Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lattina

CIĄŻA OBUMARŁA - DLACZEGO? cz. II

Polecane posty

Witam, mamy już wyniki nasienia męża: plemniki są o prawidłowej budowie 70%, ale plemniki A i B stanowią razem 40%, i to mnie troszkę zmartwiło, poza tym znaleziono liczne leukocyty, co moze wskazywać na jakiś stan zapalny: w poniedziałek wyniki posiewu bakteryjnego.... jeśli któraś z was coś moze więcej mi powiedzieć na te wyniki ... to proszę pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgon
Mania 27- napisz dokładnie te wyniki, czy masz jakis komentarz w uwagach? Leukocyty faktycznie moga wskaywac na stan zapalny.Jednak nie martw sie na zapas. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, to podaję :) w nawiasie podaję normy jeśli są wygląd, upłynnienie i konsystencja - wszystko 1 czyli w normie Objętość: 6,5 ml ph 7,8 (7,2-7,8) Liczba plemników : 47 x 10 do potęgi 6 (minimum 20 x 10 do pot.6) Ruchliwość: A - 10 % B - 30% C -10% D - 50 % Leukocyty i kom. okrągłe: 12-18 Morfologia: formy prawidłowe : 70% (minimum 30%) Uwagi: liczne leukocyty w preparatach Dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że normy a propo ruchliwości są nastepujące: A - 25% (mój ma 10%) B- 50% (mój ma 30%) lub A+B = 50% (łącznie 40% - też za mało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgon
Maniu- z tego co sie orientuje, to wyniki nie sa złe, tylko plemniczkóe typu A za mało i te leukocyty wskazują na stan zapalny- moze cos wyjdzie z posiewu.Jak nic nie wyjdzie to pewnie ginekolog skieruje was do androloga.Mój mąż ma wszystko ok, ale z uwag byłanieznaczna aglutynacja zołniezy i gin zlecił isc do androloga, a ten pochwalił wyniki i powiedział ze aglutynacja jest znikoma i nie wpływa na zaburzenie zapłodnienia( aglutynacja=zlepianie sie, czesto spowodowane obecnoscia przeciwciał )Na lepsza ruchliwosc moze Wam cos przepisze, np. androvit.Moze tez przez leukocyty plemniczki sa leniwsze.To tylko jednak moje gdybanie. A robiłas wymazy z szyjki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgon
Maniu- a morfologia sliczna:)70% prwidłowej budowy to b dobry wynik- mój pan ma 43% ale ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgon dzięki :) tak myślę że wyniki nie są takie złe, ale widać że nad ruchliwościa trzeba popracować, wymazy zrobię jak juz będę mogła, chyba w kolejnym, normalnym cyklu. Będę o tym rozmawiać z lekarzem. Wczoraj zaczeło mi się krwawienie , tydzień po zakończonym @ mam powtórzyć bete czy się wyzerowała i zadzwonic do lekarza - pewnie będzie chciał mnie obejrzeć i pobierzemy wymaz i wyslemy na chlamydię i inne bakterie (jakieś 3 razem) tak wiec mam trochę czasu-do końca roku zrobimy wszystkie konieczne badania, bo jak powiedział gin w nowym roku wrócimy do starań. Jedno co powiedział- będziemy odbudowywać fazę lutealną i ją wydłużać luteiną - podejrzewam ze będzie chciał obserwować mnie 16 dc czy wystąpiła owulka żeby jej czasem nie zblokować przez zbyt wczesne podanie luteiny, bo to może tylko wszystko zepsuć - tyle zrozumiałam :) Na pewno nie omieszkam wspomnieć mu o wynikach męża - on osobiście nie kazał nam robić tego badania, ale powiedział ze lepiej się poczujemy jak je zrobimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgon
Mania- bądź dobrej mysli, widac ze lekarz profesjonalnie podchodzi do sprawy, pewnie i hormonki Ci zleci do badania.Te 2 patogeny oprocz chlamydii to ureoplazma i mycoplasma.trzymam kciukasy!!!!!!!!!! W pon jade na monitoring, zobaczyc co sie dzieje z moi mi pecherzykami.pierwszy raz eksperymentuje z lekami i powiem Wam sczerze ze pobolewa mnie głowa i mam mdłosci.Ale jesli ma pomóc to sie poświece:) buziaki dla Wszystkich:)!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgon i ja 3mam kciuki, oby wszystko było dobrze na monitoringu i oby wam się udało szczęśliwie począć dzidziusia. Skoro masz mdłości to dużo leż i wypoczywaj :) buziaki :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane mój Gabryś waży już 4 kilo i 570 deko i ma już 56 cm :) rośne :) jest uroczy i bardzo grzeczny :) i wiecie co chciałabym jeszcze jedno :) może się postaramy o kolejne ale boje się, że znowu może coś być nie tak a nie wiem czy drugi raz bym to przeżyła starty dzidz bo sam poród to pikuś w porównaniu do przygotowań do zabiegu i bółu po zabiegu buziaki dla WAS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania wynii nasienia nie są złe, trochę (ale trochę) obniżona ruchliwość, ale naprawdę nie jest źle, mogą Wam wpisać lekką asthenozoospermię, ale się nie martwcie. My mieliśmy ruchliwości 5 %, po roku 50 % - pamiętaj, że jakość nasienia zmienia się sinusoidalnie. Tak czy siak warto, żeby M. brał androvit, Lkarnitynę i kwas foliowy, nosił bokserki, unikał przegrzewania, zrobił usg i wyleczył infekcję, jeśli jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane. Po urlopie wrócona do pracy... jakoś bez entuzjazmu. Dziś 29 dc, a okresu jak nie było widać tak nie ma (ostatni cykl 26 dn poprzedni 25)... A ja się głupia boję zrobić test... nie chcę sobie robić zbędnej nadziei - każda z Was wie, jak boli rozczarowanie. Jajnik lewy boli nie do wytrzymania, chodzi mi po łbie jakaś ciąża pozamaciczna... Kasia odezwij się - co tamw Twojej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Pestka sprawy tak że nijak,mam doła i ogólne zniechęcenie do wszystkiego dla Adusi musze wstać i działać bo mnie potrzebuje jutro montujemy pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. Hej a powiedz mi dlaczego odrazu myślisz o ciąży pozamacicznej, Kochana myśl pozytywnie to podstawa no i rób test by podzielić się z nami dobrymi wieściamy. Powiedzcie mi o co biega z tą luteiną po okresie czy ona pomaga w jajeczkowaniu? Widze,że mój znachor coś szwankuje zajde w ciąże to zajde,a jak nie zajde teraz to później może to jest dobre podejście dla osiemnastolatki,a nie dla mnie bo zegar biologiczny tyka coraz szybciej i coraz mniej czasu nam zostało.No i jeszcze to karmienie spędza mi sen z powiek dosłownie i w przenośni. Pestka trzymam kciuki 👄 Miłej niedzielki Kochane moje buziaki gorące dla Was 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu myślę o cpm bo mnie różne czarne myśli ostatnio nachodzą. Test zrobię jutro, chyba, że mi nie starczy odwagi :/ Generalnie gin kazała mi zrobić test po tygodniu od dnia spodziewanej miesiączki - w końcu musze pamiętać, że biorę 2 rodzaje hormonów, a to na cykl wpływa z całą pewnością. Wiesz co luteinę się chyba bierze w I fazie cyklu przy cyklach monitorowanych, ale różne cuda ginowie wymyślają. Radzę Ci jednak uderzyć jutro do rzecznika praw pacjenta (w Kaliszu jeśli dobrze pamiętam?). Tu masz namiary: Delegatura w Kaliszu adres: ul. Kolegialna 4, 62-800 Kalisz tel/fax: 062 757 17 24, 062 757 62 86 e-mail: kalisz@nfz-poznan.pl Najlepiej zadzwoń rano i się umów z rzecznikiem. Tak będzie szybciej niż posyłanie pism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestko, nie myśl o najgorszym. Zrób betę w dniu spodziewanej @. Nie zamartwiaj się, proszę. Przy cp. ból jest promieniujący na pachwinę, nogi, ale to chyba później. Myśl pozytywnie, proszę... Kasia W. Przyznam, że się mocno zdziwiałam dawkowaniem luteiny po okresie... to może wręcz zablokować jajeczkowanie... Luteinę (lepiej: utrogestan) podaje się ok. 2 dniu PO OWULACJI (potrzebny jest monitoring usg). Piszesz "znachor", nie wiem, kogo masz na myśli, ale jeśli chcesz na serio zająć się leczeniem (monitoringiem cyklu) polecam udanie się do którejś z renomowanych klinik leczenia niepłodności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latinko termin spodziewanej miesiączki minął przedwczoraj... bety oczywiście nie zrobiłam ale jutro z samego rana zbiorę się w sobie i zrobię zwykły test paskowy z moczu. Nie mam wyboru - w końcu jeśli rzeczywiście byłabym w ciąży, to płód potrzebuje progesteronu, którego mój organizm wytwarza bardzo malutko i jak najszybciej powinnam go zacząć uzupełniać (luteine brałam do 25 dc). To, że się boję zarówno wyniku negatywnego jak pozytywnego w tej chwili schodzi na dalszy plan. A na @ nawet się nie zanosi - szyjka cały czas jest twarda, choć rozpulchniona, a zawsze przed samą @ jakieś 3 dni robiła się miękka. Może to norprolac + luteina? Już sama nie wiem, co myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam do was pytanie proszę odpowiedzcie mi jeśli chodzi o podwyższoną temperaturę jak się zaszło w ciążę bo ona też należy do objawów wczesnej ciąży czy to chodzi o mierzoną normalnie pod pacho czy w pochwie bo nie wiem ;) dzięki z góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka tak zrobie i jutro tam się udam po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym.Tam znajduje się NFZ i napewno ktoś odpowiedi tam siedzi i może mi pomoże.Mnie jak z Adusią badał lekarz to odrazu powiedział,że szyjka i macica rozpulchniona także Pestko moja Ty nic już nie mówie tylko czekam na SUPER dobre wieści od Ciebie 👄 Lattia ja znachorem nazywam mojego gina zresztą Adusi pediatre też tak nazywam,ale to prawdziwy lekarz także spokojna głowa do żadnych czarodzieii nie chodze,a co to tej luteinie to gdzieś to przeczytałam ale z tego co widze coś musiałam przekręcić myśląc że ona pomaga w owulacji,ale najwyraźniej coś pokręciłam.Także Kochana przepraszam jak aż tak mocno zamieszałam.Mam nadzieje,że do prawdziwego lekarza od leczenia niepłodności nie musze jeszcze iść,ale jak by co to wiem już gdzie pytać. Sara wydaje mi się,że obojętnie gdzie tem.będziesz kontrolować to będzie podwyższona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny!!! Lattina - dzięki :) Malgon - czy jak jutro po południu , po pracy zrobię badanie na antykoagulant tocznia i przeciwciała antykardiolipinowe to będzie ok? Właściwie chodzi mi dokładnie o dwie kwestie: 1/ czy można to badanie zrobić w trakcie krwawienia, które jest jednocześnie poronieniem (4 dzień cyklu) 2/ czy można nie byc na czczo, czyli zrobić badanie po południu?? Będę wdzięczna za jakąś informację na ten temat, bo chcę wykorzystać ten czas, moze coś jeszcze od razu powinnam zrobić? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgon
Witajcie, Sara- podwyzszona temperatura jest prawdopodona oznaka ciazy, jeśli utrzymuje sie od momentu jajeczkowania, albo tuz po nim i utrzymuje sie na podwyzszonym poziomie do @(faza lutealna) i dalej. Najlepiej mierzyc w pochwie o stałej godzinie rano przed wstaniem z łozka. Pod pacha raczej nie jest miarodajne, choc kazda ciezarna ma lekko podwyzszona tempke. Pestka- spokojnie, bedzie dobrze, zrób jutro test i niezależnie od wyniku bądź dobrej mysli.Skad te czarne mysli o cp? Trzymam kciuki! Dziewczyny, mnie pobolewa podbrzusze i czuje prawy jajnik- jutro monitoring i 13dc.ciekawe jak zareagowałam na proszki:) Nie nastawiam sie na cuda w tym cyklu ale tak jak pisze Dorotka jak nie w tym to w innym wypali:)W inernecie tez juz nie szperam i nie nakrecam sie negatywnie. Kasiu-powodzenia!!! Lattinka-Pozdrowionka! Buziaki dla Wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgon
Mania- obojetnie z tego co mi mówił ginekolog i nie trzeba byc na czczo.ponoc dobrze zrobic do 6 tyg po poronieniu czyli bardzo dobrze ze idziesz zrobic:) Powodzenia i pozdrawiam cieplutko!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Malgon, może jeszcze coś powinnam zrobić, zastanawiam się nad powtórzeniem badań na cytomegalię i toxoplazmozę, miałam je robione w połowie maja, jak tylko dowiedziałam się że zaszłam w ciążę i IGG i IGM wyszły ujemne, może powinnam je powtórzyć? czy ewentualnie mogę coś jeszcze zrobić? może różyczka i listerioza?? Pestka - proszę cię, tyle już przeszłaś z pierwszą ciążą, MUSISZ teraz myśleć pozytywnie, nie myśl o najgorszym, czekaj na pozytywny wynik testu i ciesz się z ciąży, powodzenia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgon, sorki za pytanie ale czy przed monitoringiem możecie się przytulac, bo dajmy na to jeśli teraz masz owulację, to jutro juz bedzie za późno, prawda? czy musicie jeszcze czekać ze staraniami?? pozdrawiam serdecznie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kojarzycie gdzie można znależć i wydrukować wykres do obserwacji cyklu i nanosić temperaturę itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sara - chodzi o tzw. temperaturę podstawową - mierzoną rano (najczęściej 5-7 rano) zaraz po przebudzeniu przed jakimkolwiek wstawaniem z łóżka po min 3godzinnym śnie. Drogi pomiaru: usta, pochwa, odbyt - chodzi o temp błon śluzowych a nie skóry! O ciąży może świadczyć już 14 podwyższonych tempek po owu. ALE: musisz wiedzieć, jaką tempkę miałaś w I fazie cyklu - ja np. mam w I fazie 36,3 a po owulacyjnym skoku 36,6-36,8 czyli wcale nie takie podwyższone jakby je mierzyć tylko na wyrywki. Niestety obserwacja cykli jest żmudna i wymaga wytrwałości i konsekwencji. Mania - wykresy masz na stronie: 28dni.pl - tam też możesz prowadzić swoje internetowe wykresy, a dobre dusze pomogą Ci je interpretować. Wszystko w jednym miejscu a dowolny wykres możesz wydrukować w każdej chwili, żeby go zanieść gin i pokazać. Naprawdę polecam. Jeśli się okaże, że w tym cyklu też fasolkowanie nie wypali to sama się tam przenoszę od nowego cyklu (do tej pory miałam taki zeszycik z nauk przedmałżeńskich i stos kartek, które się wszędzie walały) Kochane strasznie ale to strasznie Wam dziękuję za wsparcie. Nie wiem, co bym bez Was zrobiła - chyba by mnie moje własne czarne myśli zjadły. Jutro rano zrobię test i napiszę, jak wynik. Przepraszam, że Wam głowy zawracam, tu każda ma swoje problemy, ale po prostu troszkę panikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Pestka no i jak Kochana,daj znać co u Ciebie?? Ja jutro umówiona jestem do poradni psychiatrycznej na spotkanie z Lekarzen który bym u mnie po poronieniu z ankietą i jutro mam ponownie wypełnić tą ankiete,no i zapytam czy jest możliwość aby potrzymał mnie troszke na L-4 no nie czuje się na siłach iść do pracy.Może chociaż to pójdzie po mojej myśli. Buziaki dla Wszystkich miłego dnia 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrych wiadomości nie będzie :/ Test wyszedł negatywny, a na betę nie mam co iść, bo szyjka zrobiła się miękka. Kolejny cykl nieudany. I co z tego, że nie jestem pewna czy owu wogóle była... co z tego, skoro i tak jest mi przykro, i tak zbiera mi się na płacz. Za 2 tygodnie kończę 24 lata - ja wiem, że to niewiele, że większość z Was jest ode mnie sporo starsza. Ale tak sobie myślałam o wspaniałym "prezencie urodzinowym"... I wiecie co? Zawsze znajdzie się jakaś okazja, żeby to bolało bardziej. Np. za 1,5 miesiąca pierwsza rocznica naszego ślubu. Nie wiem sama w jakich kategoriach myśleć, żeby się od tego uwolnić. W dodatku dziś mija równe 4 miesiące od zabiegu... To nie będzie dobry dzień :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betty218
Ohhh Pestka, teraz to jest mi smutno razem z Tobą :-( Wiem, że to żaden argument i może niepotrzebnie to piszę, ale nie martw się, jesteś jeszcze taka młoda. Odczekaj trochę aby kuracja lekami, które przepisał Ci gin miała szanse zadziałać. Z czasem na pewno wszystko wpadnie na właściwe tory i zobaczysz te upragnione II krechy. Ślę Ci dużo pozytywnej energii :-) :-) :-) i ściskam Cię mocno :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×