Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mallgos

STARAM SIĘ O DZIDZIUSIA

Polecane posty

To zależ wczoraj zapłaciłam 80 zł bo i recepty piała a tak to 40,50,60 no zależy co mi robi. Ale usg mam dowciapne he he he.:D:D M się śmieje że same przyjemności mam.:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najdroższe są leki za duphaston płacę 40 zł za opakowanie a muszę mieć zawsze dwa no i zastrzyk jedna ampułko-strzykawka kosztuje 70 zł no i pozostałe w sumie na same leki wydaję 200 zł co miesiąc no i do tego wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż to czego się nie robi.:) Idę prasować koszule brrrrrr aż mi się coś robi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzka11 - nie miałam monitorowania cyklu, choć wydaje mi się, że jak kobieta ma problem z zajściem w ciążę to chyba od razu powinna mieć zmonitorowany cykl tak jak Ty masz. U mnie to jest tak, że 1.5 roku temu okazało się, że mam podwyższoną prolaktynę i nieregularne okresy. Przepisano mi bromocorn i brałam go przez około pół roku. Później zaprzestałam go brać, okres pojawiał mi się normalnie (tzn. tak co 30-32 dni) ale po 9 miesiącach znowu zaczęły się problemy z regularnością okresu. Wróciłam więc do bromka (teraz mam bromergon). No a ostatnio wygląda to tak: ostatni cykl zaczął mi się 30 grudnia 2009 r. (wtedy dostałam okres) i do teraz nie dostałam okresu. Przedwczoraj byłam u ginekolożki, miałam dowcipne USG ;) Jeszcze za nim mi je zrobiła to mówiła, że podejrzewa, że mogę mieć bezowulacyjne cykle. Ale na usg zobaczyłyśmy w prawym jajniku dosyć duży pęcherzyk (żałuję że nie dopytałam jak to możliwe żeby w tak dłuuuugim cyklu „wyhodować” taki pęcherzyk i że w ogóle on tam jest…) no więc zanim zobaczyła ten pęcherzyk to coś wspomniała, że przepisze mi ten clo co Ty go bierzesz w 3 d.c na wzrost pęcherzyków. Ale skoro zauważyła ten pęcherzyk to przepisała mi duphaston i witaminę E no i oczywiście bromergon. Bromergon biorę codziennie pół tabletki, duphaston mam brać teraz przez 10 dni po 2 tabletki i 3 tabl. wit. E. Za około 2 tyg. mam dostać okres no chyba, że zajdę w ciążę… Później w 14 dniu cyklu znowu mam zacząć brać duphaston, ale już jedną tabl. Też przez 10 dni a po kolejnym okresie między 9 a 14 dniem cyklu mam się u niej pojawić żeby pooglądać pęcherzyk :) No tak to wygląda aktualnie u mnie :) Być może dopiero po tym drugim cyklu jak się u niej pojawię będzie już coś więcej wiadomo. Mamą być – ja to raczej czuje jajnik, choć to zaciskanie trochę promieniuje ;) Tak więc u mnie to zaciążenie chyba też dłuuugo potrwa ale najważniejsze to się nie poddawać :) Wiara czyni cuda, góry przenosi więc i my będziemy niebawem spełnione i pod tym względem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam wysoką prolaktynę i biorę bromergon na obniżenie pół tabletki a powiedziała ci że jak masz za wysoką to możesz nie mieć owulka bo ja tak miałam. A po bromergonie może czasami urosnąć sam ale może nie pęknąć dlatego może być taki duży. Więc ja dla pewności biorę ten zastrzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz zuzka11 dobrze, że się tu pojawiłam :) bo dowiem się więcej niż mi pani ginekolog powie :) właściwie to ani ja jej o nic nie pytam ale też ona nie mówi za dużo. Ja jedynie wiem tyle co napisałam. Ale cieszę się, że mnie oświeciłaś w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki30
czesc kobitki! Dorka ogrimne gratulacje ale masz super prezent na walentynki dla mezusia!!! My sie staramy od marca2009 ,mam 31 lat(w czerwcu) I mieszkam w New Jersey USA ,dzieki ze mnie przyjelyscie do swego grona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znam
a na co ta wit e?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie same cykle jak ty czyli od 30 do 35 dni. A duphaston biorę dopiero jak mi powie że pękły pęcherzyki czyli 16 d.c. a my owulka możemy mieć nawet później a duphaston może zakłócić owulka. Więc mi się wydaje że 14 d.c. to za wcześnie na duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno kiedy ci robiła to usg chodzi mi o dzień cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez brałam kiedyś duphaston i lekarz mówił,z ę to jest na drugą połowe cyklu lek :) mi pomógł błyskawicznie we wchłonięciu sie torbieli :) ...czyli hormonalne sprawy ...ale lekarz mówił,ze daje sie go na podtrzymanie ciązy :) mówił, ze to dobry lek jest, więc licze na to że Wam wyreguluje to co ma wyregulowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka11 - to usg miałam w 43 d.c właśnie teraz mi się ten okres tak spóźnia. I na tym usg taki duży był ten pęcherzyk i od wczoraj biore duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana po prostu ci się nie wchłoną z poprzedniego cyklu to się nazywa przetrwaniem ciałka żółtego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie - ja Tylko na chwile - bo maz mnie goni z kompa, wiec tylko sie z Wami pzrywitam i czesc nowe osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwona sukienka - ja już nie wiem co czułam ha! :P Wiara może czyni cuda, ale te cuda zazwyczaj zdarzają się, już wtedy gdy tej wiary znikąd :P Kiki - hejoo :) Zuzka - gdzie się podziewasz? :D Gagatka - my też się cieszymy :D A ja zasnęłam przed TV, M zjadł obiad i położył się ze mną i tak zasnęliśmy :P Teraz się obudziłam, jajnik - brzuch :D nie boli, mam okropną zgagę i jestem padnięta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki30
Mama byc ty to moze w ciazy jestes??? Bole , zgaga to podejrzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️🖐️🖐️🖐️ dorka🌼 GRATULACJE kochana , super, straszenie sie ciesze, wkoncu jakas dobra wiadomosc na naszym forum:):) Ja też poprosze o fotki:):) witam nowe dziewczyny:) Ja dzis całe popołudnie spedzilam w kuchni, gotowałam i gotowałam na jutro:) Kurcze jak czytam , że kolejnej osobie sie udalam , to troszke nadziei powrociło...:) Słodkich snów i milutkiej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewoje. :) Witam nowe koleżanki. :) Bylam dziś u lekarza i młody jest tak duży, że lekarz przesunął mi termin z 31 na 19 marca. :) Także zobaczymy, kiedy ten mój stworek postanowi wyskoczyć z mego jakże pięknego, wielkiego brzucha. :D I wiecie co?? Dziś zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę został mi już tylko miesiąc i zaczęłam trzęść tyłkiem. Stwierdziłam też, że ja przez całą ciążę nic nie odpoczęłam, bo ciągle tylko latam i coś robię i zrobiłam sobie postanowienie, że jeszcze tylko dokończymy młodemu pokój, poukładam ciuszki, które mam już prawie wyprasowane i w ten ostatni czas dam sobie maksimum luzu i odpoczynku. :) Ja brałam Duphaston do 16 tc. Miałam go ze względu na długi czas starań o dziecko. Lekarz powiedział, że nie zaszkodzi, a warto go wziąć zapobiegawczo. :) Płaciłam różnie, najtaniej 33 zł, a najdrożej 44 zł. Także różnica dość spora, więc warto poszukać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny i chłopaczka🖐️ Klempa kurcze jak to zleciało już za miesiąc będziesz mieć maleństwo przy sobie ale ci fajowsko :) i buziaczki dla maleństwa😘😘😘. A ja dzisiaj znowu w pracy ale od 8 do 16 :P więc krótko. Piję poranną kawkę i zaraz zjem kanapki i mam dzisiaj ogórasy kiszone :P mniam mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobity :) 👄🌼 u mnie pogoda okropna, sniegu dosypało, mgla jest. Ale dzis za to spedzimy mega super dzien mam andzieje, najpierw kupimy bilety do kina, potem idziemy na lody i kawe, a potem kino no i kolacja potem w restauracji :) a potem do domu. (przy okazji wydamy troche kasy) U mnie dzis chyba 39 dc - tak chcialam zrobic sobie to hcg w przyszlym cyklu i wszystko jest na dobrej drodze :) jak do wtorku nic nie dostane to zazcynam brac luteine no bo ilez mozna czekac cierpliwie. Mama byc - ktory masz dzien cyklu?? moze naprawde w ciazy jestes :) ale by było superosko :) a ja mam wizyte 18 lutego. Klepma no najwyzsza pora odpoczac bo potem wiesz - dopiero za 10 lat sobie odpoczniesz :) zuzka krotko w pracy - hehhe dobre :) to przeciez normlane 8 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i w ogole jetem mega glodna - a czekam jak m wyjdzie z lazienki. Dzis na sniadanko serwujemy tosciki :) ktora chce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagatka ja normalnie pracuję po 12 h więc 8 to krótko.:D Ja bym zjadła tościka ale się najadłam kanapek z ogórem kiszonym.:P Kurcze robiłaś test. Bo ja już się pogubiłam w tym wszystkim.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gagatka🌼 jednym słowem zapowiada sie u Ciebie fantastyczny dzionek:):) DO nas dzis przyjezdzają teściowie , ale mam nadzieje , że jutro zaszalejemy walentynkowo i odbijemy rocznice;P A ogólnie jak sie czujesz , zapowiada cos przyjscie @ ? moze spróbj jeszcze raz zrobić test? Choć u mnie to takie opóźnienia to norma. zuzka🌼 ty nasz pracusiu;);) też zdjadłabym ogóreczka, wczoraj robiłam sałatke i zapomniałam kupić:P , wiec dołozyłam kiorniszonów. Klempa🌼 słoneczko , ale masz super za miesiąc bedziesz szczesliwą mamusią. Masz racje bierz sie za odpoczynek, bo jak urodzis sie malenstwo, to juz nie bedzie kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×