Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

malutka dzieki za fotke. Słodki ten tój synuś i rzeczywiscie nie aż taki malutki jak by mozna mysłeć, szczuplutki, ale długi i z buźki sliczny:) e74wiosenka: Gratuluje:) Widze ze nasze terminy już się powoli sypią... trzeba skorzystać z rady matrioszki 3x3, jutro lece do miasta wiec będą spacery i schody a i z trzecim punktem nie powino być problemu :) Jutro jedyna szansa bo potem to już świeta i wiadomo jak to jest w szpitalach w takie dni z opieką. Więc jak nei jutro to dopiero we wtorek środę!! ..ale żeby to tak bylo jak sobie zaplanujemy hihi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Byłam w piątek na usg w 37 tc według gina a na usg dowiedziałam się że mój synek waży już 4kg i według tego co pan doktor pomierzył,czyli obwód główki,brzuszka,długość kości udowej i wagę maluszka to wyliczyło że to już koniec ciązy i że to 41tydzień.Jutro popołudniu mam wizytę u gina i ciekawa jestem czy da mi już skierowanie do szpitala bo w sobotę będzie u mnie 38 tc.Termin mam na 18.04 czyli jeszcze 3 tyg,to bardzo długo a maluszek przecież ciągle rośnie,w 3 tyg przybrał na wadze i urósł tyle co inne dzieci w 6tyg.Mam nadzieję że skieruje mnie już do szpitala bo jak teraz waży już ponad 4 kg to jak donoszę do terminu to będzie już ponad 5kg i tak pewnie czeka mnie cesarka przy tak dużym dziecku.A to wszystko przez cukrzycę,dieta nie pomogła i od 2 tyg biorę insulinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, zapraszam przyszłe mamy na moje aukcje. W sprzedaży znajdują się tylko nowe (z metką) ubranka niemowlęce - body, pajace, wyprawki - startery etc. marki Early Days, sprowadzone z Irlandii: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=981 834765 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 102549 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 064923 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 056748 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 054210 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 048357 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 034723 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=982 076485 Zycze wszystkim pomyslnego rozwiazania :) http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=K&year=2010&month=9&day=15&babycount=1 http://suwaczki.slub-wesele.pl/20070630570114.html Aniołek 9 tc Aniołek 4 tc Aniołek 7 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej Asica twój maluch naprawde duuuuuuuuuzy ... !! Taaaakiego Malucha chyba jednak lepiej rodzić przez CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Faktycznie ten Twój Maluszek Asica jest już sporawy, ale czasami USG też troche przekłamuje, więc mam nadzieję, że jednak Twoje szczęście nie będzie az tak duże przy urodzeniu, a co najważniejsze zdrowiutkie jak rybka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w tą pełnię to liczyłam że dziś wszystkie miejsca na porodówce zajmą ;) Ja niby w takie rzeczy nie wierzę, ale w nocy sie przebudziłam i księżyc tak prosto na mnie przez okno świecił. brrrr.... okropne uczucie ... Ja tylko sobie wmówiłam że przecież w kwietniu rodzę to nie mogę w marcu. I już jestem spokojna, bo jakby nawet teraz mnie wzięło to przecież do północy się nie uwinę :D A tak poważnie to jednak chyba lepiej byłoby przetrzymać te święta. Asica to ja już chyba wolę żyć w nieświadomości jakie duże jest moje dziecko :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja wróciłam z wizyty i wstępnie ustaliliśmy termin 12tego gdyby nie wzięło mnie wcześniej ale jeszcze dokładnie ustalimy 4-tego na zapisie ktg. Cieszę się że już wiem coś konkretniejszego, zostaje czekanie do 12tego. Jestem spokojniejsza, bo porozmowialiśmy o paciorkowcu i wytłumaczył mi jakie jest postępowanie w takim przypadku szpitala w którym będę rodziła. Moja kruszynka ( już nie taka kruszynka :) ) waży 3490g. , mam 1,5 cm. rozwarcia. No a teraz jak zwykle męczarnie w łóżku z lewej na prawą, z prawej na lewą i tak do rana....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdrzemnęlam się popoludniu i potem dostałam takiej energii, że wzięłam się znów za sprzątanie tak że kuchnia i lazienka lśnią no i nawet firanki wyprałam ( ja mam tylko 3 okna) i już wiszą świeże i pachnące więc jeśli nie urodzę to przynajmniej będzie z tego jakiś pożytek:) I poki co dalej czuje się wyjątkowo dobrze wcale jakbym nie byla w końcówce ciązy! Jutro dalsza część ćwiczeń wysiłkowych typu spacer:) a tymczasem dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę dzisiaj na rutynowe badania,morfologia i mocz a popołudniu mam wizytę u gina i zobaczymy co powie na to moje usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej ostatnio śpię całkiem nieźle ale za to wstaję dość wcześnie :) *Matrioszka - 3xS powiadasz hihih taaaak, od listopada miałam leżeć i się nie przemęczać, później doszedł jeszcze zakaz na ostatnie S ... a teraz jak już jestem ciężka i ledwo się ruszam a wyjście do pobliskiego sklepiku sprawia że ledwie zipie to te 3xS brzmi jakby było zadaniem nie do wykonania hihih Ale serio dam jeszcze posiedzieć Maleńkiej w brzuszku bo w sumie termin mam na za 2 tygodnie a wiadomo, że każdy dzień to lepiej...:) [tak na marginesie - właśnie zaczęła boleć mnie głowa, a buuuuuu] *e74wiosenka - Gratulacje i bukiet 🌼 dla Was :) *Justynka - mniam, mniam, mniam ;) A ja po wczorajszej wizycie i ważeniu postanowiłam jeść już tylko zdrowe jedzonko 3 kg w 2 tygodnie ;) I z moich zaplanowanych max 16kg zrobiło się 18kg!!! Także koniec z obżarstwem a przede wszystkim słodyczami :P ;) *Asica rzeczywiście duży dzieciaczek, ale tak jak mówi Agita czasem USG przekłamuje, a poza tym to znaczy że będzie silny chłop!!! 🌼 A u mnie znowu piękna słoneczko otworzyłam sobie balkon na oścież i główka od razu przestaje boleć. Miłego dnia Dziewczynki!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze gardło mnie boli, głowa zaczyna, chyba coś mnie znowu łapie. Nie dosyc że ledwo chodze do to tego jeszcze to gardło, coś jakby od oskrzeli bo odpluwac jak facet musze...brrr..okropieństwo. Wczoraj dzwoniłam do kuzynki która jest położną w szpitalu w którym bede rodzic i powiedziała mi ze napewno bede musiała próbowac rodzic sama, chyba zeby tetno spadało czy jakies inne zagrozenie dla dziecka było. Jeśli wszystko bedzie ok to bede rodziła naturalnie...przynajmniej bede próbowała. Asica Wow duze to twoje dzieciatko:) Wiosenka gratulacje🌼🌼🌼 Malutka śliczny twój synio, taki ciemny sie wydaje, parwie mulatek. Mój synuś tez jest bardzo ciemny(po tatusiu) czasem właśnie ktos go za malutka bierze bo M ma bardzo ciemna karnacje, wiec dziecko wyszło nam takie "przyciemnione". No i wcale ten twój Aleksander na wcześniaczka nie wygląda:) A mi brzuch bardzo w dół idzie, wiec myśle że też niedługo odjade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabucha i e74wiosenka Gratulacje niech dzieciaczki zdrowo sie chowaja :) Ja jeszcze w dwupaku i chyba do terminu spokojnie dotrwam, w pon byłam u doktorka i rozwarcia brak łożysko jeszcze w pełni niewykształcone/niedojrzałe, mały waży ok 3kg (połowa 36tc). Co do tej wagi to doktorek pow ze ta podawana przy usg to taka +/- 10% . Poprosiłąm go zeby przy mnie był, pytałam sie tez czy organizować sobie położną ale stwierdził ze nie ma takiej potrzeby ze jak bedzie on to położna nie potrzebna. Przypuszczam ze umówimy sie na wywołanie jak bedzie miał dyzur. A we wtorek po świetach mam iśc na ktg. A tak poza tym to nawet auto oddałam do czyszczenia w środku zeby mały w takim czyściutkim do domku przyjechał :), a i przyszedł nam wózek super naprawde warto było zainwestować tego tysiaka mino ze używka ale niezniszczona, w zestawie była baza do fotelika która mam zamiar juz na dniach do auta zamontować, ale torba do szpitala nadal nie spakowana, a dla małego nie biore zadnych rzeczy stwierdziłam ze nie ma co taszczyć tego wszystkiego, przygotuje tylko oddzielną torbe na wyjscie dla małego i dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Betatka o ile dobrze pamiętam jesteś z Krakowa ??? W jakim szpitalu będziesz rodzić??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawiam wzrost mojej córy, ktoś ją dopisując skrócił o 6 cm ...............................................DATA PORODU Biało-czarna......32.. ...29.03...DZ....20.03 waga 3000 dl 59cm ania20203.........20......30.03...CHŁ.... scherza...........26......02.04......... alena2010.........27......03.04 ..CHŁ.. zabucha...........21......4.04... DZ....23.03, waga 2880 malutka872........22......05.04.. CHŁ...8.03, waga 2390 dl 49cm Katrina0408.......31......06.04...CHŁ... luca12...........28........06.04.......DZ... agus1979..........30......08.04...CHŁ... Agita_Opole......26.....ok.08.04...CHŁ e74wiosenka.......36......11.04. .CHŁ...22.03, waga 2890, 52 cm szuwik............23......11.04 ..DZ.... aga klee..........32. ....12.04......... paulcia233........23......13.04 ......... Anabelka26........26......13.04 ...CHŁ... Sabatini..........23......13.04 .. DZ.... żabka83...........26......14.04. ........ martuska21........22......14.04. ..CHŁ... Matrioszka26......26......16.04... DZ.... justyna_80........29......18.04. ..CHŁ.... asica234..........24......18.04. ......... luiza602..........30......18.04.....CHŁ... loczek87..........23......18.04.....CHŁ... frogus_80........29.......19.04.....DZ... Mama Franusia (Beciak)...28....19.04...CHŁ katarzynaa........26......20.04. ......... mamuska298........29......20.04.....CHŁ... betatka...........25....ok20.04.....CHŁ... Izka77............25......22.04..... CHŁ.. maya25............27......22.04........... agao78 ...........31......24.04 .....DZ... Mysza13...........31......25.04......DZ... Jenifer 37........37......25.04........... Joanna25..........25......25.04. ....DZ... goba..............27......26.04......DZ... mama-i-ja.........29......26.04.....CHŁ... Moluś.............33......27.04........... LadiDadi..........26......27.04........... eliszk@...........25......28.04........... under_pressure....26......29.04. ......... bieluszek........29..... 29.04........... Natusia88.........22......29.04 ..... CHŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie:) ja po wtorkowej wizycie jestem spokojniejsza. fakt ze byłam tylko pokazać mu wyniki, ale od razu sprawdził tętno małej i przepływy,oraz wody płodowe i okazało się że mam ich mało, ale kazał dużo pić i leżeć. co do mojego śladowego białka w moczu to nie miał zastrzeżeń,mam dużo pić to powinno się wypłukać. bardziej zmartwiły go ciała ketonowe w śladowych ilościach, a to się wiąże z odwodnieniem,więc muszę pić ma potęgę. a na wynik dodatni GBS powiedział że dobrze że wiemy o jego istnieniu i przy porodzie dostane jakieś leki żeby małej nie zarazić. I powiedział że już smiało mogę rodzić:) Jutro znów jadę powtórzyć wyniki i na wizytę u gina we wtorek po świętach. We wtorek z M rozłożyliśmy łóżeczko,ślicznie wygląda:)) ale jak się budzę i patrze na nie to przypomina mi o zbliżającym się porodzie i dopada mnie strach..... Wczoraj natomiast byłam u fryzjera,pasemka wyszły ok ale obcieła mnie tak że patrzeć w lustrze na siebie nie mogę. tłumaczę babie tył króciutko,boki i przód długi po skosie. no to mi za przeproszeniem odje bała, kogiel mogiel,tył jest ok ale boki postrzępiła i pocieniowała. najlepsze jest to że ostatnio tak fantastycznie mnie obcięła że poszłam wczoraj do niej z pełny zaufaniem, no i dupa się przeliczyłam heeee....... ;)) e74wiosenka***********Gratulacje*************** niech się synuś zdrowo chowa:)) biało czarna- co u ciebie,jak zdrówko,wróciłaś już do formy??? jak tam córcia się chowa,grzeczna???często wstajesz w nocy??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc babolki nie było mnie bo mały chory i wogóle jakos tak dniem za dniem gratuluja kolejnej mami niech dzieci się wam zdrowo chowaja zazdroszcze ciut bo ja mam jeszcze 4 tyg przed soba wizyta 7 pewnie mi powie ze nic sie nie dzieje i miedzy 7-9 maja na wywołanie cos mi sie zdaje :-) ale co tam trzeba przetrwac a ciezko mi sie robi chwilami,boli mnie wszystko i chyba brzuch mi zszedł na dół dziewczyny i powiedzcie co macie uszykowane dla dziecka na odbió bo ja mojej pauli nie wiem w czym odebrac koc duzy mały dodam oczywiscie aute, w foteliku dziekuje za rady całuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna - mała spoko, choć jak męczą ją kolki i płacze to się serce kraje. Niby piszą wszędzie, że kolki występują od 3 tyg życia noworodka ale moja już ma W nocy wstaję tak ze dwa razy...choć była jedna taka noc, że praktycznie mała budziła się co godzina....a ja między jej pobudkami nie zdązyłam przysnąć...ale na szczęście większość nocy, jest do przejścia :D ja do siebie doszłam w miarę szybko, tak się bałam, ze po cesarce jakoś długo dochodzi się do siebie....tymczasem, już w szpitalu nosiłam małą, karmiłam i ją przewijałam. W sumie to na razie nie mogę podnosić więcej niż 5kg, ale nic mnie nie boli i w domu robię wszystko. Super mieć już dzieciątko po tej stronie brzuszka :D Trzymam za was kciuki dziewczyny!! i za Wasze bezproblemowe porody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Biało- czarna, to super, ze mała zdrowiutka:-). I musze przyznać, ze pocieszyłaś mnie z tym dojsciem do siebie po cesarce bo ja tez bede miec CC i troche sie bałam jak sobie w szpitalu poradze sama noca i przez połowe dnia, bo u Nas odwiedziny są tylko od 14tej do 19tej. A tak pozatym to ja dziś znowu obudziałm się o 3 w nocy i zasnęłam dopiero po 6 rano. Normalnie wykancza mnie juz powoli ta bezsennosc:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja odbębniłam już spacerek do miasta i spowrotem z przystankiem u babci, ale przyznam trochę się zmachałam. No ale dostałam od babci świeżo upiecozne kotlety na obiad i nie musze się już sama wysilać z obiadem. co do rozłożonego łóżeczka to u nas stoi przy naszym łóżku po mojej stronie i póki co pełni dla mnie rolę podnosnika, mam się o co zaprzeć jak wstaje w nocy do toalety:) a ostanie noce to wstaje co godzinę!!! A na odbiór ze szpitala to mam uszykowane tak: body z długim rękawem, skarpetki, łapki niedraprki, pajac, czapeczka, kombinezonik, cienki kocyk i fotelik. Tyle. Tylko, że body i pajac w dwóch wersjach, mnejszej i większej w zalezności jaki się Mlody urodzi. A moja torba do szpitala już zniesiona do samochodu, zeby w razie szybkiej ewakuacji nie musieć jej jeszcze targac. Moj mąż dziś powiedizał ze Maciuś jescze liczy na dobre jedzonko na święta i dopiero potem wyjdzie bo na codizen to dostaje tylko kakao i kaszki mleczne. No ale co poradze ze ja tak lubię mleko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna - ja też byłam wczoraj u fryzjera zrobić pasemka i podciąć końcówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej! :-D Mam dzisiaj wyjątkowo dobry humor i nawet dobrze się czuje. :-) Tylko rano miałam jakiegoś doła, ale mi minął. :-) Upiekłam dzisiaj mazurka, za chwile będę robić sałatke. :-D Wszyscy mi mówią że urodze w święta, chyba mają jakieś przeczucie. Albo mówią że fajnie byłoby żebym jutro urodziła tak jak moja starsza siostra. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...............................................DATA PORODU Biało-czarna......32.. ...29.03...DZ....20.03 waga 3000 dl 53cm ania20203.........20......30.03...CHŁ.... scherza...........26......02.04......... alena2010.........27......03.04 ..CHŁ.. zabucha...........21......4.04... DZ....23.03, waga 2880 dł 51 cm malutka872........22......05.04.. CHŁ...8.03, waga 2390 dl 49cm Katrina0408.......31......06.04...CHŁ... luca12...........28........06.04.......DZ... agus1979..........30......08.04...CHŁ... Agita_Opole......26.....ok.08.04...CHŁ e74wiosenka.......36......11.04. .CHŁ...22.03, waga 2890, 52 cm szuwik............23......11.04 ..DZ.... aga klee..........32. ....12.04......... paulcia233........23......13.04 ......... Anabelka26........26......13.04 ...CHŁ... Sabatini..........23......13.04 .. DZ.... żabka83...........26......14.04. ........ martuska21........22......14.04. ..CHŁ... Matrioszka26......26......16.04... DZ.... justyna_80........29......18.04. ..CHŁ.... asica234..........24......18.04. ......... luiza602..........30......18.04.....CHŁ... loczek87..........23......18.04.....CHŁ... frogus_80........29.......19.04.....DZ... Mama Franusia (Beciak)...28....19.04...CHŁ katarzynaa........26......20.04. ......... mamuska298........29......20.04.....CHŁ... betatka...........25....ok20.04.....CHŁ... Izka77............25......22.04..... CHŁ.. maya25............27......22.04........... agao78 ...........31......24.04 .....DZ... Mysza13...........31......25.04......DZ... Jenifer 37........37......25.04........... Joanna25..........25......25.04. ....DZ... goba..............27......26.04......DZ... mama-i-ja.........29......26.04.....CHŁ... Moluś.............33......27.04........... LadiDadi..........26......27.04........... eliszk@...........25......28.04........... under_pressure....26......29.04. ......... bieluszek........29..... 29.04........... Natusia88.........22......29.04 ..... CHŁ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabucha, wiosenka i jak się czujecie? doszłyście już do siebie po porodzie?? Jak tam Wasze dzieciaczki??? Moja Marysia niestety ma kolki :O choć uważam na to co jem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Zabucha - gratulacje!! 🌼🌼🌼 Dziewczyny, czy którąś z Was też mocno boli dół brzucha mnie boli nie ciągle, ale np 2-3 h a potem jest oki. Poza tym krocze mnie boli przy chodzeniu normalnie jakby je sobie obtłukła , ma któraś tak też??? Byłam dziś co prawda na "spacerze" w hipermarkecie a dawno dawno tak długo nie chodziłam. Ale krocze to mnie boli od samego rana. Wczoraj byłam u gin i powiedział, że macica trzyma a dno macicy jest w sumie jeszcze dość wysoko przecież nie mogło się tak szybko to obniżyć??? Zresztą sama nie wiem, nie mam żadnych skurczy, ani nie sączy mi się woda itp. Sama nie wiem co o tym myśleć, szykować się na poród czy po prostu tak mam i tyle ... lekarz wczoraj mówił że normalne są takie objawy bo macica ćwiczy itd. Tyle że dziś to mnie mocno wszystko boli ....dajcie znać czy któraś z Was ma podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frogus ja też dziś byłam u lekarza i tak mi brzuch wymacał (tylko z zewnątrz :) że jak wyszłam od niego to do domu mi było ciężko dojść taki dziwny właśnie ból, nacisk na dole czułam. No normalnie miałam wrażenie, że zaraz to mi wody odejdą albo skurcze się zaczną. I jak generalnie do tej pory to mogłam jeszcze latać i wszystko robić tak dziś jakoś stwierdziłam, że już chyba dość. Trzeba siąść na tyłku w domu, bo już wszystko się sypie ;) A ja chodzę jak pingwin.... Generalnie nie boli mnie jakoś strasznie (nie wiem jaki ten twój ból), ale właśnie mam taki ból brzucha dołem jak na okres, ale to taki ciągły ból, nie jak skurcze, kłucia w kroczu i generalnie uczucie że wszystko tam jest obolałe. No i twardnienie brzucha (ale to też już odkąd pamiętam, więc teraz to nawet ciężko mi stwierdzić czy więcej czy nie). Ale u mnie w sumie te bóle jeszcze nie są jakieś mocne, co nie znaczy że tego nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz *Irysku miałam takie właśnie odczucie obolałego, obtłuczonego brzucha bynajmniej nie były to bóle typu skurcze itp. Niemniej jednak zmieniłam pozycję, poruszałam się troszkę [zaczęłam świąteczne wypieki] i przeszło więc pewnie brzuszek ćwiczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejooo :) Wiosenka Gratuluje !! też mam dodatani wynik GBS - dobrze , że będe mieć cc joanna mnie też ostatnio obcieła tak, że ryczeć mi się chciało. A cięła mnie kumpela i też chciałam tak jak Ty a ona zrobiła tak jak jej się podobało. Jutro ide do innego fryzjera. Tylko co on zrobi mi z tymi włosami teraz ??? 😭 biała miałaś lewatywe przed cc ? a jak tam dziewczyny po pryma aprylisie ? my nabralismy moich rodziców i teściów ze wody mi odeszły. Moi troche spanikowali ale nawet im szybko przeszło ale teście to masakra !! potem jeszce moj M dostał sms od matki "ze tego jej było trzeba ! matce chiopchondryczce od dorosłego i dojrzałego syna : M zły bo to w sumie mój pomysł. ale ja nie myślałam, że taka jazda z tego wyjdzie !! :-o rozumie, że jak bym takie jaja zrobiła w 7 miesięcy ale teraz przy końcówce ? chyba powinni się cieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×