Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Gość nina999
A i piszesz gościu ze nie było to mówione na serio.... no wybacz ale od lekarza to chyba się wymaga żeby nas serio traktował... koniec w tym temacie bo jak sobie tylko pomyslę ze mi by jakis dr tak powiedział a chyba bym mu wygarneła co o nim myślę i nigdy już do niego nie poszła. amen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie widzicie ze to ta HELIOTROP (poswiecilam sie i kilkaaa stron wstecz zobaczłam dla przypomnienia) znow miesza. dajcie juz spokoj z tym tematem. szkoda nerwow a ona siedzi i sie cieszy. no. pozdrawiam Bulmana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wydaje mi się, że koleżanka coś źle zrozumiała z tego stresu jaki towarzyszy na wizytach, sama nie raz wychodzę zakręcona z wizyty. Najgorsze, że biedny Dr.Polak dostał i znowu konkurencja podłapała. Nie zdziwię się jak odpisze na forum bo kiedyś tak zrobił bo dziewczyna napisała nie prawdę, a oni czytają to forum i czasem klinika jest zdziwiona jakie rzeczy wypisują pacjentki. Tak jak napisałyście teraz każdy może napisać i może to być jedna osoba w 2 czy nawet 3 osobach i robić zamieszanie. Z tego co powiedział lekarz to leki są refundowane w rządówce i prywatnie in vitro plus, nic o amh nie mówił, tylko, że jak niskie to rządowy odpada, tylko prywatnie można podejść. Chyba, że coś się zmieniło na dniach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne trafne słowa do gościa powyżej. Dokładnie o to chodzi koleżanko. Sama czasem zakręcona wychodzę z wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piękne trafne słowa do gościa powyżej. Dokładnie o to chodzi koleżanko. Sama czasem zakręcona wychodzę z wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kassiia
Witam, dawno mnie tu nie bylo i dzis przeczytalam kilkanascie stron i znalazlam ze wywolywalyscie mnie. Byl problem z tym ze to forum nie jest dla takich osob jak ja wiec nie zagladalam tu dzis mnie cos tknelo zeby zobaczyc co u Was GRATULUJE CIEZAROWECZKI Ogolnie to zrezygnowalam z leczenia przeciez mam dzieci a od wrzesnia ide robic cos dla siebie- ide sie dalej ksztalcic. Za posostale starajace trzymam kciuki. Pozdrawiam buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psioszka
Kasia, fajnie, że się odezwałaś. Czemu taka decyzja? Tyle walczyłaś o swoje zdrowie! Mam nadzieję,że wszystko pójdzie po Twojej myśli. My czekamy na razie w martwym punkcie, robimy kariotypy, a na nie czeka się ok 8 tygodni, więc dopiero po skompletowaniu badań będziemy mogli startować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CZY KTORAS MIALA TAKI PROBLEM? mój maz nie ma plemników, szykuje sie biobsja i jezeli beda tam to in vitro ale...od pewnego genetyka słyszelismy ze te dzieci z plemników z jadra czesciej maja rozne choroby jak to dziecko od chazana czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie słuchajcie protestujących emerytów pod szpitalem, że po in vitro takie dzieci są, bo tak nie jest! każdemu może się to zdarzyć i naturalnie w każdym wieku. Koleżanka w wieku 22lat była w ciąży i postanowiła wybrać sie na 3D w 7msc ciązy na badaniu okazało się, że dziecko ma pełno wad genetycznych i zdeformowane po prostu nie wyglądało jak płód. Dostała skierowanie do szpitala na wywołanie porodu i lekarz nie robił z tego problemu, takie ciąże się zdarzają niestety, tylko się o tym nie mówi. Dlatego lekarze karzą robić badania genetyczne w 13tyg. 3D, a potem po 20tyg. i 30 tyg. żeby wiedzieć czy dziecko nie ma jakiś problemów z nerkami czy serduszkiem itp. żeby później mu pomóc przed porodem lub po porodzie. Jak się boisz to nie rób in vitro tylko adoptuj! raczej wydaję mi się, że znowu ktoś chce skłócić forum bo co to za słowa "dziecko od chazana" niby lekarz ci tak powiedział prowokacja kolejna ktoś sie nieźle bawi. Faktycznie trzeba na forum bociana zaglądać bo tu się robi nie ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak się boisz to zrób badania genetyczne ty i mąż, jak byłam u genetyka to mi takich rzeczy nie mówił, że są chore dzieci tu chodzi o wadliwe chromosomy, a nie o plemniki. Choroby się zdarzają u dzieci i po ciążach naturalnych nie ma znaczenia czy in vito czy ciąża naturalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina999
No gościu to nie do końca tak jest. Owszem takie ciąże się zdarzają i naturalne i po in vitro ale odsetek wad płodu po in vitro jest odrobinę większy niestety :( Nie jest to duża róznica ale jest. I nie uważam ze ta dziewczyna co ma takie wątpliwości miała cos złego na myśli. Jak juz ktoś próbuje tu mieszać to chyba Ty gosciu wyzej. Szukasz chyba wszedzie spisku :). Ja jestem ogromnie ciekawa co z tą twoja znajomą co miała poród wywoływany w 7 c-cu. Bo w tym miesiacu dziecko jest juz w stanie przeżyć poza organizmem matki i co miało na celu wywołanie porodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrobilismy badania genetyczne i czekamy na wyniki ale tak nam powiedziała pani genetyk w poradni genetycznej to sie pytam dziwne to forum okupione przez grupke i nikogo nie dopuszczacie tylko zaraz szczujecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi jej o to, że wywołali pewnie poród kroplówkami bo łyżeczkowania nie mogli zrobić w tym miesiącu to logiczne. Napisała, że dziecko miało wady genetyczne i nie przeżyło by to jak mogli pozostawić przy życiu chyba, że sama by chciała do końca ciąży nosić, ale pewnie i tak by sama urodziła w końcu. Jeśli lekarz dał skierowanie to był konkretny powód, podobna sytuacja jak w telewizjii. Widziałaś zdjęcia dzieci kobiet, które były zmuszone do noszenia takiej ciąży one tylko się męczyły chodzi mi o dzieci:( Myśle, że dziewczyny nie miały nic złego na myśli jedna spytała, a druga jej odpisała, ale faktycznie genetyk dziwny powiedzieć jak dziecko chazana może to trochę urazić, ale może źle ją zrozumiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie martw się na zapas jak będą wyniki ok to starajcie się przez punkcję jąder, to ja wyżej napisałam. Genetycy tacy są muszą dokładnie wszystko wyjaśnić i jakie są konsekwencję. Nam na przykład powiedziała, że jak będę mieć syna to może mieć podobny problem z płodnością jak mąż, ale nie musi tak jak dziewczyna napisała wyżej wszystko zależy od chromosomów i nie wiadomo jakie dziecko dostanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina999
to ja się pytam do jakiego ona dr chodziła ze tak poważnych wad genetycznych nie wykrył wczesniej... wiesz do 12 tyg ciąży jest badanie genetyczne i ono już wyłapuje czy dziecko ma powazne wady czy nie, późniejsze usg służy przede wszystkim do oceny serduszka, nerek i innych narządów czy są ok. Dziwi mnie to że dopiero w 7 m-cu wykryto tak powazne wady. A może słyszałaś o przypadku dziewczynki z zespołem downa we wrocłaiu na kamieńskiego... kobieta zdecydowała się też tak późno wywołać poród (wcześniej niz twoja znajoma) i tam lekarze neonatolodzy podjęli reanimację dziecka bo okazywało oznaki życia i ważyło ponad 500 gr a takie dzieci się ratuje więc opowieść o twojej znajomej mnie bardzo dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nina odpisuję Ci! koleżanka chodziła na fundusz do ginekologa i miała robione usg z dwa razy może bo to już wiele lat temu było nie wiem jak teraz z usg u ginekologów, którzy przyjmują na fundusz, postanowiła pojść na 3d czy 2d prywatnie i jak napisałam okazało się, że dziecko miało wady genetyczne i było niezdolne do przeżycia i tętno już słabe miało. Lekarz, który ją prowadził dał skierowanie do szpitala, że by wywołać poród i urodziła dziecko nie żywe, ale nie chciała je zobaczyć.Oczywiście za nim urodziła robili badania itd. bo muszą mieć pewność czy dziecko ma szanse. Dziewczyna teraz ma 32 lata i boi się zajść w ciąże, ale ma nowego faceta teraz, trauma na całe życie. Nie chciałam urazić tej dziewczyny, ale rzeczywiście ta afera w telewizji z dr. mnie oburzyła i nie potrzebnie się na niej wyżyłam:) ale niestety takie ciąże się zdarzają jak i poronienia. W każdym razie życzę Wam zdrowych maluszków i nie myślcie o mnie źle. Sorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nina wiem tylko, że było całe zdeformowane, dlatego nie zobaczyła może to i lepiej dla niej bo później został by ten obraz w pamięci. Muszę Ci jeszcze napisać, że była kiedyś dziewczyna na forum ciężarówek u której u dziecka podejrzewano zespół downa, a urodziło się zdrowe, także na te badania nie zawsze są dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badania genetyczne powinno się robić do 13tyg. zwłaszcza po icsi ale nie są obowiązkowe i nie wszystkie kobiety robią. Moja znajoma ma 37 lat i jest w ciąży, a lekarz jej nie kazał robić, a chodzi na fundusz, a chyba powinna w tym wieku. Jak jej powiedziałam, że takie robiłam to popatrzyła na mnie jak na kosmite:) ale może zależy od miasta bo ona z małego pochodzi, a we Wrocku to wszystkie dziewczyny robią nie ważne czy po in vitro czy naturalna ciąża. Pewnie jakby wykryła w 13tyg nie musiała by przez to wszystko przechodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NAM polak kazał zrobic badania genetyczne mi kariotyp, mezowi kariotym , azm i cftr do tego maz hormony i wysłał go to urologa-androloga na piastowską ( nie wiem czy to dobry lekarz) jak bedziemy miec wyniki to znów do dr polaka chciałam sie tylko dowiedziec czy ktos miał podobny problem i jesli maz bedzie produkował plemniki bo mozna pobrac z jadra i najadrza czy jakos tak to czy to jest bezpieczne bo ta pani genetyk nam powiedziała ze jakies powikłania moga byc i podała przykład dziecka od dr chazana ale tak sobie mysle no ok moze nie było robionych wczesniej badan genetycznych a my robimy teraz i zasugerowała adopcje albo z nasienia dawcy a ja jestem załamana i nie chce mi sie zyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jeszcze dr polak nam powiedział ze jezeli genetyka wyjdzie cos nie tak to on sie nie podejmie takiego in vitro i ja sie z nim zgadzam w 100% ale jesli beda ok to dlaczego ta genetyk tak nam cos powiedziała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A najlepsze jest to ze wśród protestujących są zdewociali faceci i banki "po okresie produkcyjnym".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co mówił Polak, pogadajcie z nim o tym przecież on ma doświadczenie i miał podobne przypadki i dowiedzcie się, czy były jakieś powikłania czy ciąże zdrowe i dzieciaczki jak się martwisz. Myślę, że jakby rodziły się dzieci z wadami po tej metodzie to by tego nie robili i kazali robić AZ lub inseminacje nasieniem dawcy. Poczekaj na wyniki męża i do Dr.Polaka na rozmowę bo my to raczej doświadczenia nie mamy w tej kwestii. Ja uważam, że jak genetyczne będą ok to warto spróbować podejść:) ale lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko zeby jakies plemniki byly :( a jeszcze jakies mozna z komorek co sie plemniki z tego robia ale ja sie juz nie znam myslałam ze ktos tu tak miał, taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczekaj może któraś z dziewczyn odpiszę, która ma podobną sytuację jako gość. Słuchaj zawsze możecie skorzystać z nasienia dawcy wiem, że to dla mężczyzny trudne, ale to i tak będzie wasze dziecko bo Ty je urodzisz i wy wychowacie. Pamiętam, że była kiedyś dziewczyna na forum, która się zdecydowała i mają bliźniaki chłopca i dziewczynkę. Pamiętam, też Margii która ma córeczkę z AZ. Oczywiście pierwsze co to czekajcie na wyniki genetyczne, a potem podejmiecie decyzję z dr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co kiedys powiem takiemu dziecku??? z nasienia dawcy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym nie mówiła bo tata jest jeden, który był z tobą kiedy byłaś w ciąży, kiedy rodziłaś, kiedy wziął pierwszy raz na rączki i wychował z tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość espaniolaola
Ja idę w poniedzialek na badania genetyczne i tak mnie dziewczyny nastraszylyscie tymi wadami ze teraz mam " sraczke"!!!normalnie chyba przestane tu zaglądać bo jakieś niestworzone historie tutaj czytam! Ohh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia który ma problem z nasieniem ..posluchaj narazie jestes zla na caly swiat ze maz nie ma nasienia ,ale moim zdaniem dopoki są jakieś metody trzeba walczyć !! Mój M mial pojedyncze plemniki w nasieniu a po witaminkach 6 milionow! Oczywiscie sie nieodbylo bez in vitro no ale ...a o nasieniu dawcy tez rozmawialiśmy i bylismy w stanie sie zgodzic! Bo to by bylo nasze dziecko !!! Ale mielibyśmy dziecko ! Musisz sie z tym pogodzić i cieszyc sie ze macie jakiekolwiek rozwiązanie!! A ja ty byś byla bezplodna i niemielibyście szansy na dziecko to co surogatka ? No mozna ale myślę ze nasienie dawcy to nie jest nic strasznego ! Musisz zrobić badania genetyczne koniecznie !!!i dopiero wtedy podjąć decyzje ! Narazie lekarz wam dal do przemyslenia różne drogi!! A moze androlog cos pomoże !!! Nie wolno myslec o najgorszym !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość ma rację trzeba walczyć. Espaniola nie martw się będzie dobrze i zdrowy dzidziuś po prostu temat dzisiaj nie fajny i ciebie nie dotyczy bo ty to na jakiś dla mam forum powinnaś zaglądać już bo niepłodność na razie cię nie dotyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość espaniolaola
No i chyba tak zrobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×