Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

MONCH GRATULACJA SUPER WIEDZIALAM ZE TAK BEDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EXTRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monch moje ogromne gratulacje. Wierzyłam od samego początku że się uda!!!!!! SUPER!!!! Ja jutro jadę na podglądanko i estradiol. Zobaczymy na kiedy wyznaczy pobranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny jestem tu nowa i tak się cieszę że przez przypadek znalazłam to forum. mam nadzieje że przyjmiecie mnie do swojego grona i udzielicie kilku rad i informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moooooooonch!!!! Jupi !!! gratulacje, jak widać są wyjątki od reguły!!!! Ale super!!!! Mówili kiedy podglądanko? Witaj Maria! Dziewczynki trzymam mocne kciuki!!! i oczywiście przesyłam same pozytywne fluidki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiszę krótko jak się sprawy u mnie mają. Od 3,5 roku staramy się z mężem o dzidziusia. styczeń 2010 operacja wycięcia torbieli endometrialej maj 2011 laparoskopia wycięcie prawego jajowodu grudzień 2011 pierwsza wizyta w Polmedzie luty 2012 I inseminacja marzec 2012 II inseminacja maj 2012 rozpoczęcie stymulacji do in vitro Dodam że nie mieszkam w Polsce i jest mi strasznie trudno o wszystko się dowiedzieć jak będzie to wyglądać. Pierwszą wizytę z badaniami estradiol i LH mam 4 maja w piątek i nie wiem co będzie potem. Tylko tyle ze wizyty co dwa dni. Czy każda z Was tak miała. Czy wystarczy mi jak przyjadę na 3 tygodnie? z góry dzieki za każda odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tygodnie w zupelności ci wystarczy, po tej wizycie kolejna bedzie za jakieś 4-5 dni, kolejna też podobnie a potem już faktycznie co dwa dni. cała stymulacja trwa około 12-14 dni czasami krócej lub dłużej, potem dwa dni później punkcja, potem transfer między 2 a 5 dniem od punckji, w zależności od zarodków, najczęściej chyba są to 3 dni. Reasumując maksymalnie powinno to zając Maksymalnie 21 dni a średnio ok 17-18dni,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki Liska. Za każdym razem przed wizyta muszę robić badanie LH i estradiolu? A jakieś zastrzyki będę mieć? bo teraz dostałam jeden i muszę go zrobic w piatek ale na szczęście pielęgniarka w mojej przychodnii w Anglii zgodziła się go wykonać bo wytłumaczyłam jej że leczę się w Polsce. a po transferze będę musiała wykonywać jakieś badania, przyjmować leki albo dostawać zastrzyki? jestem taka szczęśliwa że możecie mi o tym napisać bo na wizytach to czasami tak mało powiedzą a ja sie stresuje i nie pamiętam o co pytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monch moje gratulacje!!! Nie mogłam się doczekać, kiedy wrócę do domu! Wchodzę, patrzę i nie wierzę..kolejny polmedowski cud:-) MałaG- super, że @ przyszła i że zdążycie z IUI- oby była to ostatnia próba:-) Maria- witamy na forum. Ja też 4 maja mam pierwszą wizytę z estriadolem i LH, także będziemy razem walczyły:-) I zastrzyk też mam w piątek:-) Badania trzeba robić przed każdą wizytą, ale jeśli będziesz je wykonywać na Powstańców, to nie będziesz musiała ich odbierać. Laboratorium współpracuje z Polmedem i dzwonią do kliniki podając wyniki przez tel. Uważam, że to super luksus:-) A co do Twoich pytań, to pozwolę sobie skopiować odpowiedź Sylwii, która mi wszystko objaśniła- raz jeszcze dziękuję autorce:-) "Lenka,ja Ci napiszę jak to było u mnie;myślę że standardy są bardzo podobne u wszystkich. Ja miałam długi protokół czyli zaczynałam od brania tabletek anty. Między 19-21 dniem brania antyków dostaje się zastrzyk z dihereliny. Za kilka dni powinna przyjść @. Za mniej więcje 2 tygodnie od zastrzyku wyciszajacego jest wizyta.Rano w tym dniu trzeba zrobić badania krwii lh i estradiol,potem jest wizyta. Lekarz dobiera dawkę i rodzaje leków i od tego dnia zaczyna się stymulacja. Trwa ona w zalezności od tego jaka jest Twoja reakcja na leki. Po 5 dniach brania zastrzyków robisz estradiol i jedziesz na wizytę,jest kontrola jajników na usg i ewentualnie zmiany w dawkowaniu leków.Potem wizyty są co 2-3 dni,mniej więcej jest ich 5,ale tak jak mówiłam wszystko zależy jak się bedziesz stymulowała. Potem jak już lekarz zdecyduje o zakończeniu stymulacji to bierze się pregnyl /dostajesz skierowanie na iniekcję wraz z dokladnie określoną datą i godziną tego zastrzyku/.Masz już też ustalony termin i godzine punkcji." U mnie różnica polega na tym, że zastrzyk z dihereliny wezmę dopiero 28 dnia brania Regulonu. Anna- Tobie również bardzo, bardzo, bardzo mocno gratuluję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz dostalaś dipherelinę, wycisza jajniki, potem po dwoch tygodniach idziesz na wizytę z Lh i E2, dostajesz zastrzyki na kolejne dni, przyjmujesz je codziennie, w zależności od tego jakie będziesz miała leki może być jeden zastrzyk a może być ich więcej, kolejne wizyty z badaniem estardiolu już bez Lh, ale co ważne badanie musi być z tego samego dnia, więc rano idziesz na krew a potem wizyta u lekarza i wtedy decydują o zmianie dawek leków. Kolejny zastrzyk to pregnyl bądź ovitrelle na 36 h przed punkcją.Potem punkcja w znieczuleniu ogólnym i po kilku dniach transfer już bez zastrzyku żadnego. Po punckji dostajesz progesteron w talbletkach dopochwowych( luteina) no i kwas foliowy i różne inne tabletki w zależności od przypadku, do tego antybiotyk przeciwzapalny, po transferze kontynuujesz luteinę i inne leki do testu bądź badania HCg z krwi, jeśli jesteś w ciąży to leki kontynuujesz jeśli nie to odstawiasz i czekasz na @. A i jeszcze dodam, że @ po tym zatrzyku na wyciszenie, który teraz dostałaś to norma, powinna wystąpić jakoś 3 dni po zastrzyku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję Ci Lena za te odpowiedzi, fajnie że będziemy razem zaczynać nasze starania o maleństwo. Może nawet kiedyś się spotkamy w Polmedzie:) O tym laboratorium na powstańców to wiem ale muszę znaleźć jakieś inne blisko domu mojej mamy bo do Wrocławia mam 2 godziny drogi i nie mam co z sobą zrobić przez te kilka godzin czekajac na wynik i wizytę a będzie ich troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenn
Monch gratuluje z calego serca!!!!!!!!!!!!!!:):):) Dziewczyny, mam pytanie czy was ntroche pobolewal brzuch podczas stymulacji? czy dopiero po punkcji? Jutro ide na wizyte, zwiekszyli mi troche lek do 150 i 100, bo slabo przyrostalo:) jutro zobacze na USG:) pozdrawiam i bardzo sie ciesze ze wam sie uwaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mietka1980
Hejka,dziewczyny jestem zla, bardzo zla :( Wczoraj mialam otatnia 3 IUI,pecherzyki 17, 18 i 22mm ale nie podali mi ovitrelu wiec iui byla na niepeknietych, watpie, ze pekna :(( Jestem zalamana i czuje pustke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mietka1980
MONOCH GRATULACJE :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenn
Mietka1980 poczekaj, nie denerwuj sie, moze pekna. a dlaczego tak ci robili? ja sie nie znam na tym bo do in vitro podchodze... ale mi sie wydaje ze wiedza co robia, bo maja doswiaczenie. Co ci powiedzieli????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mietka1980
iren nic mi nie powiedzieli :( Mnie tez czeka in vitro ale bede podchodzic w sierpniu (pod koniec czerwca mam sie zglosic po leki). Co do pekania to nie wiem bo dalej trohe bola mnie jajniki. Test owulacyjny jeszcze wczoraj rano byl pozytywny a wczoraj jak wrocilam z polmedu i zrobilam test wieczorem to byl juz negatywny a pecherzyki nie pekly, wiec nie wiem co myslec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irenn
Mietka, to bardzo dziewnie. Ale wydaje mi sie ze wiedza co roba i musisz im zaufac.Nie martw sie na zapas. Pozdrawiam cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietka1980 a może już pękły:) czytałam na jakimś forum że na nie pękniętych też dziewczyny zachodziły głowa do góry:)ja też miałam IUI na nie pękniętych mi się nie udało :( ale każda z nas jest inna więc liczę na Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mietka1980
m84 a mialas podawany ovitrell na pekanie, bo ja nie i wlasnie dlategomysle, ze nie pekna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietka czemu Ty zakładasz, że nie pękną???? Pęcherzyki pękają naturalnie, chyba, że sa z tym problemy, a tobie zdarzyło się kiedyś żeby nie pękły? która to IUI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak miło czytać takie wspaniałe wiadomości!!! monch gratulacje!!!! Witaj maria! ja też mam długą drogę do Wrocławia i gdy mi wypada wizyta na południe to wyjeżdżam wcześnie rano , robię badania na Powstańców i 3 , 4 godz. krążę po Bielanach jak zbłąkany anioł :) ale na szczęście jestem już na półmetku stymulacji i kilka wizyt mi pozostało :) pozdrawiam serdecznie wszystkie Lejdis Polmedis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🌼 Jeszcze nie dociera do mnie, że ja mogę być w ciąży ;) Dziękuję Wam za gratulacje Sylwia0406 ❤️ Anulka126 ❤️ Irewen ❤️ Malag17 ❤️ M84 ❤️ Kalinka2012 ❤️ Kamkrzem1 ❤️ AnnaKK ❤️ Ewelkab ❤️ Liska25 ❤️ Margi77 ❤️ Lena82 ❤️ Inenn ❤️ Mietka1980 ❤️ Jesteście KOCHANE :) Teraz mam więcej czasu więc kciuki zaciśnięte za Was. Anulka126 czekamy teraz na Twój transfer i nie łam się, że w poniedziałek, bo Twoje endo będzie większe i kruszynki się lepiej zadomowią ;) Eweluś napisz koniecznie po wizycie co u Ciebie. Tak bardzo mi kibicowałaś, więc i ja nie będę gorsza :D Wierzę że Wszystkim się uda. Całuję mocno 👄 Witam nową koleżankę Marię2510. Ja też po dwóch nieudanych IUI zdecydowałam się na IVF. Trzymam kciuki i przesyłam z taką dozą nieśmiałości dobre fluidy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mietka1980
Liska25 to moja 3 IUIostatnia przed planowanym in vitro na sierpien. Umnie czasami nie pekaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mietka kurcze, to może trzeba bylo zwrócić uwage albo zapytać lekarzy dlaczego robią tak a nie inaczej, na pewno by Ci wytłumaczyli i byłabyś spokojniejsza, poza tym nie skazuj tego podejścia na porażkę i nie myśl o IVF!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aritka, moje kciuki zaciśnięte za owocną stymulkę! ja mimo, że z Wrocka to jednak mieszkam na drugim jego końcu i zawsze robilam tak, że wizytę umawiałam na 11 40, a na badanie jechalam tak o 9 50, więc było tylko 1,5h oczekiwania, akurat jakis sklep zachaczyłam i jechałam do kliniki. Monch jeszcze pewnie długo nie uwierzysz, musisz sie uzbroić w cierpliwość, bo dopiero teraz czeka cię mnóstwo zamartwiania:) Ja uwierzyłam jak spodni nie dopięłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×