Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

*Matrioszka - nie jesteś nienormalna :) Każdy decyduje o sobie i ja w CC nie widzę nic złego :D Ja jakoś nie myślę często o porodzie, też się bardzo boję, ale staram się o tym nie myśleć ;) Pomimo, że będąc w szpitalu w nocy obudził mnie krzyk rodzącej kobiety ;) Ale i tak staram się o tym nie myśleć hihihi A na fotel dentystyczny nie siadam bez znieczulenia :P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, przy porodzie naturalnym mąż nie zajrzy Wam między nogi, bo położna na to nie pozwoli. Mąż, jak jest przy drugiej fazie porodu, to stoi z boku, przy Waszej głowie i np. trzyma za rękę, ale nie zajrzy między nogi, bo personel tego pilnuje,żeby im facet nie zemdlał. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka ale ja to tak przenośnie ;) mi bardziej chodzi o to, że będę spocona, krzycząca itp. itd. nie mam potrzeby mieć przy porodzie właściwym męża, poza tym jak już pisałam chwilkę wcześniej On też nie czuje takie potrzeby ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
narzie w woj.pomorskim jest zakaz odwiedzin w szpitalach i zakaz porodow rodzinnych mam nadzieje ze do kwietnia to sie zmieni bo tez chcemy porod rodzinny..... niechce byc zostawiona sama sobie musze miec oosobe na ktorej bede mogla sie wyzyc hehehehe,a mąz jak najbardziej sie nadaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
dobranoc dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w niektorych szpitalach zakazano porodow rodzinnych ze wzgledu na epidemie grypy, nie wiem jak jest u mnie, bo jeszce sie tym az tak nie interesowalam, ale w pobliskim miasteczku gdzie za mc rodzi kolezanka wlasnie zabronili porodow rodzinnych a oni bardzo chcieli wiec szkoda. No ale zdrowie dziecka wazniejze niz frajda rodzicow, ze oboje byli przy narodzinach. Matrioszka ja tez bym wolala cesarke!! Moze nie tak despeacko ze bede chciala na zyczenie, ale jak sie okaze ze zalecaja ze wzgledu na to ze dziecko bedize duze to sie nie pogniewam:) Zreszta na razie sama mysl o porodzi emnei przeraza, wole myslec o czasie jak mlody juz bedzie z nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta zauwazylam ze o porodach lubia rozmawiac te ktore juz przez to przeszly, i to niezaleznie od doswadczen czy pozyywnych czy negatywnych. A my pierworódki wolimy na razie unikac tego tematu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine-80
Hej jestem tutaj nowa i chetnie do Was dolocze lat.29 t.p 22.kwietnia t.c 19 waga 3kg na+ dzieci: coreczka z kwietnia 2008 roku pozdrawiam wszystkie kwietniowki i mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadine-80
To jeszcze raz ja a wiec bedzie to moja druga dzidzia . Pierwsza urodzila sie za pomoca cc z waga 4180 lekarze obliczyli gora 3700. pamietam bylam wtedy zalamana , poniewaz bylam nastawiona na porod naturalny a zakonczylam cc gdy uslyszalam decyzje lekarzy ,ze bedzie cesarka poczulam sie tak jakby mi dal ktos w policzek naszczescie moz byl caly czas przy mnie juz po minucie od porodu czymal nasza mala w swoich ramionach wtedy to zobaczylam jak po policzkach plyna mu lzy do dzis mowi ,ze to byla najbardziej emocjonalna chwila w jego zyciu. Ciekawa jak bedzie tym razem ciagle zadaje sobie to pytanie? Dlaczego natura mnie tak potraktowala ,ze nie umialam wydac dziecka na swiat? pomimo dwoch dni prob wywolania porodu moja szyjka nawet na centymetr sie nie otworzyla a boli tez nie dostalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadine, nie zadręczj sie , dlaczego uważasz że natura Cie potraktowała, ze nie umiałaś wydać dziecka na świat. Wg poród anturalny nie jest żadnym wyznacznikiem!!! A chyb alepiej, że lakarze zadecydowali w ten a nie inny sposób i się nie męczyłaś nastepnych dni, bo skoro nawet przez dwa dni szyjka się nie otworzyła, to nie waidomo jak długo by to trwało. Ciesz się, że masz córeczkę, że mąż był przy Tobie, że mógliście przezyć to razem to powinno być najważniejsze! Może podchodzę do tego inaczej, bo ja chciałabym bardzo rodzić przez cesarsie cięcie, dlatego, że panicznie boję się porodu, i nie uważam że ja, albo moje dziecko bedzie gorsze, albo w jakiś sposób je skrzywdzę. Ludzie dziwnie na mnie patrzą, kiedy tak mówie, dlatego się zastanawiałam, czy ze mną wszystko ok i nawet zapytałam się mojej lekarki. Na całe szczęście trafiłam na cudowną Panią doktor, która w pełni rozumie co czuję. i uważa, że skoro pacjentka sama czuje ze poród naturalny będzi dla niej zbyt dużym przezyciem, że może go nie wytrzymać, to sama lepiej zna swój organizm. Ale jescze raz Nadine, skoro tak bardzo pragniesz aby dzidzia urodziła się naturalnie trzymam kciuki i jestem pewna, że tym razem tak będzie :):) i Ty też powinnaś tylko w ten sposób o tym mysleć :) jesli jednak urodzi się przez CC to też będzie to piekne przezycie - sama precież już raz tego doświadczyłaś :) pozdarwiam cie serdecznie, A Wam wszystkim przyszłe mausie zyczę miełgo dnia ! w końcu to już piatek :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj widziałam w Gdańskim szpitalu na Zaspie (byłam w przychodni przyszpitalnej), że jest zakaz odwiedzin do odwołania ze względu na bezpieczeństwo pacjentów. Do kwietnia raczej to zniosą. Możliwe,że potrwa to do końca lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Co do porodu to ja sie jeszcze nad tym nie zastanawiałam. Czy sn czy cc ważne zeby dzidzia była zdrowa. Natomiast jak bym miała mieć porod jak moja mama to dziekuje. Najstarsz siostre urodziła bez problemu, z druga meczyła sie ponad dobe miała wywołanie jedyny plus całej meki to ze sie 26.05 urodziła, natomiast ja sie rodziłam pośladkami. A w tamtych czasach nie tak jak teraz ze wiesz ze dzidzia zle ułozona i odrazu cesarka. Ale też nie chciałabym tak jak znajoma robić z siebie na papierze wariatki zeby miec cc, lekarz nie chciał jej sie zgoidzic bo twierdził ze bez problemu urodzi ona sie upierała wiec jej pow ze jedynie zrobi jej cc jak bedzie mieć zaświadczenie od psychiatry ze wskazaniami i zmusiła meza zeby jej załatwił. Za to ja wczoraj byłam u doktorka i jednak bedzie Piotruś :). Duży P. w siódmym niebie, nie było do na wizycie, ale zal mi o było jak wrócił bo widziałam ze chciał, ale trudno na USG połówkowym mam nadzieje ze bedzie. Za to mały nie jest taki mału 400g, i doktorek stwierdził ze to jest 20tc, przez co termin mi sie skrócił o tydz i w wpisał mi ok 20.04, natomiast z USG wychodzi na 21.04 a to urodziny mojego tatuska ale bymsmy mu prezent zrobili :). A i w domu sobie posiedze do 3.01, a jak juz wime co bedzie to jeszcze bardziej na zakupy tych malutkich ciuszków mnie ciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa dorota1804.....26......11.07........18.04..........Kosza lin Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Ch orzów betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisałam nas do tabelki. Widze, że na forum moj Piotruś bedzie drugim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Betatka gratuluje synka a Joannie córuni 🌼 Frogus tez czytam Ciężarówką przez 9 miesięcy :D świetna i bardzo zabawna ksiązka Dziewczyny dziekuje za opinie na temat wózka juz mam wybrany model x lander xa 3 funkcyjny na czterech kólkach tez potwierdzam ,ze wózki trzykołowe nie nadają sie na nasze drogi :o abyłam wczoraj zwiedzać moją porodówke ,jestem bardzo zadowolona po rozmowie z odziałową ,widać ,ze są to połozne naprawdę z powołaniem :) uspokoiło mnie to troche ,najbardziej cieszę sie ze będe miała jednoosobową sale :P a zmarwtiło mnie trochę to ,ze szpital uznaje tylko eko porody i nie mają znieczultń :o mają za to cała masę gadżetów od piłek ,worków i wanien po wybranie sobie dowolnej pozycji rodzenia ,no ale fakt ,ze bede rodzic na żywca mnie przeraza :( jestem panikara jak ide do dentysty ,prosze zawsze o znieczulenie przed zneiczuleniem :D ale porod bez znieczulenia ,nie wiem czy dam rade :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry *Justynka - dziękuję za wyjaśnienie :) *Nadine - Witaj serdecznie 🌼 *Beatka - widzę, że jesteś z Krakowa :) I termin mamy obok siebie, w jakim szpitalu chcesz rodzić? Gratuluje Synka!!! 🌼 To tak a propo porodu jeszcze, to ja to jestem dziwna na maxa :P Jak pisałam wcześniej to chcę poród "półrodzinny", boję się troszkę porodu naturalnego, ale nie myślę o nim zbyt często. Ale na chwilę obecną nie chcę znieczulenia bo bardzooo przeraża mnie fakt igły wbijanej w kręgosłup!!! Ponadto miałam chwilę niepewności, czy nie będę musiała mieć CC z uwagi na wzrok, co raz mnie cieszyło i raz przerażało znowu z uwagi na znieczulenie, oraz fakt, że i tak słyszy się rozcinanie skóry i czuje że ktoś Ci ręce wsadza do brzucha i jeszcze fakt, że jeśli źle zrobią znieczulenie to moja znajoma miała oooolbrzymi ból głowy przez 2 tyg, ciągle była na mocnych środkach przeciwbólowych .... hihihi i jak mnie tu zadowolić? ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Froguś Ja też się boje tego znieczulenie, ale mysle, że to tylko ukłucie, a potem spokój, a poród moze trwać kilkanascie godzin :) Tyle, że bardziej się boję tego, ze ktos może nie umieć sie wkuć i może mi się coś z kregosłupem stać - taka schiza. Mąż jak mnie słucha to już zaczyna się smiać :) więc ja też sie trochę uspokajam, ale ... mimo wszystko gdzieś to tam siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Matrioszka - ja się boję i samo wkłucia w kręgosłup (mój mąż miał kiedyś takie znieczulenie do operacji i opowiadał, że bardzoo nieprzyjemne) jak i tego, że ktoś się źle wkłuje - nawet u najlepszych może się to zdarzyć ;) Dlatego też staram się za dużo nie myśleć o porodzie :P Cóż nie ja jedna będę rodziła, wiele kobiet to przeżyło więc i ja muszę :D Taka jest moja dewiza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ! Powiem krótko, ja na porodówce byłam trzy razy i owszem, skórcze bolą jak cholera, nie oszukujmy sie, nie ważne jak kobieta znosi ból ( a ja znosze nieżle) to i tak boli. Ale ... Zuze urodziłam przez cesarkę i fakt że omija Was to wszystko ale póżniej też napierdziela ! Szew ciągnie, nie mozna wielu rzeczy wykonywać, nie można przez jakiś czas intensywnie ćwiczyć. Ja absolutnie nie jestem ani zwolenniczką porodów naturalnych na siłę ani wykonywania cesarki. Poprostu jak mnie tam wszystko po cesarce bolało, ciągneło to moje koleżanki po porodzie naturalnym śmigały na spacerki. Dziewczyny, najważniejsze żebyście uśwaidomiły sobie że nie wazne jak urodzicie i jak bardzo będzie to bolało bo uwierzcie mi - w chwili kiedy dostajecie dzieciaczka na ręce zapominacie o tym wszystkim. Banał który słyszałyscie tysiąc razy ale to jest prawda ! A tak wogóle to ja tez boje się następnego porodu bo wiem co mnie czeka, taka odwazna to ja nie jestem :D Tylko tyle że mam świadomośc że póżniej i tak nie będe o tym pamiętać. Pragne tylko żeby moje dziecko urodziło sie zdrowe i żeby przeżyło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do porodu rodzinnego to u nas to nie przejdzie nie ma szans mój P. kiepsko by to przeżył, przypuszczam ze ledwo by wszedł to odrazu by padł :) wiem nie ładnie sie tak wyśmiewać ale sam odrazu powiedział ze on do tego nie nadaje. Forgus ja chce rodzic w Narutowiczu (sama sie tam rodziłam :) ) dlatego zmieniałam sobie doktorka na Kusia wiele osób mi go polecało i póki co byłam tylko na 3 wizytach i jestem naprawde zadowolona, ale tak czy tak bym musiała zmienic bo na Czystej do 15 tyg mi nawet karty ciaży nie założył. A Ty do kogo chodzisz??? i gdzie planujesz poród???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota1804
Witan! już po usg połówkowym dzidzia ma się dobrze waży 390 gram. Będzie chłopiec:). od początku przytyłam 4 kg wię chyba nie jes żle:). koleżanki taż polecily mi książkę w oczekiwaniu na dziecko, mam ją w domku ale jeszcze jej nie czytam. jako że to moja pierwsza ciża to też boję się porodu, nie wim czy wytrzymam ból, a co do cesarki to słyszałam różne opinie i sama nie wiem jaki poród bum wolała pozdrawiam wszystkie mamusie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*LadiDadi - fajnie napisałaś, tak też właśnie sobie myślę, że jak dostajesz dziecko na ręce to zapominasz o bólu i o wszystkim co było :) *Beatka - ja chodzę do dr. Świstaka, super lekarz, jestem bardzo zadowolona. A zamierzam rodzić w MSWiA na Galla bo on tam też pracuje. Poza tym po moim ostatnim pobycie z w tym szpitalu jeszcze się w tej decyzji utwierdziłam :) Mała porodówka, super pielęgniarki i położone i fachowi lekarze. A o dr Kusiu słyszałam, że super lekarz :) *Dorotka - gratuluje Synka, widzę, że chłopaki u Kwietniówek wygrywają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota1804
i już się dopisujemy paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabel26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07...........26.0 4.. ....Poznań agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........15.04 ......Rzeszów justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa dorota1804.....26......11.07........18.04........Kosza lin...CHŁOPCZYK Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........23.04.........Ch orzów betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biało-czrana
a Wy dziewczyny jesteście pewne, że możecie wybrać szpital w którym urodzicie??? Ale to tak bezpłatnie?? Czy np dlatego że Wasz lekarz tam pracuje??? Czy prywatnie macie zamiar rodzić??? Mnie oświecono, że to nie jest tak, że ja wybieram, że chcę rodzić tu i tu (rodzę na NFZ, nie prywatnie)....że wszystko zależy od tego który szpital akurat będzie miał dyżur :O zmartwiło mnie to....bo ja sobie szpital upatrzyłam. z tego co tak słuchałam i czytałam wolałabym urodzić naturalnie. Cesarka to jednak operacja. No jak tzreba będzie to tzreba. Ale na życzenie bym jej nie chciała. Na razie o porodzie nie myślę...zdążę się jeszcze namartwić. A jak nachodzą mnie jakies złe myśli o powikłaniach. o tym co się złego może wydarzyć...to się pocieszam, ze przecież nie ja pierwsza rodze ...że TYLE kobiet to już przeszło i jets OK. Trzeba się skupiac na pozytywach :) a egzamin teoretyczny zdałam bezbłędnie ;) 17 grudnia mam jazdę ;) I większy stres....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyżej to byłam ja hehehe a u nas poród rodzinny nie wykluczony. W się wybiera hehehe ale jak to będzie zobaczymy. Nie jestem przekonana, ż epomysł jest dobry. Ale zarazem jest mi miło, ze jest na TAK, kiedyś (jak jeszcze w ciąży nie byłam, i nie bardzo miałam z kim) to chciałam porodu rodzinnego :P Mnie przybyło 5 kg a na liczniuku już mam 23 tc i 4 dni ;) więc z przyrostem wagi raczej u mnie OKI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie o porodach, ja do tej pory miałam bzika na punkcie naturalnego porodu, teraz jednak wiem ze najważniejsze jest to zeby dziecko było zdrowe, a to jaką drogą na świat przyjdzie jest najmniej ważne.... Nadine widze że mamy dużo wspólnego bo ja mam synka też z kwietnia 2008 r i też dwa dni spędziłam na porodówce męcząc sie naturalnie jednak Kubuś nie chciał za bardzo trafić tam gdzie powinien....rozwarcie miałam i godzine próbowałam synia wyprzeć jednak nie dało rady...urzyłam bólu że hej a gdy zaczeli mówić o cesarce to prosiłam żeby jeszcze chwile że może dam rade, jednak tętno spadało i musieli błyskawicznie mnie ciąć...najgorzej to wspominam jak kazali mi już nie przeć, ból nie do zniesienia...ale szybko zapomniany...tak jak napisała LadiDadi...w chwili gdy sie weźmie dziecko na ręce zapomina się o wszystkim.... I dodam jeszcze że mimo wszystko gdyby teraz lekarz zdecydował że bedzie cc to bede sie bała...między innymi tego znieczulenia i bólu PO...z zazdroscią patrzyłam na kobiety po naturalnym porodzie które kilka godzin po powrocie z porodowki już biegały a ja sie ruszyć nie mogłam...ból wielki, rana paskudna,szwy się ciagną.... Chciałąbym teraz urodzic sama, ale zobaczymy jak natura zdecyduje tym razem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×