Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

My już po zakupowym szaleństwie :) nie wiedziałam,że Was tak zdenduje tym carbootem :P połowy uważam za udane :) Onyx ja Oli po roku wprowadziłam mleko krowie (chyba o to Ci chodziło :P ) Lolli no ale to Twoje studio to już w końcu działa czy jeszcze nie miłego popołudnia dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo - takie normalne ze sklepu z niebieskim kapslem? (slyszalam, ze na poczatku sie podaje tluste)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx, z tym mlekiem to jest roznie, kolezanka miesza zwykle mleko z formula i powoli odstawia formule. Moj Kuba nie chce pic zadnego mleka, butelka w ogole nie wchodzi w gre, z kubka tez nie chce, jedynie czasem pociagnie kilka lykow slomka, ale to jest malutko, tak wiec ja robie tak: dodaje formule dosniadan, np.owsianka na mleku, kolacja - kasze z mlekiem, czasem zabielam zupy formula. Oprocz tego daje maslanke, kefiry i jogurty. Mysle, ze to spokojnie zaspokoi potrzeby rocznego dziecka. Tylko z zoltym serem mam problem, bo choc ma duzo wapnia, oprocz tego mase innych srednio zdrowych skladnikow. Daje tez duzo roznych kasz,np. jaglana bardzo zdrowa. Teraz przyjezdza tesciowa to mi przywiezie peczak i ciecierzyce (jeszcze tego nie probowalam), daje jeszcze migdaly i slonecznik. Selena trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, Aga, mi sie wydaje, ze Maks ma duzo mleka, bo oprocz, niestety, ciagle cyca, ma rano i wieczorem kaszki z mlekiem modyfikowanym z proszku. Jak je wprowadzalam, to mial zatwardzenie, trzeba bylo podawac lactuloze, ale tylko przez tydzien. Poza tym podaje jogurty dla dzieci. Sera zoltego zjadl kiedys troche, ale raczej nie przepada. Od czasu do czasu przypominam mu jednak ten smak. Troche sie boje podac mu takie krowie mleko, ale obawiam sie zamknoetego kolka: nie odstawie go bo nie chce pic innego mleka, a nie chce pic bo go nie odstawiam i cycowe mu wystarcza... Poza tym dziecko je tylko mieso i owoce, warzywa musze mu przemycac i zupelnie nie wiem czemu. Ostatnio probowalam podac pare razy kuskusa i efekt byl polowiczny, tzn. dwa razy wtrzachnal cala miske, a dwa razy tylko umoczyl jezor. W ogole zauwazylam, ze MAks lubi przyprawione, a szczegolnie czosnek (oczywiscie nie surowy). Kiedys maz sie pomylil i zamiast kotleta dla dziecka dal mu swoj i w zyciu nie widzialam, zeby Maks sie tak zazeral jak wtedy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx-faktycznie, Miodek by sie zalamal ;) Co do mleka to jak zamierzasz przejsc na "sklepowe" to mozesz poszukac Channel Island Milk(w kazdym sklepie znajdziesz w ich eksluzywnej serii-np.tesco finest,asda specials)- jest pyszne, tluste i kremowe, mysle ze dobre dla malucha na poczatek. Ja sie od niego doslownie uzaleznilam :-) Ciekawe co u dziewczyn na porodowce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx tak,takie zwykłe ze sklepu :) a mleczko o którym wspomniała Aga jest po prostu pyyyyyyyyyyyszne ja kupuję w asdzie,jest naprawdę tłuste na górze zbiera się śmietana więc na bank nie jest to jakieś rozcieńczane mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez chcem to mleko!!! onyx ja podawalam cow&gate 1+ przez jakies 2-3mies a pozniej przestal pic mleko i na kartonowym(laciate)mu robie kakao pije tylko rano. selena mam nadzieje,ze z mala wszystko w porzadku! frugo ksiazki zapakowane tylko do skrzynki mi sie nie mieszcza i musze do tej duzej wrzucic tylko ciagle zapominam je wziasc ze soba!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Anecia to super :D czekam w takim razie na kolejną porcję czytania :) a teraz co ? szybka kawka i do szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{czesc] Na szybka kawke sie zgadzam. Do szkoly - nie, dziekuje :P Chociaz moze powinnam wrocic na pare lekcji pisania sadzac po moim stylu... :) Zaraz pojde do Asdy i poszukam tego mleka. Dzieki! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morning :) u nas chorobska ciag dalszy :O tak sie zastanawiam czy ta szczepionka byla tego warta???no sama juz nie wiem.corka mojego meza nie byla od urodzenia na nic szczepiona, ma 10 lat i nigdy nie choruje. frugo studio jeszcze nie dziala, ale daj nam jeszcze chwilke i bedziesz mogla przyjechac :) kilka dni temu bylam u lekarza po porade dot mojej cery, nie wiem czy mam cos z przemiana materii czy co ale ostatnimi czasy nie wygladam zbyt czarujaco...ale nie o tym mam pisac...mianowicie, lekarz kazal sie polozyc i zmacal mnie po organach wewnetrznych, pozniej powiedzial ze zauwazyl ze mam duzo rozstepowi naciagnietej skory i zaczal wyytywac.no to ja zaraz mu wywalilam cala historie-jak to tylko operacja moze pomoc ale nigdy mnie nie bedzie stac, jak ciagle o tym mysle itp.(jak spytal co mi jeszcze lezy na watrobie, powiedzialam tylko ze jakby zobaczyl moje cycki to padlby trupem heheh) na co on powiedzial ze sie nad tym zastanowi i z kims tam pogada i jak przyjde za 3 tyg na kontrole to o tym pogadamy!myslicie ze sie szykuje abdominoplastyka na nhs?? :D :D :D :D bo jezeli nie, to...moja mama zaoferowala ze da mi kase na operacje i zaczela juz nawet szukac lekarzy w pl!oczywiscie to kupa kasy i wolalabym miec to zrobione tutaj a na to mama ze jak mi sie uda zrobic tutaj plastyke brzucha to da mi na cycory w pl :D :D :D nie musze chyba dodawac ze chodze jak po prozacu od kilku dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly- a propos corki Twojego meza to ja tez naleze do osob ktore wlasciwie na nic nie byly szczepione poza chyba jedna szczepionka po urodzeniu i tutaj MMR po porodzie dostalam :) A co do GP-ostatnio odnosze wrazenie, ze moj jest jasnowidzem. Wie co mi jest zanim zaczne mowic. Ja do niego z postrzalem w plecach a ten mi o tym, ze podejrzewa u mnie wrzodowe problemy z zoladkiem (a faktycznie mam ostatnio konkretne objawy,ale nawet mu nie mowilam bo myslalam ze to drobnostka) I przepisuje wlasciwe leki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że na razie nie am wieści od seleny, mam nadzieję że wszystko dobrze, widzę że na dobrych lekarze ostatni trafiacie ino tak dalej, też chyba bym chciała silikon ale bo po ciąży już nie te a widze jak mąż czasem na inne patrzy ale stwierdził ze nie mam robić bo on będzie wiedział że w środku ujest sztuczne więc już woli te co mam a ja nie pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga moja mamuska jest ok momentami ;) Lenny jakby troche sie lepiej mial, juz tak nie marudzi ale goraczka go trzyma, tylko po calpolu przechodzi.no i ten katar.ehhh. dziewczyny chce Was ostrzec przed baby cereal firmy bebevita.w 1 opakowaniu jest tyle cukru co w 5 puszkach coca-coli!!! :O przykladowo w 100 g platkow bebevita jest 43 g cukru a w platkach hipp tylko 16 g.przypuszczam ze w innych produktach tej firmy jest podobnie. pomijam juz oczywiscie fakt ze co robi cukier w platkach dla niemowlat :O a u nas od 3 tygodni furore robi kuchnia wegetarianska :) zasluga mojego kuzyna (nie zeby to on gotowal ale musielismy sie przestawic na diete z mala iloscia miesa.no i musze przyznac ze mi to bardzo odpowiada.mmmm gulasz z soczewicy...mmmm kotleciki z soi i szpinaku.... :D magdae mysle ze jak maz by zobaczyl 'silikonowy efekt' to zaraz by mu przeszly gadki o naturalnym wygladzie hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie Lolli, przypomnialas mi ze mialam Cie pomeczyc o przepisy wlasnie na zupe z soczewicy (kiedys pamietam podawalas), gulasz tez moze byc i te kotleciki. Jakos nie mam pomyslu na nieslodkie dania bezmiesne, poza zupami roznej masci :o Jakbys mogla rzucic recepturami bylabym baaardzo wdzieczna :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli fajna ta mama,ale pewnie nhs ci fundnie!suuuper! a robicie placki z cukini?ja je uwielbiam!!!mam kilka innych przepisow dla wegetarian. onyx nie martw sie o te bledy dajcie spokoj juz z jednego topiku zwialam jak tu bedziecie o bledach gadac...a poza tym wazne co piszesz a nie jak! Milego dnia dziolchy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a frugo zapakowalam knigi juz do wozka jak je zapomne jutro wyslac to sie zastrzele!!!a beda 3 wysylam grocholi krysztalowy aniol-b.fajna!!!no i toskanie.wiecej sie nie zmiescilo,ale adres twoj mam;)sorki,ze tu pisze,ale cos mojego gg nie moge wlazcyc,a na meza cie nie mam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jedziemy :) ZUPA Z SOCZEWICY 250 g zielonej soczewicy puszka pomidorow z puszki 2 marchewki 2 cebule 2 zabki czosnku oregano przecier pomidorowy lisc laurowy rozgrzac w garnku pol szklanki oleju lub oliwy, wrzucic cebule pokrojone w kostke i starty czosnek.smazyc kilka minut.dodac marchew pokrojona w kostke, lisc i soczewice.smazyc kilka minut mieszajac. zalac zimna woda (ok 1 l) i gotowac pol godziny lub az soczewica zmieknie.dodac pomidory i oregano-gotowac dalsze 15 minut.dodac 2 lyzki przecieru i wymieszac-gotowe :) czasem dodaje do tego przeisu kapuste kiszona, wrzucam wtedy razem z soczewica.pyyycha! KOTLECIKI SOJOWO-WARZYWNE pol paczki mrozonego szpinaku (najlepiej w lisciach) 2 marchewki 1.5 szklanki soya mince (do kupienia w tesco na polkach ze zdrowa zywnoscia-zalewa sie goraca woda i wychodzi cos na ksztalt miesa mielonego:) ) bulka tarta vegeta czosnek maslo pieprz szpinak rozmrozic (albo poprostu wrzucic na patelnie na kapke oleju i smazyc, mieszajac az bedzie gotowy, odlac wode) pod koniec smazenia dodac starty czosnek i vegete.zrobic zasmazke (3 lyzki bulki tartej na patelnie, jak zbrazowieje dodac lyzke masla), dodac do szpinaku. marchewki gotowac 15 min. soje zalac woda, jak zmieknie mozna przyprawic do smaku. marchewki ... (brakuje mi slowa heheh-zmiazdzyc???no wiecie, to co sie robi z ziemniakami na puree :D ), zmieszac ze szpinakiem i soja.jesli masa wyjdzie zbyt rzadka dodac bulki tartej.formowac kotlety, obtoczyc w bulce tartej i smazonko-gotowe :) zazwyczaj robie bez zasmazki do szpinaku ale wczoraj cos mnie wzielo na ta zasmazke i bylo pycha.nawet sam taki szpinak jest smaczniutki do obiadu. GULASZ Z SOCZEWICY gulasz to tutaj nazwa umowna ;) 250 g soczewicy gotowac w lekko solonej wodzie az zmieknie i troszke dluzej.2 duze lub 3 male cebule pokroic w kostke i usmazyc na duzej ilosci oleju.soczewice odcedzic i zmieszac z cebulka, przyprawiajac sola i pieprzem.takie cus najbardziej mi smakuje z puree ziemniaczanym, z kasza tez jest ok-do tego soroweczka jak kto lubi :) (dobra jest z tartej marchewki, czosnku, rodzynek i majonezu+sol i pieprz ) powiem Wam ze ten gulasz ma meeega smak :D no to jeszcze moze... NALESNIKI Z KASZY GRYCZANEJ, FETY I SZPINAKU :) woreczek kaszy gryczanej pol opak.fety pol opak mrozonego szpinaku czosnek sol pieprz nalesniki (chyba kazdy wie jak zrobic :) ) szpinak przygotowac tak jak w przepisie na kotleciki (moze byc z zasmazka, choc nie probowalam bo wtedy jeszcze na to nie wpadlam), zmieszac z kasza i feta + sol i pieprz. mase nakladac na nalesniki i zawijac-gotowe :) aaa jeszcze mi sie przypomnialo ze zjedlismy kilka nalesnikow i z reszty zrobilismy krokiety ( w sensie nalesniki do panierki i na patelnie) i to byl pelen odjazd :D teraz tylko mam nadzieje ze mi posta nie zezre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Lolli ale przepisy :) no to problem z obiadkami z glowy na tydzień :) 👄 dla Ciebie aaaaa i skrobnę do Ciebie majla wieczorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia a cukinia to moje ulubione warzywo :) a jak robisz te kotleciki? ja czesto robie spaghetti z cukinii (kamila b pamietasz? :) ).mniej wiecej tak: 4 cukinie 2 zabki czosnku vegeta pieprz ser zolty makaron na spaghetti cukinie przekroic wzdluz i na polplasterki (chyba niejasno sie wyrazilam-wzdluz, a potem kazda polowke na talarki, ok 0.5 cm grubosci) smazyc na oleju az troche zbrazowieje i zacznie sie lekko 'paprac'.w polowie smazenia dodac vegete (uwaga!musi byc vegeta, sol tutaj nie daje rady :) ).na koniec smazenia dodac starty czosnek.pasuje tez swieza bazylia.no i pieprz. ugotowany al dente makaron posypac startym serem i wylozyc na to cukinie-uwielbiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Lolli-posta nie zezarlo,ale z mila checia zezre jego zawartosc jak tylko zaopatrze sie w skladniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane:):) jestem juz w domciu z moja cudowna kruszynka:):)..mala urodzila sie o 20:00 w sobote.. akcja sama sie zaczela bez zadnych wspomagaczy,masazy.tak wiec szybko poszlo:):)Malutka jezuuu zakochalam sie w niej!!!!! na fotosiku wrzycilam jej fotke..ogolnie czuje sie dobrze mala spi i cyca doi:)usg nerki bedzie miala dopiero w srode..ale mysle ze bedzie dobrze..a teraz lece cos zjesc bo padam z glodu a w sumie to nie wiem co mi wolno a czego nie:( buzka kochana i dzieki za wsparcie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena- sliczna coreczka gratulacje :) aa jak znajdziesz chwile- zajrzyj na gg- mam info/pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisalam dluuuugiego posta ale mi go zezarlo no i nie robcie glupich min - oczywiscie, ze go skopiowalam i ci z tego, jak zawiesili cale kafe :( Selena - mala jest przesliczna! Gratuluje i czekam az zbierzesz sily i opiszesz porod :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Selena gratuluje!!!przesliczna masz corcie!jak sobie przypomne jaki Lennox byl brzydulek...heheheh onyx, to dajesz od nowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×