Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melanoma

Opiekun medyczny

Polecane posty

Gość dorota18
jesli kazdy z was lubi ludzi i pomagac innym to polecam zawod opiekuna medycznego.nalezy liczyc sie z tym ze praca jest zle oplacana i jest sie zaliczana do gorszej grupy ludzi.pielegniarki w duzej mierze nie doceniaja roli opiekunow,wyreczaja sie nimi na kazdym kroku.ogolnie uwaza sie te grupe zawodowa za te,,od pampersow,,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota18
zapomina sie ze opiekun odgrywa bardzo wazna role,do jego zadan nalezy nauka i uswiadamianie chorych jak maja radzic sobie z choroba,daje wsparcie psychiczne choremu i jego rodzinie,uczy rodzine jak ma sie opiekowac swoim chorym i jak ma pracowac by chory chociaz w pewnym stopniu odzyskal sprawnosc fizyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota18
znam te prace,, od srodka,,i widze ze czesto pielegniarki nie umieja opiekowac sie chorym,potrafia tylko podac leki,zastrzyki,podlaczyc kroplowke,wypelnic mase papierkow zaznaczajac czynnnosci wykonane przy chorym ,ktorych notabene nie wykonuja a kase za to biora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota18
moznaby wiele pisac o nieprawidlowosciach i zaniedbaniach ale nie w tym rzecz.waze by swoja prace wykonywac uczciwie i by mozna bylo zasnac ze spokojnym sumieniem i miec swiadomosc ze dobrze spelnilo sie swoj obowiazek.usmiech chorego wszystko wynagradza i dziekuje od jego rodziny.mam tylko pytanie-JAK UTRZYMAC ZA TAKIE PSIE PIENIADZE RODZINE?-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwent_OM
A jakież to masz pytania? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uhhhhhhhhhhhhhhhhh
a ile zarabia taki opiekun?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia875
Hej. Mma takie pytanie jaka jest różnica międzye opiekunem medycznym a asystentem osoby niepełnosprawnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sksjba
Glupoty !!!! Ten zawod jest po to by sluzyc ludzia i musi byc dla nas satysfakcjionujacy!!! A jezeli wam nie podob sie taka praca trezeba bylo skonczyc medycyne wielkie damy! Wolicie sie dziec na kasie w superrmarkecie. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun medyczny
Mieszkam w Gdańsku..szkołę ukończyłam i zadałam dyplom rok temu, od tego czasu czyli ok roku wysłałam ok 50 CV w różne możliwe miejsca, dps, zole, szpitale, sanatoria..i wiecie co ? Żadnej odpowiedzi a nawet.. w dawnej akademii medycznej obecnie GUM naczelna pielęgniarka jak usłyszała ,ze jestem opiekunem i szukam pracy to jak by ją prąd kopnął, aż się wzdrygneła!!! z pogardą powiedziła zatrudniamy pielęgniarki. Nie wiem co dalej..ucze się niemca i jadę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opiekun medyczny Gdańsk
a jak sobie pomyślę jak kurcze trudny był ten egzamin praktyczny to ciarki tez mam..i co z tego kiedy w tym kraju produkuje sie częsci do nieistniejących urządzeń, po co te szkoły? Wyjechac tak tylko nie kazdy może z powodów rodzinnych, rodzina, rodzice, dzieci, ten kraj tu jedno wielkie nieporozumienie, miliony magistrów z tytułami , których sam posiadacz nie rozumie, na jednego wieżnia przypada 10 resocjalizatorów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opiekun medyczny
możecie sobie darowac tą szkołę, nie ma po niej pracy...artykuły typu zawód przyszłości, mnóstwo miejsc pracy, najlepszy kierunk przyszłości to artykuly sponsorowane! czyli opłacane ..obecnie tak jak można kupić magistra tak mozna kupić prasę, uważajcie co czytacie. Zdecydowanie lepiej uczyć sie języków obcych, myślę ,że w POLSCE TO JEDYNY DOBRY KIERUNEK , KONIECZNOŚĆ! tylko nauka jezyków od przedszkola do 18 lat i w ługą do krajów gdzie ludzi traktuje się tak jak powinno, córka od lat mieszka w Stanach, kiedy przyleciła na urlop, pierwszy tydzien odsypiała ale po kilku była w szoku! co tu się dzieje...ona pracuje w perfumerii CHANEL i nie wie co z kasą robić...a jest bardzo próżna..tylko języki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Absolwent_OM
Kochani, pierwszy etat w zawodzie? 7 miesięcy od ukończenia szkoły, 1,5h dojazdu w jedną stronę, pensja niewiele wyższa od najniższej krajowej, konieczność "dorabiania" gdzie indziej, to wszystko: po wyslaniu kilkuset CV po całym kraju, po jeżdzeniu do innych miast na bezowocne rozmowy o pracę. Czy cos bym zmienił? Tak! Zacząłbym szkołę wcześniej. Szukał pracy jeszcze intensywniej. Niej odrzucał idei wolontariatów i stażów, by zdobyć doświadczenie. Kiedy wybierałem szkołę, wybierałem ja dlatego by poszerzyć swoje kompetencje i pracować w obszarze jaki mnie interesuje (służba zdrowia, pomoc społeczna). Byłem świadomy zarobków, trudności. Ale wybrałem świadomie. Każdy ma taką możliwość. Teraz jak słusznie ktoś zauważyl kierunków jest mnóstwo. jednak takie jak opiekun medyczny czy opiekun w DPS są pod pewnym względem wyjatkowe. Są słabo płatne i bardzo wymagające. Ale ludziom, którzy je wybierają "z powołania" praca w tym zawodzie daje wiele satysfakcji. I przede wszystkim - jest wiele wiele osób, którym jesteśmy bardzo bardzo potrzebni. Choć z takimi zarobkami żyje się nienajlżej to bez poczucia spełnienia i samorealizacji, czy jak kto woli - szczęścia po prostu, żyje się jeszcze trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę, jak ktoś ma jakieś notatki ze szkoły OPIEKUN MEDYCZNY,albo jakieś z egzaminu państwowego to byłabym bardzo wdzięczna :) mój mail ,muzyka21ma@gmail.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę, jak ktoś ma jakieś notatki ze szkoły OPIEKUN MEDYCZNY,albo jakieś z egzaminu państwowego to byłabym bardzo wdzięczna :) mój mail ,muzyka21ma@gmail.com pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie zaczęłam studium jako opiekun medyczny w weekend miałam pierwsze zajęcia i prosiłabym jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe materiały zależy mi najbardziej z Działań opiekuńczych nad osobą chorą i niesamodzielną z pierwszych zajęć. Zależy mi też na książce podstawy pielęgniarstwa. proszę o kontakt na e-mail ania.ochlinska@onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola pracująca jako OM
Witam, pracuję jako opiekun medyczny od roku, dyplom mam od 2 lat. Rok zeszło zanim ktokolwiek chciał mnie zatrudnić, a CV złożyłam w każdej możliwej placówce do 100km od domu. Udało się. Pracuję za najniższą krajową, ale to jest do przeżycia, podmywanie chorego nie należy do przyjemności ale taką pracę wybiera się z zamiłowania, lubię pomagać chorym i potrzebującym, ale poniżenia ze strony pielęgniarek nawet i salowych które mają wtyki, nie potrafię przeżyć.Myślałam,że z czasem będzie lepiej, że przekonają się do naszego zawodu, ale one traktują nas gorzej niż salowe. Tylko słyszę jak są opracowane(robią tylko iniekcje, podłączają kroplówki, podają leki, i wypełniają papiery przez 12h) a resztę robimy za nich my, bo ich stwierdzeniem nie są od pampersów.Wysiadam psychicznie, cierpię na bezsenność. Na odejście z pracy niema szans bo nie ma jej wcale, nawet w innym zawodzie, bo w tym regionie gdzie mieszkam na jedno miejsce pracy jest z 20 osób chętnych.Wyjechać za granice gdy się ma rodzinę jest niemożliwością.I co robić? Żeby utrzymać rodzinę trzeba znosić to dalej i brać uspakajacze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajania
Poproszę o kontakt osoby, które ukończyły kierunek OM w Poznaniu na Mostowej. Chciałabym zadać kilka pytań, prosić o radę i ogólnie porozmawiać na kwestie dotyczące tematu zawodu. Mój kontakt to ajania@autograf.pl . Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie cz y ma ktoś książke podstawy pielęgniarstwa?? Potrzebuje skserować ją a nie mam od kogo dostać bo ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolwent_OM a można wiedzieć w jakim mieście, albo chociaż województwie pracujesz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z pielęgniarkami to faktycznie czasem tak przykra sprawa.. i wobec opiekunów medycznych, a co gorsza nawet do pacjentów z tego co zaobserwowałam sama jako pacjent w szpitalu :( raz gdyby nie moja interwencja, moja sąsiadka z pokoju nie przespała by z bólu kolejnej nocy, a nie sypiała już od 2 miesięcy.. nawet nie mogła się położyć tak ją bolało.. pielęgniarka nie chciała jej pomóc.. wstałam z łóżka, aż się cała zgotowałam z przejęcia całą sytuacją i mimo wewnętrznej burzy poszłam dyplomatycznie porozmawiać.. pielęgniarka wróciła uśmiechnięta, wesoła, jak gdyby chciała zatuszować to, co miało miejsce przed chwilą.. A kiedy sama wcześniej potrzebowałam pomocy, u różnych pielegniarek, nie zawsze, ale czasem miałam wrażenie, że po prostu przeszkadzam.. Olśniła mnie jedynie właśnie opiekunka medyczna. Swoją prostotą, szczerą empatią, pomocą i zainteresowaniem. To właśnie ją najbardziej zapamiętałam z 2-tygodniowego pobytu w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danek270
Witam Opiekunki i Opiekunów - uczących się i pracujących! Też jestem na etapie nauki w tym zawodzie. Przede mną egzaminy w maju i czerwcu oraz II etap praktyk zawodowych w szpitalu i DPS-ie. W naszym pn.-wsch.regionie narazie tylko uczą się ludzie w tym zawodzie - jedni, bo muszą mieć kwalifikacje do pracy już wykonywanej, inni w nadziei na możliwość jej podjęcia. Nadzieje jednak są płoche. Ja pracuję w innym zawodzie, a ten planowałam uskutecznić za granicą. Mam wrażenie, że u nas z wynagrodzeniem powyżej 1 600 zł/m-c brutto mało która placówka wyskoczy. Tyle zarabiają moje koleżanki z roku.Idea zawodu jest piękna, ale rzeczywistość pewnie sprowadza się do przejęcia obowiązków opiekuńczo-pielęgnacyjnych od pielęgniarek i sanitarnych od salowych. Nie czytałam wszystkich postów, to nie mam do końca rozeznania, czy to zostało wyjaśnione. Takie odnoszę wrażenie. Jak mylę się, to przepraszam. Nam wszystkim podobał się pobyt w szpitalu w ciągu tych kilkudziesięciu godzin - pomoc ludziom w różnych aspektach, niebieskie mundurki, ale byłyśmy z opiekunem i na zasadzie szkolenia. Jak to jest w rzeczywistości? Mam elektroniczną wersję podręcznika dla pielęgniarek, ale nie wiem, czy przeszłoby pocztą na e-maila. Pozdrawiam, Dana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ateibzle
Duzo sie pisze na temat zawodu opiekuna medycznego.naukaiukonczenie szkoly policealnej to nie lada wyczyn.wykladowcy maja duzo do przekazania sluchaczom,program napiety,amalo czasu.trzeba sie samemu douczac,aby naprawde cos wyniesc z tej nauki i byc dobrym opiekunem.tylko szkoda,zejestmalopracy dla opiekunow wpolsce-powinno sie to zmienic!bonaprawde w szpitalach i wdomach opieki jest wielkie zapotrzebowanie,tylko sluzba zdrowia szuka oszczednosci,alenie tedy drogacierpi na tym niestety pacjent!obysie toszybko zmienilo.zycze sobie tego.opiekun medyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ateibzle
Do pracy w tym zawodzie trzeba miec zamilowanie ,nie ma mowy o wypaleniu.musi byc na pierwszym miejscu dobro osoby chorej lub niesamodzielnej.empatia to podstawa moi drodzy.wxzystko zalezy od nassamych-od ludzi i koniec.lekarze musza zrobic swoje pielebniarki swoje i my opiekunowie swoje.a co do wynagrodzenia,to rzeczywiscie w polsce zarobki sa zenujace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgadzam się, że nie ma
pracy. Tzn. i tak i nie. Ja sama szukałam dość długo - kilka miesięcy. Międzyczasie założyłam działalność gospodarczą i pracowałam na własny rachunek - bo musiałam się jakoś utrzymać. Teraz pracuję w pewnym ośrodku. Niedawno potrzebowaliśmy opiekunek, bo kilka ubyło z różnych powodów. Nie było chętnych. A w mojej okolicy jest sporo szkół kształcących opiekunów. Może wyjeżdżają? Ale mniejsza z tym - pracę można znaleźć. Inna rzecz, że jest mało płatna - od najniższej krajowej, do 2x tyle w różnych ośrodkach (w niektórych są nocki, w innych nie itp.) Wszystkim szukającym pracy życzę powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aguskaa
Mozna o te notatki prosić :-Dna opiekuna medycznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Wybieram się na ten kierunek i chciałabym się dowiedzieć w jakich jeszcze miejscach można pracować po skończeniu tej szkoły? dom dziecka? Hospicjum? Jestem z Rybnika na Śląsku, czy znajdzie się ktoś doświadczony z tej okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szpital DPS zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy pielęgnacyjno-leczniczy hospicjum prywatnie i pewnie coś mi jeszcze umknęło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna***&&&
Witam , za tydziń zdaje egzamin z OM czy moze mi ktos powiedziec czy praktyczny egzamin jest trudny ???i jakie sa pytania z praktycznego ??? Strasznie sie denerwuje :((( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×