Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Lolli :) southamponianka tylko w curry :) uwielbiam :) jak nie zjem raz w tygodniu sosu curry to jestem chora :) Mężu tygodnia dawaj ten przepis :) a jak tam serniki :) sernikowe ludki ja wczoraj piekłam ciasto z owocami i kruszonką,bajecznie łatwe i pyszne,ale już się kończy za sprawką mego męża,jutro chyba murzynka ubyrdam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy. Mam pytanie do mam karmiących mlekiem modyfikowanym, jakiej wody używacie do razrabiania mleczka kranówy czy może mineralnej? A może któraś karmiła tym w kartonikach, moje dziecko ma problemy z brzuszkiem i szukam przyczyny.Dziękuję i pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia 17 - ja uzywam kranowy,ale przepuszczonej przez brite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki • CIASTO KRUCHE: • 1 i ½ szklanki maki tortowej lub krupczatki • 10 dag masła • 1 łyżka smalcu • 2 łyżeczki proszku do pieczenia • 3-4 żółtka • cukier waniliowy, szczypta soli • MASA SEROWA: • 1 kg sera mielonego • 5 jajek • 1 szklanka cukru • ½ szklanki oliwy • 2 szklanki mleka • 2 budynie śmietankowe • 1 esencja waniliowa • 10 dag. wiórek kokosowych Etapy przygotowania 1. Ze składników zagnieść kruche ciasto , uformować kulę , owinąć folią i schładzać przez pół godziny w lodówce. 2. W tym czasie utrzeć żółtka z cukrem i aromatem na puszystą masę. Połączyć ze zmielonym serem. Do masy dodać: oliwę, mleko, budyń śmietankowy i wszystko utrzeć na gładką masę. 3. Następnie wyjąć schłodzone ciasto z lodówki i wykleić nim największą tortownicę ( 26 – 28 cm). Następnie wlewamy do tego masę serową i pieczemy przez 50 min w temp. 160-170 st. C. 4. W międzyczasie ubijamy z pozostałych 5 białek razem z ½ szklanki cukru na sztywno pianę. Wyjmujemy ciasto, wykładamy na gorące ciasto ubitą pianę, posypujemy wiórkami kokosowymi i wkładamy z powrotem do piekarnika na 10-15 min do tej samej temperatury. ja polecam !nie wiem jak Wam , ale lubię..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, troche za pozno Twoja depesza dotarla i meatballsy polegly w pomidorowym ;) Jestem z siebie taaaaaaaka dumna bo Amelka byla dzis laskawa i zjadla obiadek z nami :) :) Zrobilam kulki miesne z miesa indyczego (z jablkiem) w sosie pomidorowym i ryzem, nastepnym razem zrobie w curry Monia17, ja tak jak AgaUk tez uzywam wody filtrowanej w brita, wydaje mi sie,ze mleko w kartonikach jest bardziej przetworzone i moze przez to sie trudniej trawic, ale moze sobie cos ubzduralam... Widze,ze maz forum sie uaktywnil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też przygotowuję na kranówie,ale filtrowanej a mąż tygodnia aktywny,ale przepisu na drinka nie podał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny, zacznę używać filtrowanej. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie sobie popatrzylam na zdjecia Twojego synka Arvena, przystojniak ci rosnie !!!!! :) fajny ma tez pokoj- swoj pokoj, bo Amelka ma swoj pokoj w naszym goscinnym pokoju ktory przemienil sie z goscinnego w bawialny ;) jeszcze troche i bedziemy musieli szukac czegos wiekszego bo zabawki sie zaczynaja panoszyc ... towarzystwo drinkuje czy lezy juz pod stolem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dajecie tych przepisów, już mam cały notatnik zapchany :) Dzisiaj przypomniałam sobie dialog lolli z kuzynem (chyba) pt. lennox "miał kliwy" i uśmiałam się po raz kolejny :D Ja normalnie kocham takie teksty z życia :) Tak mi się nasunęło widząc, że mąż tygodnia pisze, ciekawe czy wie, że jego syn miewa kliwy :D Pozdrawiam całą ekipę topikową i dziękuję za przepisy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystki tak popily ze nie majka sily wstac teraz rano. a my o 6.30 na nogach bo przeciesz szkodnik nie jest wstanie nawet do 7mej pospac, szok, tylko mazspi, bo latal do niego w nocy jak sie budizl i marudzil ehhh, mi telz sie marza drinki, sothern comfport pycha, (jesli blad w pisowni to sorki :)) dzieki za opinie na temat pokoju synka, nastaralismy sie ze hoho :) ale z jednej rzeczy jestem rozczarowana, bo kupilam mu naklejki na sciane na ebayu i wiecie co odklejaly sie, a wogole na tych wszystkich fotach wygladaja na wieksze, a ja oczywiscie blond, na wymiary nei spojrzalam. ale za pozno przylkleilam bo m juz dodal pozytywny im komentarz. wqrzylam sie strasnziebo po nocy wszytkie odpadly a szkodnik drugi co w brzuchu rosnie coraz mocniej daje o sobie znac, jakos tak wczesnie bo od 17tygodnia delikatne ruchy czlam a teraz 19 i cora mocniej. a mowia ze szczuple dizewczyny wczesniej czuje niz te utyte troche :) alex wlasnie lezy na podlodze i rysyje sobie i cos opowiada, szkoda ze nie wiem corysuje i o czym opowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena z drugim czuje sie szybciej ruchy ja z amelia jakos juz od 14 tyg czulam fajne uczucie cholerka;) fajne przepisy ja strony zapisuje bo nie mam czasu spisac bo Amelia gania czort maly! a tekody to chyba dlatego zeby pomaranczki nie pisaly bo na innym topiku to sie cuda dzialy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba faktycznie popily!heheh my z lesiem jak zawsze od świtu na nogach, stworzyłem potwora!!Lennox zjadł 1 bułkę i 3 naleśniki!!co będzie jadł w wieku 5 lat?prosiaka? hhhha zabawna sytuacja :kilka dni temu Lenny budzac sie nagle z jakiegoś snu, zerwał się i na cały głos mówi stanowczym głosem:makka pakka!!!!teraz sam uz uruchamia tv i robi sobie małe gnizdko i gapi sie , przykrywa sie kocem i lezy.uroczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawac pijaki!!!;)wypilyscie chociaz za tych co nie moga??? bosko musi ten Lesio wygladac! moja Amelia na teletubisie tak reaguje dobranocny ogrod tez oglada nie przykrywa sie jeszcze kocem itp.ale,,nie ma jej,,cala bajke:) jak muzyczka leci to tanczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem parzadna i nie pilam :) To Lesio mial gloda z rana :) Zazdroszcze! moja Amelka je jak wrobelek Anecia, zapodaj linka do tego topika gdzie sie duzo dzieje to sie rozerwiemy :) MOja Amelia tez kocha wszelkie stwory z The night garden i teletubisie.Uwielbia sobie spiewac ta piosenke z teletubisiow jak one wszystkie wyskakuja i ostatnio zaspiewala tak :"Tinky Winky, Dipsy, Lala.....Daddy " :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki onyx własnie mam te kubeczki tylko potrzebuje tego przezroczystego wieczka zeby sie sok nie wylewał jak gdzies idziemy a samego chyba nie kupie a kubeczki niebieskie to dla chlopczyka raczej,ale chyba bede musiala to kupic bo nie moge nic innego znalesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam karczek :) :) :D ja też wczoraj nie piłam,ale jest weekend więc remontu ciąg dalszy idę bo piekę pysznego murzynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam ze z wod mineralnych najlepsza evian, ja dopicia daje mojemu. A co do sernika... moje chlopaki sa zachwyceni. tak wiec dzieki Skuu i Frugo bo pomieszalam dwa przepisy, tzn do Skuu dodalam brzoskwinie :) Ide do gp w sprawie terapii bo juz wariacji dostaje a moj maz uwaza ze wszystko wyolbrzymiam i zachowuje sie jak dziecko. z jego punktu tak to wyglada a ja nie mam juz sie na kim oprzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo, ciesze sie ,ze masz upragniony karczek :)) Aga75 no widzisz, nie bylo tak zle z tym sernikiem... Mam nadzieje,ze wszystko sie ulozy u Ciebie, dobrze, ze szukasz pomocy dla siebie i nie udajesz,ze wszystko jest dobrze kiedy nie jest... a co z terapia Karaibami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag ale fajne zdjecia dzidzia wam sie udala:)niech sie chowa zdrowo! dzisiaj meza siorka wiec nie wiem kiedy zajze do was!!! zasypalo nas sniegiem ze hoho i dalej sypie,half term sie moze przedluzyc! aga75 mam nadzieje i trzymam kciuki zeby sie ulozylo wam jak najlepiej 🌼 a i na tamtym topiku niestety wszystko co nie na temat zostalo usuniete!wiec nie ma co czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy w domu bebisia :) Hania chodzi ciągle powtarza bebiś,bebiś i mąż ją przechrzcił :) u nas też zima na całego,może ferie się przedłużą,choc nie wiem czy dłużej wytrzymam z Olą w domu :) Wiecie rozmawiałam wczoraj z mężem na temat mojego marzenia i mąż stwierdził,że chyba nc już nie stoi na przeszkodzie i pod koniec roku możemy zacząć myśleć konkretnie :D jupi strasznie się cieszę w pl też się przymierzałam,ale niestety nie miałam warunków,choć pierwsze kroki poczyniłam,może w uk mi się uda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×