Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agus*

King MJ... przyznac sie kto sie popłakał ogladajac to...

Polecane posty

Gość WNOSZĘ DO MODERATORKI
NA TYM TOPIKU ZNIESŁAWIA SIĘ LUDZI!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znieslawie zaraz cebie bo gadasz nie na temet i to jest powd do usuniecia cie z naszgo topiku....ze tez ja zawsze trafiam tu jak roi sie od takich jak ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WNOSZĘ DO MODERATORKI
TAKIE RZECZY NORMALNIE TRAFIAJĄ DO SĄDU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wnosic to se mozesz pianin na sidme pietro a jak sie spocisz to przyjdz na szklanke wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOje Drogie🖐️ Jesli chodzi zapach jakiego MJ uzywal... skad wiem, ze Black Orchid? Wiem w sumie od niedawna, a wspomniala o tym, nieco mimochodem, La Toya w wywiadzie. Nie wiem czy w tej kwestii ona moze byc zrodlem wiarygodnym - jej slowa : "(...) I could smell and sense my brother everywhere. I could smell his favourite cologne, Black Orchid by Tom Ford(...) ". P.Y.T. ja wiem o jakich nagrodach muz. i jakiej minie Lisy M. mowisz. JA tez slyszalam jak ona kiedys mowila, ze Michael ot tak sobie znikal... jakos jej emocje w zwiazku z tym wcale mnie nie dziwia... dziwi mnie jedynie nieco fakt, ze nie zrobila na tych nagrodach dobrej miny do zlej gry... widac, moze wkurzenie bylo tak silne, ze nie miala ochoty udawac, ze jest zachwycona... poogladam teraz te Twoje linki P.Y.T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawnikczatujacy
Gdzie one znisławily kogoś? Cały topik przeczytałem.Rozmawiaja sobie o Jacksonie,a osobie wyżej najwyrażnie to przeszkadza.Jakis pusty prowokator się czepia.Żenujące. Pewnie jakiś dzieciak się bawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z forum onetu
Chmury nad Nibylandią skrywają w półcieniach dziecięce tajemnice. W korytarzach złudzeń potłuczone kolana, zabawki i cudze domysły, komu ile, i za co płacono. A wszystko tak jak w krzywym zwierciadle się zmienia. Nikomu niepotrzebne, dzwonią unisono dzwoneczki pajacyka, a Piotruś Pan zniknął. Sypiąc piaskiem wokoło, zdmuchnął mgłę błękitną, uśmiechnął się nieśmiało, machnął kapeluszem, na nosie zagrał plotkom, gazetom, demonom. Jego głos, teledyski, płyty ciągle kuszą niedościgłą perfekcją kroków i muzyki. Kiedy dźwięki jej słyszysz, nie skojarzysz z nikim, tylko z tańczącym chłopcem w rękawiczce srebrnej, którą zawsze zakładał. Dlaczego? Bo musiał. Teraz tam, w Nibylandii, czasem się uśmiechnie, włoży chustę, kapelusz, przypnie pas do spodni. Błysną zęby i oczy. O plotkach zapomni. Popatrz kurtka z Trillera! Na pewno ta sama? W końcu wolny od pokus beztrosko się śmieje, tańcząc w chmurach z księżycem, do białego rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jeszcze byly inne nagrody, na ktorych ona siedziala z okropna mina.... nie moge sobie przypomniec co i gdzie to bylo... na logike musialo to byc w 1995r. nie sadze, zeby juz w 1994r. takie sceny odchodzily... a 1996 odpada, bo zaraz na poczatku roku chyba byl rozwod... moze sie dokopie do tego jeszcze dzis;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lubie Lisy ,ale jakby moj maz wyjechal na 6 tygodni i sie nie odezwał to bym go chyba udusiła :p,nie chyba , napewno ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe przeglądając forum kafe ,trafiłam na ta wariatke ktora zasmiecala forum swoimi wypocinami ,wiecia ta DAREMNA :p. Teraz tak samo najeżdza na Madonne heh, co z ta osoba jest nie tak :/ Eh.... ale nie ważne . Ciekawe czy pochowaja w końcu M ,29-go , mam nadzieje ze tak bo to juz jest gruba przesada ,zeby tak to odkładać. I mam tez nadzieje ze nie bedzie miał bezimiennego grobu (jak jeszcze niedawno pisano) . Kurcze to by było cholernie przykre :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narCOMAnka
gadałyście sobie o perfumach Michaela a ja czytałam, że używał tusz do rzęs - maybeline great lash :):) w ogóle zawsze miał fajny makijaż, ona miał coś z transwestyty normalnie :D:D no jakby się do mnie facet nie odzywał przez 6 tygodni to też by nic dobrego z tego nie wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narCOMAnka
Moim zdaniem to ta sama osoba, ta charakterystyczna wysunięta do przodu żuchwa. P.Y.T. nie widze na tym nagraniu Lisy, chyba jestem ślepa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaQuanda .....................
no to ciekawe.... ta pani z tą drugą wynosiła rzeczy z biura doktorka rano w dniu śmierci Michaela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam właśnie przemówienie M w Oxfordzie i nie mogę się powstrzymać od wklejenia go tutaj. Tyle w nim miłości a przede wszystkim rozpaczliwego wołania o pomoc dla dzieciaków-M to niezwykle mądra życiowa postać. ..."Przypuszczam, ze powinienem zacząc od wymienienia moich kwalifikacji do przemawiania przed państwem dzis wieczorem. Nie twierdze, ze mam akademickie doświadczenie i umiejetnosci innych mówców, którzy wczesniej przemawiali w tej Sali, tak jak oni nie mogliby twierdzic, ze sa adeptami w moonwalku, a wiecie panstwo, szczególnie Einstein był w tym okropny. Ale naprawde mogę twierdzic, ze ze doświadczyłem przebywania w więcej miejscach i kultuachr, niż większość ludzi kiedykolwiek zobaczy. Ludzka wiedza nie sklada się jedynie z bibliotek, pergaminu i atramentu, ona sklada się również z tomow wiedzy, która jest wpisana w ludzkie serca, wyryta w ludzkich duszach i wykuta w ludzkim umysle. I przyjaciele, ja napotkałem tyle w relatywnie krotkim okresie czasu mojego zycia, ze ja nadal nie wierze, ze mam tylko 42 lata. Ja często mowie do Smuley, ze w duszy moje lata liczą się z pewnością na co najmniej 80, a dzis wieczorem ja nawet chodzę jak 80 latek. Wiec, proszę wysluchajcie uwaznie mojego przeslania, ponieważ to co musze wam dzis powiedziec może przynieśc uzdrowienie ludzkości i uzdrowienie naszej planecie. Z Bożej łaski miałem szczescie otrzymac wiele artystycznych i zawodowych umiejętności odkrytych wczesnie w moim zyciu. Ale to, przyjaciele, sa tylko talenty, a taleny nie sa równoznaczne z tym kim jestem. W istocie rzeczy ten wesoły pięciolatek który podśpiewywał Rockin Robin, a potem Ben ku uwielbieniu tłumów, nie wskazywal na chłopca poza uśmiechem. Dzis wieczorem staje przed wami mnien niz jako ikona popu (cokolwiek i tak to oznacza), a bardziej jako ikona pokolenia, pokolenia, które nie wie już co to oznacza być dziećmi. Wszyscy sa produktami swojego dzieciństwa. Ale ja jestem produktem braku dzieciństwa, braku tego cennego i cudownego wieku, kiedy bawisz się radosnie bez zmartwien i wiedzy o Bożym swiecie, ciesząc się uwielbieniem rodzicow i krewnych i kiedy twoim największym zmartwieniem jest uczenie się do testu z ortografii na poniedziałek rano. Ci z panstwa, którzy sa zaznajomieni z historia Jackson 5 wiedza, ze zacząłem występować w bardzo młodym wieku 5 lat i odtąd nie przstalem śpiewać i tanczyc. Ale podczas, gdy wystepowanie i tworzenie muzyki niewątpliwie pozostaje jednymi z moich największych radości, kiedy byłem mlody bardziej niż czegokolwiek chciałem być typowym, małym chłopcem. Chciałem budowac domki na drzewach, toczyc bitwy na wodne balony i bawic się w chowanego z moimi kumplami. Ale los chciał inaczej i wszystko co moglem robic, było zazdrościć smiechowi i dobrej zabawie, które wydawaly sie mnie otaczac. Nie było odpoczynku od mojego zawodowego zycia. Ale w niedziele chodziłem na Nauczanie, to termin uzywany dla pracy misyjnej , która wykonują Świadkowie Jehowy. Wtedy to byłem w stanie zobaczy magie dzieciństwa innych. Poniewaz już wtedy byłem słynny, musialem zakładać przebranie grubasa, peruke, brode i okulary i spędzaliśmy dzien na przedmieściach południowej Kalifornii, chodząc od drzwi do drzwi, albo przechadzając się po centrach handlowych, rozdając nasz magazyn „Strażnica”. Uwielbiałem wchodzic do tych zwykłych domow na przedmieściach i oglądać obrazki wlochatych chodnikow i fotelow bujanych, oraz dzieciakow grających w monopolke i babć zajmujących się swoimi wnukami i te wszystkie inne cudowne, zwyczajne i rozgwieżdżone elementy codziennego zycia. Wielu, wiem, uzna to wszystko jako nic wielkiego, ale dla mnie one były HIPNOTYZUJĄCE. Kiedys uwazalem, ze jestem jedynym w swoim rodzaju czując, ze byłem bez dzieciństwa. Sądzilem, ze w istocie było tylko kilku, z którymi mógłbym podzielić się tym uczuciem. Kiedy ostatnio spotkałem się z Shirley Temple Black, wspaniałą dziecięcą gwiazdą lat 30 -tych i 40 -tych, na początku nic do siebie nie powiedzieliśmy, po prostu zaczęlismy razem plakać, ponieważ ona potrafila dzielic ze mną ból, który tylko inni tacy jak moi bliscy przyjaciele : Elizabeth Taylor i Macaulay Culkin znają. Nie mowię państwu tego, by zdobyć wasze współczucie, ale by wywrzec wrażenie i w ten sposób przedstawic pierwszą, ważna istotę rzeczy: To nie tylko dziecięce gwiazdy Hollywood cierpią z powodu nieistniejącego dzieciństwa. Dzis jest to uniwersalnym nieszczęsciem, globalna katastrofą. Dzieciństwo stalo się wielką ofiarą naszego nowoczesnego zycia. Dookoła nas znajduje sie duza liczba dzieciakow, które nie zaznaly radości, które nie mają praw, które nie mają wolności, albo nie wiedzą co oznacza być dzieciakiem. Dzisiejsze dzieci sa nieustannie zachęcane by dorosnąć szybciej, jak gdyby ten okres życia zwany dzieciństwem był jakims uciążliwym okresem. Tak aby przezyc go i wydostac się z niego tak szybko jak to możliwe. A w tym temacie, ja z pewnością jestem jednym z największych swiatowych ekspertow. Nasze pokolenie doświadczylo zniesienie porozumienia dziecko- rodzic. Psychologowie publikuja cale biblioteki książek szczegółowo opisujących destrukcyjne efekty odebrania wlasnym dzieciom bezwarunkowej miłości, która jest tak potrzebna do zdrowego rozwoju ich umysłów i charakterow. A z powodu tego zaniedbania, zbyt wiele dzieciakow, dosłownie, musi wychowywać się samodzielnie. One dorastaja z dala od ich rodzicow, dziadkow, i innych członków rodziny, tak że dookoła nas, niezniszczalna niegdyś więź, która łączyla pokolenia, zanika. To pogwałcenie dalo narodziny nowemu pokoleniu. Nazwijmy je Pokolenie O (Outside- Na zewnątrz), które przejęlo pochodnię od Pokolenia X. O- Outside odnosi się do generacji, która ma wszystko na zewnątrz: bogactwo, sukces, modne ubrania i drogie auta, ale cierpi na pustkę w srodku. To wgłębienie w naszych piersiach, ta jałowość w samym środku, ta pustka w naszym wnętrzu jest miejscem, gdzie niegdyś bilo serce i które kiedyś zajmowała milość . I to nie tylko dzieciaki cierpią, również cierpią rodzice. Ponieważ im bardziej tworzymy „malych dorosłych w dziecięcych cialach” tym bardziej pozbawiamy siebie naszych dziecięcych cech, a tak wiele jest w byciu dzieckiem, ze warte jest to podtrzymania w zyciu dorosłym. Miłość, panie i panowie, jest najcenniejszą spuścizną rodziny ludzkiej, jej najbogatszym spadekiem, jej zlotum spadiem. I jest to skarb, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Poprzednie generacje być może nie posiadaly bogactw, którymi my się cieszymy. Byc może ich domy nie posiadaly elektryczności, a ich wiele dzieciakow ściskało się w malutkich pokoikach bez centralnego ogrzewania. Ale te domy nie mialy zadnej ciemności, ani nie były zimne. Byly rozświetlone jasno poswiatą miłości i były ocieplane przytulnie przez kazde bicie ludzkiego serca. Rodzice, nierozporoszeni przez żądze luksusu i statusu społecznego, traktowali swoje dzieci jako prymat w swoim życiu. Jak wy wszyscy wiecie, nasze dwa kraje rozdzieliły się poprzez, jak to określił Thomas Jefferson „oczywiste, niezbywalne prawa”. Podczas, gdy my jesteśmy Amerykanami, a Brytyjczycy mogą nie zgadzac się na temat jego twierdzeń,to co nigdy nie było dyskutowane, to oczywiste, niezbywalne prawa dzieci i rosnąca erozja ich praw doprowadzila do tego, ze ogromna liczba dzieci na calym świecie zostala pozbawiona radości i bezpieczeństwa dzieciństwa. W związku z tym chciałbym zaproponowac dzić wieczor, by przyczepicc w widocznym miejscu w każdym domu „Uniwersalne Świadectwo Praw dzieci”, które poszczególne zasady brzmią: 1. Prawo do bycia kochanym bez zasłużenia na to. 2. Prawo do bycia chronionym bez zasłużenia na to. 3. Prawo do czucia się wartościowym, nawet jeśli przychodzisz na ten swiat z niczym. 4. Prawo do bycia wysłuchanym bez bycia interesującym. 5. Prawo do przeczytania bajki na dobranoc, bez przymusu konkurowania z wieczornymi wiadomościami. 6. Prawo do edukacji bezprzymusu unikania pociskow wymierzonych w szkole. 7. Prawo do czucia się uroczym (nawet jeśli masz twarz, która tylko matka potrafi kochac.) Przyjaciele, podstawą naszej calej ludzkiej wiedzy, początkiem naszej ludzkiej swiadomości musi być to, ze wszyscy z nas jesteśmy kochani. Zanim nawet wiesz, czy twoje wlosy są rude czy czarne, zanim wiesz czy jestes czarny czy bialy, zanim wiesz jak jest twoja religia, musisz wiedziec, że jesteś kochany. Około 12 lat temu, kiedy miałem zacząc swoja trasę „Bad”, maly chlopiec wraz swoimi rodzicami przyjechal, by mnie odwiedzić w moim domu w Kalifornii. Umieral na raka i powiedział mi jak bardzo uwielbia moją muzyke i mnie. Jego rodzice powiedzieli mi, ze on wkrotce nie bedzie życ, ze może odejść każdego dnia, a ja mu powiedziałem: „Słuchaj, wkrotce przyjade do twojego miasta- Kansas, za trzy miesiące by rozpocząc swoją trasę. Chce, żebyś przyszedl na ten koncert. Dam ci tą kurtke, którą nosze w jednym ze swoich teledyskow”. Jego oczy się rozświetliły i on zapytal: „DASZ mi ją?”, a ja na to :” Tak, ale musisz mi obiecać, że założysz ją, kiedy przyjdziesz na koncert”. Starałem się go podnieśc na duchu, powiedziałem: „Kiedy przyjdziesz na koncert, chce cię zobaczyc w tej kurtce i rękawiczce” i dalem mu jedna z moich pokrytych kryształami górskimi rękawiczek, a zwykle nie rozdaje takich. A on był w siodmym niebie. Ale być może on był zbyt blisko nieba, ponieważ kiedy przyjechałem do miasta, on już nie żyl, a oni pochowali go w tej rękawiczce i kurtce. Miał tylko 10 lat. Bóg wie i ja wiem, ze ze wszystkich sil staral się przeżyć. Ale przynajmniej, kiedy umieral wiedział, ze był kochany, nie tylko przez swoich rodzicow, ale także przeze mnie, jednego z bliższych obcych. Ja tez go kochalem. I z całą tą miłością on wiedział że nie przyszedł na ten świat sam i z pewnością nie opuszaczal go sam. Jeśli przychodzisz na ten swiat wiedząc, że jestes kochany i opuszczasz go wiedząc to samo, wtedy wszystko co dzieje się w międzyczasie jest do zniesienia. Profesor może cie poniżać, ale ty nie poczujesz się poniżony, szef może się pastwić nad toba, ale ty nie zostaniesz zniszczony, wielka korporacj może cię pokonac, ale ty nadal będziesz triumfowac. W jaki sposób oni mogliby prawdziwie ciebie pokonac? Przeciez ty wiesz, ze jesteś kochany. Reszta jest po prostu opakowaniem. Ale jeśli nie masz w pamieci tego, że jesteś i byłeś kochany, jesteś skazany na szukanie w tym swiecie czegos, co tą pustke zapelni. Nieważne jednak ile zarobisz pieniędzy, jak słynnym się staniesz, nadal będziesz czul pustkę. To czego naprawde szukasz jest bezwarunkowa miłość, akceptacja bez względu na wszystko. A to właśnie była jedyna rzecz, ktorą odebrano ci w chwili twoich urodzin. Przyjaciele, pozwolcie mi naszkicować pewien obraz. Oto jest typowy dzien w Ameryce: sześciu młodocianych poniżej 20 roku życia popelni samobójstwo, 12 dzieci poniżej 20 roku życia zginie w wyniku strzelaniny, pamietacjcie, to jest DZIEŃ, nie rok, 399 dzieciakow zostanie zaaresztowanych za uzywanie narkotykow, 1352 dzieci zostanie urodzonych przez nastolatki. To się dzieje w jednym z najbogatszych, najbardziej rozwiniętych krajow w historii świata. Tak, w moim kraju jest epidemia przemocy, która nie rowna się z innym uprzemysłowionym narodem. To jest sposób, prze ktory mlodzi Amerykanie wyrażają swój bol i wściekłośc. Ale nie sądźcie, ze t nie ma takiego samego bólu i udręki pomiędzy ich rówieśnikami w Zjednoczonym Królestwie. Badania w tym kraju pokazują, że każdej godziny, troje nastolatkow w Anglii rani się nawzajem, często przez rany klute, poparzenie ciala albo przedawkowanie. Oto w jaki sposób postanowili poradzić sobie z bolem i zaniedbaniem oraz emocjonalna agonią. W Brytanii tylko 20 procent rodzin zasiądzie i zje razem obiad raz w roku. Raz w roku! A co z uswięconą przez lata tradycją przeczytania twojemu dzieciakowi bajki na dobranoc? Badania z lat 80 -tych pokazaly, że dzieci, którym się czyta maja o wiele lepsze umiejętności czytania i pisania i znacząco wyprzedzają swoich rówieśników w szkole. A mimo to, mniej niż 33 procent rodzicow Brytyjskich dzieci w wieku od 2 do 8 lat czyta swoim pociechom regularnie bajki na dobranoc. Można o tym nie myśleć, dopóki nie weźmie się pod uwagę, ze 75 procent ich rodzicow SŁUCHAŁO bajek na dobranoc, kiedy byli w wieku swoich dzieci. Co jest jasne: nie musimy zapytywać się skad pochodzi ten caly bol, złość i przemoc w zachowaniu. Samo się przez się rozumie, że te dzieci wykrzykują swoja racje przeciw zaniedbaniu, protestują przeciw obojętności i krzyczą głośno, by zostac dostrzeżonym. Liczne organizacje ochrony dziecka w USA mowią, że miliony dzieci są ofiarami zlego traktowania w formie zaniedbania, średno jednego roku. Tak, zaniedbanie. W bogatych domach, uprzywilejowanych domach, wyposażonych w każdy elektroniczny gadżet. W domach, do których wracaja rodzice , ale tak naprawdę nie sa w domu, ponieważ ich glowy sa nadal w biurze. A ich dzieciaki? Coż, ich dzieciaki po prostu są zmuszone robic to co otrzymują w emocjonalnych „opadkach”. Ale nie otrzymują więcej niż niekończące sie oglądanie telewizji, granie w gry komputerowe i videa. Te okrutne, zimne liczby, które, jeśli idzie o mnie, rozszarpuja dusze i są wstrząsające dla ducha, powinny wskazac Państwu na to, na co poswięcilem tak wiele czasu i srodkow, aby uczynic z inicjatywy „Heal The kids” kolosalny sukces. Nasz cel jest prosty- stworzyc na nowo więź dziecko/ rodzic, odnowic jej obietnice i oświetlic droge dla wszystkich pieknych dzieci, których przeznaczeniem pewnego dnia jest chodzić po tej ziemii. Ale skoro jest to mój pierwszy wyklad publiczny, a Państwo zgotowali mi takie cieple przyjęcie w waszych sercach, czuje że chce powiedzieć Państwu wiecej. Każdy z nas ma swoja wlasna opowieśc, a statystyki w pewnym sensie stają się osobiste. Podobno rodzicielstwo jest jak taniec. Robisz jeden krok, twoje dziecko robi następny. Odkryłem ze zmuszenie rodzicow do ponownego poswięcenia się dla ich dzieci to tylko cześć historii. Druga polowa to przygotowanie dzieci,by ponownie zaakceptowaly swoich rodzicow. Kiedy byłem bardzo maly, pamiętam, ze my mielismy szalonego kundla wabiącego się „Black Girl”, mieszanka wilka i psa myśliwskiego. Nie tylko, ze ona nie była za bardzo psem obronnym, ona była tak bardzo przestraszonym i nerwowym stworzeniem, ze to cud, ze nie zdechla za każdym razem, kiedy przejżdzala z hukiem cieżarowka, albo błyskało się pod niebem Indiany. Moja siostra Janet i ja daliśmy temu psu tyle milości, ale nie udalo nam się ponownie zdobyć jej zaufania, które zostalo utracone prze nia z powodu jej poprzedniego właściciela. My wiedzieliśmy, ze on ja bil. Nie wiemy czym. Ale cokolwiek to było, wystarczylo by zniszczyc poczucie bezpieczeństwa tego psa. Mnóstwo dzieciakow dzisiaj jest jak zranione szczenięta, które odzwyczaily się od potrzeby milości. Im nie zależałoby na swoich rodzicach. Pozostawione swoim urządzeniom, oni cenia swoja niezależność. Oni wyprowadzili się i pozostawili swoich rodzicow. Nastepnie są jeszcze gorsze przypadki dzieci, które żywią wrogość do swoich rodzicow, także kazda próba porozumienia, którą podejmą rodzice będzie odrzucona i odparta prosto w ich twarz. Dzis wieczor, nie chce, aby ktokolwiek z was zrobil podobny bląd. Oto dlaczego wolam do wszystkich dzieci świata, poczynając od nas wszystkich zebranych dzisiaj tutaj: aby przebaczyc naszym rodzicom, jeśli czuliśmy się zaniedbani. Wybaczcie im i nauczcie ich od nowa jak kochać. Prawdopodobnie nie byliście zaskoczeni słysząc, że nie miałem idealnego dzieciństwa. Natężenie wzajemnych kontaktow i napięcie pomiędzy mną i moim wlasnym ojcem jest dobrze udokumentowane. Mój ojciec jest twardym mężczyzną i on popychal moich braci i mnie bardzo stanowczo do tego, byśmy stali się najlepszymi wykonawcami jakimi mogliśmy być. On miał trudności w okazywaniu czułości. Nigdy tak naprawdę nie powiedział mi, ze mnie kocha. I nigdy tez mnie nie komplementowal. Jesli wykonalem wspanialy występ, on powiedział, ze to był dobry występ. A jeśli występ był dobry, on powiedział, że to był marny występ. Wydawal się być nastawiony, ponad wszystko, na zrobienie z nas komercyjnego sukcesu. A w tym był więcej niż adeptem. Mój ojciec był menadżerskim geniuszem i moi bracia i ja zawdzięczamy mu zawodowy sukces, nie w malej mierze, dzieki twardym sposobom, przez które nas popychal. Ale tego co naprawdę chcialem był TATA. Chciałem ojca, który okazalby mi miłość . Ale mój ojciec nigdy tego nie zrobil. Nigdy nie powiedzial do mnie „kocham cie”, patrząc mi prosto w oczy, nigdy się ze mną nie bawil. Nigdy nie nosil mnie na barana, nigdy nie rzucal we mnie poduszką, ani balonem wypelnionym wodą. Ale pamiętam, że raz, jak miałem jakies cztery latka, w pobliżu było male wesole miasteczko, a on podniosl mnie i wsadzil na kucyka na karuzeli. To był maly gest, prawdopodobnie cos o czym zapomina się pięć minut poźniej. Ale z powodu tego jednego momentu mam szczególne miejsce w sercu dla niego. Ponieważ takie wlasnie są dzieciaki, male rzeczy znaczą tak wiele dla nich i dla mnie, ten krotki moment znaczyl wszystko. Doswiadczylem tego tylko ten jeden raz, ale miałem wtedy naprawde dobre uczucie na jego temat i całego swiata. Ale teraz sam jestem ojcem i pewnego dnia myślałem o moich wlasnych dzieciach: Princie i Paris i jak chciałbym, żeby o mnie myśleli kiedy dorosną. By upewnic się, ze chciałbym, żeby oni pamiętali jak zawsze chciałem, żeby przebywaly ze mna , gdziekolwiek się udaję, jak były dla mnie zawsze najważniejsze na swiecie. Ale w życiu są rozne wyzwania. Ponieważ moje dzieci sa nękane przez paparazzi, one nie zawse mogą ze mną pojść do parku albo kina. A co jeśli urosną i będą mną pogardzac i tym w jaki sposób moje wybory wpłynęły negatywnie na ich młodośc? Dlaczego nie dostaliśmy zwykłego dzieciństwa jak wszystkie inne dzieciaki, być może tak zapytają? W tej chwili modle się, aby moje dzieci daly mi przywilej zaufania, ze powiedzą do siebie: ”Nasz tatuś zrobil wszystko co mógł, biorąc pod uwage jedyne w swoim rodzaju okoliczności, którym stawial czola. Być może nie był doskonaly, ale był cieplym i przyzwoitym czlowiekeim, który staral się dac nam całą miłość swiata”. Mam nadzieje, ze one zawsze będą skupiac się na pozytywnych rzeczach, na poświęceniach , które dobrowolnie dla nich robilem, ze nie będą krytykowac rzeczy, które musiały sobie odmowić, albo błędów ktore robilem i z pewnością będę robic w ich wychowaniu. Ponieważ my wszyscy jesteśmy kogoś dzieckiem i także wiemy, ze pomimo najlepszych planow i wysiłków, błędy zawsze się pojawią. To jest po prostu ludzkie. I kiedy tak o tym mysle i o tym jak mam nadzieje, że moje dzieci nie będą mnie sądzic nieprzychylnie i wybaczą mi moje wady, jestem zmuszony pomyślec o moim wlasnym ojcu i pomimo moich wczesnieszych przekonan, jestem zmuszony przyznać, że on musial mnie kochac. On mnie NAPRAWDĘ kochał i ja o tym wiem. Były male rzeczy, które to pokazaly. Kiedy byłem dzieciakiem naprawdę uwielbiałem słodycze, my wszycy. Moim ulubionym jedzeniem były lukrowane paczki, a mój ojciec wiedział o tym. Tak więc co kilka tygodni kiedy schodziłem na dól rano na kuchennym stole leżała paczka lukrowanych paczkow, żadnej notki, zadnego wyjaśnienia, tylko te pączki. To bylo jak Święty Mikołaj. Czasami myślałem o tym, by zostac później w nocy, tak by zobaczyc jak on je zostawia, ale tak jak to jest ze Świętym Mikołajem, nie chciałem zrujnowac magii, z obawy, ze przestalby robic to. Mój ojciec musial zostawiac je tam w sekrecie, wieczorem, żeby nikt go nie nakrył. On bał się ludzkich emocji, on nie rozumiał tego i nie wiedział jak sobie z tym poradzić. Ale znal mój apetyt na pączki. Kiedy pozwalam dac upust swoim emocjom, są i inne wspomnienia, które mgliście powracają, wspomnienia innych drobnych gestow, choc niedoskonałych, to pokazujących, że robil co mogl. Wobec tego, dzis wieczorem, zamiast skupiać się na tym czego mój ojciec nie robil, chce skupic się na tych wszystkich rzeczach, które naprawde robil i na jego wszystkich, osobistych wyzwaniach. Chce przestać go oceniać. Zacząłem się zastanawiac nad faktem, ze mój ojciec wyrosl w bardzo biednej rodzine na południu. Stal się dorosłym w czasie Wielkiego Bezrobocia, a jego wlasny ojciec, który walczyl każdego dnia, aby nakarmic swoje dzieci okazywal niewiele uczucia swojej rodzinie i wychowal mojego ojca i jego rodzeństwo za pomocą twardej pięści. Kto potrafilby sobie wyobrazić jak to jest wyrastać jako ubogi, czarny mężczyzna, pozbawiony godności, nie mający nadzieji, walczący o to, by stać się czlowiekeim w świecie, który widział mojego ojca jako podrzędną istotę. Byłem pierwszym czarnym artystą, ktorego widea były grane w MTV i pamiętam jakie to było wielkie wydarzenie, nawet wtedy. A to były lata 80 -te! Mój ojciec wyprowadzil się do Indiany i założył wlasną, duża rodzinę, pracując dlugie godziny w stalowni, pracy, która była zabójstwem dla płluc i poniżeniem dla ducha, wszystko po to, by wykarmic rodzine. Czy to jakis dziw, ze on miał trudności w okazywaniu uczuć? Czy to jest jakas tajemnica, że jego serce stalo się dzieki jego wcześniejszym przezyciom zatwardziale, ze on zbudowal swój wlasny wał ochronny? A ponad wszystko, czy to jest jakis dziw, ze on pchal swoich synow tak bardzo, by stali się odnoszącymi sukcesy wykonawcami estradowymi, by w te sposób ochronić ich od tego życia, które znal poniżenia i ubóstwa? Zacząłem zauważac, że nawet szorstkość mojego ojca była rodzajem miłości, niedoskonalej milości- co oczywiste, jednak, mimo wszystko, miłości. On naciskal na mnie, bo mnie kochal. Bo nie chciał, by jakikolwiek człowiek pogardzal kiedykolwiek jego latoroślą. I teraz z czasem, bardzie niż gorycz ja czuje blogosławieństwo, w miejsce złości odnalazłem rozgrzeszenie. A w miejscu zemsty odnalazłem pojednanie. I moja początkowa furia powoli ustąpiła miejsca przebaczeniu. Prawie dekadę temu powołałem do życia fundacje „Uzdrowic świat”. Ta nazwa była czyms co poczułem w środku. Nie za bardzo wiedziałem, Shmuley na to potem wskazal, że te dwa slowa formuują kamien milowy proroctwa Starego testamentu. Czy ja naprawdę wierze, ze my możemy uzdrowic świat, który jest dręczony wojnami i ludobójstem, nawet dzis? Albo czy naprawde myslę, ze my możemy uzdrowic nasze dzieci, te same dzieci, które wchodzą do szkół z bronią i nienawiścią i z zimną krwią zabijają swoich kolegow z klasy, tak jak to zrobily w Columbii? Albo dzieci, które skopują bezbronnych szkrabow na śmierć, tak jak w tragicznej historii Jamie Bulgera? Oczywiście, ze wierze, bo inaczej nie byłoby mnie tutaj dziś wieczor. Ale to wszystko zaczyna się od wybaczenia, ponieważ, by uzdrowić świat, najpierw musimy uzdrowić siebie. A aby uzdrowić dzieciaki, najpierw musimy uzdrowic dziecko, które jest w każdym z nas, w każdym bez wyjątku. Jak dorosły, jako rodzic, zdaję sobie sprawę, ze nie mogę być w całości ludzka istotą , ani rodzicem zdolnym do bezwarunkowej milości dopóki nie pozostawię za sobą demonow mojego wlasnego dzieciństwa. I to jest to, o co proszę każdego z was dzisiaj wieczorem. Zacznijcie wypełniać piąte z 10 Przykazan (Czcij Ojca swego i Matkę Swoją przyp. tlum) Oddajcie szacunek waszym rodzicom przez nieosądzanie ich. Dajcie im kredyt zaufania. Oto dlaczego ja chce przebaczyc mojemu ojcu i przestac go oceniac. Chce wybaczyc mojemu ojcu, ponieważ chce ojca, a to jest jedyny jakiego mam, chcę zrzucic ciężar przeszłości z moich ramion, chce być wolny, by zrobic nowy krok ku innej relacji z moim ojcem na resztę mojego życia, by nie przeszkadzaly mi w tym gobliny z przeszłosci. W świecie wypelnionym nienawiścią my nadal musimy ośmielać się mieć nadzieje. W swiecie wypelnionym wściekłością, my nadal musimy ośmielac się, by dodawac sobie otuchy. W swiecie wypełnionym rozpacza nadal musimy ośmielać się marzyc. I w swiecie wypelnionym brakiem zaufania, my nadal musimy ośmielać się, by wierzyć. Wy wszyscy, którzy dziś wieczorem czujecie, ze zawiedliście się na swoich rodzicach, proszę was, byście porzucili wasze rozczarowanie. Was wszystkich, którzy czujecie się oszukani przez swoje matki i swoich ojcow, proszę was abyście się dalej nie oszukiwali. I was wszystkich, którzy chcecie odepchnąć waszych rodzicow, proszę, abyście zamiast tego wyciągnęli do nich swoją dłoń, proszę was, tak jak proszę siebie, abyśmy dali naszym rodzicom dar bezwarunkowej miłości, tak aby oni także mogli nauczyc się od nas jak kochać, od ich dzieci. Tak aby miłość zostala odbudowana w tym porzuconym i samotnym swiecie. Shmuley wspomniał mi starożytna przepowiednie z Biblii, która mowi, ze nowy swiat i nowe czasy przyjdą, gdy „serca rodzicow zostana odbudowane przez serca ich dzieci”. Moi przyjaciele, my jesteśmy tym swiatem, my jesteśmy tymi dziećmi. Mahatma Ghandi powiedział : „Słaby nie potrafi wybaczyć. Wybaczenie jest cechą silnego”. Dzis wieczorem, bądźmy silni. Poza byciem silnym, podniesmy się do największego wyzwania ze wszystkich, odnówmy to zerwane przymierze. Musimy wszyscy pokonac jakkolwiek rujnujące efekty na nasze życie moglo mieć nasze dzieciństwo i slowami Jesse Jacksona, wybaczmy sobie, odpuśćmy sobie i idźmy dalej. To wezwanie do wybaczenia być może nie będzie mieć rezultatu w pojawieniu się w programie Ophrah na całym swiecie z tysiącami dzieci godzącymi się ze swoimi rodzicami, ale to będzie przynajmniej na początek, a my wszyscy będziemy o wiele szczęśliwsi w rezultacie. I tak, moi drodzy przyjaciele, kończę moje uwagi dziś wieczorem z wiarą, radościa i ekscytacją. Od tego dnia niech będzie slyszalna nowa piosenka. Niech nowa piosenką będzie dźwięk śmiechu dzieci Niech nową piosenką będzie dźwięk zabawy dzieci. Niech nowa piosenką będzie dźwięk śpiewu dzieci. Niech nowa piosenką będzie dźwięk słuchających rodzicow. Razem stwórzmy symfonię serc, przepiekną w cudzie naszych dzieci i radości w pieknie miłości. Uzdrówmy swiat i zniweczmy jego ból . I obyśmy wszyscy razem stworzyli cudowną muzyke. Niech Was Bóg Błogosławi i kocham was" To przecież JP2 nie rozsiewał wokół siebie tyle miłości co M,On ciągle wypowiadał: "kocham cię,kocham was!!! skąd u Niego tyle miłości skoro nie dostał jej w dzieciństwie? Niesamowity człowiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.Y.T.HEJ
CZESC WSZYSTKIM macie racje, ona ma taka mine, takie usta wygiete w dół jej matka, jak była młoda miała slodka urode, zawsze mi sie kojarzyła z jackie kennedy ale priscilla to był kto, pamietam z dziecinstwa, priscilla presley byla to sławna osoba i ladna na starosc zrobila sie taka, i przesadział z operacjami hehe- ale wiersz ktos zapodal womainthemirror-- wiesz, ja osobiscie sadze, ze la toya jest wiarygodnym źrodlem to rodzina udaje, ze sie trzyma razem, a tak nie jest i pieprza bzdury ona wychodzi i mówi prawde oczywiscie pomija tu sprawe o molestowanie, bo jest zbyt drazliwa, niech bedzie, zaprzeczyla lal ja maz, ok ale w sprawie takiej jak perfumy nie sadze, aby musiała klamac tak wiec moje źródło, ktore twierdzilo, ze nosił tylko damskie.......nie wiem, co o tym myslec (uzywal powinnam napisac, a nie nosil) generalnie nie moge tego stwierdzic z cała stanowczoscia, bo nie mieszkalam z nim :( mowicie, ze daremna an madgie sie przerzucila??? hehe ale zobaczcie- porownujac wizyte Jacksona i mdgie- to jednak nie ta ranga- Jackson z pompą byl u prazydentowych i wszedzie fani latali za nim, dziennikarze a madgie, przyleciala i odleciala, tak, jakby byla dodą dla mnie nikt jacksonowi nie dorasta do piet zreszta nie wiem, czy zwrocilyscie uwagę: o Jacksonie mowi sie- najwiekszy entertainer ktos (nie pamietam juz kto) powiedzial na przykład, ze jackson jest najwiekszym entertainerem (a nie singerem) jest róznica pomiedzy singer, a entertainmer... ok woman, Tojego linka obejrza w ciagu dnia, bo nie chjce zaczynac dnia od tej presly- naprawde jej nie lubie mówisz, ze jeszcze siedziala kwasna gdzie indziej???? a to malpa!!!! my tam wszystko bysmy Mikowi wybaczyly prawda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.Y.T.HEJ
Przepraszam za coraz dziwniejsze zestawienie liter w moich wyrazach, ale szybko pisze, pomimo, ze nie potrafie szybko pisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CD wtedy wszystko co dzieje się w międzyczasie jest do zniesienia. Profesor może cie poniżać, ale ty nie poczujesz się poniżony, szef może się pastwić nad toba, ale ty nie zostaniesz zniszczony, wielka korporacj może cię pokonac, ale ty nadal będziesz triumfowac. W jaki sposób oni mogliby prawdziwie ciebie pokonac? Przeciez ty wiesz, ze jesteś kochany. Reszta jest po prostu opakowaniem. Ale jeśli nie masz w pamieci tego, że jesteś i byłeś kochany, jesteś skazany na szukanie w tym swiecie czegos, co tą pustke zapelni. Nieważne jednak ile zarobisz pieniędzy, jak słynnym się staniesz, nadal będziesz czul pustkę. To czego naprawde szukasz jest bezwarunkowa miłość, akceptacja bez względu na wszystko. A to właśnie była jedyna rzecz, ktorą odebrano ci w chwili twoich urodzin. Przyjaciele, pozwolcie mi naszkicować pewien obraz. Oto jest typowy dzien w Ameryce: sześciu młodocianych poniżej 20 roku życia popelni samobójstwo, 12 dzieci poniżej 20 roku życia zginie w wyniku strzelaniny, pamietacjcie, to jest DZIEŃ, nie rok, 399 dzieciakow zostanie zaaresztowanych za uzywanie narkotykow, 1352 dzieci zostanie urodzonych przez nastolatki. To się dzieje w jednym z najbogatszych, najbardziej rozwiniętych krajow w historii świata. Tak, w moim kraju jest epidemia przemocy, która nie rowna się z innym uprzemysłowionym narodem. To jest sposób, prze ktory mlodzi Amerykanie wyrażają swój bol i wściekłośc. Ale nie sądźcie, ze t nie ma takiego samego bólu i udręki pomiędzy ich rówieśnikami w Zjednoczonym Królestwie. Badania w tym kraju pokazują, że każdej godziny, troje nastolatkow w Anglii rani się nawzajem, często przez rany klute, poparzenie ciala albo przedawkowanie. Oto w jaki sposób postanowili poradzić sobie z bolem i zaniedbaniem oraz emocjonalna agonią. W Brytanii tylko 20 procent rodzin zasiądzie i zje razem obiad raz w roku. Raz w roku! A co z uswięconą przez lata tradycją przeczytania twojemu dzieciakowi bajki na dobranoc? Badania z lat 80 -tych pokazaly, że dzieci, którym się czyta maja o wiele lepsze umiejętności czytania i pisania i znacząco wyprzedzają swoich rówieśników w szkole. A mimo to, mniej niż 33 procent rodzicow Brytyjskich dzieci w wieku od 2 do 8 lat czyta swoim pociechom regularnie bajki na dobranoc. Można o tym nie myśleć, dopóki nie weźmie się pod uwagę, ze 75 procent ich rodzicow SŁUCHAŁO bajek na dobranoc, kiedy byli w wieku swoich dzieci. Co jest jasne: nie musimy zapytywać się skad pochodzi ten caly bol, złość i przemoc w zachowaniu. Samo się przez się rozumie, że te dzieci wykrzykują swoja racje przeciw zaniedbaniu, protestują przeciw obojętności i krzyczą głośno, by zostac dostrzeżonym. Liczne organizacje ochrony dziecka w USA mowią, że miliony dzieci są ofiarami zlego traktowania w formie zaniedbania, średno jednego roku. Tak, zaniedbanie. W bogatych domach, uprzywilejowanych domach, wyposażonych w każdy elektroniczny gadżet. W domach, do których wracaja rodzice , ale tak naprawdę nie sa w domu, ponieważ ich glowy sa nadal w biurze. A ich dzieciaki? Coż, ich dzieciaki po prostu są zmuszone robic to co otrzymują w emocjonalnych „opadkach”. Ale nie otrzymują więcej niż niekończące sie oglądanie telewizji, granie w gry komputerowe i videa. Te okrutne, zimne liczby, które, jeśli idzie o mnie, rozszarpuja dusze i są wstrząsające dla ducha, powinny wskazac Państwu na to, na co poswięcilem tak wiele czasu i srodkow, aby uczynic z inicjatywy „Heal The kids” kolosalny sukces. Nasz cel jest prosty- stworzyc na nowo więź dziecko/ rodzic, odnowic jej obietnice i oświetlic droge dla wszystkich pieknych dzieci, których przeznaczeniem pewnego dnia jest chodzić po tej ziemii. Ale skoro jest to mój pierwszy wyklad publiczny, a Państwo zgotowali mi takie cieple przyjęcie w waszych sercach, czuje że chce powiedzieć Państwu wiecej. Każdy z nas ma swoja wlasna opowieśc, a statystyki w pewnym sensie stają się osobiste. Podobno rodzicielstwo jest jak taniec. Robisz jeden krok, twoje dziecko robi następny. Odkryłem ze zmuszenie rodzicow do ponownego poswięcenia się dla ich dzieci to tylko cześć historii. Druga polowa to przygotowanie dzieci,by ponownie zaakceptowaly swoich rodzicow. Kiedy byłem bardzo maly, pamiętam, ze my mielismy szalonego kundla wabiącego się „Black Girl”, mieszanka wilka i psa myśliwskiego. Nie tylko, ze ona nie była za bardzo psem obronnym, ona była tak bardzo przestraszonym i nerwowym stworzeniem, ze to cud, ze nie zdechla za każdym razem, kiedy przejżdzala z hukiem cieżarowka, albo błyskało się pod niebem Indiany. Moja siostra Janet i ja daliśmy temu psu tyle milości, ale nie udalo nam się ponownie zdobyć jej zaufania, które zostalo utracone prze nia z powodu jej poprzedniego właściciela. My wiedzieliśmy, ze on ja bil. Nie wiemy czym. Ale cokolwiek to było, wystarczylo by zniszczyc poczucie bezpieczeństwa tego psa. Mnóstwo dzieciakow dzisiaj jest jak zranione szczenięta, które odzwyczaily się od potrzeby milości. Im nie zależałoby na swoich rodzicach. Pozostawione swoim urządzeniom, oni cenia swoja niezależność. Oni wyprowadzili się i pozostawili swoich rodzicow. Nastepnie są jeszcze gorsze przypadki dzieci, które żywią wrogość do swoich rodzicow, także kazda próba porozumienia, którą podejmą rodzice będzie odrzucona i odparta prosto w ich twarz. Dzis wieczor, nie chce, aby ktokolwiek z was zrobil podobny bląd. Oto dlaczego wolam do wszystkich dzieci świata, poczynając od nas wszystkich zebranych dzisiaj tutaj: aby przebaczyc naszym rodzicom, jeśli czuliśmy się zaniedbani. Wybaczcie im i nauczcie ich od nowa jak kochać. Prawdopodobnie nie byliście zaskoczeni słysząc, że nie miałem idealnego dzieciństwa. Natężenie wzajemnych kontaktow i napięcie pomiędzy mną i moim wlasnym ojcem jest dobrze udokumentowane. Mój ojciec jest twardym mężczyzną i on popychal moich braci i mnie bardzo stanowczo do tego, byśmy stali się najlepszymi wykonawcami jakimi mogliśmy być. On miał trudności w okazywaniu czułości. Nigdy tak naprawdę nie powiedział mi, ze mnie kocha. I nigdy tez mnie nie komplementowal. Jesli wykonalem wspanialy występ, on powiedział, ze to był dobry występ. A jeśli występ był dobry, on powiedział, że to był marny występ. Wydawal się być nastawiony, ponad wszystko, na zrobienie z nas komercyjnego sukcesu. A w tym był więcej niż adeptem. Mój ojciec był menadżerskim geniuszem i moi bracia i ja zawdzięczamy mu zawodowy sukces, nie w malej mierze, dzieki twardym sposobom, przez które nas popychal. Ale tego co naprawdę chcialem był TATA. Chciałem ojca, który okazalby mi miłość . Ale mój ojciec nigdy tego nie zrobil. Nigdy nie powiedzial do mnie „kocham cie”, patrząc mi prosto w oczy, nigdy się ze mną nie bawil. Nigdy nie nosil mnie na barana, nigdy nie rzucal we mnie poduszką, ani balonem wypelnionym wodą. Ale pamiętam, że raz, jak miałem jakies cztery latka, w pobliżu było male wesole miasteczko, a on podniosl mnie i wsadzil na kucyka na karuzeli. To był maly gest, prawdopodobnie cos o czym zapomina się pięć minut poźniej. Ale z powodu tego jednego momentu mam szczególne miejsce w sercu dla niego. Ponieważ takie wlasnie są dzieciaki, male rzeczy znaczą tak wiele dla nich i dla mnie, ten krotki moment znaczyl wszystko. Doswiadczylem tego tylko ten jeden raz, ale miałem wtedy naprawde dobre uczucie na jego temat i całego swiata. Ale teraz sam jestem ojcem i pewnego dnia myślałem o moich wlasnych dzieciach: Princie i Paris i jak chciałbym, żeby o mnie myśleli kiedy dorosną. By upewnic się, ze chciałbym, żeby oni pamiętali jak zawsze chciałem, żeby przebywaly ze mna , gdziekolwiek się udaję, jak były dla mnie zawsze najważniejsze na swiecie. Ale w życiu są rozne wyzwania. Ponieważ moje dzieci sa nękane przez paparazzi, one nie zawse mogą ze mną pojść do parku albo kina. A co jeśli urosną i będą mną pogardzac i tym w jaki sposób moje wybory wpłynęły negatywnie na ich młodośc? Dlaczego nie dostaliśmy zwykłego dzieciństwa jak wszystkie inne dzieciaki, być może tak zapytają? W tej chwili modle się, aby moje dzieci daly mi przywilej zaufania, ze powiedzą do siebie: ”Nasz tatuś zrobil wszystko co mógł, biorąc pod uwage jedyne w swoim rodzaju okoliczności, którym stawial czola. Być może nie był doskonaly, ale był cieplym i przyzwoitym czlowiekeim, który staral się dac nam całą miłość swiata”. Mam nadzieje, ze one zawsze będą skupiac się na pozytywnych rzeczach, na poświęceniach , które dobrowolnie dla nich robilem, ze nie będą krytykowac rzeczy, które musiały sobie odmowić, albo błędów ktore robilem i z pewnością będę robic w ich wychowaniu. Ponieważ my wszyscy jesteśmy kogoś dzieckiem i także wiemy, ze pomimo najlepszych planow i wysiłków, błędy zawsze się pojawią. To jest po prostu ludzkie. I kiedy tak o tym mysle i o tym jak mam nadzieje, że moje dzieci nie będą mnie sądzic nieprzychylnie i wybaczą mi moje wady, jestem zmuszony pomyślec o moim wlasnym ojcu i pomimo moich wczesnieszych przekonan, jestem zmuszony przyznać, że on musial mnie kochac. On mnie NAPRAWDĘ kochał i ja o tym wiem. Były male rzeczy, które to pokazaly. Kiedy byłem dzieciakiem naprawdę uwielbiałem słodycze, my wszycy. Moim ulubionym jedzeniem były lukrowane paczki, a mój ojciec wiedział o tym. Tak więc co kilka tygodni kiedy schodziłem na dól rano na kuchennym stole leżała paczka lukrowanych paczkow, żadnej notki, zadnego wyjaśnienia, tylko te pączki. To bylo jak Święty Mikołaj. Czasami myślałem o tym, by zostac później w nocy, tak by zobaczyc jak on je zostawia, ale tak jak to jest ze Świętym Mikołajem, nie chciałem zrujnowac magii, z obawy, ze przestalby robic to. Mój ojciec musial zostawiac je tam w sekrecie, wieczorem, żeby nikt go nie nakrył. On bał się ludzkich emocji, on nie rozumiał tego i nie wiedział jak sobie z tym poradzić. Ale znal mój apetyt na pączki. Kiedy pozwalam dac upust swoim emocjom, są i inne wspomnienia, które mgliście powracają, wspomnienia innych drobnych gestow, choc niedoskonałych, to pokazujących, że robil co mogl. Wobec tego, dzis wieczorem, zamiast skupiać się na tym czego mój ojciec nie robil, chce skupic się na tych wszystkich rzeczach, które naprawde robil i na jego wszystkich, osobistych wyzwaniach. Chce przestać go oceniać. Zacząłem się zastanawiac nad faktem, ze mój ojciec wyrosl w bardzo biednej rodzine na południu. Stal się dorosłym w czasie Wielkiego Bezrobocia, a jego wlasny ojciec, który walczyl każdego dnia, aby nakarmic swoje dzieci okazywal niewiele uczucia swojej rodzinie i wychowal mojego ojca i jego rodzeństwo za pomocą twardej pięści. Kto potrafilby sobie wyobrazić jak to jest wyrastać jako ubogi, czarny mężczyzna, pozbawiony godności, nie mający nadzieji, walczący o to, by stać się czlowiekeim w świecie, który widział mojego ojca jako podrzędną istotę. Byłem pierwszym czarnym artystą, ktorego widea były grane w MTV i pamiętam jakie to było wielkie wydarzenie, nawet wtedy. A to były lata 80 -te! Mój ojciec wyprowadzil się do Indiany i założył wlasną, duża rodzinę, pracując dlugie godziny w stalowni, pracy, która była zabójstwem dla płluc i poniżeniem dla ducha, wszystko po to, by wykarmic rodzine. Czy to jakis dziw, ze on miał trudności w okazywaniu uczuć? Czy to jest jakas tajemnica, że jego serce stalo się dzieki jego wcześniejszym przezyciom zatwardziale, ze on zbudowal swój wlasny wał ochronny? A ponad wszystko, czy to jest jakis dziw, ze on pchal swoich synow tak bardzo, by stali się odnoszącymi sukcesy wykonawcami estradowymi, by w te sposób ochronić ich od tego życia, które znal poniżenia i ubóstwa? Zacząłem zauważac, że nawet szorstkość mojego ojca była rodzajem miłości, niedoskonalej milości- co oczywiste, jednak, mimo wszystko, miłości. On naciskal na mnie, bo mnie kochal. Bo nie chciał, by jakikolwiek człowiek pogardzal kiedykolwiek jego latoroślą. I teraz z czasem, bardzie niż gorycz ja czuje blogosławieństwo, w miejsce złości odnalazłem rozgrzeszenie. A w miejscu zemsty odnalazłem pojednanie. I moja początkowa furia powoli ustąpiła miejsca przebaczeniu. Prawie dekadę temu powołałem do życia fundacje „Uzdrowic świat”. Ta nazwa była czyms co poczułem w środku. Nie za bardzo wiedziałem, Shmuley na to potem wskazal, że te dwa slowa formuują kamien milowy proroctwa Starego testamentu. Czy ja naprawdę wierze, ze my możemy uzdrowic świat, który jest dręczony wojnami i ludobójstem, nawet dzis? Albo czy naprawde myslę, ze my możemy uzdrowic nasze dzieci, te same dzieci, które wchodzą do szkół z bronią i nienawiścią i z zimną krwią zabijają swoich kolegow z klasy, tak jak to zrobily w Columbii? Albo dzieci, które skopują bezbronnych szkrabow na śmierć, tak jak w tragicznej historii Jamie Bulgera? Oczywiście, ze wierze, bo inaczej nie byłoby mnie tutaj dziś wieczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd to pokazujących, że robil co mogl. Wobec tego, dzis wieczorem, zamiast skupiać się na tym czego mój ojciec nie robil, chce skupic się na tych wszystkich rzeczach, które naprawde robil i na jego wszystkich, osobistych wyzwaniach. Chce przestać go oceniać. Zacząłem się zastanawiac nad faktem, ze mój ojciec wyrosl w bardzo biednej rodzine na południu. Stal się dorosłym w czasie Wielkiego Bezrobocia, a jego wlasny ojciec, który walczyl każdego dnia, aby nakarmic swoje dzieci okazywal niewiele uczucia swojej rodzinie i wychowal mojego ojca i jego rodzeństwo za pomocą twardej pięści. Kto potrafilby sobie wyobrazić jak to jest wyrastać jako ubogi, czarny mężczyzna, pozbawiony godności, nie mający nadzieji, walczący o to, by stać się czlowiekeim w świecie, który widział mojego ojca jako podrzędną istotę. Byłem pierwszym czarnym artystą, ktorego widea były grane w MTV i pamiętam jakie to było wielkie wydarzenie, nawet wtedy. A to były lata 80 -te! Mój ojciec wyprowadzil się do Indiany i założył wlasną, duża rodzinę, pracując dlugie godziny w stalowni, pracy, która była zabójstwem dla płluc i poniżeniem dla ducha, wszystko po to, by wykarmic rodzine. Czy to jakis dziw, ze on miał trudności w okazywaniu uczuć? Czy to jest jakas tajemnica, że jego serce stalo się dzieki jego wcześniejszym przezyciom zatwardziale, ze on zbudowal swój wlasny wał ochronny? A ponad wszystko, czy to jest jakis dziw, ze on pchal swoich synow tak bardzo, by stali się odnoszącymi sukcesy wykonawcami estradowymi, by w te sposób ochronić ich od tego życia, które znal poniżenia i ubóstwa? Zacząłem zauważac, że nawet szorstkość mojego ojca była rodzajem miłości, niedoskonalej milości- co oczywiste, jednak, mimo wszystko, miłości. On naciskal na mnie, bo mnie kochal. Bo nie chciał, by jakikolwiek człowiek pogardzal kiedykolwiek jego latoroślą. I teraz z czasem, bardzie niż gorycz ja czuje blogosławieństwo, w miejsce złości odnalazłem rozgrzeszenie. A w miejscu zemsty odnalazłem pojednanie. I moja początkowa furia powoli ustąpiła miejsca przebaczeniu. Prawie dekadę temu powołałem do życia fundacje „Uzdrowic świat”. Ta nazwa była czyms co poczułem w środku. Nie za bardzo wiedziałem, Shmuley na to potem wskazal, że te dwa slowa formuują kamien milowy proroctwa Starego testamentu. Czy ja naprawdę wierze, ze my możemy uzdrowic świat, który jest dręczony wojnami i ludobójstem, nawet dzis? Albo czy naprawde myslę, ze my możemy uzdrowic nasze dzieci, te same dzieci, które wchodzą do szkół z bronią i nienawiścią i z zimną krwią zabijają swoich kolegow z klasy, tak jak to zrobily w Columbii? Albo dzieci, które skopują bezbronnych szkrabow na śmierć, tak jak w tragicznej historii Jamie Bulgera? Oczywiście, ze wierze, bo inaczej nie byłoby mnie tutaj dziś wieczor. Ale to wszystko zaczyna się od wybaczenia, ponieważ, by uzdrowić świat, najpierw musimy uzdrowić siebie. A aby uzdrowić dzieciaki, najpierw musimy uzdrowic dziecko, które jest w każdym z nas, w każdym bez wyjątku. Jak dorosły, jako rodzic, zdaję sobie sprawę, ze nie mogę być w całości ludzka istotą , ani rodzicem zdolnym do bezwarunkowej milości dopóki nie pozostawię za sobą demonow mojego wlasnego dzieciństwa. I to jest to, o co proszę każdego z was dzisiaj wieczorem. Zacznijcie wypełniać piąte z 10 Przykazan (Czcij Ojca swego i Matkę Swoją przyp. tlum) Oddajcie szacunek waszym rodzicom przez nieosądzanie ich. Dajcie im kredyt zaufania. Oto dlaczego ja chce przebaczyc mojemu ojcu i przestac go oceniac. Chce wybaczyc mojemu ojcu, ponieważ chce ojca, a to jest jedyny jakiego mam, chcę zrzucic ciężar przeszłości z moich ramion, chce być wolny, by zrobic nowy krok ku innej relacji z moim ojcem na resztę mojego życia, by nie przeszkadzaly mi w tym gobliny z przeszłosci. W świecie wypelnionym nienawiścią my nadal musimy ośmielać się mieć nadzieje. W swiecie wypelnionym wściekłością, my nadal musimy ośmielac się, by dodawac sobie otuchy. W swiecie wypełnionym rozpacza nadal musimy ośmielać się marzyc. I w swiecie wypelnionym brakiem zaufania, my nadal musimy ośmielać się, by wierzyć. Wy wszyscy, którzy dziś wieczorem czujecie, ze zawiedliście się na swoich rodzicach, proszę was, byście porzucili wasze rozczarowanie. Was wszystkich, którzy czujecie się oszukani przez swoje matki i swoich ojcow, proszę was abyście się dalej nie oszukiwali. I was wszystkich, którzy chcecie odepchnąć waszych rodzicow, proszę, abyście zamiast tego wyciągnęli do nich swoją dłoń, proszę was, tak jak proszę siebie, abyśmy dali naszym rodzicom dar bezwarunkowej miłości, tak aby oni także mogli nauczyc się od nas jak kochać, od ich dzieci. Tak aby miłość zostala odbudowana w tym porzuconym i samotnym swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd Shmuley wspomniał mi starożytna przepowiednie z Biblii, która mowi, ze nowy swiat i nowe czasy przyjdą, gdy „serca rodzicow zostana odbudowane przez serca ich dzieci”. Moi przyjaciele, my jesteśmy tym swiatem, my jesteśmy tymi dziećmi. Mahatma Ghandi powiedział : „Słaby nie potrafi wybaczyć. Wybaczenie jest cechą silnego”. Dzis wieczorem, bądźmy silni. Poza byciem silnym, podniesmy się do największego wyzwania ze wszystkich, odnówmy to zerwane przymierze. Musimy wszyscy pokonac jakkolwiek rujnujące efekty na nasze życie moglo mieć nasze dzieciństwo i slowami Jesse Jacksona, wybaczmy sobie, odpuśćmy sobie i idźmy dalej. To wezwanie do wybaczenia być może nie będzie mieć rezultatu w pojawieniu się w programie Ophrah na całym swiecie z tysiącami dzieci godzącymi się ze swoimi rodzicami, ale to będzie przynajmniej na początek, a my wszyscy będziemy o wiele szczęśliwsi w rezultacie. I tak, moi drodzy przyjaciele, kończę moje uwagi dziś wieczorem z wiarą, radościa i ekscytacją. Od tego dnia niech będzie slyszalna nowa piosenka. Niech nowa piosenką będzie dźwięk śmiechu dzieci Niech nową piosenką będzie dźwięk zabawy dzieci. Niech nowa piosenką będzie dźwięk śpiewu dzieci. Niech nowa piosenką będzie dźwięk słuchających rodzicow. Razem stwórzmy symfonię serc, przepiekną w cudzie naszych dzieci i radości w pieknie miłości. Uzdrówmy swiat i zniweczmy jego ból . I obyśmy wszyscy razem stworzyli cudowną muzyke. Niech Was Bóg Błogosławi i kocham was" To przecież JP2 nie rozsiewał wokół siebie tyle miłości co M,On ciągle wypowiadał: "kocham cię,kocham was!!! skąd u Niego tyle miłości skoro nie dostał jej w dzieciństwie? Niesamowity człowiek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.Y.T.
NARKOMANKA ja widzialam kiedys nagranie z tego wystepu, gdzie byo widac ja wiecej...jak siedzi zasepiona z kamienna twarza a tutaj jest fragment widac ja w tym drugim linku do piosenki you are not alone ona siedzi na srodku widowni ma na sobie biala bluzke z krotkimi rekawkami, włosy proste, sredni blond ta bluzka wyglada troche jak t-shirt widac ja w 3.49 chyba zwroc uwage- kiedy michael spiewa pod konic- though we far apart mimo, ze jestesmy rozlaczeni i wtedy taka minke jakby przepraszajaca robi w jej kierunku i dodaje youyre always in my heart jestes zawsze w mym sercu i biegnie w glab sceny potem publika wstaje bije brawo ona tez wstała i klaskała ale byla zla szkoda ze nie mam tego fr, gdzie siedzi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość P.Y.T.HEJ
dALIA JA MYSLE i wiem, ze JPII rozsiewal ograomna milosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jeśli przychodzisz na ten swiat wiedząc, że jestes kochany i opuszczasz go wiedząc to samo, wtedy wszystko co dzieje się w międzyczasie jest do zniesienia" boze jakie to piękne i smutne zarazem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.Y.T.-nie twierdzę,że JP2 nie rozsiewał miłości,mówię,że M wszystkim rozsiewał słowa miłości,gdziekolwiek się pojawił wyrzucał z siebie I LOVE YOUUUUUUU!!! I LOVE YOU MOREEE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×