam pojecia.tyle opinii co ludzi-jak zwykle. na razie kupilam kaszke kukurydziana i od czasu do czasu beda ja malemu robic-ale ona nie ma glutenu. ogladalam wczoraj kaszki dla maluszkow od 4 msc z roznych firm,no i przyznam ze mnie cofnelo.po co oni ten cukier tam wtryniaja? nie kupie tego chocby nie wiem co.moj nie dostanie nic slodkiego przynajmniej przez kilka najblizszych miesiecy. ostatnio zrobilam malemu obiadek:cukinia,marchewka i ziemniak plus maslo,wszystko zmiksowane.produkty mam poki co z PL a potem bede po jakis rolnikach gdzies jezdzic,zeby cos pozadnego zdobyc. no i ten moj maly to sie tak rwie do jedzenia.ale wiecej niz 2 lyzeczki mu nie podaje. na razie na spokojnie-co kilka dni cos,zeby sie nauczyl. mam pytanie do mam z niemiec-jak to jest z tymi szczepionkami? moj maly dostaje skojazone.i nawet nie wiedzialam co dostaje bo mi nam nie mowia nic,a my nie pytamy. mozna sobie wybrac szczepionke tu w de? on dostaje jeszcze rotarix na rotavirusy.ale za ta musielismy zaplacic,z tym ze kasa chorych nam zwrocila koszta. wczoraj znow po tej szczepionce mial goraczke-38,9.mimo iz czopek dostal jak mial 38,3. no i dzis idzie na szczepionke na rotavirusy.moze obejdzie sie bez goraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena zapomniałam napisać, ze szkoda z tą Twoją pracą, ale jeszcze da i się zaskoczyć szefową wypowiedzeniem do nowej lepszej pracy:-) Badka ja w pn byłam na badaniach do pracy i też trafiłam na "super" obsługę, ech nasza szara rzeczywistość... Gosia ja glutenu nie daje, zapytam o niego jutro na szczepieniu. Co do księży to hmm spotkałam najróżniejszych. W czasach podstawówki mieliśmy wspaniałego księdza, nie gonił za pieniądzem, tylko był naprawdę z powołania, jeździł na rowerze zamiast autem i miał świetne podejście do dzieci i młodzieży, niestety zachorował i zmarł:-( Moja mama też rozeszła się z tatą i spotkała się z różnym podejściem księży do tej sytuacji, teraz chodzi do spowiedzi do jednego cały czas i daje jej rozgrzeszenie. Moi znajomi w zeszłym roku ślubowali i do spowiedzi przedślubnej poszli do jednego księdza, młodą tylko zapytał z rzeczy intymnych czy miał dużo partnerów przed ślubem i czy jest w ciąży a młodego o szczegóły z życia łóżkowego ale takie miała te pytania, że aż mnie zatkało jak opowiadał, ksiądz pytał otwarcie czy wkładał jej penisa w odbyt i takie tam inne fanaberie, na koniec zapytał czy nie przeszkadza mu, że jego przyszła żona miała wielu partnerów przed nim!!!!i gdzie tu tajemnica spowiedzi. Ja z założenia chodzę do kościoła nie dla księży, więc staram się nimi nie przejmować. Jakiś czas temu jak byliśmy na mszy to ksiądz na kazaniu mówił o ludziach którzy zamiast iść w tygodniu na majowe to chodzą na spacery z psami i całym swoim dobytkiem, uśmiałam się z tego bo my z M, Piotrusiem i naszym psem zawsze akurat po majowym wracaliśmy ze spaceru hehe, niby inni sąsiedzi też tak chodzą, ale teraz się śmiejemy, że Piotruś jest naszym całym dobytkiem:-) Kotk ja się z czymś takim nie spotkałam. może dziewczyny pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Co do glutenu to też nie wiem ...podobno powinno się go powoli wprowadzać....muszę poczytać jeszcze o tym. Samuś dziś już o 5 był chętny wstać :( ale jakoś dał się namówić na spanko :) choć mamie to zasypianie lepiej szło ;) Ale już o 9 kategorycznie powiedział ze wstajemy :) ja to bym jeszcze pospała, bo późno poszłam spać...no ale cóż skoro synek woła :) a jeszcze jak się do tego u7śmiechnie tak szelmowsko, zadrze czółko do góry to już nie ma mocnych, trzeba przytulić i pogadać :) Moja mama ma dziś urodzinki :) już dzwoniłam z życzonkami. Odliczam czas 23 wyjeżdżamy na wakacje :) Mała brzuchatka co do wit d w kroplach, my taką mieliśmy na początku, ale później mój m za radą swych kolegów w pracy, wyczytał w necie jakieś złe opinie o tym leku i zdecydowaliśmy ze przejdziemy na kapsułki. Teraz to już dokładnie nie pamiętam co tam było, ale coś o odkładaniu się w mózgu. Dawno to było bo my na samym początku z tych kropel zrezygnowaliśmy. Może przy małych dawkach nie ma tych skutków, ale my zrezygnowaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też używamy kapsułek a witamina w kropelkach podobno zawiera za dużo tej witaminy w jednej kropelce, ale czy jest tak rzeczywiście to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu dam artykuł http://www.zakatek21.pl/forum/viewtopic.php?t=1443&postdays=0&postorder=asc&start=15&sid=a6bd8b9551654772b6535141a2459ed9 tam jest m.in w O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ: Jeśli dziecko wymaga standardowej dawki, czyli 400j na dobę, a z pokarmem dostanie np. 300 j, brakuje mu (w miesiącach niesłonecznych) 100j. W 1 kropli jest np. 300J, tzn. że niemowlę wymaga wtedy 1 kropli co 3 dni a na stronce o vigantolu jest ile zawiera jedna kropla: http://leki-informacje.pl/indeks,show,0,67,vigantol.html 2. Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych 1 ml (około 30 kropli) zawiera 0,5 mg cholekalcyferolu (co odpowiada 20000 j.m. witaminy D3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak z innej beczki dziewczyny za którym ogródkiem byście były: http://allegro.pl/item1161636271_little_tikes_muzyczny_ocean_3w1_ogrodek_gratisy.html http://allegro.pl/item1166039669_little_tikes_1621_muzyczny_ogrodek_zabaw_5_kubus.html nie chodzi mi o konkretnego sprzedawcę, ale o tym ogródka. Ma któraś z was coś takiego. Ja się zastanawiam nad zakupem czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz na nogach po sniadaniu..dzieciaki mi jeszcze spia skubane.. Kita a te krostki to maly ma tylko na twarzy?...oprocz tego ma kolki np.? od kiedy dajesz nutramigen? moze to od niego te czarne kropki... szkoda tylko ze zrezygnowalas z karmienia piersia..bo moze to sa zwykle krostki...moja miala cos w podobie do tradzika niemowlecego, wyszkoczylo jej jak miala 4tyg i calkowicie zniknely po 3 miesiacach takze troche to trwalo ale liczylam sie z tym... caly czas karmilam piersia jedzac wszystko od 8tyg malej tyle ze na raz czegos najwiecej po garsci...a mleko np. tylko ograniczylam z 2szkl do 1 np. no ale wlasnie w jakim obrebie malemu te krostki wyskakuja? jesli nie rozprzestrzeniaja sie na cialo, na twarzy znikaja i pojawiaja sie jakby wedruja to warto najpierw obserwowac zanim sie zrezygnuje z karmienia badz zacznie rygorystyczna diete..bardzo czesto lekarze pochopnie stwierdzaja skaze:( Natka niezly ksiadz..paranoja czyli jedna kropla cos ok 33 mikrogramow;) Koja to ja myslalam ze on z lutego :P Nikamo gratulacje zabka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Myśle o basenie dla Alexa i znalazłam tą stronkę http://www.babelkiplywaja.pl/index.htm czy któraś z was słyszała coś o tej szkółce? Dit.D podajemy w kropelkach od początku, lekarz nam kazał 1 kropelkę dziennie i tego się trzymamy. Gluten: kupiłam kaszke mannę od 4 miesiąca i planuje zrobić trochę z wodą i rozrzedzić ściągniętym mleczkiem. Czytałam że trzeba wprowadzać na początku po 3-4 g dziennie. Jak się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja tak chcielismy oboje, nawet 3 chcielismy ale na dzien dzisiejszy zgadzamy sie co do 2:P parka juz jest hehe dzis rowno po 28dniach dostalam @..zapowiada sie znow moja regularnosc.. GOYEK ten bialy fajny jest:) ten pierwszy tez z reszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka nutramigen daje od 4 tygodnia wiec to nie to chyba, to na pewno skaza bo ja tez jestem alergikiem i tez mailam skaze maz tez z alergikow. tradzik tez mial ale to wygladalo inaczej. Krostki zaczely rozchodzic sie na ramionka. Msialam dokarmaic po cc i od razu dawalam mleko ha bo przeczuwała ze maoze tak byc, jednak ha okazalo sie za moalo i przeszlam na nutramigen. Mial i jeszce sie pojawiaja zolte strupki za uszkami a buzie to mial calą łącznie z glowa w zoltych ropnych krostkach, do tego wodniste kupki. Nie chciałam go dłużej męczyć zwłaszcza że i tak musiałm dokarmiać bo mojego mleka mu nie starczalo i płakał. jedyna nowosc ostatnio to kropelki do uszku bo ma zapalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam wyzej co napisalam to 2 krople..pomylilam sie ooo juz mi ktores piszczy... lece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koitik a to zmienia postac rzeczy..tak masz racje hmm co do kropli to musialyby byc w przewodzie pokarmowym aby byl taki efekt w kupce..ale moze sie myle i moze to przez to po prostu obserwuj czy dalej tak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh moja skarbnica wstala.. Goyek napisze ci tylko na szybko ze ten biay jest fajniejszy bo ma siedzisko i w poznijszym okresie sie przyda do rysowania..bardzo fajne to drugie posluzy ale na krocej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech te moje maluchy-jak nie jeden to drugi jęczy.... Goyek mi się wydaje że ten muzyczny ocean będzie się dziecku bardziej podobał-ma ciekawsze elementy. No i niestety to nie jest tak że dziecko przez rok się będzie bawić tą samą zabawką. Nawet jak ją potem schowasz na parę m-cy to po wyjęciu znów będzie atrakcją max. przez 2 tygodnie... Glutenu nie podaję na razie, ale teraz biegamy do alergologa i będa ją pytać kiedy zacząć i co. Hm moja córcia się dośc poci, jak tylko jej gorąco to zaraz plecki spocone, czuć po koszulce. Czy Wasze dzieciaczki też tak mają? kotik nie pomogę niestety. Córcia już mi się doturlała do fotela i kopie nogami, cała zadowolona, no co chwila musze sprawdzać gdzie jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzisz Natka, nie ma to jak opinia małego eksperta :) ja też bardziej skłaniałabym się do tego 5 w 1 bo na dłużej Samowi posłuży... jeśli mu się ni znudzi i jeśli jest na tyle stabilne że wytrzyma :) a Piotruś szybko pojął o co w tym chodzi? długo potrafi się tym bawić? Ładnie to gra? Ja jeszcze sprawdzę cenę u nas w hurtowni zabawek i wtedy kupię. a ty kupowałaś w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika widzisz mnie też zastanawia to jak długo Sam będzie chciał się tym bawić, a swoją drogą te dźwięki oceanu co tam mają być to zachęcające... choć z drugiej strony jeśli miałoby się przydać na dłużej to może lepiej to 5 w 1...sama nie wiem... Mój Sam też się strasznie poci, a jak już jedziemy w foteliku, to mokrutki cały...nie wiem jak my nad może pojedziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odkupiłam od znajomej. Najbardziej podoba mu się beczka z kulkami, kopie w to nieustannie więc muzyczka gra, ale sa tez inne opcje do ustawienia, gra ładnie tylko jedna muzyczka mu się nie podoba, bawi się tak około 20 minut później aż krzyczy na to hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek-najlepiej z malym dzieckiem jechac noca. moj Kasjan tez sie poci w foteliku. jak jechalismy do pl te 1000km to zalozylam mu do fotelika tylko koszulke i lezal w pieluszce.sprawdzalam go co jakis czas,czy nie ma chlodnych nozek bo w razie czego chcialm go przykryc kocykiem. ile masz km nad morze? a moj maly po wczorajszej szczepionce dzis znow jest nie w sosie,marudny totalnnie.zmierzylam mu temp.i ma 38,3.zaaplikowalam czopka zeby wyzej nie skoczylo i mysle co zrobic. na nastepna szczepionke chyba sie dzis nie wybierzemy. nie wiem kiedy informowac lekarza.jak temp.utrzymuje sie 2 dni? tylko,ze 38,3 to nie jest wysoka temp. sama juz nie wiem,poobserwuje go i ewentualnie dryndne do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka to fajnie ci się udało, że mogłaś odkupić :) saskiana myślałam o tym co by wczesnym rankiem wyruszyć ale może masz rację ze lepiej może nocą... Nad morze mam około 300km , Samuś jeszcze w taką podroż się nie wybierał :) ( co dopiero 1000 kilasów które wy przejechaliście... ) a co do gorączki to może lepiej faktycznie dziś nie szczep, może to już będzie za dużo jak na tak mały organizm osłabiony jeszcze gorączką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka tam na stronce jest napisane ze ma "Dwie tonacje muzyki do wyboru przez rodziców: "dowolna" lub "uspokajająca" faktycznie tak jest? Co robią te przyciski, bo rozumiem że tylko beczka uruchamia muzyczkę. Samus ma nową zabawę :) ja piszę do was, on siedzi mi, pół leżąc na moich kolanach i patrzy jak piszę :0 klawiaturę mam na wysuwanej szufladzie pod biurkiem, więc co chwile nóżki idą w ruch i klawiatura mi odjeżdża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazda zabawka po pewnym czasie sie znudzi..fajnie wlasnie jest schowac i wyjasc po jakims czasie..wiem ze to dziala:) to z siedziskiem fajne jest bo jak bedzie juz dziecie wieksze to moze posluzyc do rysowania..szymkowi chcialam kupic taki zestaw sklejony razem wczesniej ale nie moglam dorwac no i za pozno na to wpadlam...wrr mala mi znow zasnela a szymek trenuje rysowanie..moze cos po mnie odziedziczy haha :) dziewczyny ja chce kupic taki hamak do pokoju dziecka..takie jakby siedzisko przyczepiane do sufitu...znacie moze jakas strone z tym? moze ktoras z was ma? Goyek rankiem mozesz sie nameczyć ... noca wieksze szanse na spanie.. moja malo sie poci, w domu warstwa to body z krotkim i bluzka bawelniana..w domu nie zakladam jej nic takiego jak polar czy welur tylko na dwor czesto zakadane na same body upałów u nas nie ma.. w samochodzie w foteliku zapocilaby mi sie ubrana w bluze itp. wiec czesto lezy w bodach i spodniach a jak jedziemy gdzies dalej to same body i skarpetki..i czasem kocyk jak spi .. i dopiero jak ja wyjmuje to wtedy zakladam jej wierzchnia warstwe..w centrum handlowym ja rozbieram bo tam to juz wogole jak w saunie, tam jest czesciowo sufit z szyb.. Saskiana lepiej do lekarza przedzwonic i poczekac z tym szczepieniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek niezly SAM jest ;) My od wrzesnia bedziemy miec małżenstwo na nasz pokoj..będą musieli spać w jadalni:O makabra tutaj mam kompa hehe plus to to ze moze bede miec kompanke na spacery ..pisze moze bo jeszcze nieznajomi mi Ci ludzie wiec jacy sa nie wiem.. zgodzilismy sie co by nasz kolega mial ich na pokoj ehh wczoraj szymek kapiac sie pod prysznicem pochalapal tate a ten jak trzasnal noga ze walnal w plytki i cale odlecialy haha makabra ta lazienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka niezła łazienka :) albo niezły kop tatusia :) Dziewczyny zmykam z Samem na zakupki, mam transport, brat podjedzie, wiec się załapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O 10.19 Lilianka skończyła 5 miesięcy, waga 5900 gr Czy Wasze maluchy przekręcają się w nocy w łóżeczku na brzuch, mnie już dwa razy w tym tygoniu obudził wrzask Liliany, zaglądam do łóżeczka a ona na brzuchu leży. No i nauczyła się odwiązywać ochraniacze na szczebelki łóżeczka!!! aaaaat zu tym spaniem nasza Lilianka ma tak samo, potrafi wydzierac sie nawet przez godzinę a wszystko dlatego,że sama nie potrafi zasypiać. Jak obudzi sie w nocy to przekręca sie z boku na bok około 10 minut i jak nie zaśnie w tym czasie to zaczyna sie koncert. Czy leży w łóżeczku czy sie ja nosi to wrzeszczy. Tez myślałam, że budzi się z głodu i karmiłam ale okazało się, że nie umie zaśnąć ponownie. Wiem, że na forum grudniówki 2007 dziewczyny przesyłały sobie książkę o nauce zasypiania ale forum jest już nieaktywne. wnika_s naturalny kolor to szatynka ale od 28 roku zycia zaczęły już wychodzić siwuchy więc od 3 lat robie sobie pasemka tak co 4 miesiące. Nie całkiem jasne ale dwa ciemne i jedno jasne. A włosy z natury mam falowane ze skłonnością do puszenia sie. koja2121 ja kupiłam mleko w saszetkach z Hippa 1 Plus i jak mnie nie ma to mała dostaje flaszeczkę, wcześniej nie chciała nic oprocz cyca ale od prawie dwóch tygodni próbujemy obiadki to i mleczko też zaczęła zjadać. Poznała inne smaki to zaczęło też być dobre. saskiana oczywiście, że możesz wybrać sobie szczepionki jakie Kasjanek ma dostać. Liliana też dostała skojarzone wszystkie trzy, nas poinformowali tylko przed pierwszą szczepionką o możliwych komplikacjach i na co szczepią a potem to dawali tylko wielachne ulotki. Tyle, że szczepionki był te same. Wczoraj była ostania gimnastyka, będzie mi jej brakować, może nie tyle samych ćwiczeń co wymiany informacji na temat maluchów. Poza tym dobrze mi robiło dwie godzinki bez szkrabusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Wazka z tymi lodami to wlasnie glownie idzie oto ze ona sie nie liczy z moim zdaniem. W ogole jak do niej przychodze to bierze mi Arturka, idzie z nim gdzies, robi co chce i mnie to czasami denerwuje... ona jest strasznie zaborcza matka w stosunku do mojego M i jak jest Arturek to wlasnie niektore te cechy widze przelewa tez na niego i bardzo mi sie to nie podoba. Np przyjechalismy kiedys w odwiedziny to jej siostry i posadzila Arturka na lezaczku na podlodze (w zupelnie nowym dla niego iejscu) wiec podeszlam do niego i dalam mu jego ulubiona zabaweczke a ona do mnie z testem "wez go zostaw za bardzo nad nim skaczesz..." tak samo jest przeciwna wszelkim sloiczkom i w ogole tego jak sie nim zajmuje.. ciagle tylko krytykuje... ehhh a moj M nic nie mowi bo co ma mowic? sam jest miedzy mlotem a kowadlem ;/ Goyek patrzalam wczoraj na ten ogrodek z siedzonkiem :) i sama sie zastanawiam nad jego kupnem. Jesli chozi o ten gluten to moja pediatra nic mi nie mowila, wiec na razie nic mu nie podaje. We wrzesniu mamy szczepienie to sie zapytam. Saskiana trudno mi poradzic bo nigdy nie mialam do czynienia z goraczka u Malego, ale poobserwuj go. Po czopku temperatura powinna troche spasc i jesli nie bedzie sie nic bardzo niepokojacego dzialo to mozna sie wstrzymac z tym lekarzem bo po co malucha czyms dodatkowo faszerowac a ze szczepieniem bym poczekala. nic sie nie stanie jesli sa to te standardowe tbo mozna do miesiaca czasu miec poslizg ( ja teraz mialam 3 tygodnie bo byly takie kolejki!!!) Dziewczyny dostalam bardzo ladny kubeczek 4 miesiace temu od mojej cioci z miekkim ustnikiem z kubusia puchatka, ale nie moge znalezc od jakiego wieku mozna go uzywac ;/ z aventu z miekkim sa chyba od 6 miesiaca. Bedziecie probowac je uzywac nawet jesli maluch nie trzymaja sobie buteleczki? bo nie wiem czy jest sens prawde mowiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina Artur w nocy spi, ale nad ranem czesto obraca sie o 180 stopni i stopki ma na przyklad na poduszce :P albo w poprzek lozeczka i nogi mu wystaja. A dzisiaj siegnal za glowe (nie wiem jak to zrobil bo lezal na plecach i myslalam ze nie widzi tych zabawek) i wzial sobie 2 pluszaki i jednym sie bawil :) w ciagu dnia za to spi zawsze na brzuchu i czesto bywa tak ze sie przewraca n a plecki. A w ogole w koncu zaczal probowac obracac sie w druga strone czyli z pleckow na brzuszek. Na razie pieknie przewraca sie z takiej pozycji na boczek (nauczyl sie na macie edukacyjnej jak lapal zabaweczke i dzieki temu wie jak to robic juz w innym miejscu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×